Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2009 16:02 Muž Yirka [9118] – Re: Jindra
Hlavně řádně ošetřovat vodu. U jiker protiplísňově a vzduchováním, u potěru pak odsáváním všech zbytků, aby se nekazila. Topítkem zajistit konstatní teplotu, když filtr tak zajetý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 16:00 Jindra – Pancernicek Skvrnity
Fotka k příspěvku Ma na vsechny uspesne chovatele Pancernicku Skvrnitych prozbu.Jiz nekolikrat se mi vytrely,ale bud mi splesnivi jikry,nebo uhyne cerstvy poter.At jikru nebo pozdeji poter tak to mam ve zvlastni nadrzi,ktera je pod stalou filtraci.A nedari se mi poter udrzet na zivu vice jak 2_3 dny.Prosim poradte co mam udelat pro zdarny odchov.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2009 13:05 ondra08
Krmit jenom patentkami není moc dobré, doporučuji tak jedenkrát - dvakrát týdně. Hlavní složka by měla obsahovat plankton(mražený nebo spařený horkou vodou)dále tak třikrát - čtyřikrát za týden přidat nítěnky sem tam nějaké sušené(jedenkrát za týden až dvakrát) a živou artemii a zaplní se i kdyby se jim nechtělo :-P pak už jen postup co napsal aleale2.

Mě se Corydoras Panda třou už menší(3 v těle) přípravy na tření jsou napsány výše. hejno asi 6-12 kusů je umístěno v chovné nádrži o oběmu asi 30l. V nádrži je umístěn biomolitanový filtr a pár rostlinek rodu Anubias. Telopta vody je udržována na 24-25°C.Každodení výměnou 1/2 vody za čerstvou o 2-3°C chladnější dosáhnu za pár dní nebo již tentýž den ke tření. Jikry přemístím do vytíračky o objemu cca 5l kde se dál vyvíjejí. Potěr rozkrmuji na čerstvě vylíhlích artemiích, jako spestření použiju mikry, mraženou jedničku plankton. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2009 23:24 aleale2 – hf- panda K
K tématu jak vytřít Corydoras panda mohu přidat pár poznatků. V prvé řadě musí jít o ryby vyspělé ( plné) jinak to nemá smysl ani úspěch. Ze společné nádrže je odlovím do vytíračky v poměru 3 samci - jedna samice vodu použiji z chov . nádrže jeden den je všechny nechám v klidu, pak vyměním 1/3 vody za studenou čímž se voda ochladí z chovných 25 na 21-22 stupńu, dost často to vyjde napoprvé, jinak z výměnou pokračuji v dalších dnech opět jednu třetinu.... nyní v předjaří je častá změna tlaku,(bouřky), a to se spousta corydorasů vytírá a ráda, ale jak říkám musí jít o jedince dospělé. Ale abych se zase přiznal mám 9 ks závojových Corydoras panda ale na ně jsem zatím krátkej-- zatím ale čas přijde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 16:33 Muž Honzin1 [7]
Nemáte někdo náhodou fotky jiker Pancéřníček zlatopásý? Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:20 Muž navik [908] - Sumci – Re: bolek
Konduktometrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:10 Dub – Re: bolek
Normálně. Jeden prst strčíš do vody a druhý do zásuvky. Musíš mít ale nějake boty (chápeš...izolace) Jestli tě to probije, tak je vodivá... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:00 Muž bolek [5]
Zajímalo by mne čím se meří vodivost vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 10:31 Q – Re: Lol
Přečti si něco o vývojových vodách.Myslím, že tyto problemy byly mockrat na foru řešeny. Hledej a nebud liný číst.Pokud to nenajdeš a nepochopíš, radši se do ničeho nepouštěj. coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 09:35 marsz
Taky se mi skvrnití x-krát třeli a x-krát nic. Předělával jsem nějakou kytku do akvárka s gupkama, které je na okně a v zimě je tam i 19°C. :-) Na kytce byly jikry a všechny se vesele asi po pěti dnech vykulily. Rozdíl v teplotě minimálně 5°C. Hehe
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 22:08 Dub – Re: Lol
Píšete tu všichni dobré kecy smich až samičky pancéřníčků stloustnou a zakulatí se, přelov je do samostatné nádrže spolu se samci. Stačí když jim necháš vodu kolem 20-23°C. Dokonce vodu napouštím přímo ze studny a nenechávám ji odstát. Oni si ten čas na vytření vyberou samy...Nepotřebují nějaké extrémy. Píše se, že se má přilévat voda chladnější a okyslyčená, ale sám s tím zkušenosti nemám. Nedělám žádné experimenty. Když je přelovíš a necháš je v té nádrži tak se zaručeně vytřou a samečci odvedou svou práci svědomitě :-) Hlavně na samičku dej aspoň ze dva samečky..aby to stihli oplodnit. Hodně zdaru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:20 ondra08
namíchat vývojovou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:19 Lol – Re: Dub
Společenské (ale jen 4 gupky) Co mám udělat aby je příště oplodnil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:19 ondra08
prostě pH až tak u nich nevadi jak tvrdost tu snížíš buďto že smícháš vodu ze studánky kde je měkká voda nebo přez osmozu, demikolonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:18 Lol – Re: Dub
Společenské...ale jsou v něm jen 4 gupky (co mám udělat aby je příště oplodnil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:04 Dub – Re: Lol
Určitě to neoplodní. Nevím jestli máš to akvárko 36l jako společenské nebo sloužící jako odchovna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:06 Lol – Re: Lol
A teď kdybych to změnil už ty nakladený jikry neoplodní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 20:05 Lol – Re: ondra08
Dobře...v jiných podmínkách se to neoplodní a jak změním ty hodnoty (ph apod.) Na ty tvý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 19:03 ondra08
tak pH by mělo byt tak do 7 max a vodivost tak do 400microsiemens a tvrdost tak 15dGH, ale neřeknu ti to přesně tyto lehce rozmnožitelné panceřníčky sem nikdy nemnožil ani nemnožím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:20 Lol – Re: kristian
Mám rozbitý pH metr. Bohužel ti to neřeknu...Kolik by to mělo být?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:17 ondra08 – Re: kristian
a k čemu to pomůže?když tam bude rostlina se změní oplozenost?to snad je u ryb které to nutně potřebují a tito panci určitě ne.spíš bych tipnul špatně parametry vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:46 Muž kristian [80]
Mozna by nebylo spatne i pridat popis nadrze, osazeni rostlinama, osazeni ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:43 ondra08
ptám se na parametry vody!!!

EDIT:pH,vodivost,celkove německé stupně(dGH)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:42 Lol – Re: ondra08
35 litrů...ty vajíčka jsou spíše bílá, mají být žlutá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:37 ondra08
v jakých parametrech vody máš jikry? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:32 Lol – Vajíčka pancéřníčka zřejmě nejsou oplozená - poradíte
Ahoj, prosím poraďte můj pár pancéřníčků skvrnitých má už po čtvrté jikry ale nikdy se z nich nic nevyklubalo...čím to je? Myslím, že je sameček neoplodní...dá se mo nějak pomoct?

Děkuji předem...(Mám nové vajíčka tak pls poraďte)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 10:54 Muž hf [54]
Ahoj,

Taky máme 9 pandů v 200l akvu. Občas se nám zdá, že se několik pandů podezřele zajímá o jednoho jiného, vypadá to dost podobně jako když se perou o tablety s krmením. Může to mít souvislost s tím, že by se mohli začít třít?

V nějaké knížce jsme se dočetli, že speciálně pandy se vytřou jen "s příchodem dešťů". Mám jim tam při příštím odkalování šoupnout studenější vodu? Co na to ostatní rybyčky? Jaký má být rozdíl teplot, resp. výsledná teplota vody po doplnění?

Děkujeme za nápady!

h.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 14:00 simča – jak oddělit plesnivé jikry od ostatních
tak se ze 40 jiker,vykulilo 20rybek,zbytek byl plesnivý nebo poškozený při manipulaci,asi se už do této nimravé práce pouštět nebudu,ze skla se to dalo ještě dobře sundat,ale oddělit jikry od sebe,když tam byla plíseň to se už nedalo,tak díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 03:16 Muž NASREDDIN [1383] – Re: simča
Jikry pancéřníčků lze od skla oddělit celkem snadno bez poškození obyčejnou žiletkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:34 papatuto – Plesnivý jikry
Je to mravenčí práce.Odsát pipetou....jednu po druhé.....mic víc nepomůže+ jmné vzduchování+ preventin nebo malchtova zeleŇ
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 16:17 simča – jak oddělit plesnivé jikry od ostatních
tak jsem pár jiker oddělila špejlí a vyhodila,ty co nešly tak sem je nechala v rohu sítka,protože dvě rybky se teď vykulily,tak ještě chvíli počkám,a uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 11:49 Muž Dixon [13] - Sumci
skus spajglou...mne to tak slo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 11:47 simča – jak oddělit plesnivé jikry od ostatních
jikry se mi podařilo pozbírat do sítka,mám je tam dnes dva a půl dne,tak budu muset něco holt obětovat,když tak drží přilepení k sobě :-( tak díky za radu,kdyby Vás ještě něco napadlo tak prosím pisnite,du odlovit ty plesnivý jikry ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 00:08 pedros
ahoj pokud máš jikry u sebe a některé plesnivěj je lepší obětovat i přilepenou zdravou ,aby si nepřišla o všechny.Mám zkušenou i takovou ,že zdravé jíkry přilepim na prst a prenesu je do jiné nádrže a přilepim na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 23:50 tercovec5 – Re: simča
Párátkem to nejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 23:24 Muž Barney [61] – Re: simča
Vyřízni s nima kus skla a máš to :-D ne sranda.
Co třeba mini pinzetou ? Pancéřníčci si je stejně požerou, takže pokud jsou na skle, ani to neřeš. Protože je stejně neodděláš do odchovny, drží pevně a při větším zmáčknutí je poškodíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2009 23:15 simča – jak oddělit plesnivé jikry od ostatních
ahoj,mám jikry od pancéřníčků zelených,a některé mají bílou tečku-pravděpodobně plíseň,ale nevím čím mám plesnivou jikru odstranit,abych nepoškodila ty zdravé,zkoušela jsem je oddělit od sebe,ale jikry drží pohromadě :-( ,díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 11:10 ondra08
odskořápkovaná artémie určitě postačí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 10:39 Davosek – Potěr Panceřníčka Zeleného
Zdravím, nechci zakládat novou otázku, tak píšu tady. Dal jsem třít 1 samičku a 3 samečky pančerníčka zeleného a teď se mi kulí malý potěr. Je jich strašně hodně, ráno jich bylo kolem 150 ks a potřeboval bych poradit s krmením. Chtěl jsem koupil Artemku na líhnutí, ale sehnal jsem pouze odskořápkovanou extra jemnou - můžu použít hned ze začátku? Dále co mě napadlo je předkládat žloutek z uvařeného vejce, ale nevím jak přesně aplikovat...??? Dále, jestli je třeba snížit vodní sloupec kvůli střevnímu dýchání atd.... Děkuji moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 18:02 ondra08
Jikry bych dal do menšího akva protože ve 20l budou malé potírky špatně hledat potravu.Neoplozené jikry poznáš,že zbělají(do mléčné barvy)ty ihned odsaj zbytek našedlé, průhlédné, jasně žluté nechej ty se dobře vyvíjejí.Filtraci určitě, nejlépe vzduchovací kamínek a jemné bublinky přímo u jiker.Teplotu urdžuj mezi 24-25°Cpo rozplavaní teplotu udržuj na 23-24°C, ale lepší je 24°C.Hodně štěstí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 17:59 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Yirka napsal: Pokud dáváš jikry mimo nádrž, je třeba myslet i na jemné vzduchování. Bílé jikry většinou znamenají, že z nich nic nebude, jsou tzv. plesnivé.


spiš neoplozené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 17:57 Muž Yirka [9118] – Re: She
Pokud dáváš jikry mimo nádrž, je třeba myslet i na jemné vzduchování. Bílé jikry většinou znamenají, že z nich nic nebude, jsou tzv. plesnivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 17:55 She
Tak tohle by mě taky zajímalo. Jak poznám, že jsou jikry oplodněné? Dneska jsem našla cca 10 jiker na listu. Předpokládám, že to byli pancéřníčci (mám jich 6 - čtyři samce, dvě samičky). Sice jsou ještě hodně mladí, ale tak když měli chuť, nebudeme přece mladým bránit :) Jenže co teď s tím? V nádrži mám kromě nich ještě 11 nových neonek a jednoho ancíka, od nich to snad nebude. Jikry jsem i s listem přehodila do vedlejší nádržky (asi 20 litrů), hodila tam topítko na 24°C a váhám zda filtr ano či ne. A dál nic netuším. Názory na netu se různí, ale nikde jsem třeba nevyčetla jak tedy poznám zda jsou jikry vůbec oplozené či ne? Jsou to prostě bílé kuličky. Pár jich je trošku do šeda, zbytek spíš bělejší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:21 Muž chicko [124]
krásný fotky palec neuvažuješ náhodou o založení prezentace, tam by se ti fotky prezentovaly lépe než tady na foru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:43 Muž Geri [29] - Skaláry
moc pěkné gratuluju! potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:37 soundastic – Re: soundastic
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:31 soundastic – Re: soundastic
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:27 soundastic – Re: soundastic
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:26 soundastic – fotky z trenia pancierníčkov elegans
Fotka k příspěvku Rád by som sa s Vami podelil o divadielko, ktoré dnes v mojom 112L akváriu predvádzajú pancierničkovia elegans. Keďže ide o spoločenské akvárko, väčšinu ikier požerú gupky a platy... no po poslednom trení mi už jeden malý pancierníček v nádrži pláva. Táto úspešnosť mi pre udržanie obsádky celkom postačuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 19:25 Muž Onďa [32]
Pancéřníčci nejsou živorodky, nejsou těhotní, maximálně je samice zaplněná jikrami, je tlustá, ale k oplodnění dochází až později,mimo tělo samice.Jinak k tématu před časem jsem měl samičku pancéřníčka zeleného a samečka skvrnitého v jednom akvárku a vytřeli se.Porvné ve společenském akva to splesnivělo, později ve vytíračce po 3 dnech taky. Ale jikry byly oplodněné. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568?od=1301