Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 19:34 JagerMaister
ahojte mám malý dotazík ohladom množenie red cherry.
V mojom akváriu mám 3 samice red cherry kúpené jedného dňa ale z rozl. zdrojov. Tie dve z prvého obchodu nosia pekne už druhý raz :-) pekne vydno ako sa im tvoria vajíčka za hlavou ale tá z druhého obchodu nenosí ani sa jej netvoria vajíčka (je to samica je červená) a pýtam sa je táto krevetka vadná alebo stará alebo nwm .... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: myskjarc
Při 25st. C za 21-22 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:05 Muž myskjarc [6] – Březost Krevety Red Cherry
Dobry den rad bych se zeptal za jak dlouho se lihnou male krevetky Red cherry.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:08 rybicka – krevetka
Fotka k příspěvku Co je to za krevetku?? Jednou měla vajíčka ale nic z toho nebylo a zatím nic :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:58 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Daveedek
Mrkni na Atman AT-301
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 14:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daveedek
obcas se na burze objevej mali cerpaci hlavy do miniakvarek stavaji cca 100kc to by se dalo poridit... jinak je to otazka zvyku... na vzduchovaci motorek se da udelat boxik z molitanu nebo polystyrenu, bublani huz je horsi, ale da se trosku ztisit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 23:23 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Daveedek
Si si odpověděl vlastně sám.
Ono to fakt možná bude krmením ( mám ho tam docela málo, co přidám je sežráno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:55 Daveedek – Re: Moucha
Jj je debilní... ale u bublifuku já prostě neusnu a jinej interní filtr o tolik lepší jsem zatim nesehnal... klidně bych si bublifuk poridil ale u vrčení toho motorku fakt spát nejde... možná zkusím odchovat mimo akvárium a uvidím jaký to bude mít konec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daveedek
filtr elite mini je temer na nic... lepsi je bublifuk, vzduchovani nejni potreba pokud tam mas dost kytek, nebo kdyz mas bublifuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 22:37 Daveedek – Re: Schoggi
Nic takovýho jsem tam nezahlídl... Byly tam hlístice - ty už nevídám, teďka tam (docela hojně) běhaj takový malinký bílý blechy (asi lasturnatky ) jinak tam nikoho nevidím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 21:33 Muž Schoggi [12] – Re: Daveedek
Nemáš tam ploštěnky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 19:53 Daveedek – Re: Moucha
Ono to fakt možná bude krmením ( mám ho tam docela málo, co přidám je sežráno). Ještě mě napadlo zkusit odlovit jednu krevetu s vajíčkama do odchovničky popř. do malinkého akvárka aby se tam vylíhly prcci a já jí přesunul...
Myslíte, že by takle stačilo jen maličký akvárko s jávskym mechcem a vzduchováním jen přes den?

A měď by tam být neměla... je tam jen dno, písek, kytičky, šneci, krevety, filtr a vzduchování...

Děkuji za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daveedek
kolik krevet v jak velkym akva (pri vytsi hustote ma vliv i stres), nemas tam neco s medi? treba kulicky bivoj, krmit vic (kdyz drobotina nema co jist tak pochcipaj), trosku "zabordeleny" akva je potreba at ma ta drobotina co zrat, ale zase bacha na vysoky NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 13:32 Daveedek – Re: bali
Scolo:
Rozbory vody byly před cca měsícem - vše v pořádku
Nebezpečí při svlékání - mám hodně rostlin, žádné predátory (Pokud nežere malé krevety Clea Helena)
Bali:
Krmim velmi velmi střídmě, ustoupily řasy ( jsou jen na filtru ), krmím speciálním krmivem pro krevety a tabletami se spirulinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:58 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daveedek
napis nejake parametry vody (ph/gH/kH)
a krmis jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 23:09 Muž Scolo [6] – Re: Daveedek
Rozbor vody, málo bezpečí při svlékání ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 22:22 Daveedek
Dobrý den,
mám krevetky red cherry a přijde mi, že na to, kolik mám samic s vajíčky, vždycky odrostou jen 2-3 krevetky do dospělosti:( Nevíte jak tento problém vyřešit? Mám akva jen s krevetkami a šneky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:58 Muž Chem [837]
malyLibor napsal:
Myslím si, že vámi citovaný odkaz není přesný.


Jasne, odkaz je dejme tomu biologicky nepresny, ale je vystizny. Mozna se chytne diskuse nejaky cichlidar a rozepise se o mezidruhovem krizeni africkych cichlid a jejich plodnych a neplodnych potomstvech...

Jde o to, ze definice druhu je "rozmazanejsi", nez pisete a nez se ucilo pred xx lety na skolach. V rade pripadu je to tak, ze bariera mezi jednotlivymi druhy je geograficka, nebo etologicka (napr. denni a nocni druhy, ktere se nemohou potkat, nebo druhy v Evrope a v Americe). Napriklad na Galapagach se za extremnich klimatickych podminek krizi ruzne druhy penkav, nebo krizenec mezi evropskym rakem a americkym rakem (nevim presne druhy) . U techto druhu jsou potomci vzdy zivotaschopnejsi a plodnejsi nez jejich rodicovstvo..

Nejde tedy jen o to, ze by chovatele a prodejci spatne nazyvali sve chovance a pak by se rikalo, ze se druhy mezi sebou mohou krizit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:19 Muž malyLibor [5371] - Asie – Tohle je podle mne čistá trefa
Chem napsal:
Proc se krizi cherry a palmaty?

Tak predevsim proto, ze chovatelske linie prirodne zbarvenych N. heteropoda a N. palmata nejsou dobre urcene a predavaji si je chovatele pod ruznymi i obchodnimi nazvy a nikdo pak nevi co vlastne v akvarku ma. Zjistil by to az kdyz by mrkl pod mikroskopem na jednotlive znaky a to temer nikdo neudela.. u me plavou v akvarcich vetsinou populace, u kterych verim prodavajicimu, ze mi prodal opravdu ten druh, ktery uvadi.. Pod mikroskop krevetky moc casto nestrkam, neb je to pro ne fatalni zazitek.



Podle mne jste tímto svým postřehem udeřil hlavičkou o hřebíček. Myslím, že tohle je naprostá pravda a že největším problémem je, že obchodníci mají krevetky (ale i rybky, rostlinky) jen jako zboží a je jim jedno, co komu prodávají, zajímá je jen a pouze, kolik to vynese. Jediným řešením je nakupovat od chovatelů nadšenců zapálených i pro biologii... kterých je naštěstí stále dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
ted jsi to dokonale vystihnul!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 13:16 Muž malyLibor [5371] - Asie
Chem napsal: Krizenim mohou vzniknout jedinci schopni rozmnozovani - viz definice slova křížení <a href="http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/krizeni" target="_blank" rel="nofollow">http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/krizeni</a>
Rozhodně se nechci hádat, ale přeci jen asi pocházím ze staré školy a ta říká, že pokud dojde k mezidruhovému křížení, pak jsou jedinci neplodní. Myslím si, že vámi citovaný odkaz není přesný. Tedy, možná je to přesné z hlediska jazykového, ne však biologického, což je klasika, neboť málokterý češtinář je také biolog a naopak.
Jinak ty stránky, na které jste mi poslal odkaz ohledně krevetek jsem si myslel, že mám prostudované, ale teď už je pročítám potřetí a stále znovu nacházím nové zajímavé věci. Škoda, že autor přestal s krevetkami, jeho stránky jsou opravdu asi zatím nejlepší v češtině, jež jsem četl. Tím nechci říct, že bych nečetl i jiné velmi dobré, nerad bych urazil autory jiných stránek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 11:32 Muž Chem [837] – Re: Moucha
Podruh - námezdní zemědělský pracovník :-D Rejpnout jsem si musel ;-)

Proc se krizi cherry a palmaty?

Tak predevsim proto, ze chovatelske linie prirodne zbarvenych N. heteropoda a N. palmata nejsou dobre urcene a predavaji si je chovatele pod ruznymi i obchodnimi nazvy a nikdo pak nevi co vlastne v akvarku ma. Zjistil by to az kdyz by mrkl pod mikroskopem na jednotlive znaky a to temer nikdo neudela.. u me plavou v akvarcich vetsinou populace, u kterych verim prodavajicimu, ze mi prodal opravdu ten druh, ktery uvadi.. Pod mikroskop krevetky moc casto nestrkam, neb je to pro ne fatalni zazitek.

A zrejme i proto, ze se pravdepodobne tyto druhy mohou mezi sebou krizit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 11:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Chem
Cely problem by byl vyresen, kdyby DNA testy byly dostatecne levne.... pak by to bylo bez debat.

Navic je opravdu otazkou, kdy konci podruh a zacina novy druh, at uz podle znaku tak podle DNA.
Navic vlivem ruznych chovnych linii muze dochazet i v zajeti k urcitym paralelam k endemickemu vyvoji v prirode. Tim si vysvetluji ze nekterym chovatelum je nektere druhy krizi a jinym ne. (např. palmaty a cherryny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 10:50 Muž Chem [837]
malyLibor napsal: Jenže taxonomie krevetek je zřejmě ještě v plenkách, krevetky jsou malinké a těžko se rozeznávají jejich jednotlivé znaky a navíc jsou velmi variabilní, ve dvou potocích 500 m od sebe mohou mít jedini stejného druhu zcela jiné zbarvení a proto jsou tu zřejmě tyto nejasnosti...

To, ze je taxonomie v plenkach a ze jsou krevetky malinke vubec neni duvodem k tomu, aby byly krevetky spatne zarazeny do druhu. Ve chvili, kdy nekdo popise novy druh, jeho clanek projde recenznim rizenim s nekolika velice zkusenymi oponenty a celkove by novy druh bez velmi dlouheho nekolikaleteho zkoumani nebyl novym druhem uznan, kdyby jim nebyl.. To nic nemeni na tom, ze se taxonomove zabyvaji popsanymi druhy dal a taxonomie krevet se vyviji a nazvy se meni.


K tomu zbarveni a 500 metrech... O zbarveni krevet se urcite nikdo z taxonomu pri popisu druhu vyznamne neopira. Uz proto, ze kazdy clovek vnima barvu trochu jinak. Je spousta dalsich daleko mene promenlivych znaku, podle kterych lze krevetku jednoznacne zaradit (rosterni vzorce, pomery delek koncetin a ruznych vystupku apod.)


Znovu odkazu na tyto fenomenalni stranky: www.akvakrevetky.wz.cz . Zde je vse o cem pisi a na co kladete otazky trochu jinymi slovy napsane a je to cesky.

Taxonomii krevet resi pro odbornou verejnost asi nejlepe stranky Andrease Kargeho: caridea.de
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2011 10:36 Muž Chem [837]
malyLibor napsal: Inu... nedělej uspěchané názory. O tom co mám či nemám nastudované nevíš zas tak mnoho. Ano, existuje mezidruhové křížení u blízkých druhů, např osel a kůň, ale kříženci jsou vždy neplodní.

A stejne tak v biologii existuje mnoho druhu, ktere se mezi sebou krizi a davaji plodne potomstvo. Jen co si matne vybavim, kdyz jsem mel na stredni skole biologii, ucili jsme se, ze definice druhu tim, ze potomci krizencu nedavaji plodne potomstvo je spatna.. vic moc nevim, ale je to tak s krevetkami... Krizenim mohou vzniknout jedinci schopni rozmnozovani - viz definice slova křížení slovnik-cizich-slov.abz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 08:21 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Moucha
Teď jsem si znovu četl můj poslední příspěvek a vůbec se mi nelíbí, jak to, co jsem napsal, vyznělo. Já tím chtěl prostě říct, že toho vím docela dost o biologii, ale málo o krevetkách. Že si to uvědomuju a pořád se učím. Taky neumím moc hledat na netu, ale taky se učím, a jsem vděčný za každý odkaz na stránky, o kterých zkušenější chovatelé vědí, že jsou tam relevantní informace a ne bludy.
No a především jsem tím chtěl vyjádřit své čiré zoufalství. Jsem systematik, mám rád ve všem systém a logiku. A bohužel v krevetkách mi toto docela chybí. Ale možná je to právě jen tím, že mám zatím stále nedostatek informací. Až jich získám dost, tak to vše třeba do systému zapadne a konečně se v tom začnu orientovat. Proto moc děkuji za odkaz na tu přehlednou tabulku druhů, co jsi mi poslal.
Jo, a všem diskutujícím děkuji za trpělivost se mnou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 23:13 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Moucha
Inu... nedělej uspěchané názory. O tom co mám či nemám nastudované nevíš zas tak mnoho. Podle toho, že vím málo o krevetách asi nemůžeš vědět nic o tom, co vím o ostatních oborech biologie. A o mezidruhovém křížení už jsem tu dnes psal o něco níže, stačí si to přečíst. Ano, existuje mezidruhové křížení u blízkých druhů, např osel a kůň, ale kříženci jsou vždy neplodní. Stejné je to u ryb - např kaprokaras, tzv. tygří ryba a další. Proto usuzuji, že pokud jsou jedinci plodní, nešlo u jejich rodičů o rozdílné druhy, ale pouze o rozdílné varianty téhož druhu - jako například doga a čivava u psů nebo čech s vietnamkou u lidí. Jenže taxonomie krevetek je zřejmě ještě v plenkách, krevetky jsou malinké a těžko se rozeznávají jejich jednotlivé znaky a navíc jsou velmi variabilní, ve dvou potocích 500 m od sebe mohou mít jedini stejného druhu zcela jiné zbarvení a proto jsou tu zřejmě tyto nejasnosti... a proto se taky ptám na praktické zkušenosti.
Např. já mám od pondělka red cherry od dvou chovatelů a nejsou si vůbec podobné... přesto jde velmi pravděpodobně o jeden druh a stejnou barevnou variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 21:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: malyLibor
je znamo i mezidruhovy krizeni i u jinych druhu (i u savcu).... nedelej uspechany zavery kdyz to nemas nastudovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:55 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Moucha
No, ale to by potom heteropoda a zhangjiajensis měl být jeden druh.... tedy, pokud mají plodné potomstvo...
Ach jo. Prostě je v tom zmatek. Chci si teď udělat dalších pět akvárek pro krevetky... a jedno větší i pro rybky... mrňavé rybky, co nebudou krevetky trápit a žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: bali
je to jen doporuceni, kazdej si to muze zkusit a uhlida.... pak muze publikovat vysledky....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
prave ze "udajne" ale ja nikde na takove krizence nenarazil

jediny co me napada jsou rilli krevetky ale to by mela byt udajne mutace ze sakur a ne krizeni s white nebo blue pearl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2011 20:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: malyLibor
hele asi neumis hledat rybicky.net/forum/6920
presneji odkaz www.blue-tiger-shrimp.com/…

palmata nejni jista ale heteropoda x zhangjiajiensis se udajne krizi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:10 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Moucha
Hledám, hledám... Zatím to řeším důslednám oddělením rodů Caridina a Neocaridina. Ale přeci by mělo jít chovat spolu třeba ty tři neocaridiny, co jsem napsal, ne? Myslím tím Neocaridina zhangjiajiensis sp. White, Neocaridina palmata sp. Green a Neocaridina heteropoda sp. Red cherry. Nebo ne? Nevím a nemohu zatím najít odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: malyLibor
krizeni krevetek se uz resilo.... hledej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 20:03 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Semtex
Ano, tomuto naprosto rozumím.... Ale nevím, jak dál. Zatím mám dohromady v jednom akva Cherrynky a Tigery, ve druhém akva Crystal red a Cherrynky.... ty se křížit nemohou, to je jasné, tam jsou i jiné rody.... Ale mohu dát s Cherrynkou (Neocaridina heteropoda) zelenou palmatu (Neocaridina palmata sp. green)? Nebo Neocaridina zhangjiajiensis sp. White? Tohle nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: malyLibor
N. heteropoda var. Red Cherry (Sakura) je ten stejný druh jako
N. heteropoda var. Yellow (Fire) ..... stejný druh! Křížení nic nebrání. Je to jako Běloch a Černoch, Čech vs. Větnamka - kupříkladu.

Jsou i případy křížení Koza a Ovce, Kůň s Oslem.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 19:37 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Semtex
No, toto je další věc, která by mne velmi zajímala. Zda se mohou mezi sebou křížit krevetky mezidruhově. Podle všeho můžou, což je podle mne biologicky nesmysl a svědčí to spíše o špatném zařazení do druhů....
Ale když se nad tím zamyslím, tak i někteří vyšší živočichové se dokáží zkřížit mezidruhově - např u ryb je běžné, že se kříží kapr a karas nebo pstruh a siven. Ale jejich potomci (kaprokaras, tygří ryba) jsou vždy neplodní. Nemělo by to být i u krevetek? Že když se zkříží různé druhy, potomstvo by mělo být neplodné? Když je plodné, nebyly to různé druhy, ale různé barevné varianty téhož druhu - u vyšších živočichů obdoa křížení různých ras u psa - Všechny psí rasy jsou vlastně jen různé varianty jednoho druhu, a to i třeba doga a čivava a mohou se množit a mít plodné potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2011 19:20 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DaNiEl
nevím nevím, ale divím se, že si toho ještě nikdo nevšiml....

chováš 2 barevné varianty jednoho druhu pohromadě, proč?

pokud chceš mít stále pěkné červené i žluté krevetky, měl by jsi pro každou barevnou variantu mít samostatnou nádrž.... takhle z nich brzy budeš mít pěkný myš maš.....

první pokolení buou podle diskutujících na shrimpnow šedou barvu... jsi si jistý, že tuhle batvu chceš mít u svých krevetek místo červené a nebo žluté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: malyLibor
to je zkusenost... bohuzel tedka mame huz mladsiho reditele a ten tak snadno nezapomina.... a taky huz mame jinou kancelar....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:48 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Moucha
No tak to je nápad! Máš pravdu. Sundám zase pozadí, at maji na co koukat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2011 12:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: malyLibor
potesim te,obcas se tu vyskytnou i jsou horsi individua.....
jinak ti poradim, dej akvisko s krevetkama na dobre viditelny a snadno pristupny misto.... kazda navsteva pak bude zvedava co to tam mas a zapomene s cim prisli otravovat ;-) akva v praci jsou skvela vec!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2011 12:16 Muž malyLibor [5371] - Asie – Oplodněná a neoplodněná vajíčka.
Tak jsem tady v kanclu pozoroval ten tygří blázinec v akvárku a přemýšlel, jak poznat, že nosnice nosí oplodněná nebo neoplodněná vyjíčka. V literatuře se píše, že si samice přilepí k zadečkovým nohám i neoplodněná vajíčka a nosí je. Ale neoplodněná vajíčka se nevyvíjejí. Takže pokud jsou vajíčka stále stejně malá, tak se nevyvíjí a nebyla oplodněna, pokud rostou, tak asi oplodněna byla hmm Já jsem ale geniální. potlesk A teď do mně. Jsem hloupej a moc toho o krevetkách nevím a měl bych mlčet a ne psát něco do diskuse. Jojo, máte pravdu. Ale já mám radost, že mne něco napadlo, tak se o ni s vámi podělím, páni a paní vševědi a morousové potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:58 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky – Re: Chem
Dik :-)... zatim ji dam do "porodnicky" a pak tam necham jenom maly a az povyrostou, tak pujdou k ockum ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:11 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Chem
víš, já své první akvárko dostal asi před 40ti lety. Tehdy jsem v něm měl krásné bety. Od té doby jsem měl akvária pořád s výjimkou 2 let na vojně. Posledních 15 let jsem choval cichlidy a ancistrusy. Krevetky jsou pro mne novinkou, proto čtu vše, na co narazím, nerad bych jim ublížil a tak se raději ptám těch zkušenějsích. A hlavně čtu na co přijdu. Bohužel některé základní informace se člověk nedočte. Taky jsem nikdy nemal problém s ploštěnkami a nevím, jestli jsem měl štěstí, nebo je ryby, jež jsem dříve choval, prostě sežraly. Taky jsem nikdy neměl akvárko menší než 80 litrů... Prostě krevetky a vše kolem je pro mne nové, ale tihle tvoreíové si mne získali a proto o nich chci vědět co nejvíce, aby mi např. zbytečně neumírali ve filtru a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 16:04 Muž Chem [837] – Re: malyLibor
Yirka to vystihl pomerne presne. Jen pridam, ze jsi vubec nikoho nijak neurazil, jen je nanejvys pravdepodobne, ze si kazdy z tech, kdo Ti odpovedel rekl, ze jsi toho asi o krevetkach moc nenacetl. Predevsim ti, kteri si vsimli i Tvych dalsich unorovych prispevku o plostenkach, Macrobrachiich apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 15:53 Muž Chem [837] – Re: DaNiEl
Vetsina pokoleni pavich ok nejdou uplne nejmirumilovnejsi. Vseobecne plati pravidlo, ze rybka, ktere se vejde do ust mala krevetka by s krevetkami nemela byt, pokud nechceme o krevetky prichazet. Je vice nez pravdepodobne, ze 2,5 cm zivorodky nevystipou sto krevet za den, ani za tyden, ale zobnout sem tam nejake si urcite mohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 14:59 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
ahoj
mam poter pavich ocek a krevetky (sakury, yelow) spolecne v jednom AQ... dve sakury nosi vakicka a ja se chcu zeptat, jestli poter (cca 2,5cm) neublizi malym krevetkam?? zatim jsem mnozil jenom cichlidy a zivorodky... tekze nevim, jestli jim neco muzou ocka udelat stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:43 Muž Yirka [9141] – Re: malyLibor
Omluva se přijímá. (Určitě nehovořím jen za sebe).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2011 13:17 Muž malyLibor [5371] - Asie – Re: Yirka
Omlouvám se. To jsem nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.02.2011 13:04 Muž Yirka [9141] – Re: malyLibor
Odpovědí na svou otázku jsi dostal několik, jedna reakce nebyla příliš vstřícná. To se stává. Lidi jsou různé. Včetně tazatelů. ;-)
Ty tvoje ostatní úvahy o neochotě na těchto stránkách odpovídat na dotazy jsou však již dosti zcestné. A tak, když odcházíš, budiž, ale nemusíš třískat dveřmi. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517?od=1101