Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 13:46 Page – Pro hanze
Ty skla se řežou buď strunou jak to děláme my nebo na to je přímo pilka.. To lepidlo ničemu nevadí může tam zůstat stačí špachtlý větší kusy odstranit...Lepidlo drží i na tom starým velmi dobře;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 13:44 Page
Po zatvrdnutí silikon nesmrdí a je velmi pevný... Mám totiž dylema,jestli si koupit akva hotové nebo si nechat nařezat a slepit :-O . Zase když ho už koupím hotové tak když do něj budu chtít udělat vnitřní filtr tak ho tím i zmenším. Takhle když bych si ho nařezal tak bych s tím filtrem počítal a udělal ho o to větší a myslím že by mně vyšlo levnějš, pokud bych teda nekupoval tu tubu silikonu :-( ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 13:40 Muž hanz [27]
No stou pevnosti souhlasim, meli sme na aute rozbyte celni sklo od kaminku a museli sme nechat auto pres noc v servisu (vectraIII), protoze na to aby to sklo mohly sejmout stoho auta, tak museli pouzit nejakou slozku, ktera to lepidlo rozpusti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 13:40 HELLBOY
ja som so zohnal starsie akvarium a prelepoval som ho tymto:....zn. FORMFLEX silicone aquarium....je to specialne na akvaria....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 13:28 Muž Nik [191]
No jestli je tvůj táta soukromník, ať ti koupí tubu akvaristického silikonu na firmu. Co ti zbude klidně může použít na sklo auta. Opačně je to těžko říct, protože nevíš, co se z toho silikonu bude i nadále po vytuhnutí uvolňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 13:07 Page – Lepení akvária
Dobrý den vespolek:-), chci si nechat nařezat sklo a slepit malé akva cca 12 litrů + vnitřní filtr. Na tak malé akva se mi nevyplatí kupovat celou novou tubu. Jelikož táta dělá auta tak i dost často mění čelní skla. Na lepení těchto oken je spešl černý lepidlo(vypadá to jako silikon a je velmi pevný). Myslíte že kdybych toto akva slepil tímto silikonem, že by to bylo OK??? Děkuji za všechny příspěvky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 20:09 Muž filipsi [1295]
Pisou tam jeste neco jineho nez duostick? Vyrobce, slozeni ... Jsou to takove dva valecky lepidla, co se maji "rozzmoulat spolu? Takovyhle vecicek je spousta, vetsinou zadny zazrak, horsi nez bezne epoxydove pryskyrice ... O realnosti ceny bych take pochyboval. Opravdu asi nicim bezne prodejnym neslepis plexi tak dobre, nez tim, co jsme ti radili, navic je to takrka zadarmo, uz nam ver :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 19:14 Muž matrix069 [79]
Zohnal som zadara lepidlo DuoStick-lepí kov,plasty.... Dvojzložkové. Niečo super. No na nete som ho nenašiel. vraj cena je cca 1200sk. no neviem či je to pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 22:41 Muž filipsi [1295]
To byl pokus o vtip. Jinak mi spis prijde, ze mravenci nekde kradou tu cistou, co dyma. Asopn po poslednim pokousani jsem se tak citil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 21:22 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
opsáno:-D taky mě to zajimalo:-) Kyselina mravenčí (lat. acidum formicicum, též acidum formicum), methanová kyselina (mimo chemii dle PČP metanová kyselina) je nejjednodušší karboxylovou (organickou) kyselinou. Z jejího vzorce vyplývá, že na karboxylovou skupinu —COOH je vázan pouze jeden vodík. Je to bezbarvá na vzduchu dýmající kapalina.///Kyselina mravenčí je obsažena v mravenčím jedu, odtud pochází její název. Dále je obsažena např. v kopřivách. Kyselina mravenčí má leptavé účinky a používá se především v organické technologii. Tvoří jako ostatní kyseliny soli, které se nazývají mravenčany. Syntetická kyselina mravenčí se užívá k výrobě barviv, v gumárenském průmyslu a v koželužství k odvápnění kůže, též jako přídatná látka X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:26 Muž hanz [27]
coze no tak to by me opravdu zajimala cena te kyseliny, ale urcite budou mit i nejakou sintetyckou nahradu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:24 Muž filipsi [1295]
nechaji je kousat do lakmusoveho papirku (drazdi je s nim). No a kdyz je ten papirek nasakly, vyzdimou ho. Samozrejme v rukavicich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:12 Muž hanz [27]
Filipsi: To by me vazne zajimalo jak tu kyselinu mravenci stech mravencu dostavaj??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 20:09 Muž filipsi [1295]
Legraci si nedelali, opravdu se tim lepilo. Ja to nikdy nezkousel, nikdy jsem nemel kyselinu mravenci v ruce. Asi bude tezsi ji cistou koncentrovanou sehnat. (jinak je to kyselina metanova, hcooh)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 17:55 Muž matrix069 [79]
Tak dnes som sa v práci dozvedel že úplne naj na lepenie plexiskla je kyselina mravčia! Len neviem či si nerobili vtipky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 15:12 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak co jsem zkoušel, tak silikon na plaxi nedrží, tavné lepidla taky nic moc, páč ty modrý bazény výše zmíněné jsou z jiného plastu.A toluen, či aceton je opravdu asi nejlepší řešení.Chloroform by měl taky fungovat,naleptá to film na spoji a hned zase vyprchává.ta nezávadnost tam bude asi tak nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:46 Havel-st
Přesně, ono se u plexi naleptá víc materiálu a snadněji.
Silikon drží vysokou přilnavostí, tam jde o čistou, hladkou plochu, kde nezůstane vzduch, nebo bordel, proto taky ta vyšší pevnost v tahu, nežli ve smyku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:28 Sidonius
Při lepení plexisklem rozpuštěným v čikuli (toluenu) jsme vždycky lepené plochy zdrsňovali smirkovým papírem a šlo to. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:22 filipsi
No to je prave taky cast obsahleho problemu, kazdy material a lepidlo chce neco jine, nektery se musi chemicky nebo plazmou aktivovat, aby vubec lepit sel, nektery je dobre obrousit, neco naopak vylestit, aby lepidla byla jen nepatrna vrstva ....
Myslim, ze treba lepeni skla silikonem je toho vhodnym prikladem, tam je zabrouseni lepenych ploch nebo naleptani na skodu, drzi to hur nez cisty rez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 11:07 Muž hanz [27]
filipsi:souhlasim ve skole stim mam vzdycky problem se vtom vsem orientovat, a to se tam probiraji lepidla tocici se jen okolo truhlariny... palec A ono by stalo za zminku take dodat ze je dobre ty plochy plexi trochu sbrousit aby se zvetsila lepena plocha atd...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 10:39 filipsi
Jasne, ono neni tavne jako tavne. Dela se toho hrozne moc druhu, s ruznymi teplotami taveni a nanaseni. Myslim, ze 3M dela neco tavneno, co plexisklo slepi, ale netusim, jestli to jde do te "domacke" pistole. Ja tim chtel rict, ze takove to tavne, co se prodava i s pistoli za stovku v baumaxu (a nikdo nevi, co za valecky lepidla k tomu vlastne jsou), ne. To by to oblemcalo okolo, ale na plexi nechytilo, to jen tak na nejake to prichyceni kabliku nebo dekorace nekam. Sice by to drzelo, ale jen tim lepidlem. Pri dobrem lepeni jde o to, aby spoj nemel nizsi pevnost nez okoli, ne aby to tak nejak na pohled drzelo. Nechtel jsem to komplikovat, protoze lepidel existuje strasna spousta, a nejde rict traba "slep to epoxydem", bez presneho urceni druhu a obchodniho nazvu. Proste ty rozpustene kousky, pripadne chloroform, jsou na plexi lehce sehnatelne a tutove lepici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2007 10:04 Muž hanz [27]
Nechci vyvolat zadne hadky, ale nevim proc ne tavnym lepidlem?? Cim se lepej ty modre bazeny, mam takovy na zahrade a myslim si ze na to 100% pouzili to tavne lepidlo...
PS:Treba se jenom mylim
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 22:33 Muž filipsi [1295] – norton
Jee, diky, hlavovy zkrat. Rozpoustim to v toluenu, ne acetonu. Nezavadnosti bych se nebal, vetsina vyprcha pri vyschnuti pryc, kdyz se to pak necha nekolikrat napustit vodou a stat (to se stejne musi na vyzkouseni te tesnosti), neverim, ze by to rybam v tak stopovem mnozstvi vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 22:08 Muž Norton [109] – čikuli
Hlavním komponentem Čikuli byl toluen. Já lepil kdysi kousky plexi rozpuštěnými v chloroformu... Takže v současnosti sehnat známého lakýrníka, který má toluen "na předpis". Ovšem co se nezávadnosti použitých chemikálií v akvaristice týka, mám jistých pochybností....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 21:50 Muž filipsi [1295] – hanz
silikon a tavne v zadnem pripade. Epoxy by mozna nejaky sel, ale bez uprav lepenych ploch a hran to nedosahne pevnosti lepeni rozpustenym plexisklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 21:48 Muž filipsi [1295]
Je to stale asi nejlepsi zpusob, pouze pouzivam aceton. Nevim, jake ma presne cikuli slozeni, mozna je aceton taky hlavni slozka.
Jen asi bude chtit jeste po slepeni jednou zevnitr "prolit" spoje postupne hustsim lepidlem, aby to fakt tesnilo, bude to narocne na presnost.
Jak velky ma byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 21:45 Muž hanz [27]
Tak urcite tavne lepidlo nebo zkusit silikon nebo epoxid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:39 Sidonius
"Pilinami" plexiskla, rozpuštěnými v čikuli. :-)
(Tak jsme to dělávali v 70. letech... :-D Možná, že teď existují jiné způsoby.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2007 20:15 Muž matrix069 [79] – Čím zlepiť Plexisklo???
Čím by sa dalo zlepiť spoľahlivo plexisklo?(mám narezané pre vonkajší filter) Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 14:55 Muž Jammes [72] - Afrika
slunko není potřeba, silikon vulkanizuje vzdušnou vlhkostí, běžný spoj vytuhne asi za 24 hodin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 17:59 Ondrej
To je silikon primo na akvaria. Jinak nechal jsem to vyschnout dva dny na slunku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 17:41 Muž Jammes [72] - Afrika
ten silikon co je na něj odkaz bych nedával do akvária, použil bych ho jen zvenku, do akvária dávej jen akvarijní, já se jednou použil univerzál a přišel jsem o asi 100 mečounů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 19:22 Ondrej
No ja jsem mel to same u 40ti litroveho akva a napapal jsem na to z obou stran silikon (nejaky takovy shop.miga.cz/… ) a drzi to v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 18:31 PietroK
Fotka k příspěvku Tady je prasklina, myslite, ze stací to z obou stran dat vrstvu silikonu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 15:54 Muž Jammes [72] - Afrika
použij jakákoliv akvarijní silikon, já používám černý i transparentní a oba drží stejně, tuba tě vyjde něco mezi 90-120 kčpodle výrobce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 15:49 PietroK
Děkuji za odpovědi. Akvárko mám lepený černým silikonem a to prasknutí není velký. Není to přímo prasklina, ale takový malý "úštěpek". Asi na 1 cm2 jsou takový bilý žilky. Stalo se mi to při vytahování akva z vany. Myslel jsem, že to bude v pohodě, ale bohužel z toho velmi pomalu, ale jistě odkapává voda. Rybky jsem zatím umístil do jiného akvária, mám jich povícero, takže nejsem v časovým presu a můžu nechat slepené akvárium pořádně zaschnout. Pokusím se sem ještě dnes večer umístit foto prasklinky a rád si nechám poradit, co s tím. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 23:27 Marius
Neviem ako Ti to prasklo, no ak to je vážnejšie tak si nechaj odrezať celú novú stenu a vymeň ju. Ak chceš ja Ti aj poviem aký silikón používam, myslím od akej firmy, len by som musel zbehnúť dole do dielne a teraz je moc hodín, takže zajtra. A napíš či máš akvarko lepené čiernym či transparentným silikónom, aby som vedel ktorý názov Ti mám poslať. Z mojich skúseností ten čierny drží 100 krát lepšie ako transparentný. Sám si akvarka lepím, takže sú to moje skúsenosti.Ináč ho robia u Vás v Čechách, myslím v Kolíne. Na slovensku stojí tuba cca 180 Sk, no isto Ti ostane a potom si môžeš zlepiť nové akvarko, na začiatok také 20 - 30 litrové. Isto to zvládneš. Ak chceš tie názvy a postup napíš, ja Ti zajtra odpíšem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 21:34 Muž Jammes [72] - Afrika
před lepením to musíš odmastit a můžeš použít kousek skla (proužek) jako záplatu, pokud ta prasklina směřuje do prostředku skla tak to stejně asi praskne, pak je lepší poškozený sklo vyříznout a vlepit nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 20:54 Muž A2C [25] - Sumci
no vypusti to trocha pod puklinu a tú poriadne zalep počkaj toľko koľko má zaschnúť a potom zas naplň prípadne odfoť a daj sem foto X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 20:51 PietroK
Diky, jj mám to na rohu, vyzkouším silikon a v nejhorším koupím nový :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 19:52 Muž A2C [25] - Sumci
ak je to niekde na rohu tak to zalepíš štandardne Akvaristickým silikonom ale proces lepenia si zisti neviem či to treba aj ošmirglovať či čo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 19:41 PietroK – Jak slepit prasklé akvárium?
Dnes jsem svou neopatrností klepl trochu do 60-ti litrového akvária a z drobné prasklinky mi pomalu kape voda. sad Chtěl bych se zeptat, jestli mi někdo nemůže poradit konkrétní lepidlo či jiný preparát na zalepení prasklinky, děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 14:30 Muž matlala [798] - Rostliny
no taky jsem lepil se silikonem ty přepážky na můj filtr a přední sklo bylo od silikonu zkusil jsem 1. na kus skla napatlat vrstvu silikonu abych zkusil jak žiletkou pracovat bez škrábanců až jsem to nacvičil tak to šlo a bez škrábanců, nic jiného to nezbude jen žiletka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 00:14 Maer
Ja tu skrabku mam ale ta je na to naprd .... Ale co jsem ted zkousel tu ziledku tak to slo nadherne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 23:06 Ondrej
Prodavaji se plastove skrabky, ale ziletka funuje lepe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 21:36 Maer
Hmm tak to me docela stve ale tak co jeden den proste budu delat to akvarium :-) dekuju za rady ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 21:12 Usine
To budeš muset začít od konce. Žiletkou oškrábat co nejvíce a co zbude umýt ředidlem. Nic jiného bohužel není. Prodává se sice čistič na silikon, ale ten funguje jen při lepení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 21:03 Maer
Uz jsme na to zkousel redidlo a nic to neudelalo :-( ale alternativu ZILEDKA tu si necham na konec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 21:02 Usine
Asi ti nezbude nic jiného než žiletka a nějaké ředidlo nebo něco podobného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2007 20:53 Maer – Silikon
Zdravim upravoval jsem akvarium a mel jsem tam pricku kterou jsem vyrizl. Ale zustal mi tam silikon. Poradte jak to setrne sundat aniz bych poskodil sklo akvaria. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [31] 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=1501