Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 18:14 apinek
to je v p****i,tak zkus co nejvíc vysušovat a přeju ať to dobře dopadne.jako koukám co tobě udělalo 130l aqua a ani bych nechtěl vidět,co by udělalo 250l aq.ted mám z toho docela strach,páč mám prohnutou stoličku a bojim se aby mi neprasklo dno.začínaji mě s*** velký akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 18:06 Muž Diego [72] – Re: vena
O skřínku se nebojím,je na to aspon tochu uspůsobená a ještě k tomu sem ji vysušil do sucha,ale v těch některých spojích je vlhko.....Ale já se bojím o ty parkety,který můžeš vidět na 1. fotce,páč kdyby se zvedly,tak je to průs** nad průser.Ale nejhorší zatím je to,že to asi nemůžu dlouho sušit,protože v pátek jedu do jižních čeh a přijedu až po silvestru,tak je budu muset asi odložit.Se**e mě to,že ani nevíte jak,zrovna ted,když jsou vánoce,takže 1/3 dárku promočených,páč byly hned vedle skříně.... Za 2. mě málem zabila elektrika,protože to teklo jak můžete vidět,přes zásuvku..... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:58 VALDEZ
Upřímně tě lituji protože vím o čem to je protože před nedávnem jsem si domů donesl třístovku kterou jsem koupil na inzerát,no tak jsem ho napustil a ono mrcha v noci praskla,ve spoji.No a jak tak bydlím v paneláku tak si asi dovedeš představit co si asi říkali sousedi když jsem v noci ,já,moje ,děti a žena stěhovali nábytek aby jsme mohli srolovat durch mokrý koberec.Mám doma parkety,v pokoji kde se to stalo,parkety v poho,ovšem do obýváku to taky nepatrně zateklo a co čert nechtěl tak tam se ty parkety zvedly.No a na těch parketách mám plovoucí podlahu,takže po Novém roce se budou opravovat.Samozřejmě jsem koberec nakonec vyhodil a šel koupit nový.Ale těch řečí co jsem si vyposlechl od manželky.O o dalším akváriu už nechce ani slyšet,ale já se nedám a určitě ji zlomím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:55 Zdenek58 – Re: vena
Já teď použil akva, kterému je hodně přes 20 let, na suchu bylo 17 let a zatím je 14 dnů v pohodě... Pravda, je pouze 45litrové.

Jinak je nutno se na příhodu dívat i z té lepší stránky, kdyby prdlo to 300litrové, tak té vody bylo víc jak 2x více palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:43 Muž vena [52]
Jenže čím je sklo starší tak je "choulostivější" ztrácí svou pružnost a stačí mu míň aby prasklo.
skříňka to přežije bez úhony o tu bych se nebál, jednak se nemáčela dlouho, druhak je odýhovaná a nepředpokládám, že jsi při výrobě volil nějaký extra choulostivý materiál co se týká vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:33 apinek – Re: prikpa
dřevotříska asi nabobtná a dýhy se rozlepí.pro jaký akvárko byla ta skříňka?pro tu 300vku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:29 Muž Diego [72] – Re: prikpa
Ale ted co udělá ta dřevostříska........ rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:27 Muž Diego [72] – Re: vena
Tak to přesně nevím,tak přibližně 8 let.Silikon je sice takovej průhhlednější,ale prasklo sklo a nebyla to chyba silikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:25 Muž vena [52]
tak to bude asi tim přestěhováním na jiné místo, jak bylo to akva staré ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:21 Muž Diego [72] – Re: vena
Na té 4. fotce je takovej červenej rámeček a tam je vyznačeny prasknutí skla.Prasklo to z ničeho nic....... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:12 Muž vena [52]
Hlavně že se něco děje.

Jen se neorientuji - za tu katastrofu může skříňka nebo akva? já nedávno řešil prosakování u jednoho hodně starýho akva, zdálo se mi, že se hodně odpařuje, tak jsem doléval a doléval až nakonec cca po třech týdnech voda vyběhla z pod skříně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:02 Muž Diego [72] – Re: prikpa
Fotka k příspěvku Když jetě bylo v provozu.... je to 3 dny stará skřínka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:01 Muž Diego [72] – Re: prikpa
Fotka k příspěvku Prasklé 130l akva,zbylo tam cca 20l vody. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:00 Muž Diego [72] – Re: prikpa
Fotka k příspěvku ryby....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:00 Muž Diego [72] – Re: prikpa
Fotka k příspěvku Sušení skřínky......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 16:57 Muž Diego [72] – Vánoční dárek,aneb vytopený Ježíšek.
Fotka k příspěvku Zdravím,tak jsem dneska dostal takovej dárek,že na něj určitě nezapomenu...
Začalo to tak,že jsem si v nedělu udělal skřínku pod 300l akva a bay si skřínka ,,sedla´´ ,tak jsem na ni dal 130l akva,to takle do dnešních 16:00h fungovalo,uděli jsem si procházku atd.,ale když jsme přišli,tak jsem našel moje akva a skřínku a obývák v tovém stavu viz. fotky,že jsem dostal šok a ted to začalo....No a ted je už konečně po té úmorné vysušovací práci klid. :-( rozzureny

Tak co?Taky jste dostali takovej dárek? rozzureny

PS:Prasknutí akvária nepřeju nikomu,protože.......
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 05:53 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy
Vďaka za rady, už mám doma nové akva hop . Foto pošlem hneď ako ho zariadim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 20:46 RAP
Souhlasím se Sokolíkem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 20:09 Muž ghostik [81] – Re: mch.sokolov
Souhlas - nevypada to jako AQ do 50 litru. Ja bych to neryskoval. Kdyz uz na tom chces usetrit tak radeji vymen celou stenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 19:40 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: belial
osobně bych tomu moc nevěřil..jako provizorium to asi stačit budeanoale spiš bych si nechal uřiznout celou novou stěnu(bok) a nechal opravit(nebo opravil) a nebo uřiznout kus skla a zevnitř nalepit přes ten úlomek.. a našetřil bych na nové akvo X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2008 19:34 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy – prasknuté akva
Fotka k příspěvku Zdravím, stala sa mi taká nemilá vec a síce že pri manipulácii mi zboku prasklo akvárko. Ten prasknutý kus som horko-ťažko vyrezal, očistil, odmastnil a nalepil späť. Myslíte že to bude robiť problémy? Pridávam aj foto. Vďaka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 13:59 groal
Ja mam takovou nejakou normální výši pojistky a když jsem to zkombinoval ( pojištění nemovitosti - optimal + domáctnosti - exklusiv + odpovědnosti za škody - exklusiv, tak se všema slevama to stoji asi 4000 ročně )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 11:31 Muž Miras [111]
no vypadá to dobře, ted ještě na kolik to zhruba vyjde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 11:05 groal
Fotka k příspěvku + ještě oprava, prý bych to měl mít pojištěný i když si akva rozbiju sám, ale snad to nebudu muset zjišťovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 11:00 groal
Fotka k příspěvku U Alianzu to mam při exkluzivní nabídce pojištěný. Ono 200 litrů by sousedy asi moc nepotěšilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 08:58 Alice111 – Re: mch.sokolov
Kooperativa to taky má, ale není to v tom základním pojištění. Podmínky uz si moc nepamatuju, ale je to tusím na akvarka nad 50 litru. Kazdopadne ho mam a v pripade, ze mi doma neco rupne, budu vas o plneni informovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 07:54 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: ghostik
např.uniqua to dělá na 100%,páč jsem se tam ptal:)přimo na vytopeni akváriem za cca 600kč ročně.ale do jaký škody to je si nepamatuji,někde mám papir s nabidkou,pak pohledám... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 07:39 Muž ghostik [81] – Re: happy85
U techto pripadu by chtelo psat i ktera to byla pojistovna. Kazda ma jinak udelane smlouvy a podminky vyplaceni skod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2008 07:07 happy85
Známýmu prasklo 80l akvárko a když šel s tim na pojišťovnu tak mu řekli že se na to pojištění domácnosti nevztahuje a že musí být extra pojištěný akvárko. Takže to zacvakal to ze svýho, naštěstí pod nim bydlí téměř bezdomovci, takže to spravila lahvinka, ale odnesla to téměř celá kuchyň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 23:27 Žena Dinamit [68] – Re: Štěpán
Mělo by to být zakotveno v pojistce. Když si to nadiktuju do podmínek, tak jo. A to platí i když v krámu omylem rozbyju vázu za 50.000! Třeba my to takhle máme. Ovšem když udělám 2x stejnou chybu, tak už na mě pojišťovna kašle...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:45 Štěpán
Tak se zdá, že mě někdo mystifikoval - nekryje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:36 Muž filipsi [1295] – Re: Štěpán
Pojistka domacnosti ale bezne kryje i skody na cizim majetku? To se mi nezda, ze by ho vynali pro kryti skod tretim osobam, a nechali jen jako beznou soucast domacnosti, ovsem s plnenim jen tehdy, kdyz je poskozenym pojistnik.
Ale mozne je vsechno, v dobe podminek tlustych tak, ze takrka nejdou precist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:26 Štěpán – Re: filipsi
Ne, myslím odpovědnost za škodu. Jinak škody z praského akvária na vlastním majetku by měla pokrýt pojistka domácnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:22 Muž filipsi [1295] – Re: Štěpán
Tam je specialne akvarium vynate z predmetu pojisteni v podminkach pojisteni domacnosti? Zvlastni.
csob pojistku nemam, tak nevim. Dobra informace, na co si dat pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 22:18 Štěpán
Janica napsala: ... kde je zahrnutá i odpovědnost za případnou havárii...
Jak kde. Např. u ČSOB pojišťovny se to musí extra připojistit, součást pojištění domácnosti to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 21:13 Žena Janica [5]
Akvárium jako věc pojistit nejde. Je součástí pojištění domácnosti kde je zahrnutá i odpovědnost za případnou havárii. Mám to ověřené přímo u pojišťovacího agenta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:56 Muž ghostik [81] – Re: RAP
Kdyz jsem koupil nove tak jsem byl na pojistovne ohledne toho ze mam konecne AQ s dokladem odborneho slepeni a jestli to jde nejak pripojistit ohledne zvysene vlhkosti podlahy k sousedum :o) Chvili jsme se dohadovaly a po 15min. mne ujistila ze uz to je v pojiste zapocitano - tak doufam ze az to budu potrebovet (doufejme ze nebudu) neprijdou s nejakou klickou ze si to mam zaplatit sam :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:51 RAP – Re: ghostik
Soused si už zvykl na občasné vytopení koupelny, ale co by řekl na obývák, to nevím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:49 Muž ghostik [81] – Re: RAP
Ja sice cernym ale na jednom rohu jsem pri plnem AQ mnel steny slepeny silikonem dole cca 0,2mm a nahore ty skla byly od sebe uz 4mm !!!! Nevim jestli to uz bylo takto slepeno ze nahore nekomu ujela ruka a dal tam vic silikonu a sklo trochu sikmo ale me nervy po cca vic jak 15 letech co to AQ mam koupene od KONCICIHO AKVARISTY s tim ze to mnelo ostipane hrany uz nevydrzely a objednal jsem si nove.
Bohuzel stale pocit mokra v noci trva a obcas svitim baterkou k akvarku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:46 RAP – Re: lucass
Takže neprasklo, ale povolil silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:44 RAP – Re: ghostik
Teprv začínám! Mám akva xlet starý, lepený bílým silikonem. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:35 Muž ghostik [81] – Re: RAP
Bojis ? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:26 RAP
Taková to témata bych zakázal! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 17:57 Muž ghostik [81] – Re: marsz
Trosku ? To jsi asi jediny co si to preje smich
Ja nedavno odnesl na pudu cca 18let stare 200 L AQ sice s cernym silikonem a stale vodotesne ale uz mne nebavilo se furt probouzet u kazdeho nocniho lupnuti se strachem ze to tece. Proste jsem koupil nove a tohle slo na pudu a nekdy z nej treba bude terarko :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 17:22 marsz
Vlastně na to, abych přesvědčil ženu k nákupu nového, by se mi docela hodilo, kdyby nějaké staré trošku prasklo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 17:21 lucass – Re: prisavnik
Tak ono to bude trošku jiné akva, než jsem měl. Už jsem se rozhodl, že malawi znova nechci, takže teď rozjedu holanďana. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 17:20 Muž prisavnik [51] - Rostliny
tak jasne si to zlepis podla seba a budes mat zaruku ze to je nove,nech sa ti rychlo vrati do tej teraz stratenej rovnovahy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 17:14 lucass – Re: prisavnik
Já na to kašlu, stejně to sklo bylo na zadní stěně nahoře krapet okousaný a celkově bylo vidět, že to akva už něco pamatuje. Nechal jsem si těď slepit nový, přesně podle svejch požadavků bez kompromisů a lepený černým silikonem, to starý bylo ještě průhledným. Člověk nakonec zjistí, že šetřit se v případě akvária vážně nevyplatí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 17:08 DoctorT
Mě prasklo minulý měsíc, to co mám tady v prezentaci, tedy 63l. Prasklo taky v rohu, ale přednim, až úplně dole a ještě ke všemu v noci, takže ráno jsme měli v oobýváku z parket "plovoucí podlahu"
koberec jak houby, skříň pod akvem nacucanou a nabobtnalou, rotlinky vesměs polámané, některé rybky kaput úplně, jiné částečně.
Nejdřív jsem byl rozhodlý s tim seknout, ale po úklidu, vyschnutí a hlavně mém uklidnění jsem koupil nové a včera už jsem sázel rostlinky - jo, je to závislost :)
Takže je dobrý, že Tě to neodradí ;-)
Hodně zdaru a žádná prasklá akva všem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 16:53 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: lucass
tak si ho daj prelepit ocisti stary silikon a daj novy ak je sklo dobre

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858?od=1351