Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 16:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Spíš věk...
Co zkusit poradit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 15:33 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Alex
Z ktere planety ty priletet? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 12:08 Alex – Zahada
Záháda z 9 panceřniku mi zbilo jen 3 nechapu jak jeto možne??? doma se ptali jesli jeto riba kanibalní že bise požiralá na vzajem?? já si mislim že ne bili to mlade rybičky takže bi nemnělí umřit ják je možne že akvarijá zmizli doma řikali že je nigo akvarka nikam nedal a já taky ne pomožte mi viřešit zahadu ribiček kam zvizli ostatní rybičky 9 panceřniku zbili jen 3 ??? díky.Mam podeřeni žebi něgo chodil knam do bitu dišme všichni prič?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2012 06:42 jamajcan Re: evicka2476
P.zelené množím pravidelně,viz.inzeráty a z mých zkušeností,je základem pestrá a vydatná strava,aby se samičky zaplnily jikrami,tzn.mražené patentky a různý jiný plankton,dále různé granulky,mi se osvědčil SAK55 vel.1.Také je dobré,když chovná skupina je chována od mala spolu a je větší počet samců než samic.Takto chovaní pancéřníčci,se ochotně třou i ve společenské nádrž,po častečné výměně vody.Toto není problém,protože oplodněné jikry jdou velice dobře odstranit ze stěn žiletkou,popř. pokud jsou ze spodní strany listů i s celým listem, a přemístit do samostatné nádržky s vodou stejné kvality.Podmínkou je,použití vzduch.kamínku tak,aby kolem jiker neustále proudila voda,která je jednak zásobuje kyslíkem a taká je udržuje prosté nečistot.Ještě je dobré,přidat k jikrám do vody nějaký přípravek,proti jejich zaplísnění,Antimykotin apod.Snad Vám mé rady k něčemu budou.Více v atlasu rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:57 Muž Martex42 [20] - TetryRe: evicka2476
Chtělo by to živý nitěnky. Bez toho se jen tak nevytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 20:51 Muž cudla76 [14] - Labyrintky
Já je stimuluji tím že mám ve vytíračce filtr který čeří hladinu , když to popíšu tak je to takový efekt jako když prší na hladinu, to je vždy bezpečne nakopne k množení. ;-) tak to zkus a uvidíš. Já měl s touhle stimulací úspěch vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 05:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: evicka2476
Zkusil bych si něco o jejich rozmnožování přečíst, možná to pak půjde jednodušeji... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 20:41 Žena evicka2476 [0]
Prosím o radu mám pancéříčky zelený v 50l akváriu slouží jako odchovnička :-O mám je tam už týden a ne a ne se vytřít zkoušela jsem i část vody vyměnit a aby byla o něco chladnější ale nic :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 11:28 Muž vlacek [402] Re: lesli
podle teploty, ale tak 4dny pocitej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 08:46 Muž lesli [0] – .
za jak dlouho vylezou pancernicci zeleni z jikry?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:59 Muž vlacek [402] Re: lesli
Hmm, mne c.venezuelanus jikry nezerou a to jsou pribuzni, podle nekterych ..... stejni. Trou se klidne jednou tydne, casteji vyjimecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:53 Muž lesli [0] Re: vlacek
zerou trochu snedl i jeste nedospely pancernik :-( a jak casto se trou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:47 Muž vlacek [402] Re: lesli
... U mne odebrani vsech ne-sumcovitych ryb (neonky, ctverzubci) ze spol akva vyustilo v to, ze se mi vsechny ctyri druhy (2x pancici, 2x otici) zacaly pravidelne trit, jakoby vedely, ze ted je ta spravna chvile, kdy jim jikry nikdo nesezere. Aenusove navic snad jikry sami sobe nezerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:43 Muž lesli [0] Re: vlacek
a uz je to prozatim jedno neonky zjistili ze je to je to dobre a snedli mi vsechny z kytky. :-( dekuji za snahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:42 Muž lesli [0]
ja by jsem je jen vychoval a dal je do 650L aq co ma mamka. vím o tom ze mam prerybneno vsechny rybky co mi vyrostou pujdou do toho velkeho a jeste musim aspon 10 neonek dat pryc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:35 Muž vlacek [402] Re: lesli
z porodnicky vam vypadmnou, ma-li diry ve dne (vlastni zkusenost). Poter aeneusu je maly, mensi nez pand. Navic se tam spatne krmi. Ta zavarovacka je lepsi. Zadny plastovy kybl doma nemate? Vodni sloupec je pro pancernicky lepsi nizsi, klidne staci 15cm. Dulezitejsi je plocha dna. Po trech tydnech uz by mohli do spol. akva, ktere mate ale uz tak hodne prerybnene a s nevhodnym dnem pro panciky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:21 Muž lesli [0] Re: vlacek
a co treba je nechat v aq ale dat je do porodnicky pro mecovky...?jinak mam 5L zavarovacku . za zkousku clovek nic neda ... ale momentalne je v porodnicce cca 15 mecovek 2,5 dne stare
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:15 Muž vlacek [402] Re: lesli
Odchov nehrozi. Jednak az neonky zjisti, ze ty jikry jsou k snedku, rychle zmizi, jednak kdyby nektere jejich zraku unikly, poter uz pak pri plavani na hladinu neunikne. Pokud nemate primo odchovnu a chcete se presto o rozmnozeni pokusit, vemte nejaky kybl alespon 5l, dejte tam vzduchovaci kaminek a treba par ovalnych kamenu tak 2-4cm prumer, dejte tam vodu z akvarka, presunte tam ty pruhledne jikry (bilych se co nejrychleji zbavte). Jikry seskrabnete opatrne obrousenou plastovou kartou treba. V kybli mente denne vodu (cca50%) a udrzujte teplotu jakou mate v akvarku, nemusi byt vysoka pro c.aeneus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:08 Muž lesli [0] Re: vlacek
pancernicek zeleny. mam tam mecovky neonky a ancitrusy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 11:06 Muž vlacek [402] Re: lesli
Jaci pancernicci a jaka je osadka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 10:24 Muž lesli [0]
Dneska jsem si všimnul, že u hladiny mi panceřníčci nalepili jikry, jsou bílé až průhledné.Jsem začátečník a nemám druhou nadrž kde by jsem je mohl předělat. Píšu to tady z důvodu že dnes musím měnít část vody a nevím jestli se dají ty jikry odchovat ve společném akvariu.Poraďte co mam udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:31 Muž vlacek [402] Re: Sovice33
I to se muze stat, ze budete mit prerybneno, ale daji se docela dobre prodat, pandy jsou vdecnymi pancernicky. Z me zkusenosti maji nejlepsi naturu - neboji se a jsou aktivni. Cim vice jich budete mit, tim vice je musite krmit a tim vice menit vodu atd, samy se pocty nezredukuji nebbo neudrzi na uzde, pokud je nebudete trapit hlady nebo spatnou vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:27 Muž vlacek [402] Re: Hans1983
fotky mohou klamat, zalezi na osvetleni,ale ja to u svych c.venezuelanus poznam hned po nakladeni. Jakmile je tam od zacatku mala bila cast = spatna jikra. Aenusove i venezuelanus (neplest s nesmyslnym oznacenim zde v atlase, opet...) kladou jikry po vice na jednou a oplodnenost je nizsi, nez treba u pand, ktere kladou po jedne a oplodnenost je vysoka. Ty jikry na posledni fotce vypadaji dobre, ty predchozi vetsinou ne. Ale jak pisu, nasviceni muze klamat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:30 Sovice33 – Pancéřníček Panda
Zdravím, chtěla bych se optat, nejsem moc zkušený akvarista. V září minulého roku jsem si zakoupila 4 pancéřníčky, sem tam se vyklubal malej, včera jsem jich napočítala že už jich mám 11, vím že to není jak velkolepé, ale nevím jestli mám počítat s tím, že se budou rozmnožovat další. Abych neměla za chvilku přerybněno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:47 Muž Hans1983 [0] Re: Hans1983
Fotka k příspěvku tak ještě ejdna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:45 Muž Hans1983 [0] Re: vlacek
Fotka k příspěvku díky za identifikaci, ještě přikládám lepší fotky dalších jiker
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:44 Muž tillecek [133] - SumciRe: Hans1983
Je to Corydoras aeneus. Neoplodněné jikry zbělají, ale nejde to poznat hned u čerstvého výtěru. Pokud máš silnou lupu, lze pozorovat i vývin jikry. Vzduchovací kámen by měl stačit, potřebují prostě pohyb vody, ne prudký, ale jemný, aby se k jikrám dostával dostatek kyslíku na vývin. S největší pravděpodobností nějaké jikry zaplísní. Já přípravky na ošetření vody nepoužívám, i přes těch pár plesnivých jiker se nějací prcci vylíhnou. Max. plesnivějící jikry odsaji pipetou... Hodně zdaru:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:34 Muž vlacek [402] Re: Hans1983
Fotka zde v atlase vubec neodpovida, zde jsou skutecni rabauti www.planetcatfish.com/…

Vas bude spise c.aeneus, tak se ridte informacemi platnymi pro tento druh.
K tem jikram, podle fotky se to neda s jistotou rici, ale rekl bych, ze jsou neoplodnene. Staci, aby hned po nakladeni mely takove bile jaderko. BIla je nekdy uz po jednom dni jikra cela. Vyvijejici se jikry zustavaji pruhledne, lehce do hneda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:55 Muž Hans1983 [0] Re: Hans1983
Fotka k příspěvku jikry líp sem je nevyfotil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:53 Muž Hans1983 [0] Re: Hans1983
Fotka k příspěvku a ještě mi prosím poraďte jak se pozná oplodněná jikra?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:52 Muž Hans1983 [0] Re: vlacek
Fotka k příspěvku přikládám fotky snad jsem ho určil dobře
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:35 Muž vlacek [402] Re: Hans1983
Vzduchovai kamen stacit bude, ale mente pravidelne vodu a odstranujte zbytky krmeni. Metylenovou modr proti plisni dat muzete, nebo proste odstrante bile jikry rovnou (jsou neoplodnene). Nekdo radi dat do zacatku preventivne Esha 2000, vyrazne to pry zvysuje uspesnost odchovu.

Mimochodem, jste si jist, ze mate pancernicka tmaveho? Podle toho musite zaridit teplotu a urcuje to, zda je schopen ve vasi vode poter vyrust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 16:12 Muž Hans1983 [0] – CO DÁL S JIKRAMI?
Fotka k příspěvku Prosím poraďte, dneska jsem objevil v akvárku jikry Pancéřníčeka tmavého.
Připravil sem odchovnou nádrž dal do ní 10l ze společenského akvária a přendal jikry na listech rostlinek.
Dle literatury jsem do nádržky dal jen vzduchovací kámen. Literatura se u malých pancéřníčků zmiňuje ještě o přidávání metyléhové modři je to nutné?

Co je nutné udělat dále? předem díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 07:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlacek
Dají se i opatrně seškrábnout a vylíhnout v nádržce mimo hlavní akvárium. Technologicky to chce citlivé prsty, starou kreditku a síťku, do které jikry napadají po seškrábnutí. Vodu měkkou, od dva stupně teplejší než v akváriu, kyselejší a mohlo by to vyjít... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:11 Muž vlacek [402] Re: Lenka85
Nadrz maji pro panciky docela dobre zarizenou alespon co se dna tyka, takze snad je to varianta A :-) Take zalezi na krmeni. Pokud jsou jikry bile, tak z nich nic nebude. Pokud zustanou nahnedle, mohlo by byt. Nechal bych je tam a pripadne ty bile odstranil, at tam zbytecne neplesnivi. Nejaci mladi by mohli i prezit, skryse maji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 17:36 Žena Lenka85 [0] - AmerikaRe: LiborSprysl
Snažila jsem se udělat lepší fotky, ale nedaří se :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.02.2012 08:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lenka85
Varianta jedna je, že je jim tak dobře, že chtějí do tohoto stavu přivést potomstvo. Varianta dvě je, že je jim tak špatně, že funguje pud sebezáchovy a chtějí na svět přivést potomstvo, aby po nich alespoň něco zbylo než natáhnou ráfy. Protože do vaší nádrže není vidět, budete si muset vybrat. A i B je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 08:30 Žena Lenka85 [0] - Amerika – nové a nové jikry
Ahoj, mám dotaz už ca 14 dní mi pancéřníčc cca co druhhý den kladou jirky. Je časté kladení jiker dobré nebo špatné znamení. Nechávám je v akva ani nemyslím, že z nich něco bude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2012 19:38 Gladilaf Re: Lenka85
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny

usnadním ti práci, 3 až 4 dny hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:26 Žena Lenka85 [0] - Amerika – vývoj jiker
Ahoj kupodivu jediní pancéříčci co přežili z původního akva nakladli jikry, jak dlouho asi trvá než se vylýhnou? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:36 R Muž romant [27983] Re: vlacek
Tak,tak, tetry se jako sarančata dokážou vrhnout na jikry třeba i hlídajících cichlidek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:34 Muž vlacek [402] Re: vlacek
Jeste jsem chtel dodat, byla tu zminka o tetrach - i neonky zerou jikry panciku! Sam jsem to pozoroval. Myslel jsem, ze mi je kradou jen zvidavi ctverzubci, ale byly to hlavne neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:14 matesino
jak piše vlacek palec , pandy když jsou připraveni ke tření tak nejsu zas tak tlustí jak např. cor. aeneus nebo paleatus. Bez měkké vody nejsi schopen popř. minimálně je odchovat. Sice sevykulí ale po pár hodinách umiraji na tvrdou vodu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: vlacek
Pardon, to byl překlep s tou cleou helenou. Už jsem to opravil. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 19:07 Muž vlacek [402]
Clea helena se urcite v akvariu netre, je to snek..... Ale jinak se mnozi ;-)
Co se pand tyce, mely by byt v prumeru mene narocne na treni a odchov, ale ne zase jako paleati... Stimul, vymena vody, ziva nebo mrazena strava. Samice se u pand pozna pomerne dobre podle brisnich ploutvi, jsou vice oble. Co se pripravenosti ke treni tyce, neni to tak lehke, pozna se to spise podle aktivity. Samice pandy oproti treba paleatum nebo aenusum nemusi vypadat zrovna bachrate. Klade vetsi jikry ale mensi pocet. Na mych nebyl poznat rozdil, jestly byly pred trenim nebo po nem. Extra tluste nebyly nikdy. Trou se mi ted c.venezuelanus a jejich samice mi prijdou az k prasknuti. Jinak ale pokud nejsi schopen poteru zajistit mekkou vodu pripadne jine podminky, nema cenu je stimulovat, protoze poter, vykuli-li se, tezko prezije. Ja jsem odchovaval ve 22-24C, GH-7, kH=6, pH 7-7.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:27 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Víš psalo se taky, že clea helena se v akváriu nerozmnožuje nebo taky například nožovka běločelá, přitom některým lidem se vytřeli, je to jak se tady píše, když se jim daří vytřou se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:08 Gladilaf Re: honzaprouza77
Myslel jsem, že je řeč o paleatech, jestli jsem mimo, tak se omlouvám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:34 Muž tillecek [133] - Sumci
Když se jim daří, vytřou se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:18 Muž honzaprouza77 [18]
jo, já jen kdyby... :) se jim dařilo, nejsem chovatel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:28 matesino Re: honzaprouza77
vesměs rozmnožování corydorasů není pro začínajíci ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568?od=851