Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:51 R Muž romant [27987] Re: DavFM
Taky jsem už tření pozoroval večer, tedy nutno přiznat že vždy po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Asi jo. 10 vecer, cas jit spat, a oni si 5 minut vybiraji kam nalepi 1 jikru :) Trenujou me uz mesic, az vcera zabrala sprcha nasazena na vyvod z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:41 R Muž romant [27987] Re: DavFM
Máš holt ryby náměsíčníky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:40 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
No mi se vzdycky zatim vsichni vytirali pres den, vetsinou dopoledne. Ted takhle navecer me prekvapili. Navic studenou dostali vcera rano. Porad jsem na ne nemohl najit recept, nedavno jsem nekde cetl clanek, ze nekdy muze pomoct prave slunecni svit. A oni radeji mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:33 JoKa Re: DavFM
V 9 už mívám všude zhasnuto, ale nevidím důvod, proč ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:17 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
Setkali jste se s tim, ze se pancerničci zacnou trit vecer? Treba v 9?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 03:05 Muž TRULY [164] Re: Urtman
ahoj. Tak asi pred 5-6 tyzdnou dozadu sa mi vtedy vyliahlo 7 prckov. Ostalo mi vtedy po 2 tyzdnoch 5 kusov ktor mam dodnes. Cely cas som ich krmil zivou potravou. Lenze som mal pocit ze rastu nejako pomaly. Neviem ci som krmil malo alebo nie. Pred tyzdnom som skusil vlockovu potravu a chytili sa. Prestalo ma to s artemkou bavit a zacal som davat vlockovu. Odvtedy ich rast doslova az na jeden kus vystrelil. Uz som take peikrmenie zazil u inych ryb ze z dna na den zacali radikalne rast ryhlejsie. Zaznamenal si aj ty nieco take?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 00:33 Eby
Mam tiež vajíčka tak čakám na vyliahnutie sú v druhom akva majú 2dni pekne hnede zatiaľ vse ok.mohla by som potom maličkých dať do krevetkaria cca 30l (red cherry a malicky ancikovia) a kedy hlavne? Odchovavam prvý krát trošku sa obávam toho kŕmenia.. no uvidime

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 19:26 kouba Re: Urtman
Děkuji za odpověď. Už sem to pročítal. Su zvědavej jestli se mně ňákej zadaří. Vytáhl sem jikry z velkýho akvárka do menšího. A dal je do toho čajovýho sítka a nechávám vodu provzdušňovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 18:47 JoKa Re: kouba
Odpovědi najdeš na této stránce, stačí zarolovat dolů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 16:31 kouba
Ahoj, mám na stěně akvárka jikry panceřníčku. Co udělat pro to, aby se vylíhli? Dají se jikry předělat? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 21:54 Muž TRULY [164]
tak ten zvysok sa mi udrzat nepodarilo. Ostalo mi 6 kusov ktore ziju od orvej varky a druha a tretia varka odisla. Neviem ci je to tym prikrmenim na 3,4 den a nejak preckali tu kriticku dobu kedy uz boli schoone jest artemku ale proete ziju dalej. Len keby rastli rychlejsie. Oproti ancistrusom mi pridu ovela komplikovanejsie na odchov. Asi si zacnem viac vazit cenu za nich ori kupe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:26 Muž TRULY [164]
tak zatial to necham tak. Budem sa snazit udrzat ten zvysok a uvidjme. Skoda ze ti nerastie ako ancistrus to by bol klud.
Necham ich vytierat sa v klude navyse nemam ani volne akva a akurat dorabam stolik pod nove akva tak mam toho dost + praca a drobec na ceste.
Uvidime ako to dopadne s novou varkou ikier. Kazdy 4-5 den nieco znesu tak som zvedavy. Dneska zase robili tance tak sa rano zobudim a na liste bude asi prekvapko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:17 JoKa Re: TRULY
Fakt to zkus, jak říkám. Přendej dospělce, než se začnou třít... Bublifuk a plovoucky. Měň vodu a střídmě krm... Budeš překvapen. Tihle pancernicci nejsou alchymie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:15 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
No tech 7 pionyru tu vodu snad nezkazi nikdy,ale ta akvaristova chyba je velice pravdepodobna. Navic se tem pancikum blbe odsava, projizdka toboganem je bezna vec ( pouzivam na to bily kastrol, tam je je videt). Taky hodne pomahaji okruzaci.
To cajove sitko mi prijde takove blbuvzdorne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:14 JoKa Re: DavFM
Je treba to zkouset, budou nove jikry, menit vodu vcas, ono se to vychyta.
S tím souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:13 Muž TRULY [164]
Tak je ich tam teraz 7+20mladych ktore kapu.
Co sa tyka 120l nemam tam blackmolly fotka je neaktualna ake stav ryb a druhy su aktualne.
Nechapem ale ako mohli 7 statocny na zaciatku orezit ked som tu este vypisoval po fore ze co im mam dat jest ze su 5 den vykuleny a potom som ich prelozil a zije vsech 7.
Novych 20 zacalo padat uz na 3 den. Nechapem.
+ ma zaujima ci budu schopne si najst v 12l potravu. Iba lezia na dne a ziadna aktivita. Reaguju vsak na prud vody aj tukance po skle.
Tym lrvym 7 som na zaciatku cca na 3 den z nudze hodik do sitka sera micron a zvyskovy prach zo sera well chios a 4 den vlockove krmivo jednu vlocku. Zeby to obzrali? a chytila sa ? Teraz uz bastia artemku.

Len tych 20 prckov mi robi starost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
On je ma v akva 112l, ale v cajovem sitku. Pak je teprve prendava. Ona ta artemka i v tom sitku bude sezratelna i pro ty "drobce", pokud to teda neni sitko na nudle. Prvnich 7 prezilo beze ztrat a krmil asi stejne.
Je treba to zkouset, budou nove jikry, menit vodu vcas, pridat acryflavin a ono se to vychyta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:04 JoKa Re: DavFM
Pro 7 pancerničků je 12 l luxus... Když neudělá chybu akvarista, tak těhlech pár kousků ti ve 12l zkazí vodu tak za měsíc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:01 JoKa Re: TRULY
V tom případě mají hlad. Ve 120 je nedokážeš adekvátně nakrmit... Artemka uplave, odnese filtr, nebo cokoli...
Leží na boku, mají propadlé břicho, ne kulaté a takové růžové a plácají se, jako by se chtěli zvednout, ale nemají sílu? = chcípají hlady...
Jinak už nevím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Hele, oni v tom sitku asi nejsou ziveni nejlip a neprecpavaji se, ale ja kdyz se mi s tim nechce drbat, tak jikry nahazu do prvni komory prepadoveho filtru a par jich vzdycky prezije. Vubec je tam nekrmim, alespon zpocatku ne.
Ta voda bude problem, hodne ancáků, vidim na fotce i nejake moly a vymena po 14ti dnech taky neni optimalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 21:48 Muž TRULY [164] Re: Urtman
po vykuleni. Nieje na nich plesen. Zacinaju byt apaticke este sa snazia plavat a potom su uz len vyvalene na boku. To boko aj v sitku v 120l.
Ja bys som ich v sitku v 120l aj nechal ale artemia nim orejde krizom uplne z lahka.
V 120l je prudenie vody normakne a vzduch som pod nich nedaval. Prvy krat samicka nakladla len 7 ikier a tie aj prezili. Potom nakladla 10 a neskor dalsie. 3 varky po troske.
Ja mam pocit ci to nieje vodou v 120l. Asi tam je vysoke NO3 nakolko je slabsi fikter a uz je hranica vtmeny vody.
Co sa tyka vytierania ja by som ich aj oremozil ake zatial to beriem len ako experiment a nejak to nesilim s vyterom. Co nakladu na listy prelovim.

Ako pisem tie druhe co som hz prelozil zacali kapat uz sitku v akva 120l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 21:42 JoKa Re: DavFM
Já to pochopil, že v sítku je má v té 112ce. Přendává je až po rozplavání a krmení...

Truly: ty dny počítáš od nakladení, vykulení, nebo rozplavání??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 21:19 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Ja bych je v tom sitku nechal klidne mesic, tou 12kou si spise skodis,voda se ti v ni zkazi mnohem rychleji nez ve velkem akva.
Mas/mel jsi pod tim sitkem vzduchovani? Ti co chcipnou, jsou obaleni takovou vatickou,plisni,chmyřím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 20:39 JoKa Re: TRULY
Podle mě přeloveno moc brzy... V té první várce už zbylo jen těch 7 nejsilnějších, kteří to kousli... Druhou várku si přendal brzo a zase ti zbyde jen těch pár nejsilnějších kusů...

Doporučil bych ti sledovat a vysledovat, kdy jdou dospělci do tření a přelovit ty dospělé. Je jedno, že jen do 12i litrů. Oni když budou chtít a bude kvalita vody, tak se vytřou i v té dvanáctce... Hned jak tak učiní, tak je přelov zpátky a na jikry už nijak nesahej!!

Ono to principielně jde, jikry přendavat, ale se ztrátama v takovém případě musíš počítat...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 20:30 Muž TRULY [164] Re: Urtman
TAK SORry fakt som sa asi zle vyjadril čiže repete :)

1. znáška 7 ikier - voda stara 7 dní povýmene - na 4 den som dal Sera micro a prach
žili v pohode po 5 dni preložene do 12 l a žiju a rastu

2. znáška 20 ikier - voda stara cca 12 dni - na 3 den som nekrmil a pozeram že začinaju byť špatne - preložil som ich do 12 l akva ale nezlepšilo sa to aj tak a pomaly po jendom padaju

V akva je teplota 24 stupnov a pridane vzduchovanie.
Môže byť príčinou padania vyššie NO3 v 120l povodnom akva kde som ich mal v sitku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 20:10 JoKa Re: TRULY
Moc nechápu souvislosti, jak to popisuješ, ale tou výměnou vody to klidně být může. Pokud byla masivnější, třeba půlka, nebo i třetina, tak si změnil parametry vody v akva... Při přendavání, nebo špatné manipulaci jsou ztráty téměř pravidlem...

Když vidím, že jdou do tření (a je to vidět, poznat, sledováním už to poznáš a vychytáš), tak půlku vody vyměním, ještě než to nakladou. Pak na vodu dva týdny nesahám, pokud to není nezbytně nutné...

I to krmení suchým může mít souvislost, nesežerou to, začne to hnít a problém je na světě... Mlaďasové jsou první dva tři týdny života ultra citlivý na jakoukoli změnu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 20:03 Muž TRULY [164]
Chcem sa spýtať na jednu vec. Prvá várka 7 kusov ktore som povodne nechal v sitku cca 4-5 dni kým som zohnal artemku prežilo. Vtedy som im tam hodil sera micro a nejake smietky zo sera wells chips.
Pred 3 dnami sa mi vyliahla nova varka cca 20ks. Bol som včera v službe a prišiel dnes rano. Pozeram do sitka a len 3 dnove drobce už boli pri živote len na 80% a neviem prečo. Preložil som ich do 12l akva k tým 7 kusom a sem tam z neho vylovim 1 mrtvolku a aj tie zvyšne vyzeraju tak všelijako a neviem prečo.
Môže byť dôvod to že ma čaka výmena vody v 120l a tak je v akva vyšši obsah NO3 a to to spôsobilo? Alebo možno by som mohol nabuduce nechať drobcov tak ako predtým 3 dni a dať im tiež sera micro baby alebo prašok z wells chips?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 22:16 Muž TRULY [164] Re: DavFM
Takze ako som sa toho na zaciatku bal tak je to teraz v pohode.
7 povodnych stale zije. Prelozil som ich do 12l s ohrievacom a zatial bez filtracie. Menim denne cca 2l vody. Pldarilo sa mi uz aj liahnutie artemky takze maju co bastit :)
Nahanaju po dne najmensie kusy a zakusnu do vsetkeho co lezi na dne. Dokonca by som povedal ze skor ukusia do niecoho vacsieho na dne ako keby vyslovene nahanali najdrobnejsiu artemku. Mam uz aj sitko takze to ide lepsie.
Ako si pisalstare kusy si oblubili vlastnu rastlinku ide o anbias kde kladu ikry tesne pod hladinu. List je mozno 0.5-1cm pod hladinou a vplyvom filtracie sa priamo dotyka hladiny. Uz je tam tretia znaska. Cize 7+8+14 tak som zvedavy co z toho bude :)
Skoda ze to nerastie tak rychlo ako ancistrus :) Ale to je asi zase o mnozstve a kvalite krmenia. Zatial to s artemkou neprehanam aby som videl kde su rezervy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 14:00 Muž TRULY [164] Re: DavFM
tak nebude lebo je to v akva a voda tam cirkuluje takže pohoda. Len či to tie drobce zjedia
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 12:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Pokud krmis do sitka,tak bych se nebal ani zloutku uvareneho natvrdo. On rychle kazi vodu,ale to v tom sitku nebude problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 10:05 Muž TRULY [164] Re: dudak
oka super dik za typ mna ten Hornbach nenapadol, dobre že tam som teraz každý druhý den koli stoliku pod akva omg.. hahaha :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 09:29 Muž dudak [1885] Re: TRULY
Nobil fluid od JBL mají v každém českém Hornbachu, stejně tak i vajíčka artemky, tak bych se podíval tam, snad to bude v Košicích podobné. Určitě tam budou i jiná krmiva pro potěr. V nouzi lze podávat i nějaké jiné sušené krmivo, kdysi jsem jich pár odchoval na rozdrceném Tetraminu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 08:36 Muž TRULY [164]
tak práveže su tak drobne že ja tam žltkový vak nejako nevidim. Rano som išiel poskladať odchovničku na artemku a začala pretekať pri hadičkach kde prechadzaju cez vrchnak skoro ma porazilo od nervov rano. Dalšich 12 hodin stratených. Ja možno robim zbytočne humbuk pre 10ks ale tak je mi nejako ľuto to odkazať na smrť zožratim alebo vyhladnutim.

Tekute JBL zohnať v košiciach je problem. Už ked vo fundovanej akvaristike nemaju okrem jedneho typu artemky nič, tak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 23:22 - Re: TRULY
Taká rýchla náhrada môže byť tekuté JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 22:27 Muž dudak [1885] Re: TRULY
začít krmit až stráví žloutkové váčky a začnou se aktivně pohybovat, i když oni stejně většinou leží na dně.

artemie čajovým sítkem projde, chce to tam dávat stříkačkou co nejmenším proudem na stěnu sítka, krmit málo a co nejčastěji
-lovit je budou ale víceméně ze dna, ale nebojte, 2 natož 3 dny vám artemka plavat nevydrží, max pár hodin a pak bude sice ještě živá plácat se na dně.

na líhnutí pro malý počet ryb je lepší líhnout v plochých miskách bez vzduchování, když budete mít artemie nadbytek, tak ji zamražte

potěr těchto pancéřníčků je poměrně veliký a rychle roste, můžete zkusit přidávat i nějaké umělé krmivo, ale pozor na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 19:53 Muž TRULY [164]
Tak som kupil artemiu, akurat montujem fľašu na liahnutie. Zaujima ma či vôbec stiham artemku skrmiť. Male pancierniky su dnes 48 hodin od vyliahnutia. Kolko dní dokažu vydržať od vyliahnutia ? Teda kedy je už na 100% nutne začať krmiť, ktorý den cca? Dakujem SUrne

+ ak dam artemiu malým panciernikom do sitka od čaju, prejde artemia cez sitko ak neprejdu drobce?
+ budu ich loviť, alebo zjedia len tie čo po 2,3 dnoch spadnu na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 21:30 Gladilaf Re: DavFM
krmim zivym nekolik dni, budu holt pokracovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 21:26 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Gladilaf
Dej jim pořádně nažrat něčeho živého,patentky,nitenky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 21:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: laKatos
Místo pipety jsem kdysi používal klasickou slámku na pití limonády, na tu jsem napojil kus vzduchovací hadičky a celé zařízení jsem ovládal ústy. Dá se tím oddlubnout jikra od podkladu a navíc se těch jiker do té hadičky vejde víc. Akorát si člověk při tom nasávání musí dát pozor, aby jikry nepolkl. Byl by to trochu drahý kaviár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 21:07 Muž TRULY [164] Re: Gladilaf
no nejak ja tam vacik nevidim su fakt mrnave. Zajtra musim kupit artemku. Skoda ze som prisiel dneska o 15 ikier kedze som nezohnal tu vcera spominanu pipetu. Ostalo len 9 kusov v sitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 20:51 Gladilaf
jinak mate nekdo nejake tipy na vyvolani treni u paleatu? moji se driv treli celkem pravidelne, ale ted uz docela dlouho nic nenakladli, nevim jestli je na vine tvrdsi voda (sever Prahy) nebo co, ale at delam co delam vzdycky skonci u toho klasickyho natrasani ale Tcko a kladeni jiker nikde...

ted mam v maly nadrzi samici a dva samce, zkousim ruzne hybat s teplotou vody (nejvetsi sok byl z 25 na 20 stupnu behem nekolika minut) a pH i tvrdosti a furt nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 12:34 Muž TRULY [164] Re: Gladilaf
no tak ja sa na to až pozriem dneska. Len oni su tak mrnave že to ledva okom vidim :-D
Vyšlo zatial len zopar kusov, kedže znáška bola každý den, tkaže sa vyvíjajú postupne. škoda že nemám doma lupu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 12:17 Gladilaf Re: TRULY
Jestli nemajú vaky tak je něco špatně... ony spíš jen nejsou tak krásně žluté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2016 11:55 Muž TRULY [164]
AHOJTE, len sa chcem spýtať po kolkých dnoch sa možu začať prikrmovať drobce Panciernika zeleneho. Pozerám že už sa začínaju liahnuť lenže nemaju žltkove vaky ako prisavnik :-D Cital som vlakno ale nejako sa to nerozoberalo posledných XXlistov vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 19:48 Muž TRULY [164] Re: DavFM Lakatos
no robte si srandu ahha :-D
Takže tou pipetou to nepoškodim? odtrhne tu pevne nalepenu ikru od listu bez poškodenia? Tie moje boli naozaj pevne prilepene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 19:07 laKatos Re: TRULY
v lekarne za petikacku dostanes plastovou.
nebo budes-li mit cestu okolo frydku klidne ti jednu podaruji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 19:01 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Cože, ty nemáš pipetu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2016 14:37 Muž TRULY [164] Re: DavFM
tak pocuvol som ta a dal som ich do sitka. Ono pipetou (ak by som ju mal) by som ich urcite neodsal nakolko boli tak tuho prilepene na liste ze sa snimi nedalo pohnut. Skusal som na plesnivych ikrach odsat ich hadickou tak asi by som tie zdrave takym sposobom poskodil. A tak prisli na rad noznice a vycvakol som trojuholnik z listu :)
Hadam sa nebudu treit kazdy den a moje rastliny nebudu vyzerat ako skolske orace z vyjresov v 4 triede ZŠ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 20:27 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Pokud z toho chces neco mit, tak ty jikry musis dat mimo dosah ostatnich ryb. Pro tech par jiker je asi idealni to cajove sitko. Ty bile jsou plesnive, idealni je je odsat pipetou pryc, at ti od nich nezaplisni i ostatni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568?od=151