Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:09 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Vím jak vypadá albinotická forma,
mne zajímá co máš za druh.

Jak máme vědět o jakou rybku jde, když nám to nepovíš? ;-)

U c.aeneus má samička vystouplejší bříško a je celkově větší než sameček.

Ti albíni budou pravděpodobně c.paleatus, (těžko hádat, ale vzhledem k tomu , že to jsou asi nejběžněji prodávaní albíni, tipuji zrovna je)
I u nich je samička mohutnější nežli sameček.

Více si jistě dohledáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 16:01 deltas
takový ten celý zlatý ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 15:30 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
A ten albín je který?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 15:24 deltas
Jak poznám pohlaví panceřníčka albína.A jak poznám pohlaví panceřníčka zeleného. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 18:46 MSevco – Re: vozuch
Ahoj. Ohľadne rozmnožovania pancierničkov si skús pozrieť napr. www.catfish.cz. Cez rozdelenie podľa čeladí sa dostaneš na čelaď Callichthyidae - pancéřníčkovití. Nie je tam toho mnoho, ale snáď Ti to aspoň v niečom pomôže. Je tam pokus o znázorenenie rozdielu medzi pohlaviami. Ja som ale podľa toho neprišiel na to, či mám samčekov alebo samičky ;-). Rozdiel som medzi nimi nenašiel, takže asi mám rovnaké pohlavia. Snáď, keď dokúpim ďalších pancierničkov, tak ten rozdiel aj uvidím. K Tvojej otázke o veľkosti nádrže Ti ja bohužiaľ nepomôžem, ale na tej stránke čo som spomínal sú aj videá, možno podľa nich zistíš, či má Tvoja samička ikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 16:51 deltas
mám panceřníčky a samec pořád pronásleduje samici a už 6měsíců to trvá akvaristé radí hodit led do vody ale místo mladých panceřníčků jen šneci.Prosím poradte jak na to.A v kterém období rodí nejčastěji.A jak rozeznám pohlaví sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 16:50 deltas – Re: vozuch
jo no já to taky nevím a nechápu sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 22:24 vozuch
zdravím chci se zeptat jak poznam samečka od samičky panceřníčka zeleného a jak poznam že samička už ma v sobě jikry.jo a jestli jeste stačí k vytření 10 l akvarium díky moc předem za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 19:48 Muž Honzin1 [7]
Fotka k příspěvku Tak ještě jednou. Snad budou dostr velcí pro vypuštění do spol akva...?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 21:41 Muž hf [54]
Jak se pozná že jsou Pandy už dospělé? Máme 8 kousků zhruba 3cm i s ocáskem (rybicky.net/nadrz/6311/5.jpg) a i když při pravidelném týdenním uklidu nahradíme vyluxovanou vodu studenou (pokles teploty vody v akva o cca 5 st), tak se nic neděje...

Každopádně všichni nám přijdou stejní, opticky mezi nimi není žádný rozdíl, ale 8 samiček nebo samečků snad asi nemáme...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 21:00 Muž navik [908] - Sumci – Re: Honzin1
Klidně bych je tam vpustil společně :-) . Předpokládal jsem, že ancistrus má přes 10 cm a pancéřníčci jsou menší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 20:09 Muž Honzin1 [7]
Hurá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 20:08 Muž Honzin1 [7] – Foto
Fotka k příspěvku Nejde mě přiložit druhé foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 20:05 Muž Honzin1 [7]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 20:05 Muž Honzin1 [7]
Navik dík za reakci. Pro ilustraci přikládám2x foto. Jednou ve skleničce pro představu velikosti. Ancistrus ten největší má cca 5cm.. Mám ješte počkat, nebo to vypuštění do společnýho zvládnou?.. Honzin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 19:12 Muž navik [908] - Sumci – Re: Honzin1
Neuvedl jste, do jaké velikosti poporostli (v 25 l určitě řpi dobré mpéči nezakrní :-) ). 25 litrů není sklenice a při pravidelném odkalování a výměně vody, nevidím problém, proč by zde nemohli nemohli sumečci pobýt do takové velikosti, kdy nebude mít žádný ancistrus nárok je i omylem slupnout (pochybuji o tom, že by je cíleně "lovil" a povyrostlý půdek už sebou umí mrsknout aby mu šel z cesty...). ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 18:50 Muž Honzin1 [7]
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 17:05 Muž Honzin1 [7]
Ahoj. Chtěl bych se zase poradit. Z malích pancéřníčků mě jich zatím zůstalo cca 17 ks. Trochu povyrostli. A teď dotaz. Mám je v cca 25l kulatém akvárku z bublifukem. Jde mi o to že, se obávám aby nepřestali růst. Jak moc je omezený prostor zabrzdí v růstu?. Nebo je mám přelovit do společného akva? Mám strach že je ancistrusi požerou. co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 08:14 ondra08 – Re: nickolka
jak píše sux. chtějí se množit...jak přesně jsou zbarveni panci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 23:13 kikut3
já bych to zkusil,a uvidiš kdyby se něco dělo tak je vychitiš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 20:20 Muž sux [117] - Amerika
Třeba chteji aby zhubnul ne? smich

Dosti ironie...Ten "tlusty" je samicka a ty dva samecci ji nahani - proc asi? Chteli by předat genetické informace... smich Takže je to v pořádku! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 10:12 nickolka – nic_kolka
potřebuji poradit..mám 3 pancéřníčky..přesně nevím jaké..ale jsou šedo-růžový..A ti dva menší pořád honí toho jednoho velkýho..jakoby mu šli po břiše..nevíte o tom někdo něco??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 13:24 Muž motýlek [275] – Re: sux
výhoda té drátěnky je v tom, že to prostě vezmeš a přendáš - nemusíš se bát, že jikry bez vody pár sekund nepřežijí ... když máš více drátěnek (průměr koule asi 10 cm), tak rodíš jako na běžícím páse :-) ... čerstvá voda dělá divy, případně vylepším kostkami ledu - není můj nápad - okoukáno někde tady ... kladou také spolehlivě do té kulaté řasy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 12:22 Muž sux [117] - Amerika – Tření
Výměna vody jak tu padlo je dobrý impuls. K zaplnění jikrami používám koretry, jsou stejně dostupné jako patentky, ale jsou řekl bych tučnější. Jikdy kladou při tření na rostliny a u mě hodně na stěnu akvária. Jikry silně lepí a ani číňanky je neodlepily... palec Jikry stačí žiletkou seškrábnout (ze skla na kterém drží jak přibité) a umístit do jiné nádrže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2009 10:55 Muž motýlek [275] – Pandy a drátěnka
Zkusil jsem na radu kamaráda dát k P.panda drátěnku, do níž nakladou jikry ... a skutečně to funguje ... je to vlastně jen změť umělých vláken - jako na mytí hrnců ... jikry nakladou, ale už se k nim obtížně dostanou, takže přežijí ... no a klidně pak vezmu celý chomáč a přenesu do samostatné elementky, kdy se vylíhnou a je to :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 10:36 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ČUPR
no to chápu ale voni si to vždycky rozmyslejí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2009 06:45 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: iblik
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda - Potřebuje volný přístup k hladině, protože má tzv. střevní dýchání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 23:38 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Skanky
objasnil by mi někdo proč pandy pobíhají všude po akvárku??? podobně jako píše skanky ale plavou témeř ke hladině a zase z5 a nadechovat se podle mě neplavou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 09:23 Muž Nedory [15] - Sumci
Sundavat žiletkou. Stírání jiker ze skla je neefektivní, mnoho jiker se pomačká a zplesniví... Ale když jsem měl hladinu pokrytou pupečníkem bílým, tak stačilo jen odštipovat listy, což je mnohem jednoduší, než seškrabovat ze skla. Nebo můžete zkusit třecí mop (spawning mop). Omotat vlnu, ustřihnout a 90 procent bude přímo za tím nebo v mopu, mají to rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 00:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: radous
Není zač ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 00:14 radous – Re: Bob66
diky moc za rady a nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 00:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: radous
Můžeš to zkusit, určitě bude větší šance než když je tam necháš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 00:00 radous – Re: Bob66
sem to skousel stoho skla a to nejde jen sem to pomackal(zabyl) ale mam to na dvouramenem bublifuku tak mne napadlo jedno rameno sundat a dat ke 3dny starym mecovkam hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 23:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: radous
Jestli se vůbec stihnou vykulit hmm Spíš bych zkusil je odsát už teď a dát zvlášť od ostatních ryb, samozřejmě použít vodu z akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 23:41 radous – Re: Bob66
hm sem si to mislel a kort ty pazravy mecovky co sou furt hladovy. nevis co stim?sem myslel skusit pohlidat a jak se vyklube tak to skusit odlovit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.07.2009 23:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: radous
Ve společenským akva tě to sežerou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 23:13 radous
tak nasel by se nekdo kdo mi odpovi zda mi to ne sni ostatni spolubydlici akva









 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2009 20:05 radous
hmm hm ja myslel že tu řešime akvaristiku a ne češtinu(pravopys) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 16:16 Muž Honzin1 [7]
Tak mě se před dovolenou vytřeli pancéřníčci na sklo. Zrovna jsem to vyděl. Hned ty jikry začaly žrát. Tak jsem je v rychlosti setřel prstem a dal do malinkaté skleničky. Po dovolené cca 5 dní jsem ve skleničce našel živý potěr. Přendal jsem je do 20l akvárka. Jednou za 2-3 dny měním vodu. a to tak že odsaju kal a dodám vodu z původního akvárka. Netopím. Jelikož je i tak vedro. Krmím krmivem pro potěr. Zaatím zdárně rostou. Asi po 2 týdnech jsem přidal vzduchování. Vše ok. Ze začátku jsem jednou nestihl včas vymě ano nit vodu a 2-3 kousky mmě pomřely. Teď ok. Mám jich tam cca 21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 15:31 radous – panceřnicek skvrnity zavojovy
prosim o radu vitrel semi na sklo ve spolecenskem akvariu a ja nevim co stim as se to rozplave nesezerou to ostatni(mecovky-molly-ancitrus)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 02:56 Muž Nedory [15] - Sumci
Mně ve společné nádrži vyrostli jen jedniný pancéřníček z velkého výtěru. jinak co jsem řelovil do 12 l akva, tak potěr pěkně roste jen na sera micron...

Tření se mi také daří vyvolávat přidáním ledu do akva. Vysypu tác ledu na noc a když druhý den nenajdu jikry na sklech, tak druhý večer zopakuji a třetí den ráno jsem vždycky něco našel. Zatím zkoušeno jen třikrát se 100 procentní úspěšností.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:27 Muž Skanky [26]
Dnes jsem spozorval zmenu chovani pandicek. Zacali se nejak honit po nadrzi a bud dvojice nebo skupina se o sebe otira popripade o rostlinu anebo dno. Pro blizsi ilustraci jsem to natocil. Video je zde
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 09:48 Muž mnammnam [23]
pancernicky se mi zacali trit ale samicka pote co nalepi jikry na sklo akva tak tie jikry systematicky vyhledava , pozira je a namisto nich tam nalepy jine a zas je pak pozira nevyte co ji k tomu vede? :-O :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:33 marsz
Mně vyrostli v akvárku s gupkama a vůbec jsem o nich nevěděl. Asi se hrabali v odpadcích na dně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 18:17 Muž Honzin1 [7]
A lze je krmit i něčím jiným. Mám krmivo Mikrovit Basic... Pomohlo by mě to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 17:01 Muž Honzin1 [7]
Tak mám artemii ještě se nelíhne. Zkusím někde koupit tu odskořápkovanou.. Jinak jsou již ve větším..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 00:23 simča
jak píše wayn,pokud jsi nejsi jist jestli je váček strávený zkus jim dát trochu krmení a uvidíš,a pokud se ti nepovede vylíhnout artemka,tak můžeš použít odskořápkovanou artemku,já sem tak krmila pancíky a v pohodě,akorát nezapomeň odsát dno od zbytků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 23:43 Muž wayn [79] – Re: Honzin1
Myslím, že už ho brzy dotráví. Dej jim trošku a uvidíš jestli to sní. Pro začátek by o chtělo raději trepku. Kdybys nesehnal, tak aspoň k líhnutí artémky dej víc soli, aby byla menší. A hlavně dej potěr do něčeho většího!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 22:46 Muž Honzin1 [7]
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:12 Muž Honzin1 [7]
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat.. Sebral jsem ze skla jikry pancéřníčka a dal do malinkaté skleničky. A odjel na 5 dní na dovolenou. Z jiker se vyklubali mladí. Jsou v tomto stavu. Viz. Foto. Mají již strávený žloutkový vak? Nebo za jak dlouho mám začít krmit? Dnes jsem zakoupil artémii a snažím se aby se z ní něco vyklubalo pro potěr. Dík zkušenějším za info.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568?od=1251