Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:20 Muž melvilko [4]
práveže nemám čas 2-3 dni :( bude stačiť den ?? a ako rosiť tomu nerozumiem kde by sa malo rosiť ?? dakujem vam za všetky rady nazory teraz riešim len jednu otazku či to budem alebo nebudem silikonovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:55 Muž xpekos [0]
No asi takhle, takhle stiply vonkajsie roh bych vubec neresil, ani silikonem, zbytecny. Ale urco bych ho napustil cely (jak bylo psano vyse) pro jistotu!!! Jinac selskym rozumem, takhle se muze stipnout kazdy akno, pri cisteni ve vane. a pokad je to z venku a takhle maly oderek, rekl bych NO PROBLEM... ale rikam, napustit cely a 2-3dni sledovat, jestli nekde netece a nebo nerosi, pak bych presilikonoval zevitr znovu... tot muj nazor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:36 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: melvilko
zazila jsem dve rupnuty akvarka (vyvalila se predni stena) a rozhodne nebyly stiply. to by se z toho musel clovek zblaznit :-) sklo vydrzi fakt hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:33 Muž janmacu [18]
to je malý odštěpek,vubec nevadí,v klidu to napusť X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:33 Muž melvilko [4]
velmi moc dakujem za rady a za všetko ale stale mam z toho strach no už nie až taky hlavne som sa bal tej prasklinky a teraz aj ten silikon vyzera nezvyčajne...ale chlapik čo mi ho daval vravel že unho bolo pohode ale o prasklinach nehovoril nič tak nvm :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:31 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: melvilko
jestli chces mit klid, tak si ho slep. ja po tom nastipnuti mela taky strach, ale nemela jsem moznost ho lepit, ve vane mi skakalo sto ryb :-) takze tyden jsem mela nervy a ted uz jsem v klidu - hlavne bud pojisteny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:31 maio777 – Re: melvilko
Nemaj boja,ja som pred 2 mesiacmi zariadoval 140l akva,a to bolo ovela v horsom stave,tiez prasknuty roh,ale az dovnutra tak som to musel zasilikonovat,aj zvnutra aj zvonku a zatial NO PROBLEM ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:27 Muž melvilko [4]
Fotka k příspěvku takže to netreba ani silikonovať? inak ten silikon ktorym to je robene vyzera dosť divne prikladam fotku :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:15 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: melvilko
uz jsem videla vic nastipnuty akvarko a drzelo roky. moje je stiply v rohu a taky drzi a to je sakra vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:06 Muž melvilko [4]
prosim musim to čo najskor vyriešiť nemam kam dať rybičky ani rastlinky ani nič :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:54 Muž melvilko [4]
a čo ked to udrži a po mesiaci rupne....mam isť do toho ??? prosim poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:53 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: melvilko
Jo takhle ja sem myslel ze je to primo v rohu...No petky sklo na takovy akvarko jo docela malo ale rikam prelepni to silikonem udelej nekde venku zatezovou zkousku proste to napust uplne plny vodou a uvidis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:51 Muž melvilko [4]
Fotka k příspěvku prikladam ešte jednu fotku aby bolo videť že to je na rohu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:50 Muž melvilko [4]
jo v rohu a na fotke je videť aj silikon sklo je hrube 5mm neni to malo ??? jeho rozmery su 100x40x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:45 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: melvilko
Ja kupuju normalne akvarijni silikon pruhledny..Chce to napustit cely abys zjistil jestli to udrzi ten tlak a uvidis ale myslim ze by to nemelo tyct.Na fotce to vypada jak kdyby to bylo stipli jenom nekde na kraji fakt je to v rohu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:39 Muž melvilko [4]
silikon pomože inak vnutri je prelepene priesvitnim silikonom niesu nove silikony čierne ??????? nie neteče teraz je v nom Cca 60 L vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:37 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: melvilko
Myslim ze tohle vubec nevadi ale radsi bych to pretahl trochou silikonu pro jistotu jestli netece nic se nedeje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2010 18:35 Muž melvilko [4] – poškodene akvarko
Fotka k příspěvku nazdarek potrebujem surne vašu pomoc doma mi ruplo 120L akvarko a mam doma jedno trocha staršie ktoremu nič nieje okrem toho že ma na rohu odlupnute kus skla ide o 160L akvarko prikladam fotku prosim rychlo mi pomožte nemam žiadne ine financie jedine toto :-( :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:06 Muž Pitr01 [6]
Díky za rady asi to opravdu necham z té 8mm a budu mít klid, díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 08:44 Muž HATED [25] - Cichlidy – Re: MiHl
ja mam 550 lepenu z 10mm skla a drzi to paradne aj pri rozmeroch 150x60x60 a ta 8 bude urcite stacit +neake vystuha bude sa ti kludne spat :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 00:37 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: invalida
nejjednodušší je mrknout na nějaké stránky těch, co akvária lepí, např:

www.sklorex-akvarium.cz/…

a podívat se, jaké sklo volí pro konkrétní rozměr oni. Obvykle nevolí sklo zbytečně silné, protože tím by pak akvárium bylo zbytečně dražší a oni by neprodali.

O kolik to vyjde levněji? O moc ne. Při lepení 500 l akvária (200x50x50 jsem dal jen za sklo (10 mm) tři tisíce. Dále pak smirkl na hrany (200,-) a 4 tuby lepidla (600,-) a skončil jsem tedy na necelých 4 tisících (u sklorexu by stálo 5 364,-). Při lepení 50 l akvária s trochu atypičtějším rozměrem ( rybicky.net/nadrze/8094 ), které má vzhledem k tvaru více skla na objem, jsem dal jen za sklo 600,-, celkem mě stálo 50 litrové akvárium 800,- takže jsem byl dokonce dražší než v krámě. Stejně tak mrknu-li na 25 l akva ve sklorexu za 258,-, tak za tu cenu bych ho asi taky nevyrobil (vázne hlavně na drahém skle, možná kdybych sehnal lepšího sklenáře.... :-)

Mezeru pro 10 mm sklo dělám necelých 1.5 mm, pro menší skla úměrně menší, ale na to jsem tabulku neviděl, ani jsem neporovnával u kupovaných akvárií.

jinak k původnímu tématu: 8 mm stačí dobře, pod 8 mm bych ale ani nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:26 Silvan
tak to jo..... zkus se podívat jestli nějaké tabuklky a tak nebudou na wikipedii..... tam je všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:17 S Muž invalida [3881] – Re: Silvan
No já to asi nezkusím ale prostě mě to zajímá.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:13 Silvan
Ahoj Václave, no já bych si nikdy akvárium raději nelepil. Nevíš co se pokazí a aby ti tekla taková 2stovka... no raději to přenech odborníkům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:08 S Muž invalida [3881] – k věci jen trošku
Tohle je k věci jen trošku ale stejně se zeptám...máte někdo odhad o kolik vyjde levněji koupit jen sklo než si nechat slepit?? A třeba nevíte o nějaký tabulce jak brát rozměry..myslím škvíry na lepidlo?? Stačí vlákno..Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:08 Silvan
já mám 90*45*45 a mám to dělaný taky z 8mm skla. Myslím že je to dobrá jistota..... 100% to bude stačit ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:01 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Mohlo by byt i slabsi, ale osmickou nic nezkazis. Jistota je jistota :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2010 21:29 R Muž Silent [5949] – Re: Pitr01
Ta osmička bude na tyhle rozměry akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 21:26 Muž Pitr01 [6] – Tlouštka skla
Nazdárek lidičky chtěl jsem se zeptat, chtěl bych si nechat slepit akvarko 90x50x40 cca 180L ale nevím jak silné sklo mam požadovat, přemýšlel jsem o 8mm je to tak akorád nebo zbytečně silné, co mi doporučíte? díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:53 Muž janmacu [18] – Re: dmb77
tak pro příště už výš,všechno je jednou poprvé smich ,ale k té pásce,musíte ji strhnout hned za čerstva,dokuj je lepidlo silikon měký,nejlépe hned po nanesení X-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:47 dmb77 – grrr
Jsem kus ko..ta. Ja blbec ze jsem to vcera neoblepil... Akvarko jsem uz mel napusteny, sice nikde netece ani nerosi, ale uz skoro dve hodiny z neho se ziletkou v ruce odstranuju nanosy silikonu... Myslel jsem si ze na tom nic nebude, ale ten silikon je tak pruznej, ze utika i pred ostrim ziletky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 16:06 Muž janmacu [18]
jo jo ,záleží na tom jak to naneseš,a na to oblepení použij papírovou pá X-) sku,mají je ve stavebninách anebo v barvy laky a v nářadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 13:54 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
veľa záleží od toho ako nanášaš silikon, už som to popisoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 09:27 dmb77 – pokus
Tak mi to nedalo a vcera jsem cestou z prace zasel do sklenarstvi, za stovku jsem si nechal narezat 4mm sklo a jeste vecer jsem z toho doma slepil 17l akvarko, myslim ze se dilko docela vydarilo, jen je dole o milimetr a pul sirsi nez nahore - ve sklenarstvi mi lempl sklenar urizl dno o 1,5mm sirsi nez jsem chtel. Cely to zabralo asi pul hodinky, dneska to teda jeste budu ocistovat, protoze jsem to upatlal od silikonu vsude mozne - priste rohy oblepim izolepou. A nemuzu se dockat az to vecer napustim. Spoje jsem potom kontroloval baterkou a asi na peti mistech jsou tam podelne necely milimetr siroke a 0,5cm az centimetr dlouhe bublinky - na funkci to nebude mit u takhle malyho akva vliv, ale stejne by mne zajimalo pro priste jak to slepit aniz by se delaly bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 19:02 Muž janmacu [18]
sklo obyč. žádný speciál,je to jen tahání peněz z kapes zákazníku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 18:54 milda87
Prostě sklo poznáš a to tak,že se nalézá přesně v místě,kde končí akvarijní voda a začíná vzduch... hop

Sorry za OT. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 15:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: dmb77
Normálně používané sklo vidět také není a řasa poroste na obojím stejně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 14:02 dmb77 – optivit
Jeste mne napada z ceho tu predni stenu vubec udelat, nekde jsem zaslechl neco o sklu s nazvem snad optivit, melo by byt sklo bez nadechu do zelene ci modre jako klasicky float diky nulovemu obsahu cizich mineralu. To sklo je pry tak pruhledne, ze neni vubec videt. Nevite nekdo o tom neco? Zdroj informaci je neovereny a internet mlci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 08:29 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Wexelo
no ja se priznam, ze vic budu verit sklenari nez sobe smich a aspon to pak clovek ma na koho svest :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 21:24 Wexelo
gaume napsala: nerikam, ze to nezvladne, jen, ze bych si to neriskla...az mu rupne, bude si nadavat, ze ho nedal nekomu, kdo jich uz par lepil.

A až mu rupne ze sklenářství tak si bude nadávat že zbytečně vyhodil prachy. Ono v dnešní době si něco nechat dělat je risk. Každej to šulí jak jen je to možný a viděl jsem už pár perel ze sklenářství že mi oči lezly z důlku :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 20:41 Muž janmacu [18]
jak už sem tady psal,nedělej z toho vědu,pár kousku už sem slepil a zatím drží X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 20:11 Muž kortezhugo [983] – Re: dmb77
Fotka k příspěvku ...netreba sa toho bat...zaklad je dobre ocistit a odmastit...
...este k tomu sklo na sklo - v tom nie je problem takto sa lepilo XY rokov a nikto sa nestazoval X-)
komu to "vadi" tak tak ako pise milan666 do uhla...

uz som to sem daval - kto chce viac lepit sa oplati pripravok - a clovek moze lepit sam...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:39 Žena Nová [0]
Porad sa v sklenárstve oni vymenia aj prednú stenu budeš to mať odborne spravené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 19:23 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Wexelo
nerikam, ze to nezvladne, jen, ze bych si to neriskla...az mu rupne, bude si nadavat, ze ho nedal nekomu, kdo jich uz par lepil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:23 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Prepáčte zabudol som, po hodine celé akva stiahnem maliarskou páskou a v uvedenej polohe ho nechám 48 hodín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:22 Muž lachon [8] - Cichlidy
asi bych už nikdy nelepil aq znovu,rači bych koupil nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:16 Wexelo
Zase to tady nehroťte, myslím že šikovný člověk si to určitě dokáže udělat kvalitně sám, jen to nesmí bejt úplný jelito. Každej snad ví na co se cítí ne ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:15 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku dmb77, ja som tiež v štádiu zdokonalovania, takže nechcem tvrdiť, že to viem najlepšie. Napíšem ti ako som menil predné sklá sebe na dvoch a kamarátom štyroch menších akva a je tomu cca 2,5 roka a všetky sú O.K. Na odstránenie skla používam lámací nožík taktiež na odstránenie starého silikonu, potom to ešte jemne pretriem odstraňovačom starých náterov a nakoniec vusúšim benzínom na odstraňovanie škvrn z textílie. Silikon nanášam tak, že tubu držím oproti vychádzajúcemu silikonu, (tubu neťahám).Počkám 5 minút a potom priložím tabuľu skla, (viď obrázok) tak to nechám hodinu. Zbytočný silikon z vnútra odstraňujem polystyrénom vyrezaným v tvare trojuholníka (pravý uhol)vždy ho namočím vo vode (letnej),zmiešanou s prostriedkom na riad 1:3.Nakoniec dodám, že niekedy v sklenárstve sú riadní mulovia, ktorí vám tak akurát sklo vyrežú a .....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:10 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: ancistrus
presne tak, moje pristi velke akvarko bude uplne novy, rozhodne bych si nenechavala menit stenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 17:55 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Byt tebou tak bych neriskoval mit 200l na koberci.
Bud bych se smiril s poskrabanym sklem, nebo kdybych resil vzhled, tak bych investoval max. 2000 Kc a koupil fungl nove akvarko se zarukou a profesionalne slepene, ktere mi vydrzi mnoho let. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=751