Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hornbach

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:07 host Re: LiborSprysl
Jo jo Liborku, jsem zastáncem burz, ale...
To kdyby ti jak píšeš jásatelé věděli, co všechno provádějí překupníci z jisté části republiky, s tou spoustou takzvaných "svých přebytků", od nákupu dovozů z Asie až po koupele v antibiotikách a různých desinfekcích (a to kolikrát ještě v místě burzy) , jak milý by jim byl třeba ten Hornbach s dobrou(!!) obsluhou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 13:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
potlesk palec Tvrdý zásah do černého pro burzovní jásatele... :-P Pravda ale je, že jsou "přebytkáři", kteří třeba čekají rok na burzu ve svém regionu a tam prodají co za rok nadělali....abychom je všechny neházeli do jednoho pytle...Ale přebytkáře lze poznat podle toho, že má málo druhů ryb a jsou velké....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.12.2012 11:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ičin
Pokud si myslíte že ty ryby v Hornbachu enormně trpí, tak by mě zajímal Váš názor na prodejce na burzách. Jsou lidé, které živí jenom tohle, takže se klidně může stát že tatáž ryba absolvuje třeba deset burz, přičemž nacestuje stovky kilometrů po republice, což ji nehorázně stresuje, každou chvíli je v jiné vodě, zažívá skokové kolísání teplot a bůhvícoještě. To si myslím, že ty ryby v Hornbachu jsou na tom ještě hodně dobře. Přitom Hornbach se tady propírá každou chvíli, zatímco prodejci na burzách jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:45 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Pepan
Pepan napsal:... pokud by oddělení akvaristiky bylo dlouhodobě ve ztrátě, tak by ho už dávno zrušili.
Ono by to možná pro ty ryby byla výhra a pro zákazníka lepší řešení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 11:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kytka
Zkuste se na to podívat z jiného úhlu pohledu. Pracovník, který vytváří reklamní materiály jako letáky, informační cedulky apod. je jeden pro celý podnik. A ten dělá tyto materiály jak pro akvaristiku, tak pro zahradu, elektro a jánevímcoještě. Všechno znát nemusí, na internetu taky zrovna všechno nenajde, pokud tomu nemůže věnovat enormní množství času, takže sepíše i informační cedulky, které neodpovídají pravdě. On by se sice mohl zajít poinformovat třeba do oddělení akvaristiky, kde by mu pravdivé informace řekli, ale pokud se vedoucí pracovník bude pořád chodit někoho ptát, mohli by ho vyměnit, protože by působil dojmem že je neschopný. Takže raději sepíše paskvil a místo mu zůstane. Ostatně, pro každý obchod je důležitý zisk a pokud by oddělení akvaristiky bylo dlouhodobě ve ztrátě, tak by ho už dávno zrušili.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.12.2012 09:15 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
To nebylo srovnávání, jen uvádění, jak to případně může jít a jak se to dá dělat kvalitně. To už se tam dá pověsit síťka a u pokladny to můžou markovat podle tabulky, jak pečivo :) i když na to by to vlastně chtělo správný údaje na cedulkách, aby člověk věděl co si loví :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 19:49 R Muž romant [27987] Re: daakon
To už tady zaznělo několikrát, že na techniku a dobrou, je Hornbach taky dobrej a to ostatní o čemž se tady dneska svižně diskutuje to už jaksi pokulhává. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2012 19:46 Muž daakon [2] – technika
Tak jsem se byl dneska podivat v Prazskym Hornbachu a Fluval 306 ktery je na netu od 2900,- a ja ho kupoval za 2800,-v akci tam maji za 2600,-. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 19:34 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
On těch 20cm opravdu doroste, no :) jenže za půl roku :-D a pak by ho přerostl ještě o minimálně půl metru, kdyby mohl :-D
nechme to být, tady se nikam nedostaneme. Zaměstnat se tam určitě nenechám už z důvodu, že by mě tam muselo trefit. Do toho nikdo nevidí, ale dokud to někdo nezkusí, tak se to nezmění určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.12.2012 19:26 Žena Kytka [2146] Re: muťa
Jistě že si o tom něco nastuduju. Ale ta vyfocená popiska je prostě klamání zákazníka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2012 19:26 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Všem, kteří si myslí, že Hornbachu se dá vyvinout vlastní iniciativa, doporučuji jednu věc. Nechejte se tam zaměstnat tak na rok a pak si s Vámi rád povykládám o tom, jak tam iniciativně měníte chod k lepšímu a ak Vás vedoucí chápou a vycházejí Vám vstříc při uplatňování Vaší iniciativy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2012 19:06 Muž Beda [11]
Na druhou stranu se tam daj sehnat balení krmení a chemie za dobrý ceny. Ináč já mám nejrači v Brně sklorex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.12.2012 18:20 Žena darka [520] Re: Kytka
Bohužel tam ( myšleno v Hornbachu) to asi tak nefunguje hmm
Jeden příklad za všechny: roky prodávají Boraras urophthalmoides kdysi za 5 Kč, nyní tuším za 7 Kč jako Boraras brigittae tone , prodavači v Brně, Olomouci, i u nás v Ostravě to ví, ale nemohou s tím nic udělat hmm , na dotaz ve všech těch městech mi odpověděli, že sice ví, že popiska je špatně, ale nic se s tím nedá udělat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2012 18:14 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Pepan
To by musel mít nadřízenýho totálního vola. Přece pokud dojdu a slušně mu vysvětlím, že ta informace je špatně, zvlášť pokud si k tomu vezmu nějakou odbornou knížku, tak to musí pochopit. Ve slušných obchodech se přece občas stane, že vám někdo něco neprodá, protože to pro vás není vhodné. Nebo se vám nestalo, že třeba ve slušné akvaristice měli označená akvária léčená na krupičku? Případně řádně označené ryby? Např ve Sklorexu to mají vzorně. Je sice vtipný koukat na cedulku na které je že dorůstá 120cm nad rybkou co má 5cm, ale je to fér. Případně jsem už několikrát zažil, že zákazníkovi nebyla prodána ryba právě s oním vysvětlením, že to jsou nové ryby a jsou v karanténě nebo se léčí na krupičku, ať se zastaví za týden. Neprodává přece textil, aby mu bylo jedno co s tím bude za týden,měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.12.2012 18:06 Žena Kytka [2146] Re: Pepan
Pepan napsal: To nebylo špatně pochopeno. Jeden příklad za všechny.Pokud mi vedení dodá špatné popisky ryb, kde se třeba tvrdí že cichlida dorůstající 30 cm je vhodná do stolitrovho akvárka, tak se asi těžko budu hádat s vedením. Sklapnu kytry a budu rád že mám práci, protože oponovat by taky mohlo zamenat že přijdu o místo. Nebo si myslíte že ten prodavač bude zákazníky upozorňovat že popisky jsou na ho... a riskovat průser?
A co takhle dojít za zodpovědným vedoucím a říct, že si v rámci zvyšování kvalifikace něco nastudoval a chce si ověřit, jestli má správné informace.
Pokud je šéf normální člověk, tak si to někde ověří a případně nechá opravit. Těžko asi bude trvat na chybné informaci, pak by byl podřízeným jen pro smích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2012 17:39 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Já bych se trochu vyjádřil k té iniciativě v supermarketech. Tým magorů ve vedení vytvoří určitá pravidla a vlastní iniciativa je v podstatě zakázána. Do dokonalosti je to dovedeno v řetězci McDonalds, kde se domnívám že i na utírání zadnice je zptacován technologický postup. A v tom Hornbachu to není jiné. Mám v obou ostravských prodejnách své známé a tak to tam trochu znám a věřte mi že není o co stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2012 17:26 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nechápu jak někdo takovou práci může dělat. Nevědět vůbec nic. Když už mě to nevadí s ohledem na zákazníka, tak aspoň sám před sebou si nechcu připadat blbě :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
No jo...ale to jste vy...kolik je těch z té sorty o níž mluvím já...převaha...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2012 17:17 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No žádnej stařík nejsu (28), ale prostě tohle je totální neschopnost. Pokud se se stejným úsilím dá dostat ke správné informaci, tak proč používat ty špatné. Já chápu, že nejsou nějak extra placení, ale stejně bych čekal aspoň trochu zájem. Zvlášť když tam není žádnej velkej fofr, tak si vezmu nabízenou knížku a projedu si to. Už kvůli sobě. Taky sem lecos prodával a první co bylo, tak že sem pod pultem měl potřebnou literaturu. Učenej z nebe nespadl a nedá se vědět všechno. A radši zákazníkovi informaci najdu, než být za úplnýho vola. A ono to při čtení i líp utíká, když už není kšeft O:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 17:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
Ale to se zase vracíme zase zpátky do nevím už jakého tématu...nemlouvám je...ale s ohledem na to, že to nejsou zrovna excelentně placení, splní úkol šéfa a je... smich Nevím jak jste vy dva stáři (myslím i podřečníka :-))¨, ale to je přece úplně běžný jev...."tu to je šéfe"...šéf ví také prd, ale udělá fajfku za splněný úkol...Inu jsme v Čechách...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.12.2012 16:53 Žena Kytka [2146] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Vaše rozhořčení zchladím docela snadno...přičinlivý pověřený pracovník vleze na internet. Ví prd. A náhodou otevře nějaké stránky a tam čte, že pangas doroste max dvaceti cm....šup a je to relevantní údaj, který se šíří dál...
To není omluva, to je čirý alibismus. :-|
I malé děti ví, že údaje z netu je nutno ověřovat, protože mnohdy mají vypovídací hodnotu asi jako "jedna paní povídala".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2012 16:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To přece neznamená, že je to v pořádku. Jednou si hraju na akvaristiku, tak si seženu relevantní informace. Knížek o akvaristice tam mají docela dost (překvapivě) tak si to ověřím. Nebo aspoň víc i-zdrojů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 16:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: To mě taky napadlo. Ale nad tím je druhá cedulka, kde je název a prodejní velikost. Tohle má být opravdu informační tabulka tone tone A takovejch drobností tam je víc. Celkově ty velikosti jim dost lítají u větších ryb a občas vynechání podstatných informací - u Křížovce(co dělá taková ryba v Hornbachu??!) ani slovo o brakické vodě atd
Vaše rozhořčení zchladím docela snadno...přičinlivý pověřený pracovník vleze na internet. Ví prd. A náhodou otevře nějaké stránky a tam čte, že pangas doroste max dvaceti cm....šup a je to relevantní údaj, který se šíří dál. Nebyly i tady podobné stesky na údaje v atlasu? Proč by křížovec nemohl být v Hornbachu? Dováží se ve velikosti, kdy běžně žije ve sladké vodě...to další je už je věc jiná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 15:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To mě taky napadlo. Ale nad tím je druhá cedulka, kde je název a prodejní velikost. Tohle má být opravdu informační tabulka tone tone A takovejch drobností tam je víc. Celkově ty velikosti jim dost lítají u větších ryb a občas vynechání podstatných informací - u Křížovce(co dělá taková ryba v Hornbachu??!) ani slovo o brakické vodě atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 15:51 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Ičin
No asi momentálně maj 20cm...co na tom, že z toho vyroste metrová ryba, co potřebuje kubíkovou nádrž. O dalších požadavcích nemluvě.
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2012 15:28 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tohle mě prostě dokáže naštvat. To není o nevědomosti, to je normální lhaní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:29 Muž Jiri_99 [425] Re: fred69
Já mám sekavce s gupkama. Dokonce jsou tam i krevetky, které se stejně jako gupky bez sebemenšího problému množí.. Ovšem sem tam jim hodím kostku patentek. Na druhou stranu pochybuju, že na sekavce něco zbude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 21:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nebo sekavce a štikovce, ale ti by se o malé zajímali hnedle a ne po čase smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 20:28 Žena petulinakk [2016] Re: fred69
To si neumím představit... nepletete si sekavce a sekavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 19:43 Muž fred69 [0] - Afrika
nevim ale kdysi je měl známej právě s gupkama a možná že to bylo díky tomu že krmil jen vločkama tak se po čase sekavci začali zajímat o gupky a byly úspěšný ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2012 19:01 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: petulinakk
taky si myslím, že by neměl být problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 18:55 Žena petulinakk [2016] Re: fred69
Sekavec se nehodí ke gupkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:54 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Debil se najde všude :) Ale je tam mnohem větší pravděpodobnost, že ten člověk má aspoň tu 50ti litrovou nádrž. Kdežto, když mě přijde malej kluk kupovat metrovou rybu, tak ta pravděpodobnost, že má kubíkovou nádrž je celkem malá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ičin
Já bych se zeptal i na ty gupky, protože se najde debil který je narve do litrové flašky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.12.2012 18:49 Muž fred69 [0] - Afrika – prodejci
zdravím já už se tímhle více méně bavím hörnbach Praha černý most tam je to prodavačům buď jedno nebo fakt vědí kulový tam namixujou opravdu cokoliv ale v neděli jsem se byl podívat na burze tam by ti prodejci asi měli být jiný ale paní si koupila gupky a najednou si všimla malýho sekavce a říká jé ten je pěknej půjde k těm rybičkám ? ale samozřejmě nemusíte se bát :-D takže ono je to jedno hlavně že je kšeft na druhou stranu kdo by ty rybky kupoval kdyby to všichni uměli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:36 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Ičin
Ale jo...to souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 18:32 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Dreamdiver
Když si někdo řekne o gupky, tak ani neceknu a dám mu je. Když si někdo řekne o metrovou rybu, tak se holt zeptám a na tuhle drobnost minimálně upozorním. Když ju bude i nadále chtít, tak ju holt prodám. Ale u těchto specialit by to chtělo trochu víc péče před prodejem. Celkově u ryb nad 30cm by to mělo být na nádrži napsáno velkým, červeným písmem. Ony i cichly (teď sem na ně koukal ve Sklorexu) vypadají za mlada krásně a roztomile a jeden by si je hned vzal do společenskýho akvárka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2012 18:21 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Ičin
Nojo, ale tak si vem, že někdo přijde do akvaristiky/hobbymarketu...to je fuk a řekne - beru tady toho kostlína. Těžko ho prodavač bude podrobovat výslechu jestli pro tu rybu má vhodné akvárium... Jiná je, když by tam někdo přišel o radu, vysypal co má za akva, rybičky atd a prodavač mu nabídl do 50l akva třeba vrubozubce. To je pak fakt na facky. Nicméně pořád je to na zodpovědnosti kupujícího, který by měl mít určitou představu jak by mělo akvárium vypadat a co by tam chtěl mít za ryby.
Sakryš když se rozhodnu, že zakoupím akvárium a budu se věnovat akvaristice, tak mně k tomu něco vede a zajímám se o to, ne? Však to není za pár korun... Mno asi jsem naivní... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Oni jsou schopni fakt prodat cokoli kamkoli...prachy jsou prachy. Myslím, že jasným důkazem je tady jedna z nových prezentací, kde je kostlín(plus pár kamarádů) v 84litrech. To bych si fakt vsadil na nějakej takovej hobbymarket. To přece nemůže prodat normální akvaristika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.12.2012 17:42 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: predator3313
no vzhledem k tomu, ze cichavci jsou me oblibene rybky, jsem nemohl dopustit aby se macklali se skalary v 60x30x30cm nadrzi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2012 17:13 Muž Celiny [293] - Rostliny
do ostravskych Hornbachu bych na ryby nesel, uz od pohledu vypadaly strasne, ceny spise prumer, zase na druhou stranu tam meli celkem levne akvaria (pouze sklo) a nekdy tam sezenete i pekne dekorace, co se tyce kytek, nemuzu soudit.. personal byl strasny - pan predemnou kupoval 54l set a ptal se prodavace na ryby - klasika ,,aspon 4 skalary, 5 ancistrusu, 4 sae, a i nejaky ten cichavec se tam vleze,,.. to uz jsem ovsem nevydrzel a zakrocil:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 16:00 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária
Já byl včera pracovně v Praze, tak jsem se zastavil v Hornbachu v Řepích. Likvidujou tam klece s ptáky a terárka, akva nic moc, voda docela kalná, dost mrtvolek, nikoho to netankovalo. Já tam chodím akorát pro techniku, třeba externí filtr Dennerle měli za 1490, běžně v obchodech přes 1700, to samý i ty sety, já tam koupil 20l Plus za 1990. Samostatnou třicítku Dennerle měli asi za osm stovek, běžně v obchodech přes devět set, tak mi ty ceny přijdou docela OK. A rostlinky měli krásný, na ceny jsem se teda nedíval. Byl jsem svědkem toho, jak tam přišla paní v kostýmku, stoupla si před akvária a ukazovala - tyhle bílý dvě, tyhle placatý tři, tyhle pruhatý čtyři...a prodavač poslušně lovil.
Takže Hornbach asi jak co :-)
Btw v 10l nanokostce maj parmičky.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.12.2012 15:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ičin
U té akvaristiky v Hornbachu je jeden velký problém. I když ty ryby prodávají prodavači, o nákupu de facto rozhodují lidé, kteří o akvaristice moc nevědí. Pro ně je terčovec stejná položka jako šroubek nebo záchodové prkénko. Rozhodující je nákupní cena a proto se někdy stane, že můžete v reálu pozorovat různé tropické parazity. Pokud je obsluha kvalifikovanější, dokáže se s tím popasovat a nakažené ryby neprodá. A pokud kvalifikovaná není, je to smůla zákazníka, který si posléze nakazí celý zbytek obsádky svého akvária. Přitom těm prodavačům to jedno není, ale co chcete když vedení, mimo jiné, zakázalo dávat na nádrže s nemocnými rybami ceduli o tom, že nádrž je v karanténě. Nebo ty nesmyslné popisky ryb, kdy třicet centimetrů velká cichlida se podle popisky hodí do stolitrové nádrže. Buďme proto, prosím, k obsluze v Hornbachu shovívaví, za většinu přehmatů nemohou, oni jsou jenom hromosvod, po kterém se sveze hněv zákazníků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2012 15:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono to má přímou spojitost s těma podmínkama a stresem při transportu. Ale hlavně ty podmínky. Vždycky žasnu, když vidím v čem se tam ty rybky mrskají. Klasické prodejní akvárko cca 80l a v tom se plácá 15 terčovců a vedle 8 arowan. Nechápu kdo to tam může koupit takovou rybu. To je pak jasný, že ta ryba bude mít krupičku (v lepším případě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 15:07 Muž daakon [2] – souhlas
S tou krupickou mam stejnou zkusenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 14:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: malyLibor
Já mam pocit že sem ji videl za 9Kč...ale ruku do ohně bych za to nedal. Určitě sem ji ale viděl za 12Kč :-)
Jinak jsem se o tom jen zmínil, protože při každe návštěvě se bavím tím, že jdu mrknout jestli stojí pořád tolik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 11:21 Muž hardy [45] – uz nikdy
Tak na koupe ryb je to snad nejhorsi co jsem zazil,koupil jsem dvakrat a pokazde jsem pritahnul krupicku a ryby jsi do haje tak uz max dekoraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.12.2012 10:17 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Vzít si zboží
a pak se až u pokladny divit, kolik stojí, to nesvědčí o velkém přemýšlení. Přitom zrovna ta Riccie u některých akvaristů roste jako plevel a určitě by se dala sehnat mnohem levněji. A co se týče cen v Hornbachu, tak některé kytky jsou dražší, ale u spousty druhů je v košíčku tolik kytek, že při rozpočítání ceny na kus vyjdou levněji než na burze. Je to jenom o uvažování a ne o tom, že budu plošně kydat špínu na konkrétního prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.12.2012 10:02 0
Asi nejdůležitějším faktorem je koupit ryby co nejdříve po závozu. Čím déle jsou v nádržích prodejen, tím je jejich stav horší.

A trochu zkušené oko pozná, jestli ještě stojí za riziko si udělat výběr z toho, co v obchodním akva plave. A pak, už záleží na naší následné péči.

I z pražského Hornbachu mám ryby za cenu a v kvalitě, jaká ani na prodejních akvaristických akcích k vidění není. Z leckteré burzy si lze donést do vlastního chovu větší "sajrajt", než z mnohé akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 09:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: arabcuk
V pondělí sis koupil trhutku za 149,-Kč... Kdyby ses podíval, viděl bys, že dnes je v Olomouci sraz akvaristů. Stačilo napsat, že bys potřeboval kousek trhutky, a někdo by ti ji určitě přinesl. Já zrovna v neděli hromadu trhutky vyhodil. Vždy je lepší se zeptat ostatních akvaristů, jestli nemají nějaké přebytky, a až potom shánět v obchodech.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 24

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 43121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3620?od=601