Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:06 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: kortezhugo
jo neni hlavne pruzna a pod tlakem se to lame... puvodne jsem mel lepit filtr z plexi ale ustoupil jsem z duvodu, ze to muze jednoduse vytect
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:03 Muž kortezhugo [983]
L20 - nie je "zle"...ale je fakt lepsie pouzit tie piliny+riedidlo...ide o to ze sa "nemeni" material...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:01 Muž ampik [2] - Rostliny
ja mam slepenej z plexi filtr v akva... ja to ale jen pricka z plexi a prilepene do akva 5litru spoj plexi drzi dobre prave lepidlem superfix. L20prej ani nevedou a prej je tohle lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2010 09:03 jiřík – Re: Rexistens
Zdravím, ideální lepidlo na plexi, pokud je to plexi jsou piliny z tohoto plexiskla rozpuštěné v toluenu. Po rozpuštění vznikne kaše, kterou se to slepí a po odpaření rozpouštědel (zatvrdnutí) není problém se zdravotní závadností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – lepidlo
Ja pouzivam na plasty lepidlo L20, je sice urceno na novodurove potrubi, ale ja zjistil ze skvele drzi i na vickach od PET + pruhlednych plastovych spojkach a kolincich (predpokladam ze to je neco jako plexisklo), dotazoval jsem se primo ceskeho vyrobce www.superfix.cz/… a ty mi rekly ze po uplnym vytvrdnuti a vyschniti rozpoustedla je lepidlo uplne nezavadne a plne odolne i proti CO2! Jeste mi doporucily ze lepsi je lepidlo Superfix, ktere lepi vetsi sortiment povrchu.

obe lepidla koupite v instalaterkych potrebach ci hobby marketech

L20 jsem sehnal za 25kc!

asi bych ho nejdriv otestoval na par odrezcich plexiskla, nez bych se dal do ostreho lepeni, po dvou dnech by to melo bejt vyschly i v silnejsi vrstve, pozor obsahuje to dost neprijemny rozpoustedla, takze lepit v dobre vetrany mistnosti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 08:44 host – Re: Rexistens
Místo neplodného povídání o obálkách a žvýkačkách si dejte do vyhledávání "plexisklo + lepidlo" a můžete si vybrat podle Vašich potřeb, možností a dostupnosti pro Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:26 Muž filipsi [1295] – Re: karelpavel
Nebyla, to byl pouze krasny priklad ze vse se ma lepit tim, co je na to urcene. Obalka s nanesenym lepidlem na papir, co lepi po navlhceni a uschnuti, bude obliznuta drzet primove. Ale zkus si obliznout tu novejsi co ma jine lepidlo. Muzes ji vyhodit. Bez obliznuti presto krasne drzi. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:25 Muž Rexistens [16]
no je to muj prvni pokus, udelat si filtr sam. kdyz to nevyjde, tak hold to budu muset udelat ze skla. Nejaky stary mam dokonce doma, ale to je zase koupit nuz na sklo, neucit se to rezat a kdyz clovek neco nedela, tak hold ten vysledek stoji za...
A s tim stylem ze si muzu nechat narezat sklo, to si to zrovna muzu nechat slepit:)
Kdyz clovek dela neco v malem, tak je to na prd. Kupovat kvuli asi, kdyz to sectu) metru a pul spoje lepidlo na plexi je zbytecne.
Ze to neudrzi silikon mne bohuzel napadlo, az co jsem obetoval 3 hodiny razani toho plexiskla rucni pilou, tak uz jen kvuli te praci co sme s tim mel to chci nejak zkusim slepit.
Jeste mne napadnul chemopren, ten mam taky doma a drzi jak blazen, ale ten fakt nemam odvahu davat do vody:-D

edit:
jako nouzovku mam vymysleny filtr ze dvou PETek, ale nerad bych ho pouzival :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:19 Muž karelpavel [18] – Re: HATED
A sakra, to byla podpásovka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:16 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: karelpavel
ja pouzivam sliny a obalky drzia
:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:11 Muž karelpavel [18] – Re: filipsi
:-) Tak to s tou žvíkačkou byl supr příklad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:09 Muž filipsi [1295] – Re: HATED
Ze neco "drzi" nemusi znamenat, ze je to slepene. Muze to upadnout za tyden, az se na to nekdo krive podiva, nebo taky vydrzet pet roku, ale pevnostni spoj to neni. Taky nekdo ma zvykackou prilepenou fotku na stene, a drzi. Presto se zvykackou bezne nelepi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:08 Muž Hannibalus [13] – Re: filipsi
palec přesně tak
Na plexi se používá spec. lepidlo do kterého se přimíchává nastrouhané plexi na drobné pilinky, ale nechápu, proč nedat sklenářovi 100,- za nějaký zbytkový sklo a neslepit to pak klasicky silikonem, nehledě na to, že ze skla je to daleko stabilnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:06 Muž karelpavel [18] – Re: filipsi
Jasný X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:03 Muž filipsi [1295] – Re: karelpavel
Nebude, a na zdrsnelem uz vubec ne. Silikon je vhodne lepidlo prave na veci s velice hladkym povrchem (za predpokladu jeste dalsich vlastnosti povrchu, ktere nema ani hladke plexi). Proste kazdy material a aplikace chce to spravne lepidlo. Vybirat podle toho, co je po ruce, nebo podle jinych kriterii nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:59 Muž karelpavel [18] – Re: Hannibalus
Ano netvrdím to že zrovna na plexi skle to držet bude , nemám zkušenost - ale podle mě rozhodně větší naděj než obyč. tavný lepidlo. No každopádně pro normálního člověka dostupné - je se zeptat v prodejně a koupit k tomu odpovídající lepidlo a je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:59 Muž HATED [25] - Cichlidy
ja som lepil externy prepad (vyrobeny z plexiskla) do vonkajsieho filtra a drzi do dnes nevidim poblem staci plexi zdrsnit a je to tavna pistol je na k nedrzi to nic vlastna skusenost a to mi odporucili tavne lepidlo na plast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:54 Muž Hannibalus [13] – Re: karelpavel
na ten rovnou zapomeň ;-) drží dobře na skle, to jo, ale na plexi vůbec tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:50 Muž karelpavel [18] – Re: filipsi
Správně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2010 22:45 Muž filipsi [1295]
Rexistens napsal:...zadny atest na styk s vodou, to je to...

A co to plexi, ma ho? A tvuj filtr, tekute hnojivo, chemie v pripade nemoci, polystyren, prisavky topitka ...?
Lidi, neprehanejte to s obavami ze skodlivosti vseho mozneho (a nejen v akvaristice, napr. mnamka glutaman sodny, prirodne identicka latka, odpradavna pouzivana, je dnes oblibeny strasak).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:40 Muž karelpavel [18]
A mám na mysli silikon na akva černej! ten drží jak Ho... košule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:37 Muž Rexistens [16]
no ja videl lepsidlo na plexi, ale krome toho, ze bylo drahe, tak nemelo zadny atest na styk s vodou, to je to...
zkusim tu pistoli, pripadne nejak rozpustit plexi "a zakyda to tim"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:34 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: filipsi
ja kupuji v zelezarstvi..,. i kdyz v tamanech to maj o korunu dve levnejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:33 Muž karelpavel [18] – Re: Rexistens
Já si hlavně myslím že, tavný lepidlo držet nebude - spíš ten silikon na zdrsněném povrchu
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:33 Muž ampik [2] - Rostliny
jo tavna pistole a naplne co kupuji (i barevne) mi v akva nedelaji skodu, lepim stim vse od hadic po kameny. akorad se bojim ze to nebuder drzet... silikon drzet nebude vubec, to ani nezhousej. ja bych to nechal nekde tepelne svarit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:32 Muž filipsi [1295] – Re: Rexistens
Na plexiskle kazdopadne silikon nebude drzet (tak aby ho lepil). Neptej se, zda lepit tavnou pistoli, ale jakym lepidlem. Tavnych lepidel je mnoho, jiste nektere slusne plexi slepi. Ale to co se bezne prodava v setu s pistolemi v baumarketech, to nebude.
Kazdy material se lepi nejlepe lepidly na to urcenymi a vhodnymi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:28 Muž Rexistens [16] – Lepeni plexiskla tavnou pistoli?
Zdravim,
konecne jsem se dal do stavby noveho filtru. Narezal jsme plexisklo (v ramci moznosti rucni pily celkem v pohode) a ted premyslim jak to dat dohromady. Je to sice 4mm plexisklo, ale i tak se celkem krouti+ nejaky enrovnosti pri rezani vznikly.
Bojim se, ze na tom plexiskle nebude drzet silikon, a tak jsme si rikal, ze bych to k sobe prilepil tavnou pistoli.
Muze jit ta hmota ktera se pouziva na to lepeni do akvaria?
diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 11:55 Muž Yirka [9126] – Re: karelpavel
Taky bych toto řešení považoval za dostatečně bezpečné. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 11:27 Muž karelpavel [18] – Re: Gabro
Dole na dlouhých stranách, na hoře na dlouhých a doprostřed napříč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 10:44 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
no akva je z 10 mm a tloustku vyztuh si muzu celkem zvolit, pristup ke sklu jaks taks mam...

Takže doporučujete vyztuhu na dno po delsi nebo kratsi strane
a nahore po delsi strane vyztuhu a prepazit uprostred jednou napric?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 08:57 Muž Yirka [9126] – Re: karelpavel
Pře desítce plný souhlas, púři dvanáctce by měly stačit podélné nahoře a jedna příčná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 08:51 Muž karelpavel [18] – Re: Gabro
Dal bych ve středu příčnou, i vodorovné výztuhy v předu a zadu. Přece jen je to délka a na dno bych dal jen vodorovné. Jedno takové akvárko jsem měl a takhle to na něm bylo ( 10mm tl. ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 08:05 Muž Yirka [9126] – Re: Gabro
Počet a umístění výztuh záleží především na tom z jak tlustého skla lepíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 23:21 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – příčné výztuhy - ano/ne?
Zdravím,

dodělávám akva 150x50x50 mám ho zatím bez výztuh, dali by jste tam nějaké, příp. kde a jaké - nejvíc řeším jestli dát příčnou výztuhu a 1 nebo dvě?

Díky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 20:02 Jablíčko
Tak vyřízeno a překvapivě příjemně pro mě, protože mi vrátili peníze a ještě se mi strašně omlouvali, že se jim tento problém stal poprvé. Takže já budu zase zítra shánět nové akva a tentokrát si prohlednu spoje pokud to půjde už v prodejně a určitě doma zkusím zkoušku těsnoti, než začnu osazovat to nové akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:54 Jablíčko
Tak jsem zjistil že akvarium je skutečně poškozené, stačilo nalit +- 20l a už na novinách byla vidět pěkná mapa. Dokonce si myslím že jsem našel i špatně slepený spoj. A co reklamace to jistí,hned zítra razím do obchodu kde jsem ho zakoupil... jen mám strach o rybky už skoro týden budou v 20l kýblu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2010 18:00 Muž mailo [14] - Rostliny
Fotka k příspěvku Takze pani uz mam hotovo. Uz bolo aj 4dni napustene a netecie, zatial. ;-) Daval som aj spodne vyztuhy pre istotu. Koliska je naozaj paradna vec. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 18:32 Muž sajfrdík [14]
hm tak mě se to stává když tam dam hodně vody a pak mi to odpařovánim stejká.taky sem myslel že je prasklý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 17:20 Jablíčko
Zdravím všechny,tak konečně mám chvilku času. Tak jdu ještě jednou zkusit napustit to nově zakoupené akva. Jako podložku dám karimatku + možná i ty noviny... abych vyloučil orosení akvária, teda mě ani nenapadlo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 13:23 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: miloon
určitě postačí nalepit na stávající dno novou tabulku. uříznout ji o 2-3mm menší na oba rozměry. na dno akva nanést silikon po celém obvodu tak aby se střed dna utěsnil a přimačknutím se ještě vytlačil do vzniklé mezery mezi novým dnem a bokama akva. na zbytek dna stačí nanést jen pravidelnu mřížku silikonu, nemusí se pomazávat celý. pak položit tabulku a opatrně rovnomerně přitlačovat, je dobrý akva pložit na uplně rovnou plochu a zevnitř tabulku přimačkávat pomocí nějaký dřevěný desky, lp se roznes tlak než od mačkání dlaní. ve finále ještě zamáznout obvod dna a máš to tutový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:19 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: miloon
kamaradka to tak udelala, na praskle dno polozila zevnitr nove sklo a silikonem ho slepila. drzi uz aspon rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 11:46 Muž ampik [2] - Rostliny
jeste sem dal vystuhu zvenku, ale to je hrozne... se mi nedarilo to poradne slepit, a rano sem zjistil, ze v pulce vystze mam obcas neakou bublinku... ale to na vadu neni pac mam vystuz podel cele steny. je to 25cm od tukance.
to uz musi drzet... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 21:09 Muž ampik [2] - Rostliny
mam rohove akva viz moje nadrze.
ma tukle rohy a jeden trochu vic ( 10mm ny vysku a 3-4mm do hloubky na celnim skle. sklo je 11mm a spoj ma silikon po 15mm. tak sme vystuzily rohy zevnitr.
bude to stacit? vepredu bude tak 7cm pisku a vzadu 15-20
tukle je celni sklo dole v rohu. ten tuhanec se neloupe ale drzi pomoci silikonu ve spare a neni to prasklina ale takova "supina. detajlni foto neni pac se to zvenku zamazlo silikonem a neni to videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 17:05 Muž ampik [2] - Rostliny
ja sem si myslel ze mi prasklo akva, kdyz sem ho napustil studenou vodou. orosilo se a vsakla se do koberce pod avariem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 16:12 Muž grizly [145]
Vypustit, vytřít do sucha vnější skla, postavit na suché noviny a nalívat vodu tak, aby ani kapka neukápla vedle. Na novinách to dobře poznáš.
Já jsem takhle vypouštěl akva o půlnoci, protože jsem měl hodně vody, ta vzlínala po krytu a natekla mi pod akva. :-D Naštěstí nebylo prasklé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 14:08 gringo – Re: Jablíčko
Každopádně reklamace. Do budoucna by mohly být potíže většího rázu bez možnosti reklamace. Taky jsem měl před současným akva 250L ve zdi a u prvního taky teklo(naštvalo mě to), ale reklamace bez problémů. Další bylo v pořádku, akorát jsem si musel chvíli počkat, vyplatilo se. Ale to vše za předpokladu, že se nestalo, co napsal Martin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 14:03 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Jablíčko
nejdříve bych ho zkusil naplnit někde venku nebo ve vaně a opatrně aby netekla voda i po vnějších stěnách, to by sis pak mohl myslet, že teče. Když tak bych vodu v akva něčím obarvil (čím, to netuším. Možná hypermangan-asi bude barvit i stěny, či spíše sirup). a nechal bych ho napuštěné tak 2-3 dny. U novýho akva je velmi nepravděpodobné, že poteče, spíše bych řekl, že se ti pod něj dostala voda při napouštění.

sám jsem včera napouštěl mnou opravované 30l akva a vše v pohodě, předtím bylo den napuštěné na mrazáku na hadře a neteklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 13:59 Muž wlk [3]
myslím že reklamace bude nejlepší řešení, není nad pořádně slepené akva ;-) pokud tedy opravdu teče jak píše martin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 13:59 Muž Martin [3]
Při napouštění ti voda nenatekla omylem pod AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 13:53 Jablíčko – Nové akva a teče
Je to možné že bych měl takovou smůlu? V úterý mi začalo téct moje 80l akva, ,jelikož bylo přes 15 let staré a jednou už přelepované a tak jasem nelenil a už ve středu jsem koupil nové 102l akva. A dneska jsem zjistil že to nové taky sákne... :-( Takže jsem ho vypustil, naštěstí jsem ho měl napuštěné z půlky a zkouknul dno a nikde není vidět žadné poškození. Takže v úterý ho nesu na reklamaci. Nebo myslíte že můžu zkusit udělat ještě něco s tímto novým akváriem? Všechny zdraví Jablíčko

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=551