Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:15 Muž honzaprouza77 [18]
Někde jsem četl, že pandy jsou jedny z náročnějších druhů corydoras na odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:19 Gladilaf Re: honzaprouza77
Upřímně řečeno, těm paleátům je podle mě skoro jedno, v čem se budou třít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:01 Muž honzaprouza77 [18]
hm, já se sněhu bojím, ale zkusím ji déle převařit, to by prý mělo klesnout KH na 0 a zředit norální vodou, to by mohlo vodu změkčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:46 Gladilaf
Já většinou naředím vodu z akva s trochou dešťový, třeba půl napůl - teď je všude kolem plno sněhu, z nějakého čistého místa je to v pohodě a pH bývá (aspoň tady ve městě) dost dole...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:44 Muž honzaprouza77 [18]
No, takže samice je zase trochu tlusčí, takže myslím, že se zaplňuje jikrama, mylsím, že jak o víkendu vyměním vodu, že by to mohlo dopadnout, jinak ode dneška dávám každý den artemie a nitěnky :) pouze mražené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 07:26 Muž tillecek [133] - SumciRe: honzaprouza77
Já si myslím, že samotná výměna vody je dobrý stimul na tření, aspoň u těch mých rybek, za chladnější neměním. Ale doporučuje se vyměnit 1/3 objemu nádrže za 2-3°C chladnější vody. Hlavní stimul vidím v krmení, kvalitní nítěnky z nezávadného zdroje, to ja pak rodeo. V krizi by měly postačit i mražené patentky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:54 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: honzaprouza77
no vidíš, mně zabrali na tu studenější :-D PH by mi právě měly srážet dolů ty olšové šišky a i ten kořen.. o kolik to ale opravdu srazí nevím, měřit to nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:52 Muž honzaprouza77 [18]
Všude čtu, že by se měla měnit za teplejší :) ale určitě zajímavá věc, s tím ph, takové ph(já mám 7,6 on nic lepší) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:33 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
no já u těch paleátů mám právě nejspíše 4 samce na jednu samici, takže s oplodňováním není problém..
samice plná jiker je tlustá jako prasnice před porážkou, vypadá trochu jako balón s ploutvema :-)
jinak tedy do se týče vody - parametry vody v akva absolutně neměřím, žiju já i rybky klidně bez toho, a když se pancíci třou tak se asi špatně nemaj. Parametry vstupní vody jsem si ale zjistil - trochu tvrdší, PH okolo 8.. na úpravu vody používám akorát olšový šišky a louhuje se mi tam celkem fest kořen driftwood :-) Včera jsem vyměnil třetinu vody za vodu o něco chladnější, a dnes se začli třit.. možná to byl ten správný stimul..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:24 Muž honzaprouza77 [18]
Jo, vždy je to dost přehnané, je jen na rybě jak se rozhodne, ale je lepší udělat ty nejlepší podmínky. Jinak jo jsou to pandy, o kterých, jak píšou, se říká, že jsou náročnější na odchov. Jinak bych o ně stejně přišel, než bych je stihl zachránit, mylsím, že by je nakladli do mého hustého echinodoru, že než bych si toho všiml, tak by měli ancíci, ampulárka a ostatní ryby sváču.

ps: Nemáte někdo fotky, jak vypadá zaplněná samice(jikrama), mě se zdá, že má jedna trochu větší břich, ale nejsem si jist a nemám to s čím porovnat
pps:Myslím, že mám pouze 1samce na 4 samice, takže by ta pravděpodobnost výtěru byla stejně asi malá, protoýe by mělo být více samců než samic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Odhaduju, že se tu bavíme o pandách, že? Tak pandy se kdysi mýmu tátovi vytřeli ve společenským akváriu, které teda bylo celé zarostlé microsoriem. Přežili mu dokonce asi tři kousky a to nijak vodu neupravoval. To samé píšou o terčovcích, že potřebují upravit vodu pro rozmnožování, přitom hodně lidem se vytřeli i v neupravené vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 19:15 Muž honzaprouza77 [18]
promiň vytřeli. Vyžadují(podle literatůry) napodobení dešťů, = postupně doplňovat hladinu měkkou vodou(já mám sakra tvrdou a destilka se mi nechce kupovat)
:)

ps:Kdybych se přeci jen rozhodl pro destilku, může být z benziny, aby tam nebylo nějaký svinstvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:44 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Proč ne?? Vždyť vytvoření podmínek není tak složité. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:33 Muž honzaprouza77 [18]
Ty se máš, já nemůžu docílit toho, aby se alespoň vylíhli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: matesino
nechci jich co nejvíc, ale 2-3 kousci kdyby odrostli by mně potěšili :-)

problém je že jediné co bych pro ten potěr mohl použit je mikroelementka o objemu asi tak 2,5 litru (25x16,5x6cm)..

dalo by se to použít?? Napustil bych to vodou z akvárka, každý den jí půlku vyměnil (za čistou z kohoutku a nebo zase z akva??)

Dal tam kus růžkatce, jikry odškrábl ze skla akvárka třeba žiletkou, dal je do toho mini a nechal je vykulit a prvních pár dní žít tam, než by mohli zpátky do akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:11 matesino Re: Cosmogagy
Zkus větší množství jiker, které jsou usebe překrýt plastvou krabičkou zapřenou o dno a přísavkou zvrchu, aby se neotevřela. Pokud je správná teplota a chemismus vody tak by se měli vykulit.potlesk Když jich budeš chtět mět co nejvíc odchovaný tak je budeš muset přemísti aspoň do elementky. Tetry pokud na ně příjdou tak je vyzobou jikry snad ne, ale jak se začnou lihnout tak jo. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:56 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – pancíci se třou
V 54ce se mi pancíci skvrnití rozhodli třít.. 2 samečci honí samici a ta lepí jikdy všude možně - na sklo, teploměr, topítko (nefunkční)...
v akva je s nimi 11 teter žhavých - nevyzobou ty jikry?? rád bych aby aspoň několik pancíčků narodilo a přežilo.. co bude nejlepší?? jinou nádrž kam jikry nebo třoucí se pancíky přelovit nemám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 19:06 Muž sajfrdík [14]
mě se první narodili 1.tejden v listopadu..nejsem žádnej chovatel,jen pro radost si je vytřu..a ty už maj kolem 2 cm..ale je jich jen 5..pak se narodili další asi před měsícem..a ty moc nerostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 21:56 Gladilaf Re: drakpd
Já už to taky hodil do inzerce, pár už jich je pryč a dokonce už to někdo příští týden (snad) vezme všechno... myslím že zrovna u tak odolné a nenáročné ryby, jako je Corydoras Paleatus není taková velikost překážkou - připadají mi tak trochu nesmrtelní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2012 14:03 Muž vlacek [402] Re: drakpd
Pancernicci bezne rostou rychle do cca 2cm delky, pak se rust vyrazne zpomali. Ze by patentky byly spatne si nemyslim, me na nich rostou dobre. Jeste o rustu rozhoduje velikost nadrze vs. pocet ryb, ale to neni tvuj pripad si myslim. Moje pandy rotly take velmi ruzne a ruzne u ruznych vrhu, take nevim proc.
Jinak ryba se meri tak i tak TL - celkova delka vc. ocasni ploutve, SL-standardni delka,pouze po koren ocasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 23:42 drakpd Re: Gladilaf
Tak to je pěkný, já mam tenhle výtěr tak ze srpna a většina má tak kolem centimetru a půl a pár kolem 2cm a tuhle velikost už prodávam když někdo něco chce. Nevim proč mi ty potvory nechtěji rost, nad nima jsem mezitím vypěstoval 2 generace pavích oček a tyhle prostě nechtěji... Ale je pravda že svuj první výtěr jen tak o 20ks jsem vypěstovat za 2 měsíce, ale to dostávali převážně patentku což určitě dobrý neni jako základ a věnoval jsem se jen jednomu akvárku a vodu jsem měl tenkrát 24°C. A jinak ryba se měří od hlavy až po konec ocasní ploutve, ta jí taky patří ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:08 Gladilaf Re: drakpd
Ahoj, nebudu poučovat, jen přihodím vlastní zkušenost:

Mám doma potěr z konce listopadu v 54 litrech, byla jich necelá stovka, něco jsem už prodal a zbývá jich ještě kolem 70. Vodu mám kolem 23°C , pravidelně měním třetinu až půlku, plave tam i pár rostlin a plžů na konzumaci zbytků. Za mlada dostávali artémku, Sera Micron a postupem času taky moinu, buchanku a Sera Vipan Baby. Snažím se to střídat, i když převažujue suché. Myslím že mají tak ten centimetr a půl - aspoň to tvrdí přítelkyně :) - mimochodem - měří se to celkově nebo ke kořeni ocasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:03 Muž Gunguy [2]
nebo jsou to možná zelení, nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 18:00 Muž Gunguy [2]
Mám ve dvou společenských nádržích cca 20 pancéřníčků zlatopásých, napadlo mne že bych udělal třetí cca prázdné 50l akvárium, sloupec vody tak 30cm s filtrem a topítkem, třeba jim tam dal i nějakou plovoucí rostlinu, ael dno bych nedával, až by byly parametry správné a akvárium by bylo trochu zajeté, tak bych tam dal pancéřníčky a snažil se je přimět k vytírání.

Je tento nápad správný? má cenu se do toho pouštět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 12:47 drakpd – Výkrm pancéřníčků
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jak by se mělo správně postupovat při krmení pancéřnůčků od plůdku až po dospělé velikosti. Dočetl jsem se, že pancéčníček skvrnitý se nechá při dobrém krmení vypěstovat za 6 týdnů do velikosti 1,5cm. Já tuto velikost docílil po skoro až půl roce.
Mam ve 200 l akváriu cca 300 pancéřníků, nad nima se střídaji paví očka, mečovky a momentálně i císařky aby nezbylo ve sloupci a po hladině krmení. Rozkrmováno žábronožkou, pak jsem přešel na živé krmení v podobě vší a sem tam dostaly mraženou patentku. Jak přišla zima a ubylo rapidně vší, tak jsem začal krmit jen mraženýma které jsem si přes léto namrazil a nedávno jsem začal krmit 50:50 mražené vši a larvy pakomárů a až po tom pakomárovi mi znatelně začali rost :-) Nevím co dělám tak špatně že mi rostou tak pomalu, proto budu rád za každou radu. přijde mi že od samého začátku krmím, že maji každý den hezky naducaná bříška, ale prostě nerostou. Teplotu vody držím pouze na 21°C mám studenou místnost a topím ve 4 akvárkách, tak doufám že vrámci úspor by mělo 21°C stačit.
Děkuji za názory :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: uchoLV
Viděl jsi tam někdy jikry? Že by se samice zaplnila za týden se mi nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:39 růžkatec Re: uchoLV
Fotka k příspěvku nikdy jsem otom neslyšel ale je to možné jsou časté případy že se množí každí týden tak ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:08 Muž uchoLV [7]
Je to normálne ak sa moji pancierničci (megalechis thoracata) už tretí krát po sebe vytreli do toho istého hniezda? Hniezdo samček postavil asi pred 3 týždňami a od tej doby ho stráži. Samička ho vždy po vyliahnutí (?) doplní a samček stráži ďalej. Je to normálne? Ako dlho to asi bude trvať? Nožovec sa iste teší ,ale samička sa mi javí už trochu vysilená z toho naháňania.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 15:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: GhostFish
A koľko litrov má to aq so zavojnatkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 15:09 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Odchovat je tam kde je máš teď, protože jak jsem pochopil je to v jiné nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 14:40 GhostFish – Jikry a závojnatky
Dobrý den chtěl bych se zeptat z jiker se vylihli panceřníčci ale bojím se je dát z5 do akvaria aby je závojnatky nesežraly nevíte někdo co stím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 09:14 Muž sajfrdík [14]
no vidíš :-D hlavně aby ti nechcíply jako mě..kolem druhýjo tejdne chcípli všichni..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 19:07 tonda
hop potlesk tak nakonec se mi vyklubali jejech kolem 30

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 20:27 Muž sajfrdík [14]
no to můžou no..ale nevim čim to je,jak to spravit..mě neplesnivěly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 16:04 tonda
ty vajička muužou plesnivě i kvuli špinave vodě nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 18:14 Muž sajfrdík [14]
ne,nejsou,ale taky mi asi 2 vytekli..musíš tu žiletku co nejvíc přitisknout a pod to si dát kelímek..občas se ti i přilepí na tu žiletku,ale to setřepeš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 18:09 tonda
ale abych je ty vajíčka neponičil jak je budu sundavat nejsou křehka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 18:03 Muž sajfrdík [14]
sundat je žiletkou do nějakýho kelímku a pak je přendat..zrovna jich mam asi 40 tejdeních :)...jikry sem dal do kelímku proděravěnýho jehlou a nechal ho v tom chovnym aqua..jak se vylíhly a strávily váček pustil sem je do toho menšího akvárka..zatim se jim daří..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 17:49 tonda – vajička
mam plno vajíček od panceřníčku ale vždycky když mi je nakladou tak po par dnech mi začnou plesnivět i když začínají hnědnou co mam dělat je to škoda sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 18:36 Muž pancéřníček [168] Re: sajfrdík
Nevadí,volně být můžou,jen musí být zajištěno dostatečné proudění vody okolo jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2011 13:41 Muž sajfrdík [14]
takže..minulej pátek se mi pancíci "vytřeli"..asi 10 jiker smich pět bylo na listu ty jsem přendal a zetim se 2 vylihli z těch na skle nevim...no a teď sem nebyl 3 dny dom a sou tam další jikry..asi tak 8 a na skle..když bych je chtěl přendat tak už se zřejmě znova nenalepí,protože se už zabarvujou a to už moc nelepí...nevadí když je tam do tý nádobky dam jen volně??nebo je mam radši nechat na tom skle???dík za odpověď!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 23:19 Muž sajfrdík [14] Re: vlacek
no...nic se nevylíhlo,už jsem je odstranil hmm mám pancíky skvrnité ateplotu 24 stupňů..snad se povedou znova..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 09:15 Muž vlacek [402] Re: sajfrdík
Tak pokud se vam dodnes jikry nevyklubaly, tak uz se na 99% nevyklubou. Cerviky mensi nez 1mm jsem tedy nikdy nepozoroval, takze vazne nevim o co jde a muze-li to byt jikram nebezpecne. Jake mate panciky a teplotu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 22:51 Muž sajfrdík [14] Re: vlacek
řek bych že sou poloviční k těm jikrám..a zdá se mi že se vrtali dovnitř...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 10:38 Muž vlacek [402] Re: sajfrdík
ztmavnuti je v poradku, cervici nevim co je, musis napsat alespon jejich velikost v porovnani s jikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 00:10 Muž sajfrdík [14] Re: romant
jikry nějak uplně ztmavly a zvenku na ně lezly nějaký takoví červíci,moc se mi to nelíbí... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 23:17 R Muž romant [27987] Re: sajfrdík
Jaký mršky, jako nějací živočichové? Nebo se ty jikry začínají barvit do mléčna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 23:07 Muž sajfrdík [14]
tak konečně se mi pancíci vytřeli ale na ty jikry lezou nějaký mršky...uškodí jim to??a kdyžtak co s tim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 08:40 Žena Linduš [166] Re: romant
jojo, pravdu máš. ani ocelový kartáč to nebere hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:20 R Muž romant [27987] Re: jinokrajec
Ne, měl jsem na mysli pouze stránku estetickou, protože ty vajíčka se obvykle dají velmi těžko odstraňovat a spoustě lidí to může vadit. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568?od=901