Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hornbach

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 24 Žádná další stránka   1  
Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:53 langosh
BTW pokud jsou skutečně submerzně pěstované, tak jejich vyšší cena by byla pochopitelná...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:51 HELLBOY
tak tak....ale ja mam akvarko mesiac...jediny akvaristi s ktorymi som v kontakte su na tejsto stranke... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:48 langosh
ale ja si mylsim,ze rybky kupene v akvaristike su lepsie a zdravsie,lebo sa o ne podla mna ovela viac staraju,ako v nejakom obchodnom dome

Ještě lepší je je koupit rovnou od chovatele.... ;-)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:48 langosh
ale ja si mylsim,ze rybky kupene v akvaristike su lepsie a zdravsie,lebo sa o ne podla mna ovela viac staraju,ako v nejakom obchodnom dome

Ještě lepší je je koupit rovnou od chovatele.... ;-)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:44 HELLBOY – to langosh
jasne jasne....ale ja si mylsim,ze rybky kupene v akvaristike su lepsie a zdravsie,lebo sa o ne podla mna ovela viac staraju,ako v nejakom obchodnom dome.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:41 Muž filipsi [1295]
Ono by to vedlo k tomu, co tady uz bylo, vasnive diskuzi o radach prodavacu a otazkach kupujicich. On leckdy radi prodavac dobre, ale zakaznik se spatne pta (jde se ptat zcela neinformovany). Mnohokrat jsem musel zasahnout, kdyz jsem slysel odpovedi a otazky na prodavace. Odpoved slusna, ale otazka mirila nekam jinam, nebo byla myslena jinak, a prodavac to zrovna nevytusil a nevycitil (v ruznych obchodech, nejen akva).
Takze jestli prijde zakaznik, zepta se, jak vycistit spinavy pisek, a prodavac poradi vyperte ho v savu, neni na to z praktickeho hlediska spatne nic, jen zakaznik zapomnel dodat, ze pisk je v akvarku, kde plavou ryby, ze ho chce vyprat a ryby hned dat zpatky ...
(Nevim, jestli je to tenhle pripad, a jestli to tak probihalo, neberte to prosim osobne, jen jste byli po ruce).
Takze zakaznik se musi ptat presne, vysvetlit vsechny okolnosti a potreby, byt informovany - pokud to nedela, muze jen nadavat sam sobe. Pokud je i presto odpoved prodavace spatna, bohuzel muze take jen nadavat na nej, a tak trochu sam sobe, ze zcela duveruje vsemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:40 langosh – to hellboy
Ono nejde pouze o cenu - v Hornbachu bývá často velmi slušný výběr rybek a to i takových, které se běžně v akvaristikách neseženou. Jsou ale samozřejmě i jiné možnosti....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:37 langosh – to bulmas
Ano, dá se to poznat podle vzhledu listu - třeba u echinodorů jsou to často tak markantní rozdíly, že byste nevěřila, že jde o jednu a tu samou rostlinu. Více si přečtěte zde planta.aquariana.cz/… ...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2007 13:24 HELLBOY
hornbach je dobry na naradie do dielne alebo do zahrady ale urcite ne ako predajna rybiciek alebo rastlin....to je moj nazor....ja by som nikdy neriskoval zdravie celeho akvaria koli tomu,ze v baumaxe alebo v hornbachu maju rybicky o 2 koruny lacnejsie ako v akvaristike... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 13:17 bulmas
přidám se: vím co je submerzní a emerzní, ale pouze teoreticky, neumím to na květině poznat, jestli ji vypěstovali tak anebo tak, jak to lze poznat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 12:34 langosh – to georged
Mají je zřejmě všechny pobočky Hornbachu...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 12:32 R Muž Mrakoplash [1776]
athy najdi si to uz je to tu ve foru nekolikrat rozebirany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 12:30 Muž georged [44] - Živorodky
Když to má Hornbach v Brně, tak by to mohl mít i ten pražský hmm Byl někdo v pražském ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 12:29 R Muž Mrakoplash [1776]
sub - pod submerzni / pod vodou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 12:28 athaya
submerszne listy su spodne? a co to potom znamena ked ma kitka navrchu sub. listy? a ako to zistit?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 12:24 R Muž Mrakoplash [1776]
sub je pod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 12:21 athaya
ktore su to emerzne a ktore submerzne listy rastlin? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 11:44 Muž Pet [56]
Já jsem tam byl včera taky. Nabídka mě opravdu zaskočila a tak jsem neodolal a koupil na zkoušku krásně červenou Nesaea species. Ceny jsou opravdu hodně vysoko, ale většina rostlin (stonkovky téměř všechny) jsou v submerzní formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 11:40 Muž AmorFati [37] - Amerika
Po pravdě, nad listy jsme tam taky přemýšlel. Z těch malých kytiček, z nichž je v tom množství vidět půlka, jsem ale nedošel k jednoznačnému závěru. I když třeba právě E. Amazonicus mě přesvědčoval, že spíš byly emerzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 11:36 Muž Eff [417] - Rostliny
Taky jsem v brněnském Hornbachu ty kytky študoval. To množství je obrovské. Ani se jim to nevešlo do kaskády a tak to mají i v několika akváriích. Hádám že to neprodají ani za pár týdnů a pak to bude obrostlé řasou jako vždy... Ceny jsou šílené, ale při pohledu na echinodory se mi zdálo, že mají submerzní listy (?) docela bych se divil jestli tomu tak je, ale přece jen - nevíte někdo jak Dennerle pěstuje rostliny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 11:16 Muž AmorFati [37] - Amerika – Rostlinky v Hornbachu (Brno)
Jelikož pracuji kousíček od Hornbachu, chodím tam často vyhlížet nějaké rostlinky do druhé nádrže. Čas od času tam mívali levné hygrophily, které se náramně hodí jako pěkné a kvalitní krmení pro Ampulárie v dobách mé delší nepřítomnosti doma. I včera jsem nakráčel do Hornbachu a co nevidím: Srdéčko doslova zaplesalo! Nádrže přecpané nádhernými kytkami, které se u nás (běžně z nabídky A-Daho či Rataje) hned tak nevidí. Stovky krásných rostlinek značky Dennerle. Máte-li dost peněz, klidně vyzkoušejte. Peníze jsou však tou klíčovou podmínkou. Hornbach přesedlal z Aqua-Daho a Rataje na několikanásobně dražší Dennerle. Malý E. Amazonicus v běžném košíčku, který se dá koupit za 55 korun mají za 139, tedy za cenu konkurenční obrovské mateční rostliny. Všem, kteří nemají na trhu takový přehled tedy radím: Nákupu rostlinek v Hornbachu se, pokud nechcete prodělat, vyhněte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 09:06 Petr – skvělé poradenství z Hornbachu!!!
Má žena a 13-ti letý syn mi chtěli udělat radost a v mé nepřítomnosti chtěli z 300l akvária odstranit sinice. Po "skvělé radě" tlustého prodavače z Hornbachu, jak ošetřit a vyčistit štěrk při propírání dosáhli skvostně čistého písku. Po napuštění akvária vrátili rybičky, čímž je během 5 min. kompletně všechny okamžitě vytrávili. Asi si chtějí prodavači z Hornbachu zajistit větší odbyt svých rybiček!!! Heslo dne: chcete-li se zbavit svých rybích miláčků, zajděte se poradit do Hornbachu!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 15:06 KORY
v přiboře je super prodejna akva hol skvela prodejna! vybjer ryb i rostlin je slušny X-) ;-) ahoj ahoj palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 23:50 Muž Nik [191]
Otocinly měli v pátek ve Valašském Meziříčí. Tuším, že za 59,- Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 23:47 ARKMAN
V Tropiku na začátku přívozu mají nejen nemocné rybičky potlesk Taky potkani co jsem tam koupil byli vždycky tak nemocní, že sem je musel léčit antibiotiky, aby mi nezdechli na brutální zánět prudušek. Příjemná obsluha je houby platná, když jsou zvířata v žalostném stavu.


PS: Nevíte někdo kde se dá v Ostravě sehnat rybka Otocinclus affinis? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2007 09:08 Muž GAGAL [452] - Halančíci
:-D :-D :-D Nic nového pod sluncem ,ale pochybuji o tom, že kluci budou chtít otvírat dveře každému kdo přijde pro 2 gupky. Je to tak co Čech to akvarista. ;-) (Taky rád pozoruji cvrkot beden s rybami na nádraží) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2007 23:35 suchy
Ostraváci,jestli chcete zdravé ryby,tak asi nejlepší je akvaristika v Marijánkách..p.Sova..to už tady někdo psal..ale vůbec nejlepší je..zajeďte si za učiliště bývalé Nové huti,kde v bývalých ubytovnách je několik velkochovatelů rybiček,kteří určitě nějaké rádi prodají...mají i menší ceny,než v obchodě..Já mám z 90% ryby od nich a úplně bez problémů...Zkuste tam zajet a uvidíte,jaký jsme národ velkochovatelů rybiček.. www.mapy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2007 12:15 Radka – .
Trochu mimo téma.Ostraváci ,nevíte kde by se daly sehnat kvalitní platy?Raději bych chovatele, z obchodu jsem je měla vždycky nemocné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2007 08:38 Žena sharon [126]
Jenže většina z nás nemá byt ani akvárka nafukovací a nemůže si dovolit každý "špek" :-), tak se na něj aspoň někdy koukne v akvaristice :-). V ZOO HOBBY špeky občas měli a abych nekřivdila, občas pořád mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 23:03 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Nabíkda je a bude stále stejná. Všichni tito obchodníci se stěžují na malý odbyt. Říkají, že paví oko nebo platu prodají lépe než halančíka nebo nějaké ryby z importu. Tak novinky asi čekat nemůžeme. Ty se shánějí přes net nebo u těch opravdu fajnšmekrů jako je Papík.....atd. Kdo ale chce tak se k "vzácnějším" rybám vždy dostane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 22:49 Žena sharon [126]
No tak v Přívoze :-), vždyť to je vedle. V ZOO Hobby v Marijánkách jsem taky dneska byla, je to tam pořád fajn, akorát nabídka ryb je čím dál tím průměrnější. Mají tam pěkné, velké tlamovce a tři přešlé hrbohlavce, kdo by měl zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 22:39 petr – hornbach
ale rostlinky stoji za prt! kolik to tak ma litru to akva až tam pudeš tak se ozvi palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 22:37 Muž GAGAL [452] - Halančíci
No já tam už nějakej pátek nebyl :-D tak nevím jak vypadá. Asi bych se měl zase po těch našich akvaristikách projít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 22:35 petr – hornbach
gagal jj tam sem taky byl maj tam pěkne akvarko to velke palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 22:29 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Tropik je jedině v Přívoze pokud vím. ;-) Jinak u toho našeho Hornbachu je podle mne problém v jejich průtočných nádržích. Velmi dobrá akvaristika je v Mar. Horách myslím, že majitel se jmenuje p. Sova. Je to asi jediná "čistá" akvaristika u nás (v Ostravě) žádné psí žrádlo. A majitel je akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 22:16 petr – hornbach
sharon byla jsi i v přivoze,?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 21:07 Žena sharon [126]
V centru, občas se tam stavím, mívají tam zajímavé tetry, ale co jsem dnes viděla, mně dorazilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 20:51 petr – hornbach
sharon:: v jakem tropiku ste byla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 20:37 Žena sharon [126]
to wladys: dneska jsem byla v ostravském vychvalovaném Tropicu a odešla jsem zcela znechucena, v každém akvárku plavaly neuvěřitelně deformované moliny nebo oka, takové zrůdičky jsem ještě neviděla. Nevybereš si. Nebo spíš musíš vybírat :-D a to všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2007 19:02 Muž wladys [291] - Cichlidy
Mám zkušenost jen s Ostravským Hornbachem,ale je mi zle z toho co tam vidím(ryby v žalostném stavu,propadlá břicha u tlamovců,v každé nádrži aspoň jedna mrtvolka,i to jejich rádoby okrasné nevypadá moc vábně.....prostě to s rybama neumí...toť můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2007 16:31 Hony
ja mam většinu ryb z hornbachu v kradci králove a musím říc že je to lepší než tyhle mleí akvaristyky . ano palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 09:09 R Muž Mrakoplash [1776]
taky mam par rybek z Hornbachu a zijou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2007 08:42 Žena sharon [126]
Proč pořád ty Hornbachy tak řešíte? Jako by v malých akvaristikách nebyly občas ryby nemocné nebo v ubohém stavu, nebo jako by nikomu ryby z malé akvaristiky nevychcípaly. A šneci jsou na rostlinkách taky všude. Já mám z Ostravského bachu zhruba třetinu ryb a dokonce i krevety a nikdy jsem si žádnou nemoc do akva odtamaď nezatáhla a většina ryb i krevety v pohodě přežily. Většině mych známých zkušenějších chovatelů také.

Až naposledy se mi nedařilo přimět k přežití malé pardalise z bachu, vždycky během týdne uhynuli, jsem to tak dlouho řešila s Hornbackými prodavači, až jsem přišli na to, kde je problém a už jsem to i někde jinde četla na fóru. V Hornbachu mají v akváriích dost vysokou teplotu, pravděpodobně kvůli krupici, protože vzhledem k tomu, že mají i drahé sumce, nemohou použít léčiva, a pro některé citlivější ryby může být prudký teplotní skok problém. Pardalise jsem dala do 31°C, teplotu snižovala na normálních 26 měsíc a kluk žije a roste :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2007 23:27 Muž wladys [291] - Cichlidy
....nic nového pod sluncem..... :-( hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2007 22:28 Muž Eff [417] - Rostliny
Sice mají mrtvolky, ale zato živé rybky jsou většinou krásně bíle tečkované. Co vám vadí šnečcích? Jen ten mizerný výběr mizerných rostlin. Hornbach Brno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2007 08:31 rabla
Sice velký výběr rostlin, ale není vyjímkou, že tam plave taky nějaká ta "mrtvola" a navíc si domů odnesete pár "pěkných" šnečků, kteří se vám přemnoží a pak se jich už nezbavíte.Všechno vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.07.2007 06:38 Žena Janiska [6] – Hornbach Ostrava
Zdravím, v HOrnbachu, alespoň v Ostravě, si nikdy rybky nekupujte, mají tam sice většinou moc pěkné druhy a kousky, ale už v nádržích plavou občas mrtvolky a i z mé skušenosti mi rybky zakoupené zde uhynuly a krevetky taky, přes noc. A to se stalo již mnohem více lidem, než jen mně. Tak dávejte pozor :-) ale na druhou stranu, mají tam většinou velký výběr rostlin a od jednoho druhů hodně kousku, to je zase fajn :-) tak se mějte :-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2007 13:35 Helena Re: Jirka
rybicky vozej v utery a v patek, ted jsem tam (Cerny Most) volala :-) jsem zacatecnik teoretik a v hornbachu si hodlam vse poridit, tak snad nesplacu nad vejdelkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2007 22:32 Jirka
a kdy je do Hornbachu Cernem moste privazi?? to je myslim dulezite vedet ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [24]

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 43120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3620?od=1151