Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 13:15 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Pancéřníček panda
Jak se pozná, že mají v sobě jikry? Já vím, že blbá otázka, ale nevím jak to vypadá. Vím, že mají větší pupík. Ale další znaky, chování atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 04:08 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Drtikol
ja jim daval normalni vlocky par dni po vykuleni a po par tydnech jsem je dal do velkeho akvaria (mam jen ty pancernicky a cervene neonky) a vsichni to prezili. Ale oni se mi i normalne mnozi v akvarku i kdyz je nevyndavam. Nejak je ty neonky nelovi i kdyz jinak jsou to dravci k pohledani. Uplne male pirane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:06 JoKa Re: Drtikol
Rozhodně chybu neuděláš, ale už chystej artémku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:35 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Drtikol
Jedná se o první den? Pokud ano tak stráví žloutkový váčky a pak by mohly papat mikrooranismy z jáváku. Tudíž by jim to nemuselo vadit.Dle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 22:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Drtikol
ne neuděláš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 21:52 Drtikol – Pancéřníček skvrnitý - odchov
Dobrý večer...
Vytřeli se mi pancéřníčci, vzal jsem jikry, dal je do malé odchovničky s filtrací a už se vyklubali... je jich asi 6.... no a zajímá mě, jestli udělám chybu, když jim do té jejich odchovničky dám trochu jávského mechu....
díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 12:00 Muž heleri [0] - ŽivorodkyRe: PaDa
děkuji moooc

heleri pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 11:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: heleri
tenhle článek je již starší, ale mohl by posloužit ;-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 10:40 Muž heleri [0] - Živorodky – pancéřníček vousatý rozmnožování
Ahoj mám dotaz na Scleromystax barbatus nemá někdo zkušenost s chovem jak je vyprovokovat k výtěru a vůbec ?
moc děkuji za odpověď. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:46 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – rozmnožování corydoras melatonaeia
Ahojda

Mám dotaz na obtížnost množení pancíků černopruhých?A zda se taky podle ploutví hřbetních dá rozlišit pohlaví jako u skvrnitých nebo jen podle stavby těla?Dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:17 JoKa Re: lapi
15l aspoň, žádné dno, bublifuk, topítko netřeba a několik kilo plovouček, čím více, tím lépe. Po nakladení odlov dospělé...
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:08 Muž vikimaki [32]
Včera jsem objevil ve společné nádrži jedno mrně pancéřníčka, který si asi našel dobrou skrýš ve skále vlevo a podle velikosti mrňat co mám ve vytíračce se mi zdá o něco větší, než nejstarší jedinci. Taky je tmavší. Dospělých se zatím straní, jsem zvědav jak se to bude dál vyvíjet, jestli se spojí s dospělákama a kdy. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 01:33 lapi
Ahoj mam dotaz, hledam foto vytiračky šterbu, stále se mi třou na sklo! A nevím jak na ne!Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 22:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Udělám to bez dna. Ale musím tak dva až tři týdny počkat než mi odrostou dánia, které tam plavou. Zatím by mi je jejich o měsíc starší bráchové akorát požrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 22:26 JoKa Re: ivaha
Když už dno, tak fakt jemné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 22:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
Jo, to holý dno jsem taky udělala, právě kvůli tomu. Ale fakt se jim tam nelíbilo, kytek tam bylo dost a i plovoucích, že nebylo světla moc a přesto nic. Až když jsem je vrátila zpět do vlastního. A přitom tam byli nadstandardně krmeni, denně výměna části vody (přece jen to bylo čerstvější). Někdy je fakt lepší to ponechat osudu a zařídit se až podle toho, najde-li člověk jikry... V tý separé nádrži byli bledí a nic moc. Jejich nespokojenost byla evidentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2014 22:18 JoKa Re: MichoCZ
Bez, dno holé, to je bez debat!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 22:18 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Teď jsou koukal na youtube na videa ze tření a všude měli normálně dno a vypadalo to na klasickou společenskou nádrž. To se mi dvakrát nechce zakládat se štěrkem. Uvidíme co z toho bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 22:16 JoKa Re: MichoCZ
Já tam měl vždycky jenom egeria densa, ale kotle, hromady, že se nehnou...

Edit: světlo takové, na které jsou zvyklé, možno také podpořit výměnou vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 22:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Takže světlo nechat bez změny. Vytíračky mám co nejvíc sterilní bez ničeho v nich. Takže mě zajímá co jim tam dát za rostlinky, pokud jsou teda potřeba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
Jojo, já vím. U mě jde asi o to, že voda je OK ať tak nebo tak, takže v jejich domácím akva se jim prostě líbí víc a vlítnou na to po každý výměně vody. Vždycky posbírám pár jiker, co najdu a konečně z nich něco málo je (když se mi konečně poštěstilo, že se vykulili a přežili a krásně rostou) a má se to velmi k světu. Pro moje skromný potřeby (že jich chci víc než jich momentálně mám) mi to stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:43 JoKa Re: MichoCZ
Co konkrétně máš na mysli? Svítím naprosto standartně jako u jiných akva 10h a tyto jejich vytíračky byly původně betárka, takže je tam plovouček, že tam není k hnutí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Ok, zkusím. U mě je to horší. Musím vzít osmózu a vodovodní vodu. Teče tu 18°dGH. Možná bude potřeba vyhnat i pár uhličitanů, protože těch je taky dost. Jak bude mít voda 20°C, tak je tam mrsknu a uvidíme. Co s těma rostlinama a světlem? Dáváš je tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:59 JoKa Re: MichoCZ
Dělám vodu naprosto stejnou jako skalárám a tetrám císařským, které se ochotně třou naprosto non-stop (už výtěry, po zamoření akvaristik v okolí, neřeším) a nechávám vajíčka jako příkrm ostatním... Zase dostanu po hubě, ale já to fakt neřeším. Teče mi z vodovodu voda o tvrdosti max 4 gH a pouze filtruju přes rašelinu... Celá věda, topení netřeba (na ty pancíky)...

Ivčo, tohle jsme probírali po vzkazech, já je hned po přinesení domů (když jsem si byl jistý pohlavím) rozházel po párech (hejnová nehejnová) a nestíhám dospělce přehazovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
No největší problém bude určit stáří ryb a podle toho pohlavní zralost. Mám doma ryby o kterých vím, že jsou schopné se třít (paví oka :) , dánia pruhované, tetry krvavé, cichlidky kakadu, ramirézky (ale nepředvedly mi to zatím), rájovci a razbory klínoskvrné (ty mi to předvedly dneska poprvé). Corydoras ani jeden zatím. Až se uvolní ta 20l, tak zkusím paleáty. Měli by jít lepší než panda. Pokud by šlo jen o vodu, tak s osmózou se dá předvést cokoliv. Jakou vodu jim chystáš? Topení asi není potřeba předpokládám, rostlinky by se asi hodily v košíčku nějakém, nebo tam může být hozen třeba mech nebo jen třecí mop? Ten mop by byl kvůli hygieně asi nejlepší;) Světlo může být normální? Po zkušenostech s tetrama krvavýma zastiňuju prakticky všechny jikry od přímého světla. Nechám pronikat jen to z místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2014 19:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Urtman
Mi se v separé netřeli, asi se jim tam nelíbilo. Jestli šok z přelovení? Nevím. Ale jakmile jsem je vrátila zpátky do společnýho, tak se třeli v pohodě. Takže pro mě je jednodušší posbírat jikry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:33 JoKa Re: MichoCZ
Možná za to dostanu po tlamě, ale stejně to napíšu. Corydoras nejsou vůbec žádná věda... Nastavíš jim podmínky vody (je to fakt jen o té vodě, o ničem jiném), přidáš párek a čekáš... Po tření jen odlovíš dospělce, rozkrmíš artémkou a máš vyhráno...
Nedávno jsem si donesl pancéřníčka leopardího (všiml jsem si totiž, že je dražší než jiné druhy a tak by mohl jít na odbyt) 6ks... No a vypadá to, že jsem si donesl domů samé holky... ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:28 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Urtman
Až vyrostu, tak taky zkusím množit aspoň corydoras. Zatím jsem nevypozoroval u žádných chuť na tření. Ani paleati ani panda. Nebo to jen nevidím a dali by si říct. Mám na ně 20l k dispozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:21 JoKa Re: filip
měl jsem 1samce a 2holky a pro potěr 3x500 litrů chovné akva
Petře díky za doplnění...
Naprosto přesně, to jsem tím chtěl říct. Mám doma přes kubík vody, množím vše, na co je místo a na kropenáče si netroufám. A to ne proto, že bych je neuměl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:17 Muž glpetr [69] Re: filip
ano Thoracaty jsem choval a množil, měl jsem 1samce a 2holky a pro potěr 3x500 litrů chovné akva, takře v 90 litrech ???? pouze jako vytíračka pro jeden pár bez ostatních ryb. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:03 JoKa Re: filip
A ještě doplním Michona... Kdyby se ti to nedejbože podařilo je rozmnožit, kam je dáš, až vyrostou? Co s nimi uděláš až se rozplavou? Kam je dáš a hlavně jak to uděláš v té polévce, až budou potřeba krmit artémkou a to množstvím větším než malém?? Věř mi, dospělí kropenáči milují vylíhlou artémku, plavou tam a zpátky oblakem artémky a jenom otvíraj hubu a rozhodně neřeší, jestli něco propadne mládeži...
Jinými slovy, pokud nemáš další akvo, zapomeň na množení a spíš přemýšlej, co uděláš s tím, co máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:27 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: filip
V té rybí polévce chceš ještě něco množit? Jakou máš mortalitu v tom akvárku. Co měsíc něco vyhazuješ ne? Přečti si nároky na jednotlivé ryby a uvidíš, že tady neodchováš ani paví oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2014 18:08 JoKa Re: filip
Mám podezření, že i kdyby proběhlo tření, tak stejně nepřežije nic... Máš tam mnoho predátorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:58 filip – pancernicek kropenaty
ahoj chtel bych se zeptat jestli nekdo nema nejake rady na rozmnozeni pancernicku kropenatych mame jich celkove 9 ale v na rozmnozeni mam 2 samce asi 11cm a jednu samici asi stejne velkou mame je v akvarku nejakych 90litru a jsou v nem s neonkama parmickama siamskima prisavkou thajskou 2x bojovnici betou 1 cichavec 2 jiny pancernicci a 2 mrenky a chtel bych se pokusit je rozmnozit mozna je to akvarko na to moc male a proste kdyby s tim mel nekdo zkusenosti tak mi prosim napiste bud sem nebo do zprav dekuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 05:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: 0
Velikost mají pěknou (mám jich jen několik a krmím je opravdu dost), ale je pravda, že jsou fakt mladičcí. Nechám je tak co nejdýl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 02:49 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: ivaha

Ideální by bylo nechat je odděleně co nejvíc vyrůst. V tom společenském akváriu by těm gavůnkům navození stavu podobného na prostředí odchovny moc neprospělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:31 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Doposud jsem měla mladý jen od živorodek a krevetek, s těmi žádná práce není, tohle prostě nevím, kdy bude bezpečný s ohledem na stravu je přidat k ostatním. Chtěla jsem jen mít zhruba jakous takous představu, kdy tak asi to budu moct udělat ;-) Zatím jim trvá docela dlouho než začnou jíst, kdyby byli s ostatními teď, tak by to prostě nestihli. Takže ano, je mi jasný, že teď to nehrozí je přestěhovat. Holt je budu sledovat a časem uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
No právě, strádat budou, to byste fakt musela "překrmovat", aby zbylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:22 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Jde mi jen o to, abych je nepřelovila zbytečně brzo, aby mi ve velkým pak nestrádali nedostatkem potravy. Jinak tam není žádná ryba, která by jim ublížila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 09:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Ono to má svou logiku...to není o měsících, ale vývoji...dospělci nemají zájem, aby jim v rajonu rostli konkurenti potravní i pohlavní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 08:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: 0
Fotka k příspěvku OK, děkuji, tak je mám nechat třeba ještě měsíc zvlášť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.12.2013 01:36 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: ivaha
Fotka k příspěvku Intenzivní krmení a snadná rychlá údržba v udržení čistoty prostředí a kvality vody je to, co podpoří jejich nynější schopnost brzo hodně vyrůstat a zdravě se vyvíjet ve zdatné jedince.

V tom společenském to není reálné, ani vhodné.

Foto: vidíte na tom snímku, třeba jen tu produkci detritu u početné skupiny mladých ryb během té chvilky, než jsem je vyfotil a přelil do odchovné nádrže?

Málo-kdo si umí uvědomit, jak rychle je voda s takovou i jinou druhovou rybí omladinou sycena odpadními látkami z metabolických procesů, navíc v teplé vodě a častých větších dávkách krmení.

Nedá se nic ošidit. V růstu "podtržený" potěr na metu kvality nedospěje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 00:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Zdravím, mám skoro měsíční C. pygmaeus, už jsou docela velcí, hádám 2 cm i s ocáskem. Kdy je můž dát k ostatním do společenskýho akvária? Mimo nich jsou tam ještě C. nanus, Pseudomugil gertrudae, Iriatherina werneri a otíci. Takže nic, co by je ohrožovalo v tý velikosti, co mají. Jde mi spíš o krmení. Krmím je ještě stále žábronožkou a na noc kouskem tablety, to jedí. Ale mám strach, aby v konkurenci ostatních strávníků měli čas se najíst.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.12.2013 17:36 Muž vikimaki [32] – diky
Fotka k příspěvku Zatím bez uhynu. Díky všem, kteří mi pomohli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2013 16:52 R Muž romant [27982] Re: MichoCZ
Jasná zpráva, ono je to tak trochu obdobný, jenom v tý eSHe je vyváženější a šetrnější poměr účinných látek, ale s Acriflavinem mám taktéž dobré zkušenosti, je to taková levnější varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 13:49 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Jen bych doplnil, že eSHa 2000 není jediná možnost. S úspěchem proti plísni používám arciflavin. Každopádně je vhodné mít něco proti plísni doma ať už na onemocnění ryb nebo na ochranu jiker.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:32 Žena vondr001 [674] Re: Albert
Ne, vzduchování je u dna, jikry v sítku u hladiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 17:58 Albert – Pancéřníček
A neskáčou tam ty jikry ( jako ze strany na stranu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 17:26 Žena vondr001 [674] Re: Albert
Já dávám jikry do sítka nad vzduchování - a jak už psal Romant, přidávám eSHa2000. Jikry které mají bílou tečku hned odstraním - jsou neoplodněné a nic z nich nebude (po třech dnech se rozpadnou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 17:08 Albert – Pancéřníček
OK

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568?od=401