Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:42 Muž Jirka88 [6]
ta moje je právě taky dělaná po domácku, protože je to takový olepený všude...doma sem musel ten silikon nechtěnej čistit...tak to mam radost, že to nemusim dávat sklenáři na přelepení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:41 Muž jaa [5] – Re: Yirka
a ak to slzi fakt len trosku, je to fakt nutne dat rozlepit a prelepit?..........nemate niekto s niecim podobnym skusenost pri tak velkom akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:39 Muž jaa [5] – Re: Jirka88
ak netece tak by som sa nebal ze casom zacne.............momentalne mam 200vku, robenu asi doma na kolene, lebo ju mam z druhej ruky aj ten od koho ju mam ju mal tak, ale je vidno ze to neje praca sklenara(dost hrôza) no to akva ma uz min 40rokov je lepene nejakym bielim tmelom a uz minimalne tri krat bola tak cca na 5 rokov vypustene, raz na balkone panelaku a dva krat v podkrovi a netece, vzdy ho stacilo len napistit a pohodicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:34 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: Jirka88
napusť to.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:32 Muž Jirka88 [6]
Měl bych taky otázečku...sice ne úplně k tématu ale snad to nebude vadit...koupil sem akva (112litrů), nevim jak je staré, ale černej silikon tam neni takže bych řekl že asi bude trochu starší...když mi neteče mam se bát toho, že by časem mohlo začít nebo to bude v klidu? nechci třeba po měsíci zjistit, že to začalo někde téct...díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:25 Muž Yirka [9118] – Re: jaa
600 l bych neflikoval, ale pokud je opravdu zánovní tak nechal přelepit vadnou stěnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:18 Muž jaa [5]
zdravim! chystam sa kupit 600l akva, ale vraj v jednom mieste trochu slzi......no je to za tak dobru cenu ze aj keby som ho dal rozlepit a znova zlepit tak usetrim.........no chcem sa spitat ci je to nutne, ci by nestacilo iba v mieste kde to slzi dat do rohu dalsiu vrstvu silikonu alebo nalepit primerane velky pruzok skla?.........inak akva je to vraj takmer nove
diky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2009 20:03 forepa
V rohu mě u akvária(115L) mě kapká voda.. Nechce se mě kvuli tomu rozřezávat celé akva (dát to ke sklenářovi)Spíš jsem přemýšlel co kdybych to jen přejel silikonem?Děkuji za komentáře

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:12 JuraS – Re: Bob66
Prostě ..mám štěstí...a pojistku na nějakých 6 mega...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 19:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: JuraS
Já 34 let :-D Pro upřesnění lino není nalepené, ale souhlasím že když je nepoškozené a dobře svařené ty lemy tak neproteče. Spousta lidí ho tam ale už dávno nemá ani já nejsem výjimka X-) I já jsem párkrát vytopil sousedy podemnou a ne jen koupelnovou šachtou, v mládí když jsem měl v pokoji 22 akvárií tak občas nějaké vyteklo nebo i ruplo a to by jsi viděl jak to šlo fofrem dolů a klidně i přes dvě patra u nosné zdi ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:57 JuraS – Re: Bob66
Bydlel jsem ve dvou panelácích v Brně. Nejdříve žabiny, pak bystrc. Pak v Mladé Bouli a teď to bude Praha..celkem cca 30 let...stačí to ? N vormálním paneláku je na zemi nalepené lino a to má rantl okolo stěn..když je dobře nalepené pak voda neproteče..vytopili mě asi 3x ale vždy koupelnovou šachtou která není zatěsněná a osobně nevím o nikom komu by v obýváku kapala voda stropem...viděl jsem i jak se staví sídliště...kradli jsme tam kramle...seskládájí se panely, svaří se z boku dráty, zatěsní se medvědím hovnem..položí se na panel kabely a nalije se na to domíchávačka betonu..a hotovo...nad díry kde bude koupelna se postaví korpus a trubky se protáhnou durch barákem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
JuraS napsal: A znova píšu..pokud je panelák normálně udělaný pak voda z bytu vyteče pouze prahem..páč litej beton těžko proteče....


Bydlíš vůbec v paneláku? Asi ne jinak bys tohle nenapsal, nebo tě ještě nikdo nevytopil X-) U každé příčky kde je spára mezi panely to jde dolů tak rychle jako by tam podlaha ani nebyla, spáry mezi panely vodotěsné nejsou ;-) A zkušenosti s tím mám bohaté protože sousedi nade mnou mě každý rok jednou nebo dvakrát vytopí rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 12:36 Muž Yirka [9118] – Re: JuraS
Pokud je panelák normálně udělaný tak voda uteče první netěsností v podlaze což je v místech svarů dotmelených spár panelů zcela normální....Pokud jedu na dovolenou, tak jedinou puštěnou energií je elektřina, jinak používám HUP a HUV.... Pravidlo spíše říká že se pojišťuji, aby se nic nestalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 12:04 JuraS – Re: Mrakoplash
Teď jsem volal na pojišťovnu kooperativa kde mám pojištěné auto..hlásil jsem jim změnu adresy pro korespondenci..hnedle chtěl se mnou uzavřít smlouvu na pojištění bytu...tak jestli takové máte pojišťovny pak se nedivím, že máte strach...odmítl jsem a hezky doťape jejich pojišťovák a podle rizik mi udělá pojistku...
ps. bát by jsi se nemusel, nejsem hazardér, jen se neklepu z každý hlouposti..a potom..pode mnou je sklep a to dokonce můj vlastní...a kdyby mi akva prasklo pak zůstane v obýváku kde bude prozatím lino a to na tu plochu by to bylo 3/4 cm vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 10:56 JuraS – Re: filipsi
A jak ta pojišťovna zjistí, že jsem já VĚDOMĚ napustil 250 lt akva i když mělo ZJEVNÉ praskliny ? Že to nebylo způsoběno tím, že okolo baráku projel těžký náklaďák, že neletělo letadlo příliš nízko, že soused o 6 pater jinde nevrtal do panelu ? Třeba teď v novém bytě vrtám jako zběsilý..třeba teď větší polici..3*5 děr..a co když těmi vibracemi někomu popraská nade mnou akva, popraskají mu porcelánové čínské 1000 let staré hrnky.. (třeba) ? Je to z pohledu pojišťovna čí vina...?? Já bych řek že boha, hare kryšny, mohameda a modlících kamenů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 10:33 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Samozrejme, jsou veci, co ovlivnit nelze, to je nahoda, kterou pokryva pojisteni. Pak jsou veci, ktere ovlivnit lze (blby soused omota prasklou hadici od mycky lepici paskou, blby soused si hraje na instalatera, kdyz to neumi, blby soused provozuje vedomne praskle akva, kteremu sam prilis neveri).
Pokud by pojistovna prokazala (coz samozrejme /a v techto pripadech rikam i bohuzel/ vetsinou nelze), ze to tak bylo, nezaplati ani korunu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 10:18 JuraS – Re: filipsi
Právě proto platím pojištění aby pojišťovna zaplatila když se něco stane. A znova píšu..pokud je panelák normálně udělaný pak voda z bytu vyteče pouze prahem..páč litej beton těžko proteče....a znovu jakej je rozdíl mezi mým prasklým akva a mojí prasklou hadicí od myčky, pračky ? A 250 lt vody vyteklé na podlahu jsi li na dovolené je brnkačky proti prasklému napouštěcímu ventilu na myčce jsi li na dovolené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 10:06 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Snad to tak nemyslis, ale tenhle pristup mi prijde ponekud sobecky. Pokud mam pochybnosti o poskozeni meho akva. resil bych to HLAVNE s ohledem na sousedy. Pokud vytece pouze u me, je to moje hloupost a moje skoda a moje prace navic. Pokud to potece k nim, jak k tomu prijdou?
Nehlede na vec, ze ty jim skody v plne vysi uhradit musis, at jiz ze sve pojistky, nebo ze svych penez, pokud nejsi pojisten dostatecne. Jejich pojistka s tim nema nic spolecneho (ano, mohou si to nechat uhradit i ze sve pojistky, ale pojistovna to bude vymahat na tobe, pripadne na pojistovne tve.)
(edit - take jsem chtel snizit hodnoceni, ale vzhledem k prilis velke vaze meho palce jsem to nechal byt)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 09:59 Muž Diego [72]
(OT) Můžu se zeptat,co zde JuraS napsal tak špatného?Nemá pravdu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 21:01 Peťura – Re: Yirka
Bohužel žádná záruka není,kupoval jsem ho již použité.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 12:56 Žena Nigerin [19] – Re: Mrakoplash
Sousedi pod akváriem nejsou. Maximálně tak pavouci ve sklepě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.06.2009 06:30 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: lady0punx
V tomhle případě je tu otázka počtu sousedů pod akváriem, která by při rozhodování měla být vztata na zřetel. Vytopit si vlastní byt (dům) naštve, ale vytopit x cizích lidí, to už něco stojí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2009 00:14 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Imiis
V téhle litráži bych se toho nebál, to zalepíš sama ;-) Raději tam toho dej víc a určitě to vydrží X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 00:10 Žena Imii [45] – Re: PaDa
Neříkala jsem že přelepení nechci ... jen do toho nechci vrážet talší stovky korun ... to je vše. A pokud mi to ve Sklorexu nějak přeplácnou silikonem do stovky ... budu spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2009 21:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Imiis
Imiis napsala: nemám 400 na další akvárko ...a co budu dělat s tímdle starým
To si musíte zvážit jen vy, jaké je riziko, v prvním příspěvku sama píšete, že máte strach, že to již dlouho nevydrží...
Podle fotky to nikdo spolehlivě neurčí. Platnost všech rad, že to vydrží léta, vezme zasvé v okamžiku, kdy vám na podlahu vytečou v době vaší nepřítomnosti tři plné kyblíky vody ;-) Takže touto perspektivou bych se na to díval já...
Poškozené akvárko se dá přelepit (to ale nechcete) nebo použít pro někoho třeba na terárko (na to je ale malé).
Nebo jsou časté kontejnéry s nápisem "sklo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 15:55 szilo – Re: kachna
nieco podobne mam aj ja na svojom akvarku a vsetko v pohode drží palec , neboj sa nic to nieje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2009 14:54 Muž grizly [145] – Re: Imiis
Tohle sklo bych urcite vymenil, na 100% ti praskne jeste vice! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 09:18 Žena Imii [45]
Vám se to řekne kup nové ... nemám 400 na další akvárko ... a co budu dělat s tímdle starým ?? Prostě to nějak asi přelepím a musí to stačit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 08:46 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Yirka
JJ, taky se dívám, že se tu reaguje na starý příspěvek a nový byl přehlédnut :-D
Problém Imiis je úplně jiný než problém petrpokorny. Jsou to dvě rozdílné příčiny. U Imiis je to poškození úderem, u petrapokorného špatnou výrobou nebo nedodržením technologie lepení. U Imiis by měla stačit lokální oprava, u petrapokorného bych raději volil přelepení akvárka, protože se to stejné může postupně objevovat na dalších místech. Tyhle netěsnosti většinou vznikají špatnou přípravou skla před lepením. Pokud je akvárium v záruce, neváhal bych ho vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 08:23 Muž Yirka [9118] – petrpokorny AQ
Tak si myslím že mimo první reakce Frantze-Fritze všichni reagujete na starý dotaz Imiis zatímco téma znovu obnovil petrpokorny. A tam není příčinou prasknutí ale povolený spoj a nejedná se o žádné malé AQ ale dle jeho prezentace o 100 l.
Vím že žádné řešení nebude jednoduché (pokud tedy zavrhneš přemazání spoje zevnitř), ale připadne mi, že nádrž bys měl mít ještě v záruce a tudíž bych se obrátil na prodejce. Jinak je důsledným řešením stěnu odříznout a nalepit znovu, mělo by to přijít levněji než celé nové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:47 sokar – Re: V
Taky su slepé.Teď sem si té fotky taky všiml.
Jednoznačně něčím napraný.
To ti ve sklorexu možná opraví,ale se zárukou se rozluč.
To se na tu prasklinu či případně opravenou prasklinu chceš dívat.?
Kup si nový akva jak píše i Hanz.
Šetřit se dá na ledasčem,ale hlavně lidi nešetřite na akváriu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:30 Žena Imii [45] – Re: V
Asi s tím zajedu do Sklorexu jestli mi tam nemůžou plácnout silikon zvenčí a zevnitř ... protože přelepení je drahé ... a nové akvárium taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:29 V – Re: Imiis
Moment - slepý jsem, nevidím. Teď jsem si teprve všimnul tý fotky (byla už moc nízko). Tohle akvárko jednoznačně dostalo nemalou ránu. Takže žádná reklamace. Leda snad u původce tý rány.

Zbytek řešení je ale stejný. Rozlepit, vyměnit, slepit. Nebo koupit nový. Záleží co tě přijde levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:29 sokar
Tak sklorex lepí dost kvalitní akvária.
Osobně se znám s majitelem a za kvalitu svědčí moje akva.
Pokud by se přecejen vyskytla chyba na straně sklorexu tak na akva a lepené spoje je zákuka 5let.
Takže pokud si do teho něčím nenavalila tak ti to spraví.
Hlavně se do oprav nepouštěj sama.Drhnutí silikonu ze skla je otrava a navíc to musíš mít precizně udělaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:29 Žena Imii [45] – Re: Hanz
Hanz: děkuji ... budu se snažit ... nicméně nyní jsem na 2 - 3 týdny mimo domov ... snad to akva vydrží

filipsi: spravovali jsme stůl ... akvárium jsem vypustila a vybrala většinu písku, trošičku (max. půl kila) jsem tam nechala ... akvárium i s podložkou jsme přesunuli na dřevěnou desku a odložili bokem. Poté jsme akvárium vrátili na stůl, znovu šoupnutím. Akvárko jsem zarovnala na místo a nasypala písek. Odešla jsem pro vodu a jak jsem si položila kýbl na stůl tak jsem slyšela jen "CINK!" ... akvária jsem se určitě nedotkla ... ani jsem ho nenesla ve vzduchu jen tak ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:17 Muž filipsi [1295] – Re: Imiis
Tohel tedy rozhodne nevypada na to, ze prasklo jen tak samo. To si myslim, ze dostalo ranu do hrany necim tvrdym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2009 22:09 Hanz – Re: Imiis
...hmm, tak to je mrzuté, věřím. Myslím si, že při tomto objemu to po zalepení vnitřní tlaky vydrží bez problémů. Ale znáte to.. ;-) Na opravu si vyhraďte dost času, nic neuspěchejte - hlavně očistit zevnitř zbytky řasy, zvenku odmastit, vše nechávat vždy důkladně vyschnout. Ať se dílo podaří ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:08 Žena Imii [45] – Re: V
Sklorex Akvárium ... ale nevím jestli mi to uznají ... :-( bydlím hned u silnice (5m od akva přez jednu zeď nám jezdí kamiony atd.) tak nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 22:01 V – Re: Imiis
2 měsíce? Hodit to na hlavu autorovi a ať se činí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:57 Žena Imii [45] – Re: Hanz
Jde o to ... že todle akvárium je nové ... ještě ani nemá 2 měsíce ... :-( ale asi to zalepím z venku a zevnitř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:55 Hanz – Re: Imiis
Při tomto objemu bych asi měnil ( úpro klidné spaní ) celou nádrž. Jestli je to 31 L, tak nová bude za pár stokorun - určitě to vyjde levněji než vyboulená podlaha nebo shnilý koberec.
Podle toho svetlého půlměsíce to vypadá, že v tom místě už silikon nadobro vzdal svoji přilnavost. Tlak si vždy hledá cestu nejmenšího odporu. Jestli to budete chtít opravovat, tak nádrž vypusťte, místo důkladně omyjte a odmastěte, nechtě důkladně vyschnout a následně silikonem místo "zabandážujte" jak z venku, tak zevnitř. Bude to sice vidět, ale mělo by to vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:36 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: petrpokorny
Pokud je to jen krátká netěsnost ve spoji, většinou chybou lepení, stačí vypustit akvárko pod úroveň trhliny, osušit a očistit v koutě uvnitř akvária, a v koutě položit housenku silikonu. Drobná netěsnost nemá vliv na pevnost akvárka.
Pokud ale byla skla akvárka před lepením špatně připravená, začnou se netěsnosti neustálým tlakem zvětšovat a žádné přetěsnění nepomůže. Nakonec se uvolní celá hrana spoje. Lepší je sklo vyříznou, očistit a znovu slepit.
Sám musíš posoudit nakolik se ti s tím chce hrát a nakolik jsi ochoten riskovat další netěsnosti. Když už se někde samy od sebe uvolňují spoje, čekal bych, že se začnou tvořit další i jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:25 Peťura – Teče akva
Dobrý den,prosím o radu.Dnes mi začalo,naštěstí,když jsem byl doma a přišel na to včas,protýkat akva ve spáru asi tak v polovině výšky akvária.Teklo to docela slušným čůrkem.Upustil jsem vodu lehce pod to kde to teklo.Zbylo tam něco málo pod půlkou.Může mi prosím někdo poradit,co s tím nejlépe teď v pátek večer provést a jaká je nejlepší rada na opravu?Děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 08:35 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Imiis
Z fotek se poškození opravdu špatně analyzuje :-D
Hlavně opatrně zahladit, obrousit poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 08:18 Žena Imii [45] – Re: FranzFritz
Já bych řekla že to je prasklina zvenčí ... ale budiž ... takže bát se prozatím nemusím ? Vypadá to podle mě na prasknutí, ale drží to tam ještě dost silikonu ...

EDIT: žádné malé prasklinky nevidím ... pouze ten kus uštípnutého skla (které tam ještě drží)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2009 08:17 Muž Yirka [9118] – Re: FranzFritz
Souhlas, k prohlédnutí poškození a případných vlasových prasklin doporučuji použít lupu. On je rozdíl mezi prasklinou a vyloupnutím. Vyloupnutí bych nechal být v případě praskliny bych měnil alespoň poškozené sklo. (Chápu že u zcela nového AQ je to mrzutost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 08:17 Muž Miras [111] – Re: Imiis
já měl daleko víc prasklé akva(40l) cca.5 let a vše v poho, ale jak bylo psáno důkladně bych se podíval a pak musí každý sám zvážit či nechat nebo vyměnit sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2009 08:11 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Imiis
Vždy je důležité se podívat, zda kolem poškození nejsou drobné paprskovité praskliny. Bývají tenké jako vlas. Je také důležité zabrousit ostré hrany. Zamazání silikonem nic neřeší. Je totiž nutné eliminovat možné šíření trhlin a to lze jedině zabroušením.
Tady to vypadá na odštípnuté sklo z vnitřní strany. Pokud je vše pod lepidlem, tak při tak malém objemu, neměl bych strach akva i nadále používat. Jen je důležité sledovat, zda se trhliny nešíří nebo nezačíná někde propouštět. Určitě nehrozí o tohoto akvárka rychlé zborcení stěny.
Jediná mrzutost by nastala, pokud by začlo propouštět, tak následná výměna za jiné akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 07:50 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Ještě bych připojila svůj dotaz ....

Prasklo nám akvárko. Mám strach že to dlouho nevydrží. Je to 31l a prasklina je velká cca 2cm.

Když se pozorně podíváte na fotku tak je tam ještě kus silikonu co to drží, nicméně je to docela dost vyštíplé ...

ZDE je obrázek ve větší kvalitě i42.tinypic.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 07:38 Žena Imii [45]
Podle mě, takové malé uštípnutí celkem nic není ... pro sichr bych tam ale nalepila (silikonem) "rožky".
Já to měla mít původně na svém akváriu, u každého spoje zvenku nalepené ohnuté železo (nebo co to je přesně ... nevím) a akvárko tak mělo být pevnější. Tady bych to na ten spodek dala "pro klidnější spaní".

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=1001