Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 13:01 Muž Jurasek [137] – Re: Bruneta
Dobré by bylo vědět proč prasklo. Dno ležící na vyrovnávací podložce nemá důvod praskat. Byla tam ta podložka? Nemůže být křivá deska stojanu (nový stojan)? Nebo je tak křivá podlaha, že to stojan neudržel a přenesl to až na akvárko (vyrovnání podlahy - samonivelačka, potěr... atd)? Pokud je akvárko na dnu postavené, stěny jsou dobré, dobře slepené a drží, tak by to, po odřezání zbytků dna, neměl být problém zalepit doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:58 Muž včelař [44] – Prasklé dno
Já měl taky praslkinu ,ale neteklo. Pro jistou jsem nechal uříznout slko aby se vešlo dovnitřku akvarka. celé podmazal zilikonem a vlepil. Nemělěl jsem stím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:57 Muž arnošt [37] - Rostliny
slepit se to dá, ale už nikdy nebudeš klidně spát - nech si třeba u sklenáře jen vyměnit celé dno, ale sklo bych nelepil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:51 Žena červík [4] – Re: Bruneta
upřímně, už bych takto slepovanému akváriu nevěřila... A raději koupila nové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 12:50 Bruneta – Prasklé dno
Ahoj lidi.Poterbovala bych poradit.Pralsko mi na akvišku dno a nevim jesli to mam nechat slepit-jestli to vubec jde (akva je lepene) a nebo zrovna koupit akva nové??? potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 20:11 Honza123456 – honza123456
jo hodně záleží na výšce su zvědavej jak to dopadne. nemáte někdo tabulku kolik stojí ruzně tlustá skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 19:01 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Me si sklenar rekl 10Kc za litr objemu do 100litru velikosti akvarka. Pak by musel pouzit silnejsi sklo a rikal si vic, ale i tak se vyplati nechat si udelat akva u sklenare.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:35 Muž Yirka [9118] – Re: Honza123456
Tabulka je hned na 1. straně.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:18 Honza123456 – lepení
a na kolik si myslíte že by vyšli cenově tyhle rozměry 160x50x70 a z kolikátky skla by to muselo bejt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:04 Muž jajaapaja [174] – Re: Bambi
Do tak velkého akvárka bych se nepouštěl.A to jsem už něco slepil.To moje 250 litroví mi slepily v Brně za dvatisíce třista.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:00 Muž jajaapaja [174] – Re: Štěpán
Já když dolepím .Odšroubuji tu špičku na tubu dám čtvereček igelitu.našroubuju přes něj spátky špičku.A tu opět zakryju igelitem a našroubuji kryt .takto to vydrží půl roku .Maximálně stvrdne kousek ve špičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:55 Žena Imii [45]
Pokud nemáš zkušenosti z lepením akvária tak bych takovejdle rozměr neriskovala a nechala si to slepit od profíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:52 Bambi
TAK TO BY ME TAKY ZAJIMALO NECO PODOBNYHO BYCH TAKY CHTEL DELAT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:18 Honza123456 – lepení akvárka
moc rád bych si pořídil taky velké akvárko a chtěl bych se vás zeptat jestli by bylo možný si akvárko nalepit sám. nemám s tím žádné zkušenosti akvárko bych chtěl o rozměrech 160x50x70 myslíte že to je hodně ryskantní???????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 17:33 Psycho – Když to praskne, je to mazec
Přesně tak. Za to akva jsem dával asi 350Kč. Takže to by mi nevadilo investovat do novýho. Jenže jak už tu někdo řekl, přemýšlím že půjdu do většího. Tak do 112litrové nádrže. palec Jenže to je nový filtr, nějakej stolek, kryt atd. Musím si to dnes ještě vše sepsat a promyslet, spočítat. Abych se do toho vešel s úspory. Rybky teď jdu přemýstit do půjčené 20l. Jinak voda z koberce vyschla (v noci jsem si ještě hrál s fénem) ale flek zůstal luxusní... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 13:58 Muž Sprachys [48] – Re: Walker
zalezi jak to beres... kdyz koukas na kazdou korunu, tak je to nejlevnejsi... urcite tam je riziko, ze to blbe slepi, ale nekdo to za tu cenu obetuje... jako jestli novy stoji o 100 vic, ja bych sel urco do novyho, ale pro nekoho to muze byt jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 13:26 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Sprachys
A co shánění a nákup tubičky, nákup skla, práce s lepením a následná nejistota, zda jsem to udělal dobře? Mnohem levnější je koupit akvárium nové. Nejdražší je totiž volný čas, který mohu strávit smysluplněji se svými blízkými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 13:00 Žena Danila [4489] - Sumci
Mám pojištěno u Kooperativy,v pojištění domácnosti je zahrnutý i ÚNIK VODY Z AKVÁRIA o obsahu minimálně 50 l. To splňuju - dokonce několikráát smich Ale musí to být v pojistné smlouvě výslovně uvedeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:23 aldas – Re: jirikovar
je tam napsané pouze pojistná smlouva o pojištění bytové a nebytové jednotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:16 Muž Sprachys [48] – Re: Dinamit
500,-- chteli za moje mini akvarko- d x š x v = 30 x 30 x 20 + krycí sklo + přepážka s dírou 10mm (za necely 100,--) a uriznutej roh... to cely se melo vejit i s lepenim do 500,-- (sklo 4mm) takze to uriznuti jedne praskle steny by se melo vejit do 100,-- i se zabrousenim hran... + silikon cca 70,-- za tubu, nebo by stacila i mala tubicka, kterou maj asi za 25,--... tzn. nemelo by to preskocit castku 200. ted akorat zalezi na tom, jak akva bylo stary, jestli ma cenu ho vubec opravovat... kazdopadne porizeni noveho akva by levneji vyjit nemelo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:12 jirikovar – Re: aldas
Mužu zjistit bo jsem pro Koop dělal napiš co máš za typ pojistky domácnosti je to napsané akceptačním listu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 10:59 aldas – Re: jirikovar
To by mně zajímalo protože máme pojistku domácnosti u Kooperativy,asi tam dnes zajdu a raději se informuji,protože máme akva 225l ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 10:53 jirikovar – Re: Alice111
Kooperativa to má v zakladním pojištění do 80l a pak tam je řada exklusive tam teprve je krytí akva nad 80 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 10:21 Zdenek58
Eliška napsal: U Uniqa pojišťovny to stojí cca 70,- Kč/rok.
80,- Kč/rok ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 10:08 Eliška – Pojištění
Akvárko lze pro případ prasknutí, rozbití a tak PŘIPOJISTIT v rámci pojištění domácnosti. Pro všechny doporučuju zkontrolovat, jestli to tak máte. V tomto případě budou při nedejbože prasknutí akvárka hrazeny pojišťovnou i škody u sousedů ;-) U Uniqa pojišťovny to stojí cca 70,- Kč/rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 08:53 Muž Yirka [9118] – Re: Dinamit
Tak, tak, a zvládne to i za tu navrhovanou 500ku. (Prosím oztnačit OT) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 08:03 Žena Dinamit [68] – Re: Walker
No jo,vidiš to. To mě nenapadlo se podívat, kolik to vlastně má litrů. V tom případě bych využila situace a rovnou pořídila akva tak o 20 litrů větší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 06:46 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Dinamit
Nesnažte se šetřit za každou cenu a podívejte se na velikost prasklého akva. Jeho cena může být asi takováto:

shop.miga.cz/…

Je jisté, že se jej vyplatí koupit. Jen ty dvě cesty ke sklenáři autem (předpokládám, že ho městskou nepovezete) budou dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 06:33 Žena Dinamit [68] – Re: Sprachys
Taky si myslím, podle mě tě to vyjde levněji a rychleji. Stačí oslovit nějakého šikovného skláře. Neorientuju se teda v cenách, ale podle mě po tobě víc jak 500 chtít nebude a je to rozhodně lepší, než kupovat zase nový akva...
Jinak tedy přeji upřímnou soustrast. Sama se bojím tohoto okamžiku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 01:10 Muž Sprachys [48] – Re: Psycho
nestacilo by nechat si uriznout tu jednu prasklou stenu a nalepit ji na ten "zdravej" zbytek akva?..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 00:46 Psycho – Re: deathfoe
Na to si dávám pozor, ale jelikož tam mám to pozadí z břidlice a nějakou dekoraci z břidlice tak sem si třeba "nevědomky" mohl ťuknout. Ale s tim už nic neudělám. Dnes po práci jedu shánět alespoň prozatimní akva než něco vymyslím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 00:32 Muž deathfoe [58] – Re: Psycho
Tak to je fakt psycho, nemohlo se při té přestavbě stát to, že jsi do toho něčím ťuknul a tím si narušil to boční sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 00:23 Psycho – Když to praskne, je to mazec
Fotka k příspěvku Tak sem si myslel že se mi to stát nemůže a ono se to stalo. :-( Před 5ti dny jsem udělal radikální přestavnu akva, dnes ráno jsem vsadil rybičky. Měl jsem z toho radost jak to vypadá a tak sem si udělal pár fotek. Když jsem večer zasedl k počítači s tím, že aktualizuji prezentaci mé nádrže, slyším jen za sebou 2 rány, nějaká voda na podlaze a já začal lítat s kýblem jak blázen. Rybky skončili v porodním akvárku gupek. 2hodiny jsem to dával dohromady. "JEŠTĚ ŽE TO BYLO JEN 30LITRŮ". Takže akva už není... :-( rozzureny ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 22:34 Muž matrix069 [79] – Re: jezef
Fotka k příspěvku Trichlor je v pohode,naleptá plexisklo a to sa potom spojí,trichlór vyprchá a plexi zostane zlepené.Na filter možno ale akva 60 L nie. filter mám aj ja z plexi,teraz už je iba v šuplíku,ale uvedom si koľko priečok ho drží pokope,tam nejaký ohyb a pnutie je rozložené na veľa spojov,takže to drží,kdežto akva nie. Inak foto môjho kedysi používaného filtru z plexi s tromi komorami.(objem 4L)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:29 jezef – Re: matrix069
to som zvedavi aj ja..to je jeden clanok co lepil filter z plexi a tiez mal novodur co lepime v robote tak podstate mame taku vodicku trichlor alebo drichlor ani neviem a potom este taku hustejsiu pachne to ako sekundove www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:18 Muž matrix069 [79] – Re: jezef
Novodur je na vodárenské trubky,pochybujem-neverím,že to udrží hrany plexi,to je blbosť,plexisklo je organické sklo,to je úplne iná štruktúra ako nejaké trubky na vodu,ani styčná plocha na hranách akva nebude dostatočná na pevný spoj... neblbni... alebo skús a napíš ako to dopadlo,ale veď sám uvidíš. Tak prajem teda málo vody na podlahe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:07 jezef – Re: Mrakoplash
ja mam plexisklo aj 2cm..vitiec cele aqva nemoze iba bo nasavanie vody..sklo nechcem to by sa na zemy skorej rozbilo ako plexi..mi co lepime plexi mame nato PVC lepidlo novodur asi to zalepim stim polozim to do bednicky a nech vitece.risk je zisk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 17:35 Muž matrix069 [79]
Na 60 L by som plexi nepoužíval. po čase má tendenciu sa ohýbať podľa teploty(nanávratne). Pnutie je veľké a mám skúsenosť so slepením cca 4 L prepážkovéko filtru z plexi a nieje to bohvie čo,i keď s tým lepidlom čo som popísal to držalo fakt super.Ale než som použil toto lepidlo,skoro som vytopil susedov,keď mi sek.lepidlo a na ňom silikon povolili. Na 60 l použi SKLO!!!! Nič íné sa neoplatí!!!!žiadne lepidlá..plexi je veľa druhov(rôzne vlastnosti,štruktúra) a nikto Ti nedá zaručenú radu!!!!!A 60 L na podlahe je dosť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:04 Muž ghostik [81] – Re: Mrakoplash
Mne je jasne ze asi dotycny chce usetrit kdyz ma moznost plexi zdarma ale o to vetsi problem sehnat to spravne lepidlo. Preci jen pokud to bude pod urovni AQ tak je ryziko ze vse vytece :-D proto se radeji priklanim osvedcenemu sklu a silikonu :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 11:00 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: ghostik
me to napadlo jen v souvislosti s Case pro Pc, ktery jsou z plexi a vypada to celkem pekne :-)
pravda ze tam to nemusi tesnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 10:47 Muž ghostik [81] – Re: Mrakoplash
Nesroubovaaaat !!!!!
Mam zkusenost z prace kde bylo lepeno misici zarizeni pro kapaliny a ve vsech mistech kde byly srouby plexi prasklo ( je pravda ze to nebylo obyc plexy ale odolne na chemikalie ).
Radeji bych se sroubum vyhnul - opet je to pnuti jak v sile utazeni tak i pri pohybu.
Chtelo by to nejake pruzne lepidlo neco naspusob silikonu ale aby to naleptalo plexi a chytlo se to k nemu takze na bazi acetonu nebo neceho podobneho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 10:39 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: jezef
kdyz to je 1 cm silne co to ve spojich jeste trochu prosroubovat ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 08:56 Muž ghostik [81] – Re: jezef
Neni to zase tak velke ale chce to asi kvalitni pruzne lepidlo jelikoz plexi se bude vice prohybat jak sklo a tedy spoje ( dle meho nzoru ) budou vice mechanicky namahane a tak nemohou byt z tvrdeho lepidla a nebo tam dat hodne vystuh.
U skla mam jistotu ze spravne lepene vydrzi set litru vody ale z plexi jsem velke AQ nikdy nevidel. Pokud nebudes pocitat nejake specialni celni skla u obrich AQ ze specialnich plastu ( neni to plexysklo ) .
Na 60l bych si dosel ke sklenari a koupil si sklo sice to neni za pade ( tez jsem sklo kupoval ) ale vyplati se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 23:42 jezef – Re: ghostik
inac aj akvarium sa robi s plastu-plexiskla...
ja chcem o objemu cca60L sklo nemam dostupne ale plexisklo 1cm hrube ano..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 22:15 Muž ghostik [81] – Re: jezef
Podle toho jak velkou nadobu chces lepit ale pokud jde o vetsi tak je to lepsi delat ze skla stejne jako AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 22:01 jezef – Re: xxsharkxx
a to ako to obycajne rozleptanie plastu stim riedidlo.-acetonom.vidrzi taky tlak vody??a bude to vodotesne??? ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 21:58 jezef – Re: matrix069
ja som z BA na tom lepidle je napisane Bratsilava ale ostatne sa neda precitat???..Ako ja mam lepitlo na plexisklo ale nevie ci by vidrzalo taky tlak..mam ja trichlor.ale skorej by som pouzil to lepidlo PVC.len co nato rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 21:31 Muž xxsharkxx [19]
na to slepení je dobrý klasický toluen ředidlo a nastrouhaný plexi nebo piliny se snim smíchají a kaše po vyprchání a vytvrdnutí drží super.funguje stejně jako ten chloroform a pod palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 17:37 Muž matrix069 [79]
Fotka k příspěvku Podobný problém som tu tiež riešil-lepil som externý biofilter. Chloroform som zháňal,no nezohnal,vraj je to už zakázané,alebo sa nevyrába(aspoň na Slovensku). nakoniec mám z práce lepidlo Duostick,vyrába to Chemsearch Bratislava. Je to dvojzložkové lepidlo,vytvrdne za 15 min a stane sa priesvitným-ako plexisklo. Len neviem či ho zoženieš niekde voľne v predajni.Ešte som ho nevidel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:52 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: filipsi
...ale mistni jsou kamikaze. Kdyz jim reknes, ze jim rozpad ploutvi vyleci kombinace antraxu s gamma zarenim, tak to do tejdne nekdo sestoji ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=1251