Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hornbach

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2013 14:09 JoKa Re: grunda
Sid to nakousl velice správně. Všimni si, kolik sítěk na lovení mají. Jasně, mají jich asi 50, ale když loví, sáhnou vždy po té nejvrchnější (můj postřeh) a to bohatě stačí pro přenos moribundu... Jestli mají, nebo nemají centrální filtraci je poněkud relevantní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 14:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
upřímně, je mi to úplně buřt. Každý nákup je riziko a pokud beru ryby z jednoho obchodu, tak je stejně většinou dají do jednoho sáčku, doma je dám do jedné karantény, takže to kvůli čemu to celé vzniklo - pokud beru ryby z jednoho obchodu a dávám je do nového akva bez předchozí osádky - tak není třeba karanténa. Pro vaši spokojenost - nemají centrální filtraci a netuším kolik akva mají spojených dohromady rádoby centrální filtrací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 14:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
...je jedno, jestli jich jede na jednu filtraci 20 nebo 50, přenos nemocí funguje i v menším počtu...Zjistěte si, kolik nádrží je propojeno, ať tady nemusíte házet "hausnumery". :)
K přenosu řady nemocí stačí i nesprávné používání pomůcek nebo obyčejné "máchání" rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.12.2013 13:07 R Muž romant [27981]
Jenom lehká poznámka k těm karanténám. Doba pobytu v karanténní nádrži by se měla pohybovat v závislosti na inkubační době běžných nemocí, což bude doba kolem jednoho měsíce, myslím si že zde je delší doba pobytu jenom ku prospěchu věci. Mám na mysli klasickou menší nádrž bez dna s bublifukem jenž jede někde bokem neustále není spec. zařizována pro tento účel. Po úspěšném pobytu chovanců klidně desinfikovat, i brutálnějším způsobem a znovu zprovoznit a čekat na další použití. Samozřejmě, když nechci v nějakým dohledným období novou osádku pořizovat, nemusím ani funkční karanténu provozovat, to záleží na každým z nás. ;-)
Edit: Jinak pokud má někdo zájem na téma karanténa diskutovat více a podrobněji a třeba i v rušnější diskusi, proč ne, potom nechť se tato přesune do příslušného vlákna. Zde to ponechávám, neb téma karantény s názvem vlákna tak trochu více či méně souvisí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:59 finnnp Re: rriki
Nevím to přesně,protože v Bachu jsem byl asi 2x v životě,ale v Praze na Černým mostě mají v nádržích vnitřní Atamany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:56 Muž snehulda007 [850] Re: Yirka
Já myslím,že tvoje rada je naprosto srozumitelná a naprosto vpořádku.Já osobně taky nemám karanténu, ale ryby kupuju pouze v jednom obchodu,jehož majitelé jsou profíci a nikdy by mi neprodali rybu,která neprošla jejich karanténou. A nikdy jsem neměl problém. Dokonce ani s otíkama,kteří se tu neustále řeší kvůli vysoký úmrtnosti po zakoupení, od nich jsem neměl problém. Prostě kvalitní zdroj je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 12:51 Muž sasula [274] Re: Yirka
Byla to zdvojena reakce na tebe a LiborSprysl.

Taky nikomu nic nevnucuji.

Jedine co jsem chtel, tak poskytnout moznost jak udelat karantenu bez karanteny.

Kdyz ten dotycny nema kam jinam nez do akva ryby dat( nema jinou nadrz). Tak proste je lepsi pokud se boji nemoci dat ryby do jakekoliv vhodne nadoby a zjistit stav.

Nic vic nic min. Timto bych to rad ukoncil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.12.2013 12:20 Muž Yirka [9118] Re: sasula
OT-O paralenu jsem nenapsal ani písmenko.
A jinak:
Jak myslíš, já své názory, na rozdíl od jiných, nikomu nevnucuji. Poradím z vlastní zkušenosti a "ber nebo nech ležet".
Ještě jednou si, prosím, přečti, co jsem napsal. Pak buďto pochopíš, nebo se zařadíš mezi ty, kteří těžko rozumí psanému textu a reagují pak na něco jiného. Je vás čím dál více a to je také důvodem, proč jsem se svými radami zde na fóru na ústupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 11:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
ať je to tak, nebo tak, já v tom nevidím rozdíl, pokud je propojeno více akva. Pak už je jedno, jestli jich jede na jednu filtraci 20 nebo 50, přenos nemocí funguje i v menším počtu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 10:55 Muž sasula [274] Re: Yirka
Paralen do sebe necpu.

Hola nadrz- bez dna je to same jako velky kybl. Vod se muze ocerpat do toho kyble a vzduchovani staci. Kdyz se nebude 3 dny krmit tak se zadne spatne latky se nevytvori a kazdy den se da menit voda tak je klid( pripominam ze jsem to i predtim psal na pripad - NENI KARANTENI NADRZ)

Je lepsi radeji par novych ryb nechat v provizoriu nez tim ohrozit dalsich par set ryb a lecit potom cele nekolika set litrove akvarium...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 09:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
...jak jsem koupil, tak prodávám. Řekl mi - filtrace je centrální, tak je pro mě centrální...
Jak píše rriki: filtrace je společná pro nádrže ve stojanu, ne všechny nádrže, jak vy "prodáváte". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   30.12.2013 07:49 Muž Yirka [9118] Re: sasula
Takto zřízená karanténa je na dvě věci..... a na jednu spolehlivě - je to horší (včetně toho tvého vypuštění rybek z ní po pár dnech), než je pustit k ostatním hned po přinesení z prodejny.
Když už karanténu, tak kloudně technicky zařízenou a klasicky zaběhlou nádrž (lépe bez dna), ve které rybky držet ne pár dnů, ale týdnů. Což je pro jednoakvariové akvaristy, uznávám, poněkud nepohodlné.
Proto je nejlepší karanténou ověřený a spolehlivý zdroj rybek, který karanténu má a brát si od něj rybky ještě před tím, než jdou do prodejních nádrží.
A nejlépe v regionu se stejnou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2013 03:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: sasula
sasula napsal: tak kýbl, velkej hrnec... a máš provizorní karanténu. stačí do toho hodit vzduchovač, nekrmit, preventivne muzes pouzit treba esha2000 ci exit... a po par dnech je prelovis do sve nadrze...

Jestli do sebe preventivně cpete Paralen, protože možná dostanete rýmu tak jste teda ... Marně hledám vhodné slovo, abych nebyl po ránu zase pérován, že jsem hrubý... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 02:20 Muž rriki [818] - CichlidyRe: grunda
Je centrální.Dole v nádrži mají centrální filtr pro každý stojan zvlášť ,čerpadlo nautilla 6000 a tím filtrují vodu ve stojanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 23:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: finnnp
tenhle tomu ale rozuměl, jak rybám, tak kytkám. Ta prodavačka na tom byla s rybami hůř, ale kytky měla najeté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 23:02 finnnp Re: grunda
Tak vyjímky se najdou.Ono je to z prodavači v akva prodejnách docela malér.Ten kdo akvaristice rozumí tak to dělat nesmí,a ten kdo má tu potřebnou kvalifikaci tomu zase většinou nerozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Srpenec
ještě jednou a naposled opakuji, jak jsem koupil, tak prodávám. Řekl mi - filtrace je centrální, tak je pro mě centrální, jestli je to jinak, tak je to jinak, opravdu to nebudu osobně zkoumat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:56 JoKa Re: Motýl
Karanténa je pořád jen 50 na 50
V tom případě polovinu skrytých problémů pochytám už v té karanténě. A když tam dám rybku na 14 dní, tak si myslím, že za tu dobu se projeví většina těch běžných nemocí a ty méně běžné se zase spíš objevují po dvou měsících a klidně i déle, ale to už je holt pech, tomu nezabrání nic na světě... ;-)
Já jsem pro karanténu, je-li ta možnost, proč ne... Samozřejmě ta možnost vždycky není...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:55 Muž Srpenec [43] Re: grunda
V Hornbachu v Plzni, také není centrální filtrace. Osobně jsem se na filtraci koukal a hlavně jsem se na to ptal, když měli u ramirezek krupičku. Byl jsem ujištěn, že centrální filtrace se v Hornbachu (nikde v Hornbachu) nepoužívá. Což jde přece i vidět, kdyby byla centrální filtrace, tak nemají v ostatní nádržích průzračnou vodu, ale všude např. modrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: finnnp
prodavač mi jako jouda nepřipadal, věděl toho o rybách docela dost, o kytkách taky - řekl bych že to byl po dlouhé době docela příjemný pokec v obchodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:50 finnnp Re: acik
Zdravé.V a v Bachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:49 finnnp Re: grunda
Tak já to pochopil,že ti to tam nějaký Jouda nakukal.Jen jsem do toho chtěl vnést trochu světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:49 Muž acik [416] Re: grunda
hlavně že ryby jsou zdráve a to je důležité... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: finnnp
opět opakuji, jak jsem koupil, tak prodávám. Abych si v každém obchodě ověřoval jak mají řešenou filtraci nemám ani čas, ani náladu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:43 finnnp Re: grunda
Viděl jsem centrální filtraci u jednodruhého chovu,ale mít centrální filtraci u tolika rozdílných druhů nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
řekl že mají filtraci centrální, dál jsem po tom nepátral. Proto vždy když něco nakupuji tak projdu všechny akva a koukám, jestli nejsou někde nemocné ryby. Jestli kecal, nebo mě jen chtěl odbýt, to už fakt neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2013 22:27 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
Propojení některých nádrží a propojení všech nádrží není totéž.
Až budete v "bachu", zkuste si zjistit, jak to tam ve skutečnosti funguje.
BTW: A zkuste mrknout, jestli má každá nádrž svou vlastní síťku na lovení ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:27 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Urtman
Je a není i v karanténě se ti nemusí projevit to, co ve vlastní nádrži. Je to úplně jiné prostředí. Karanténa je pořád jen 50 na 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
z akvaristiky, byli tam dva, chlápek a ženská - bral jsem otíky, ptal jsem se na karanténu, jak dlouho tam jsou atd. a všiml jsem si, že akva otíků (a filtrujcích krevetek) je propojeno s vedlejším akva síťkou, ve vedlejším akva byly paví oka a mladé plavaly i v akva u otíků, prodavač tvrdil, že takto mají propojeno víc akva, že to řeší centrální filtrací, tak je to jedno. Otíci byli v posledním sloupci vpravo, oka v předposledním. Jak jsem koupil, tak prodávám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:17 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
Prodavač ze kterého oddělení? :)
Nebo, že by se něco změnilo od té doby, co mi bylo umožněno prohlídnout si zázemí akvaristiky v olomouckém Hornbachu?! hmm :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
říkal mi to prodavač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 22:10 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: grunda
...mají centrální filtraci a všechny akva jsou propojené...
Jste si tím jistý? Viděl jste, jak je v olomouckém Hornbachu řešena filtrace akvárií? Nebo to máte z doslechu či si to tak představujete? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 18:16 finnnp Re: Kolco
Tak v obou Pražských Hornabachách je to o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 17:03 R Muž romant [27981] Re: Kolco
Vždycky, vždycky je to vo lidech i v tom nejlepším krámku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 16:58 Muž Kolco [57]
Olomoucký Hornbach je opravdu v pohodě.Byl jsem svědkem jak prodavač upozornil zákazníka,že požadované ryby mu momentálnš nemůže prodat,protože jsou čerstvě vypuštěné a nějak se mu nezdají,že bude rozumnější 2 - 3 dny počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2013 14:55 JoKa Re: optimus2x
Karanténa není od věci... Přivezl jsem si ryby od vlastního tchána, naprosto zdravé, čisté a spokojené. Po týdnu v nádrži hle, krupice jako kráva. Volám tchánovi, jestli jí náhodou nemá taky a neměl... Spouštěč byl stres z hodinového převozu a změny prostředí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 14:31 Muž optimus2x [3]
z hornbachu v Olmiku mam taky rozborky a kardinalky a bez problemu :-) zadnou karantenu jsem nedaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   29.12.2013 14:21 Muž sasula [274] Re: Aforte
tak kýbl, velkej hrnec... a máš provizorní karanténu. stačí do toho hodit vzduchovač, nekrmit, preventivne muzes pouzit treba esha2000 ci exit... a po par dnech je prelovis do sve nadrze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 14:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Aforte
pokud ty ryby nebudeš dávat ke stávající osádce, tak karanténa není třeba - mají centrální filtraci a všechny akva jsou propojené. Jinak olomoucký Hornbach je opravdu solidní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:13 Muž Aforte [533] - Rostliny
Karanténu právě mít nemůžu. Není akva ani teploměr. Pro nějaké hejno razborek, otíků, pancíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Aforte
v Olmiku je slušný Hornbach, platí však to co všude jinde - karanténa - a nic tě nemůže překvapit...pro co tam jdeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 12:26 Muž Aforte [533] - Rostliny – Hornbach Olomouc
V pondělí si půjdu vybírat rybičky do hornbachu. Myslíte, že je dobré tam kupovat rybky? Už jsem tam byl. Nádrže jsou krásně udržované, personál solidní a hlavně se znalostmi. Slyšel jsem, že ryby nejsou od chovatelů, nýbrž jsou dovážené. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2013 06:08 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvku U nás je v soudobých poměrech příliš malý a dostatečně zásobený trh s akva rybami, aby stálo za starosti a námahu, snažit se o rybniční velkoprodukci.

S několika atraktivními druhy, ale dostatečně adaptovanými, což může trvat i několik generací, se to jako hobby provozovat dá, ale obnáší to mnohá rizika a mezi hlavní nevýhody se, kromě silně kolísavé povětrnosti, počítá krátká doba, umožňující rybám sezónní pobyt v nekrytých venkovních nádržích v délce pouhých tří, až čtyř měsíců.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2013 23:37 Muž sasula [274] Re: finnnp
Ja ale nerikam, ze ne... Nemam nic proti asiatum, sam s nimi obchoduju. A nejcasteji ze slusnosti a ochotou obchodu by se spoustu ceskych "obchodniku" mohlo ucit.

HK je svet sam pro sebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:35 finnnp Re: sasula
Já mám několik zahradních jezírek a rybníčků.Na začátku dubna tam dám ryby a v září nebo v říjnu jich mám tisíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:34 JoKa Re: sasula
suma sumarum - jsem rad ze nula od nuly pojde...

Jasně, protože jsme koníčkáři a děláme to pro radost...
Až se tím ale jednou budeme chtít živit, tak to zařídíme tam, kde teče voda z vodovodu měkká (příklad) a ideální ph. Pořešíme tak 30 kubíků vody a vyberem druhy ryb, které nám jdou, které umíme a které mají odbyt... A uživíme se i tady... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:30 finnnp Re: sasula
Ono zase pozor.Šikmovoký ty rybičky uměj.To není žádná restaurace v obchodním domě.Znamý byl v Honkongu nebo jak se to píše a měl dost vyvalený oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2013 23:27 Muž sasula [274] Re: finnnp
taky tlamovce "produkuju" prakticky bez nakladu.

jen drobnosti

voda - prazska - vodovod
energie - PRE - a samozrejmne tarif pro kralikarny

nejake to svetlo, filtr

a potom take cas...




a v neposledni rade odvoz k prekupnikovy(nemam tolik casu abych to daval pres inzerat...)

suma sumarum - jsem rad ze nula od nuly pojde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:24 Muž sasula [274] Re: LiborSprysl
ta sterilita jak kde, a jak ktere ryby... samozrejme ty co to jedou profesionalne tak ano. ale jsou tam hodne i pestirny typu rybnik na zahrade... nebo lepe receno hodne prutocnych nadrzi...

vse se vyvyji. a asiati vyuzivaji potencial vetsinou na maximum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2013 23:22 Muž sasula [274] Re: Urtman
proto se taky tolik pestiren rusi...

bohuzel kupujici se vetsinou nedozvi odkud jsou ryby...

a ta neonka za 20 by psala rozsypanym cajem... :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 24

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 43120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3620?od=301