Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hornbach

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 23:13 Žena petulinakk [2016] Re: Ivoš
Dneska jsem tam byla... pravda, nekupovala jsem ryby. A nechci se jich nijak zastávat, protože nevidím "pozadí". Asi je to jen dobře.
Ale popravdě, na burze je leckdy k vidění i horší podívaná.... jasně, na burze jsou ryby v ještě větším stresu, po ještě více změnách atd... ale pro mě jako potenciálního kupujícího, je to rozdíl?
Na burze taky nevidím "pozadí". Asi je to jen dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.02.2017 23:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ivoš
Ivoš napsal: Kupovat ryby v Hornbachu?
No to snad ne... sad

A proč ne? Kupříkladu Hornbachy v Ostravě najely na desinfekci všech přípravků, které se používají k manipulaci s rybami, personál je na dobré úrovni a ryby jsou většinou vykaranténované. Pokud bych kupoval na burze, tak jedině od známého prodejce, který mi je schopen garantovat kvalitu ryb. Pokud je to od nounejma, riskuji že koupím ryby, které obcestovaly polovinu burz v republice, což se samozřejmě projeví na jejich zdravotním stavu. V Hornbachu jsem kupoval ryby několikrát. Otíky - byli v naprostém pořádku a vykaranténovaní. Rasborky skvrnoocasé - ve dvou várkách 40 kusů, protože tehdy byly po pětikačce. Když jsem je po dvou měsících stěhoval z karantény, byly všechny. Pak jsem kupoval vietnamky - všechny byly v pohodě a kdysi jsem bral velifery a ty mi v pohodě rodily. Tak proč bych ryby, které jsou v pořádku, neměl brát z Hornbachu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 23:01 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
Kupovat ryby v Hornbachu?
No to snad ne... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2017 19:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: moonby
B. urophtalmoides mají myslím za 7,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 18:58 Žena moonby [7]
Chtela jsem bud prave tyhle nebo brigitky. Tak to je skvele! Diky moc. Nevis nahodou kolik se pohybuje asi cca cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:41 R Muž afc1886 [14682] Re: moonby
Ostrava svinov -rázborky skvrnoocasé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 17:33 Žena moonby [7]
Myslela jsem minirazborky do krevetkarka.a prave se chystam jet zitra,tak to asi risknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 13:55 Muž muťa [554] - RostlinyRe: moonby
Měli je tam ještě před týdnem, nebo tak nějak. Myslím tím ve Vítkovicích. Pokud vydržíš, tak zítra tam a jedu a mohu se ti podívat...k večeru.
Teď mě napadlo, jaké máš na mysli? Já viděl klinoskvrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 13:40 Žena moonby [7]
Nevite nekdo jestli sezenu razborky v Ostrave? Nebyl tam nekdo ted at nejedu zbytecne.diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:35 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: ctibum
Mám vcelku dobrou zkušenost i s Hornbachem v Řepích. Byl jsem tam párkrát. Obsluha věděla, o čem mluví (takový tichý pán kolem padesátky). Nádrže udržované a bez mrtvol. Je samozřejmě možné, že jsem měl jen štěstí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:09 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: michaela86
Musím potvrdit, co je psáno o Hornbachu na ČM. Ryby bych tam nekoupila ani náhodou. Pokaždé, když tam přijdu, tak mají mrtvoly v nádržích, a to v dost velkém počtu. Navíc jim tam plavou evidentně nemocné ryby. Péče strašná. Co se týká zboží obecně, tak mám pocit, že nabídka se neustále smrskává a je čím dál tím horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 10:29 Muž Pepan [5043] - Rostliny
S Hormbachem v Ostravě nemám problém. Několikrát jsem v něm nakupoval ryby a nikdy se nepotvrdily katastrofické scénáře. A co se týče rostlin, ano, mají je dražší, ale vzhledem k tomu, že kytky jsou ve špičkové kvalitě a obvykle je v košíčku hodně rostlin, když to rozpočítám na jednotlivé rostliny či stonky, někdy mi to vychází levněji než na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 10:14 Žena drvi [2894] Re: ctibum
Taky Hornbach v Cestlicich neni spatnej, kupuju tam obcas nejakou tu rostlinu a nekolikrat i ryby a uplne bez problemu ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2016 10:05 R Muž ctibum [6910] Re: michaela86
Super ZOO na ČM - tam o tom vědí holky úplný kulový, větší než já... Prodávají tam lidem akvárko s vybavením a k tomu rovnou doporučujou a prodávají i rybičky a když jsem se jich ptal, jestli by mi nedali pár plovatek, který jim tam lezou po desítkách mezi kytkama, tak mi je nacenily jako neritiny, asi 30,- za kus (to už i v PetCentru mi je několikrát zadara nalovily, do kelímku i s nějakou desinfekcí...). Takže bych ani moc nevěřil jejich péči o ryby...
Mnohem lepší je ve Štěrboholích, tam tomu alespoň jedna tak nějak rozuměla. A Hornbach na ČM bych momentálně neriskoval. Nesrovnatelně lepší a s větším výběrem je v Chuchli, ale to není úplně poblíž...

Raději bych popojel někam na ověřený místo, buď ZOO Bráník, nebo ten Hornbach v Chuchli, nebo do Mělníka... Nebo jestli někdo poradí něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 09:43 michaela86 Re: Deathbull
V Hornbachu na Čerňáku plánuju koupit rybky, ale výběr mi přijde nic moc. Kousek vedle Makra je nějaký -super zoo- kde mají velký výběr všeho možného. Ještě jsem tam tedy nebyla, nevíš náhodou o tom něco nebo něco poblíž co je kvalitnější? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 09:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Hmm Černý Most pořád tragédie, kytky dobrý, technika dobrý, mražený krmení špatný a ryby katastrofa. Ale bylo i hůře, viděl jsem tam nějaké nové tváře tak uvidíme. Třeba dostalo české vedení pojeb za akva sekci a musí to dát dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2016 23:39 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Wanderer
Do brněnského Hornbachu chodím poslední rok častěji a "hodila jsem řeč" s více prodavači v akvaristice a bylo vidět, že tomu rozumí, co vím, tak mají akvária i doma. Rostlinky jsou drahé, protože je vozí z Německa od Dennerle, ve Sklorexu mají to samé. Aspoň jsou kvalitní. Když potřebuji více kytek, tak je objednávám v DA-HO, nějaké pro doplnění jsem ale několikrát kupovala právě v tom Hornbachu a spokojenost. Rybky jsem tam brala 3x a taky to bylo v pořádku. Akvária mají udržovaná a mrtvolky jsem tam nikdy neviděla. Když jsem tam ale šla poprvé, tak jen s velkou nedůvěrou :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 23:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Je fakt, že mnou kupované ryby tam měli jen týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 22:45 Muž martinCA [33]
zavisi od toho akeho chytis predavaca. a stav ryb v akvarkach od toho kedy ich dostali, tie co tam su dlhsie, napr varky africkych cichlid, tak po nejakom case uz tak veselo nevyzeraju. v sklorexe je jedno ako dlho tam tie ryby maju (datum na nadrzi, niekolko mesiacov), furt su v dobrej kondicii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2016 22:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Před týdnem jsem nakoupil v Hornbachu v Brně 16 rybiček. 14 jich plave v akváriu (na karanténu v malé nádrži jsem neměl srdce), dvě nezvládly stres z přepravy a přechod na jinou vodu. Měl jsem to s cestou domů trochu komplikovanější než jsem plánoval, tak jsem se ztrátami trochu počítal.

Šel jsem do toho obchodu s obavami, co jsem si zde přečetl, připraven nenakoupit, když se mi nebude něco pozdávat.
Nicméně jsem byl mile překvapen. Čistá akvária, mrtvolky žádné, velký výběr, ceny solidní, ochotná obsluha a snad i vzdělaný prodavač. Byl jsem svědkem cca 4 nákupů a vždy se vyptal na velikost nádrže, případně nedoporučil vybranou rybu a dal vhodnější alternativu. Tak jediné, co bych jim vytknul, cenu rostlin a to, že neměli kyslík, pro delší pobyt v pytlíku. Myslím, že změnu k lepšímu měl na svědomí konkrétní prodavač, kterého to opravdu bavilo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 12:33 Maq Re: ctibum
Pro maloobchodní prodejnu ryb je UV lampa jistě bezvadná věc, pohodlná. Mají-li to zavedené, určitě to používají permanentně.
Dovedu si představit, že leckterá nákaza díky tomu u nich nepropukne naplno... Jenže v tom může být právě ten háček pro kupujícího.
Podobně jaky Vy mám málo zkušeností, na to nám věrohodněji odpoví asi jen zde přítomní dlouholetí chovatelé ve velkém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 12:17 R Muž ctibum [6910] Re: Maq
Tak to si rozhodně netroufám hodnotit, praktickou zkušenost s tím mám nulovou a zdejší názory jsou rozdělené, ale to jsou u všeho... :)
Ani netuším, jakým způsobem tam UV lampy používají, jestli jen pro nové "zboží" v karanténě někde v zákulisí, nebo ve všech nádržích, protože je to jedna velká karanténa, a jestli nonstop, nebo jen jednou za čas, třeba když přijdou nové ryby.
Laicky bych řekl, že když se to nepřehání, tak to je spíš ku prospěchu, zvlášť u ryb, které se tam asi moc dlouho neohřejí, takže jde spíš o krátkodobý pobyt, než žití a navíc je jich takové množství, že vysledovat každý jeden nemocný případ asi nejde, takže to projedou všechno preventivně a když něco chcípne, tak se to dál neřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.10.2016 12:09 Žena drvi [2894] Re: Maq
V Hbchu v Čestlicích jsem nakoupila ryby už nejméně 4x a nikdy nebyl žádný problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:53 Maq Re: ctibum
"V zázemí mají velké UV lampy..."
Mnozí z přítomných zkušených akvaristů to považují za mínus. Ryby chované v takto sterilizovaném prostředí prý často marodí po přenesení do běžného prostředí. Samotného by mě zajímalo, do jaké míry je tento názor podepřený exaktními analýzami, nebo aspoň přesvědčivým počtem pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2016 11:48 Maq Re: kocmim
Prodávání rostlin nevhodných pro trvalé pěstování pod vodou je zlý zvyk nejen Hornbachu, ale prakticky všech pěstitelů a jejich odběratelů. Nejen z toho důvodu je nutné rostliny aspoň trochu znát a nevybírat až na místě podle toho co se líbí.
Existuje ještě další velká skupina rostlin, které jsou poměrně náročné na pěstování a bez CO2 a kvalitního osvětlení se většině akvaristů nedaří.
A konečně, rostliny jsou tak trochu alchymie. Většinou nelze předem s jistotou říct, že ta nebo ona se bude dobře dařit.
Pro nově zařízená akvária, a zejména pro začátečníky, doporučuji: Nastudovat z atlasu rostliny označované bezvýhradně za nenáročné, z nich vytvořit seznam několika druhů, a objednat je přímo od pěstitele v množství, že nádrž bude od počátku hustě zarostlá. Některé druhy se i tak pravděpodobně nebudou dařit, ale akvárium bude mít nejlepší šanci brzy prosperovat.
Takže, abych se vrátil k tématu, v Hornbachu stejně jako v kterémkoli jiném kamenném obchodě bych doporučil jen doplňovat již zaběhnuté akvárium o nové, třeba i malinko náročnější druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:48 Muž MirekSazava [71] Re: ctibum
Hornbach v Čestlicích je taky celkem good.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:34 R Muž ctibum [6910] Re: kocmim
Já jo. Ještě když fungoval Čerňák, tak jsem tam kupoval 80% do "61" a v pohodě. Teď se jim tam na můj vkus válí až moc mrtvol (v nádržích, ne mezi regálama...:) ), kdykoli tam zajdu.

Do ZOO zajeď, je to tam taky hezký a důvěru budící :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:24 kocmim Re: ctibum
Urcite souhlasim :) Obecne jsem s Hornbachem spokojeny v ostattnich oblastech, takze jsem automaticky predpokladal, ze budu i kolem akvaristiky... coz se az tak nestalo :( Ale vzdy je to o lidech, takze jiny Hornbach muze byt klidne fajn :)

O ZOO jsem tu uz cetl a chystam se tam taky nakouknout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:15 R Muž ctibum [6910] – Chuchle
Na Černý Most to mám 10 minut a stejně si raději zajedu přes celou Prahu do Chuchle. Nesrovnatelný rozdíl...
Je to novější, v zázemí mají velké UV lampy a hlavně se o to lidi lépe starají.
Informace mám od prodavače, akvaristy, který sem přešel právě z Černého Mostu, kde to od té doby stojí za prd...
Samozřejmě ZOO Braník, je ZOO Braník, ale Hornbach v Chuchli bych rozhodně nezatracoval... Například jsem tam kupoval 12 otíků, o 5,- levněji než v ZOO a zatím dva týdny bez úhynu. Z otíků ze ZOO mi loni dva uhynuli do tří dnů. Čímž rozhodně nechci říct, že ZOO to dělá blbě, otíci jsou otíci, ale prostě Hornbach nemusí být automaticky špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 10:36 kocmim – Nakup kytek
Ahoj, tak jsem si v Hornbachu na Cernem Moste (Praha) koupil nejake kytky. Opravdu jsou pekne.
A jedna z nich byla Ophiopogon japonicus a jak jsem se docetl, tak neni vhodna do akvarka :(.

Chybama se clovek uci a priste si to pred nakupem overim. Nicmene obchod me trochu zklamal, ze je tak velky, ma tak krasne kytky a neni schopny se vyvarovat nabizeni nevhodnych kytek nebo aposn upozornit... budiz to pouceni pro dalsi :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 17:07 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – průhonice
Ještě jeden dotatek, paní byla tak ochotná, že mi rozřízla jeden pytel 10kg a odsypala mi na octovej test ;-)Takže opět dobrá zkušenost.Taková milá brunetka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 12:52 Žena drvi [2894] Re: saint21
To je pravda, ja mam od nich komplet NanoCube od Dennerle a vysel taky levnejc, maj i docela veljej vyber krmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2016 12:30 Muž saint21 [11] Re: BuldozerGT86
Jak co. Treba veci od Eheimu maji levnejsi jak v e-shopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 07:58 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Drahé to maj to souhlasím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 21:40 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: lemming46
V Hornbachu mívají většinou pěkné kytky, ale je to odd Dennerle, takže jsu tím pádem pěkně drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 20:47 Muž lemming46 [313] Re: BuldozerGT86
Na ČM jsem kupoval ryby 3x a nikdy žádný problém. Je fakt, že chcíplotiny tam občas jsou vidět, tak to chce dávat pozor. Kytky předražený, koupil jsem jednou a stačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 15:42 Žena drvi [2894] Re: Maaara
No ZOO Branik to je jina liga... palec a hlavne tam ti fundovane poradej ano
Ale to v retezcich dokazou jen vyjimecne :-O ...aspon, ze se ale v tech Cestlicich o ty ryby slusne staraj. Zatim, je to relativne novy, jen neco pres rok, myslim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 15:22 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
V hornbachu na černým mostě bych si rybičku nekoupil... Z těch 30 akvarek jim tam plavalo tak pět mrtvolek. Možná víc. Jinak kytičky jsou super mám od nich všechny a byl tam borec co se živil jako botanik takže mnoho rad od něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 15:01 Muž Maaara [95] Re: Sitius
Je to o lidech, jako všude. Hornbach v Řepích je taky celkem dobrý, je tam jeden starší pán, a taky jsem slyšel jak radí ohledně rostlin - tuhle si neberte, potřebuje opravdu hodně světla a to v tomhle setu nemáte, vezměte si raději tuhle, která vám tam poroste dobře, apod ... Jsou ochotní a poradí. Ale nejradši stejně chodím do ZOO Bráník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 13:53 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: drvi
Souhlasím, prostě jsem tam byl včera a moc se mi tam líbilo, prostorné hodně akvarií až do fakt velkejch, filtry topítka krmení a některé druhy fakt krásné malé exempláře.a chvilku jsem poslouchal paní prodavačku a není to: Ano to si vemte 3x to se vám do té 50tky vejde....
Naopak říkala paní tuhle rybku nebrat, na to máte malé akvárko, vemte si třeba tady 3x tuhle ta tolik nevyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 17:27 Žena drvi [2894] Re: Sitius
Ja mam od nich jednu Bettu a dobry palec. Ale posledni dobou jsem tam uz taky videla sem tam chciplou rybu, to se ale obcas povede i v nejlepsich akvaristikach :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2016 16:42 R Muž romant [27987] Re: lap
No, já bych napsal, že je to vo lidech, tedy jako vždy. ;-) Prostě jsou bachy kde se ryby dají koupit stejně "bezpečně" jako v jiné akvaristice a jsou obchody, kde to prostě nestojí za to, tedy za ty následný komplikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 16:32 nerf Re: Sitius
Já za sebe jen podotknu - technika, krmení apod v Hornbachu ano, ryby bych si tam ale nekoupil. Kulantně bych řekl, že je odsud vyšší riziko ryb nakažených nějakou chorobou (např. krupičkou). Ryby lépe z osvědčených akvaristik, či od chovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2016 15:53 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – Hornbach - Průhonice
Jen jsem chtěl pro ty kteří jako já začínají nebo nejezdí tak často do krámů sdělit, že v Hornbachu maj krásnej koutek akvaristiky, občas chodím po krámech koukat na sortiment a rybičky a musím říct, že mě mile potěšil. velkej výběr, čisto, ochota, levné mražené krmivo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 09:18 Muž OAK [55] Re: dawe1992
Ahoj. Trojkovou radu uz nesezenes. Nahrazovali je posledni tydny novou ctyrkovou radou. Trojkova byla z toho duvodu ve vyprodeji za super ceny a velmi rychle se po ni zaprasilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 23:49 dawe1992 Re: Burik
Ahoj. A na co jsi přišel? Sháním to taky přez hornbach a na netu to nemají. Sháním konkrétně Eheim Professionel 3 2073 na 350 litrů. Zajímala by mě cena. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:37 Mejla82
cajk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 18:30 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Mejla82
To je dobrý, už jsem to zjistil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 16:57 Mejla82
ja tam delam.....no problem zjistit,ale az v pondeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 13:02 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím, nebyl teď někdy někdo v Hornbachu a nevšiml si, kolik tam stojí filtr Eheim Professionel 3 2073 - 2075?Na webu je vůbec nemají v nabídce :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 24

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 43121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3620?od=101