Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Substrát

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Substrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2018 21:16 R Muž romant [27987] Re: freem1
Za mě šterk frakce 2-4mm obohacený o hnojivo na jílové bázi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 20:56 Maq Re: freem1
Křemičitý filtrační písek.
Specialitky si nech na později, až budeš vědět co a jak a nebudeš mít potřebu se takhle ptát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 20:48 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
A co mi teda odporucate?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 20:13 R Muž romant [27987] Re: freem1
Hlína zůstane hlínou, pokud to nebudeš odkalovat a ani nebudeš přesazovat rostliny, tak asi ano. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 20:08 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Co poviete na Platinum Soil Powder?

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2018 17:35 R Muž Anthrax [4786] Re: freem1
Tak když tam budou ti pancéřníčci a ancistrusi, tak bych šel do křemičitého písku. A jen tak mimo soutěž do rostlinného akva není ancistrus to pravé ořechové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 16:06 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Kopceky nemusia byt, ale aj mozu.
Teraz to mam plus minus zarovnane, ale budem to chciet asi do spadu, cize vzadu vyssie napr. 10cm a vpredu nizsie napr. 5cm.

Rybky mam aj u dna ako napr. Panciernikov, Prisavnikov,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 14:57 R Muž Anthrax [4786] Re: freem1
Zkus dát nějaký nástřel jak by sis to představoval. Chceš spíš nějaké ty kopečky nebo ti nevadí že se to zarovná? Budou tam ryby dna? Atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 14:18 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Samozrejme, ze aj rybky tam budu.
Chcem pestovat aj narocnejsie rastlinky a aj kobercove rastlinky.
Momentalne mam asi prirodny strk vo frakcii 2-6mm mozno aj viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2018 13:18 Muž LukšaNM [309] Re: Anthrax
Ano, přidávám se, taky si myslím, že to není extra o super special substrátu. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2018 12:41 R Muž Anthrax [4786] Re: freem1
Měl by jsi specifikovat co od toho dna očekáváš. Co přesně chceš? Budou tam i ryby? Ale myslím si, že ti rostliny porostou v křemičitém písku nebo liaporu bez honosného názvu stejně tak jako v těchto předražených substrátech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2018 10:13 Muž Marcelko [-3] - Rostliny – Ktorý substrát?
Prosím Vás, ktorý z týchto substrátov mi odporúčate pre rastlinné akvárium a prečo?
JBL Manado, Rataj Profi soil, Rataj Volcano Black, Rataj Aquaclay ground, UNISOIL, Tetra Active Substrate alebo nejaký iný?
Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 07:59 Žena Evazia [30] Re: ctibum
Dobrý nápad ;-) Jen jsem si ten profisoil asi dva měsíce zpět pěkně vyhnojila NPK, tak jsem to nechtěla vyhazovat. A co kytky? Porostou dobře v samotných flexi? Lepší by bylo pod to dát nějaký zásobní substrát nebo by stacily zase NPK ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2018 20:35 R Muž ctibum [6923] Re: Evazia
ProfiSoil je jak polystyren, v pohodě ho komplet vyluxuješ odkalovací hadicí. Pak stačí nasadit na hrdlo seříznutý petky elektrikářskou trubku odpovídajícího průměru a sypat třeba ten flexi kam chceš, přesně na místo ;-) Celkem čistá práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 18:10 Žena Evazia [30] Re: NHKG
To jsem si právě myslela, že se to v lepším případě časem promíchám. Ale viděla jsem to v některých prezentacích... profi soil a nahoře jemný písek. Ale asi tam vydrží jen chvíli hmm Celé dno se mi měnit nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2018 17:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Evazia
Když dáš těžší substrát nad lehčí, tak ten těžší propadne dolů. Pokud nejsi spokojená, musíš komplet vyhodit stávající dno a dát nové. Ale bacha, výměna dna je jako by jsi zakládala novou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 16:36 Žena Evazia [30]
Já mám v akva Rataj profi soil a je teda neskutečně lehký a ani barva mi moc nevyhovuje. Zkoušel někdo tenhle substrát překrýt třeba flexiobklady? Chtěla bych dno víc do černa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2018 01:45 Žena Hora [1] Re: romant
Moc děkuji za tento příspěvek :-) ..... cca 2 hodiny se ve fóru snažím najít odpověď na otázku: Jak odkalovat dno s Platinum Soil? Protože když odkaluji z povrchu dna, a do substrátu omylem jen trochu hrábnu, BIRU se necítí dobře! :-(
Už jsem se na výměnu dna chtěla dnes večer vrhnout, neboť postupem času jsem dospěla k tomu, že tento substrát asi odkalovat nelze, ale chtěla jsem se ještě ujistit.
Jsem ráda, že jsem našla odpověď - a hlavně že je od Vás, protože fórum pročítám od 12/2017, a tak vidím, jak často, a jak zkušeně a dobře lidem radíte palec
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 10:38 jamajcan Re: Maq
Rostlinam se v nem moc nechtelo rust. Myslim, ze za cenu za kterou se prodava, je predrazeny. Nesrovnatelny napr. s Platinum Soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 00:16 Maq Re: jamajcan
Mohl bys to trochu rozvést? Co ten substrát ne/dělal, čím Tě zklamal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 18:30 jamajcan Re: Cyklohentán
Zkousel jsem od Prodac Fertil plant a ten me zklamal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 08:43 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Prodac fondo vivo
Čo si myslíte o tomto substráte ako lacnejšia náhrada za power sand od ADA? Vyzerá to veľmi podobne tak by to možno mohlo fungovať rovnako hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2018 16:49 R Muž romant [27987] Re: nekdo
Nesmíš do toho sahat, což je někdy velmi problematické. Jak jsem se s tím setkal, tak tyto substráty rozhodně nedoporučuji pro tzv. běžného akvaristu u něhož se předpokládá potřeba sem tam dno odkalovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 14:14 Muž nekdo [355] – dotaz japonske substraty
Ahoj, je tu někdo, kdo používá dlouhodobě substráty typu sušená hlína ?
jde mi o to, jestli se to časem rozpadá, nebo to drží tvar ?
(neřeším teď živiny v tom)
Díky za zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 11:51 Karlos55 Re: vaaclav
Díky ,nějak jsem tuto možnost přehlédl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2018 09:34 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karlos55
Nádrže - pokročilé vyhledávání - dno - volcano black A vyjede ti seznam lidí kteří ho mají uveden v nádrži :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 09:16 Karlos55 – Rataj volcano black
Zdravím, má někdo praktické zkušenosti se substrátem, Rataj volcano black? Jak je to ostré pro ryby krevety? Nějaký problém se sázením kytek atd.? Děkuji za všechny postřehy. Případně odkazy na prezentace, kde je použitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:24 Muž simonsen [14] – Ekogrit
Páni dakujem moc moc za expres info .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:14 R Muž afc1886 [14695] Re: simonsen
Je to drcený pálený jíl, který má ostré hrany. Zrnitost je 2-8 mm.
www.liapor.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 12:10 Muž nekdo [355] Re: simonsen
2-8 mm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 11:58 Muž simonsen [14] – Ekogrit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den teraz som si všimol na stranke liaporu toto.Vyzerá to pekne.Ešte zistit frakciu Mal by to byt drvený liapor.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 10:37 Muž nekdo [355] – jaky substrat pro ryby dna+krevety+kytky
Zdravim, chystam se predelavat ve velmi blizke budoucnosti akva. Planuju tam mit ruzne rybky, ale co se tyka dna, tak anciky, pancerniky a krevety. Sem tam kus koberce, jinak bezne rostliny.
Doporucite nejaky substrat? Nebo je lepsi jit cestou velmi jemneho pisku? Chci aby to bylo tmave, nerad bych sel cestou flexi. Japonskou susenou hlinu ne, ta se casem rozpadne, paleny jil nemam problem - zatim uvazuji diky jednomu clenovi o ratajove soilu (protoze barva).
Kdyz uz jsme u toho, nema to nekdo u sebe oboji, aby hodil fotku jaky je rozdil v barve? Vim, ze rataj ma mensi zrnitost, ale to se da udelat z liaporu taky. Jde mi spis o to, jestli jsem neco neprehledl, co by bylo fajn. :)
Diky za tipy, rady a nakopnuti spravnym smerem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 19:25 Dejwik Re: afc1886
Díky zkusím to zitra nemám na to nervy dnes ještě musim vymyslet kam mrsknu ty pavi očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 19:13 R Muž afc1886 [14695] Re: Dejwik
Stáhni to co plave do síťky a dej to zase odmočit do kýble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 19:13 Muž Kubaa [718] Re: Dejwik
a já si stěžuju že plave slída :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 19:10 Dejwik Re: PetrO
Měl jsem to měsíc natočené vse kleslo dam to do akvária asi to vyschlo a zase to plave, štve mě to jak prase.
Horší je že nemám kam dát teď mladé pavi očka...
No budu doufat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 18:59 Muž PetrO [752] Re: Dejwik
Prach a broky.. v akváriu :-)
Snad to sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 18:51 Dejwik – ,,Dno''
Fotka k příspěvku Mě střelí... :-( rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 17:25 Maq
Porézní substráty z páleného jílu neplavou za předpokladu, že se nechají stát v malém množství vody a dá se jim čas (cca jeden až několik dní), aby voda vzlínala do těch pórů.
Naopak když se rovnou zalijí vodou, vzduch zůstane v těch pórech uvězněný a budete se s tím trápit týdny. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 15:47 Muž File1980 [53] – Tetra active substrate
Zdravím,máte někdo zkušenost s tímto substrátem?Výrobce uvádí,že neplave(dle mě je to vypálený jíl,tak se mi tomu nechce moc věřit),je tomu opravdu tak?Co sázení rostlin,drží v něm?a na to navážu.Kdybych chtěl do dna piskořky,nezpůsobí v tomto substrátu uvolnění "vyplavání "rostlin.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 19:25 R Muž ctibum [6923] Re: MikeCZ
Já ho měl, i když omylem. Rozhodně doporučuju proprat, několikrát, je to zahnojený jemným hnědým prachem. A máčet co nejdýl, já ho měl v kýblu asi 14 dní, než většina klesla. A smiř se s tím, že i přesto je to jak polystyren... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:56 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: MikeCZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:51 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MikeCZ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:35 MikeCZ Re: MirekSazava
Me radili ze proprat, horkou vodu zkouším.. tak uvidím.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:32 Muž MirekSazava [71] Re: MikeCZ
Je to tim, ze je to smejd. Trochu pomuze zalit to horkou vodou a nechat par hodin. Jo a jinak substraty se neperou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 14:18 MikeCZ – Substrát- Rataj profi soil
Dobrý den, koupil jsem si substrát Rataj profi soil a peru ho v kbeliku a většina plave na hladině.. čím to je? Jak to zlepšit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 10:43 Muž Kubaa [718] Re: FilipF
Měl jsem v akváriu v kanceláři více než rok (ale asi méně než dva) ADA Malaya (cca 2010, slyšel jsem kdesi jedním uchem, že se ty substráty změnily). Provoz bez problémů, nic se nezanášelo, nikde bordel. Nebyl to ale žádný aquascaping, jen substrát pro džungli, nic jsem nepřesazoval atd. Když jsem z místa odcházel a akvárium rušil, vypustil jsem vodu a nádrž odvezl i se dnem. Po čase jsem již suché dno vysypal ke stromu. Po rozrušení zatvrdlého substrátu měla většina substrátu tvar původních hrudek, ale přibylo i dost prachu. V této podobě to přežilo i několik dešťů venku, než to zarostlo trávou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 10:29 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FilipF
Tyhle substráty jsou většinou jen sušené a nikoliv vypalované takže se časem začnou více či méně rozpadat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 10:01 FilipF – Nestabilita substrátů z černozemě
Díky za rady a postřehy. Ještě bych se rád zeptal, zda nemáte někdo v akvárku delší dobu (2 roky +) nějaký prémiový substrát jako ADA, GlasGarten, Beniachi,... a zkušenost takovou, že se z toho stane časem bahno. Jak jsem psal, tak podobnou zkušenost měl jeden youtuber se substrátem H.E.L.P, který zanášel filtr. Chápu, je to polský výrobek od Aquel za levný peníz. Jenže teď jsem našel podobnou zkušenost se substrátem Amazonia Powder. Což je teda docela pecka, když si vezmu, že to má být jeden z nejlepších rostlinkových substrátů. Nemluvě o ceně, která je tak 150 Kč/l :-( Začínám to vidět na Rataje s inertním Volcanem, Starým dnem a dopředu nějaký hezký píseček. Velké dutiny vyplním lávovou drtí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2017 22:05 R Muž romant [27987] Re: Maq
A jak ti mám napsat kolik čeho tam je, když jsem sedlák a když mě to funguje podle oka. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 26139x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15926-substrat?od=351