Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:37 drateník – Re: bluedream
no je to spíš takovej sprasek kterej jsem si za mlada slepil na stole. Rozměry 40cm délka x 25cm šířka x 25cm délka. Neříkám že je to akvárko ideálních rozměrů, ale jako vytíračka to místama i stačí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:34 drateník – Re: StrNd4
no, ty moji kropenáči jo, ale nevim jak je to na Moravě. Tam možná stavěj rovnou chalupy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:30 Žena bluedream [245] – Re: StrNd4
Kropenáč ano.
Jen bych řekla, že ve 25l se snad ani neotočí. Když si vezmu, jak mi rejdili ve velkém akva při stavbě hnízda, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:15 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: drateník
Pancernicci si staveji penova hnizda???? coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:38 drateník – Re: bluedream
jj, stavěji si pěn. hnízdo. Ráno, když jsem k tomu přišel, tak celý akvárko mělo pěnu jak pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:22 Žena bluedream [245] – Re: drateník
25l na vytření kropenáčů coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 13:12 drateník – Re: tttomas
já je vytřel v nádrži cca 25L, při teplotě 22°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 11:19 tttomas
jakou teplotu vody a jak velke akvarium je trba pro vytreni techto rybek, dekuju za reakce, :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 14:27 ondra08
ještě dodám, u panceřníčků a jakých koliv jiných rybek může být zbarvení bílé, čajové, průhledné, ale nikdy jikra nesmí být zakalená do mléčna, pak je něco špatně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:32 tttomas
tak rybky se krasne z jiker vylihli, je jich kolem padesati tak snad prezije co nejvic, i kdyz co pak snema, snad se neco proda na burze nebo vymeni za zradlo, moc vam dekuju za reakce, ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:21 tttomas – Re: vaclav
moc dekuju za reakci, na zelene se chystam hned po odchovu tady tech skvrnitych, :-) snad budou jikry zdarne oplodneny a moje obavy byli zbytecne, urcite dam vedet jak to vse dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:18 tttomas – Re: gunji
jj, moc dekuji, snad z toho neco bude, :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 11:17 Usine – Re: tttomas
Fotka k příspěvku Mám sice jiné pančéřníčky zelené rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny nikdy jsem se je nesnažil odchovat, ale na jejich tření jsem se vždy rád díval. Bylo jich v akváriu 12-15 a vždy po nich zbyly bílé jikry. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 10:36 Muž gunji [4] - Cichlidy – Re: tttomas
Zdravím,
nechovám sice pancéřníčky ale když mají moje saiky jikry tak bílé zbarvení je obvyklé a v pořádku.
U všech cichlid jsem to pozoroval. cichlidy nejsou pancéřníčci!!
třeba ti pomůže tohle => rybicky.net/forum/2661 <=
Hodně štěstí
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 10:11 tttomas – bile jikry pancernicka skvrniteho
Fotka k příspěvku dobry den, chtel jsem se zeptat jak maji vypadat jikry pancernicka skvrniteho, dneska rano se mi vytreli ale zda se mi ze jikry jsou bile jako by nebyli oplodnene, dekuji za rekce, prikladam foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2010 22:45 Muž pancéřníček [168] – Re: DonJuanKarlos
Po nakladení jsou jikry bílé až průsvitné,ale jak plůdek roste,tmavnou až jsou v poslední fázi černé(skrz stěnu vajíčka je dobře vidět plůdek,který je celý černý,takže i vajíčko je černé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 21:09 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: ondra08
Jo ajo to sem nenapsal:-D obyčejný skvrnitý, právě že do bíla jsou. No uvidím co z toho bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2010 20:53 ondra08
barva může být různá, hlavně nesmí být zakalená(do mlečna) co máš za druhy panceřničků? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:57 Muž DonJuanKarlos [30]
Jakou maj barvu zdravé jikry pancéřníčků? Našel sem v akvu 4 jikry, ale zdají se mi dost světlý. Je to první výtěr, co jsem zaznamenal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2010 09:37 Tokalon – Re: pancéřníček
...asi druhý den co byli ve vytíračce se mi zdálo že sem přímo pod samičkou zahlédl malou hromádku jakých si žluto-bílých kousků (taková neforemná hromádka - možná ty jikry nalepené na sobě) a sotva sem se otočil už byli pryč...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 22:56 Muž pancéřníček [168]
Tokalon napsal:ale jak říkám, jikry nikde...a vzhledem k tomu, že by své jikry žrát neměli (podle článků o odchovu), tak mi to přijde celkem zvláštní
Většinou tomu tak je,ale bohužel někdy se stane,že samička jikry krátce po nakladení sežere :-( Ale z jakého důvodu,tak to by mě také zajímalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 09:03 Žena bluedream [245]
Já jsem nedávno koukala, že mám tlustou samici od elegansů. Hodila jsem jim do krevetárka hroudu sněhu stydim , tím se jim snížila teplota a druhý den na listech rostlinek jikry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 08:41 Tokalon – Re: Davosek
stáří nevím přesně, něco kolem 3 let...byl to první pokus o jejich výtěr a dnes (tj. po 5-ti dnech) jsem to vzdal a přemístil je zpět do spol. akva...tak samička je zřetelně "naplněná", ale proč se jim nechtělo to nevím...pozoroval jsem jen jakýsi "námluvní tanec" kdy plavali všude spolu a točili se okolo sebe (jakoby do spirály) a poté sameček pronásledoval samičku...tohle dělali vždycky k večeru každý den, ale jinak nic...všiml jsem si, že toto občas dělají i ve spol. akva...ale jak říkám, jikry nikde...a vzhledem k tomu, že by své jikry žrát neměli (podle článků o odchovu), tak mi to přijde celkem zvláštní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2010 07:45 Davosek – Re: Tokalon
Ještě se zeptám takhle - Jak jsou staří a je vidět na samičce, že má jikry? Na těch mých to jde vidět zřetelně a mám je "vycvičené" smich tak, že se mi prostě ve společné nádrži nevytřou, ale jakmile je přendám jinde, kde mají klid...ráno za svítání začnou... hmm Nezbývá než čekat, ale pokud budou chtít a budou mít podmínky, tak se dočkáte. Jinak první výtěry můžou chvíli trvat, pak jsou připraveni do tření každou chvíli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 23:09 Tokalon
...nějak se jim furt nechce...už sem zkusil snad všechno...kolísání teploty, ochlazení, naládoval jsem je nitěnkama...a oni furt nic...a to už jsou ve vytíračce 4 dny...ale je zase pravda že dneska se kolem sebe nějak moc motají, takže možná se přes noc konečně vytřou (doufám)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 22:32 Muž Yirka [9126] – Re: LiL
Krůtím je lepší? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:44 LiL – Re: vlomko
krutim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2010 17:17 vlomko – pancierniky
Ja to robim,teraz v zime tak,ze ich nakrmim struhanym morcacim(krutim) masom a vytieraju sa pravidelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 22:20 LiL – PYGMÁCI
Fotka k příspěvku JA SA CHCEM OPYTAT NA TRENIE C. PYGMAEUS... MAM ICH SICE LEN DEN, ALE CHCELA BY SOM ICH CASOM CIELENE ROZMNOZOVAT... DIKY ZA ODPOVEDE
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 22:14 Tokalon – Re: vlamck
...já to dělám tak...když nejdou chytit a zdrhaj, tak si vezmu na pomoc špejli a tou si je naháním k siťce nebo rovnou do ní...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:33 vlamck – pancierniky
Viem,ze to sem nepatri.Kto mi poradi ako odchytit pancierniky.Ako som tam ponoril sitka a chvilu ich ponahanal,zaliezli do ukrytov.Odvtedy,jak sa priblizim k nadrzi bleskove su prec.Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:09 Davosek – Re: Tokalon
Zdravím. Já pravidělně vytírám panceřníčky zelené a používám "stimuly" ke tření jako Vy, ale hlavně je k večeru před třením pořádně nakrmím patentkami...pak se mi třou jedná báseň. Nádrž nemusím mít "vybavenou" příslušenstvím jako Vy...mým stačí pouze "holé" stěny akvária...stejně je nejraděli lepí na stěny akvária, takže jim tam vůbec nic nedávám kromě filtru a topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2010 20:01 Tokalon
zdavím, právě se snažím nechat vytřít pancéřníčky skvrnité, na 100% mám dospělý pár (asi 2-3 roky), už jsou ve vytíračce 2 den a pořád nic, mají vytvořené prostředí tak jak se píše (kameny,část hustě osázena roslinami), snížená teplota vody...už jsem zkoušel i kolísání teplot a nic...proto bych se rád zeptal jak dlouho může vytírání zhruba trvat nebo po kolika dnech začne???...díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:20 Žena basa1313 [18] - Parmičky
mozno je... ale neviem...neviem co sa odohrava v panciernikovi pred rozmnozenim...ale viem ze sa rozmnozovanie musi stimulovat a to tym ochladenim, napodobnit obdobie dazdov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:04 Muž Landvir [57]
ok diky moc za odpověď tak asi jen ztloustla jen tak, myslel jsem ze je plna jiker ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:41 Žena basa1313 [18] - Parmičky
asi nezomrie... zatvrdnutie ikier? no a mnozit sa budu az po vymene vody za trochu chladnejsiu... samcek by mal byt chudsi, mensi a ma mat velmi dlhu, uzku chrbtovu plutvu...samicka je vacsia, tucnejsia a tu plutvu ma kratku a siroku :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:09 Muž Landvir [57]
Dobrý večer všem, chci se zeptat jak poznám že se budou pancéřníčci tří, nejsem si ani jistej jestli mám pár ale myslím že ano. Samička teď během dvou dnů nějak přibrala na objemu tak jsem si myslel jestli se nazaplnila jikrama. Sameček je zatím v klidu a celkem se kolem ní motá tak nevím no. podotýkám že samička je o dost větší než sameček, takže snad to je pár. A ještě se chci zeptat jestli může samička umřít na zatvrdnutí jiker. díky moc všem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 23:46 Žena bluedream [245] – Re: miki2
Když jsem kdysi testovala pancéřníčky skvrnité, přelovila jsem je do akva se stejně teplou vodou a pak přilila studenou. Ta se postupně ohřívala na normál teplotu. Tak bych já osobně tu teplotu zvedla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 23:11 Muž miki2 [0] - Parmičky
Ahoj.Prelovil jsem tri pancernicky skvrnity[2 samci,1 samicka] do nadrze o teplote 21,ve spolecne bylo okolo 25.Staci chvilkovy sok a pomoci topeni zvednout na cca 24 nebo jim nechat nizkou teplotu nez se vytrou a pak teprve zvednout teplotu?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 22:03 pitger – Re: radous
Prosím tě, četl jsi pravidla? Já vím, že tady jde spíše o ryby, ale kdo to má číst? :-( Už mě z toho bolí oči a taky nemíním trávit půl dne luštěním tvým komolenin slov. Čeština je krásný jazyk!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:34 radous
ale jo to jo ale jako z vlastni skusenosti jako kdy maj zhnednout nebo proste jestli se da poznat jikra op. a ne op. us se vam nekomu podarilo je odchovat(urcite ano) tak jestli by mi nedal nejake skusenosti naco si dat pozor a nebo treba jestli je vhodne to akva co nane mam (treba kuli dnu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 21:01 Žena Linduš [166] – Re: radous
to tam píšou taky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 19:58 radous
jezizmarja sem totolikrat cet a as ted sem si toho vsimnul a jinak ma nekdo us nejakou skusenost stimto odchovem treba maj ty jikry z hnednout a kdy asi tak?
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – co to zkusit tady?
radous napsal: nikde se nemohu docist zda odlovyt rodice a nebo je tam nechat
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:10 radous
Fotka k příspěvku este jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:09 radous – dotaz
Fotka k příspěvku ahoj chtěl sem se jen optat mam pancernicky zeleny 2×samecek a 1×samicka spozoroval sem ze se chteji trit v mem spolecenskem akva dokonce sem tam i nasel nejake ty zbytky po jikrach tak sem je odlovyl do druheho akva kde se po nekolika dnech zacali trit takze ted tam mam plno jiker ale nevim zda sem udelal dobre ze sem odlovil vsechny tri a nechal tam jen jikry nikde se nemohu docist zda odlovyt rodice a nebo je tam nechat prikaldam foto a velikost tzv. vitiracky cca36litru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:53 Muž Wrata [21] – Přebytky
Kdyby se nekdo chtel par kusu(treba tech 5) zbavit,rad je odeberu..nejak nemam stesti pri shaneni.Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:48 Muž pancéřníček [168] – Re: Jerrra
Já bych jim dopřál aspoň 50 litrů.Je to obdobné jako u ostatních malých druhů pancíků,až na teplotu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:41 Jerrra – Re: pancéřníček
Tak to je jasný ano ,ale v atlasu rybek není napsaná min. velikost nádrže. Proto mě zajímá,kolik litrů - prostoru rybka potřebuje, vím jen,že se drží u dna... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2010 23:39 Muž pancéřníček [168] – Re: Jerrra
Čím větší,tím lepší :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568?od=1151