Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Substrát

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Substrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 12:32 Žena Terez [1] – Platinum soil
Ok děkuji za rychlou odpověď ;-)
Ještě dotaz, když chci kopecek jeden u zadního rohu, stačí podložit nějakými kameny nebo kořenem asi že? Nebo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2019 10:27 Muž Blackie89 [493] Re: Terez
Ahoj,
já když jsem platinum soil dával do akvárií, nikdy jsem jej neproplachoval a nikdy neplaval, netuším kde jsi tu informaci vyčetla, ale dle mě je to blbost...
Ani žádný zákal vody jsem nikdy neměl. Normálně to nasyp do akvária dle tvých potřeb a pomaloučku napusť vodu a je to... ano
Jediné čeho jsem si všiml, tak kopce - pokud je nějak nepodložíš, tak nedrží ani náhodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 10:26 Muž Celsiq [50] Re: Terez
Já jsem ho do akvária rovnou z pytle nasypal a 2x-3x po napuštění vyměnil prakticky všechnu vodu. Nevyplavalo nic, kromě bordýlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2019 10:14 Žena Terez [1] – Platinum soil
Prosím mohl byste mi někdo říct, jak mám platinum soil dát do akvárka? Někdo říká neproplachovat což uvádí i v informacích, někdo zas že to musím predem naložit do vody aby mi to nevyplavalo... což ale v letáku neuvádí.. tady jsem to zatím nedohledala tak me prosim neukamenuje za dotaz pokud to tu je již někde napsané :-)
Mám platinum soil normal a powder. Normal dám do zadní části a do popředí bych chtěla dát powder...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:51 Muž ladalup [3] Re: 4Sima
Mám tam pákistánky a sou to strašný potvory hrabavý tak mám strach aby mě to nerozhrabali.Ted tam mám docela balvany a jedou jak rypadla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:35 Muž 4Sima [1897] Re: ladalup
Mám v akva 2-4mm, dokoupil jsem trochu na dosypání 1-2 mm a líbí se mi víc a šel bych do té menší frakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 20:23 Muž ladalup [3] Re: afc1886
Mno nvm nvm mám aq 100x40 a 1-2 se mi zdá málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 18:02 Muž vlka [3455] Re: ladalup
Do substrátu bych nešel. Klasika - říční písek. 13ti centimetrová Mřenka, to může být pěkný ,,kombajn,,.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.09.2019 15:18 R Muž afc1886 [14704] Re: ladalup
Může být, ale já bych šel do 1-2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 09:26 Muž ladalup [3] Re: NHKG
2-4 flexi černý?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 09:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ladalup
Klasický křemičitý písek. Nic lepšího nenajdeš a na tu barvu si časem zvykneš. Ale jemnější verze barveného písku bude taky ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2019 09:16 Muž ladalup [3] – Substrát
Ahojte jaký substrát by ste doporučili pro hraboše typu mřenka pákistánská?Přemýšlel sem o unisoilu nebo aquaclayi, ale mám obavu aby nebyl moc lehký a nerozryli by mi to. Klasickýmu říčnímu bych se chtěl vyhnout.Možná ještě flexi černý. Dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2019 10:53 Žena lenkalor [580] Re: Hanka84
Možná by pomohly piskořky, aby ten písek trochu provzdušnily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 10:43 Hanka84 Re: Hanka84
Fotka k příspěvku A ještě jemnější mám v 60l a tam to roste samo....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 10:40 Hanka84 Re: zervajs
Je mi to jasné,že mě to nejde a ostatní jsou šikovnější.... :-O ale chtěla jsem radu jaký substrát zvolit.... :-( některé se chytly a některé ne....spousty jsem jich vyhodila,chtěla jsem zkusit toto,protože ty trávy mám ve200l co ruším,tam mám ty trávy a prosátý obyč písek a jdou skvěle...ryby je zbožňují(aspoň ty moje)...ale děkuji za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 10:19 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Hanka84
je to nefér rozzureny
někomu rostou rostliny ve všem, dokonce i bez substrátu... jiným ani "za nic"...
Dal bych tomu písku /ještě/ jednu šanci, a zasadil spíše více stonovek než trávy, a nechal to co bude růst...
Některé rostliny potřebují krom písku ještě vodu,světlo, živiny...a semo tamo údržbu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hanka84
Z jedné fotky mám pocit, že jsi rostliny sázela moc hluboko. Pravděpodobně by neprosperovaly i kdyby chrostíků nebylo.
Taky jsi obecně dala rostlin málo - takovéhle malé množství volá po problémech s řasami v horizontu 1-2 měsíců.
S tímto substrátem se dá pracovat, osobně bych ho ale dal míň a u nějakého zkušeného akvaristy vyžebral detrit, který bych na úvod vylil do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:18 Hanka84 Re: zervajs
Jj přesně tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:11 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Hanka84
mám 0,6- 1mm...a roste až moc ;-)
pokud to chápu, chceš nové rostliny zasadit do květináče a ten zasadit do toho písku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:07 Hanka84 Re: Hanka84
Tady mi to zlikvidovaly housenky ... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 09:06 Hanka84 Re: zervajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Z obi 50kg...v tom to moc neroste...nenáročné hlavně takové ty různé(trávy)chci dát za skálu. .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 07:26 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Hanka84
jak "moc jemný"?
dej co máš, pokud budeš kupovat ,kup cokoli od křemíku smich
jak "nenáročné"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2019 06:51 Hanka84 – Rostliny
Prosím o radu...potřebuji zasadit nenáročné rostliny do truhlíku a květináčků...600L elka,křemičitý písek je moc jemný....co mi do toho doporučíte,aby to v tom dobře rostlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 16:51 Muž Smetany [1226] Re: _ucx_
Ten palec je za tu poznámku o zakládání. Ale nemyslím že by minerály v jílu byly důvod proč ho tam dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2019 16:47 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: lacewings
Při zakládání ano. Ale na to už je ledaskdy poněkud pozdě, navíc i tak se časem ty minerály z toho jílu vyčerpají a je třeba dodat další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 16:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Smetany
-no ještě dělat kuličky a vypalovat to
-já ho tam dávám při zakládání v surové stavu, jak jsem ho nakopal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 14:58 Muž Smetany [1226] Re: _ucx_
Nikdy jsem to nezkoušel, když dávám něco ke kořenům tak osmocote. A co se týče tvého nápadu, pokud budeš mít ten správný jíl a případně vědět co a v jakém množství do něho přidat nevidím důvod proč by to nefungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 14:25 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Smetany
Zrovna dneska jsem ke kořenům rostlin dával tohle: www.hornbach.cz/…

Zatím nevím, co od toho čekat a zda to splní svoji funkci (podle popisu by mohlo). Má s tím někdo zkušenost?

Ještě mě napadlo vzít prostě jíl, udělat z něj kuličky, pak vzít horkovzdušnou pistoli, vypálit povrch a použít to podobným způsobem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 12:41 Muž Smetany [1226] Re: Buru
No asi jsem to špatně napsal. Nezačnou se projevovat v substrátu ale v akváriu. Protože prvních pár měsíců všechno roste krásně bez ohledu na to jak kvalitně hnojíš. A když se tahle schopnost vyčerpá najednou akvarista kouká proč mu to najednou neroste.
Každopádně pokud budou v akváriu jen Anubiasy je i hnojení asi skoro zbytečné natož substrát tohoto typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 12:34 Buru Re: Smetany
Ahoj,můžeš mi trochu popsat,jak se v tom substrátu začnou projevovat - chyby v hnojení - nebo jak tomu předejít?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 20:14 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Buru
rataj profi soil nebo kongo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 20:12 Muž Smetany [1226] Re: Buru
Pak doporučuji nějaký pálený substrát případně keramzit je to lehčí než platinum soil a nebude dělat problémy pokud tam nebudou ryby které se v tom dně hrabou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 20:06 Buru Re: Smetany
To vím, ale jde mi taky o váhu celého akvarka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 19:43 Muž Smetany [1226] Re: Buru
Tak v tom případě je to úplně zbytečné. Šel bych do klasiky (křemičitý písek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 19:39 Buru Re: Smetany
Právě že jsem nikdy takový substrat neměl, tak jsem se chtěl zeptat, jake máte s tím zkušenosti. Mám zamluvene 700l akva a musím řešit taky váhu celého akva. Ale tady tento substrat jsem chtěl už dříve, nicméně v něm bude čistě jenom anubias cca 300ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 18:22 Muž Smetany [1226] Re: Buru
A co od něho očekáváš? Mám platinum soil v několika akváriích a můžu říct že funguje na druhou stranu v ostatních mám písek a funguje taky. Záběh není jednoduchý ale dá se zvládnout.
Další jeho úskalí je v tom že ti i u hi-tech akvária dá po záběhu nějakou dobu pocit že je vše strašně jednoduché a vše funguje to trvá tak max půl roku a pak se začnou projevovat chyby v hnojení. Krom těchto neduhů má jen samá pozitiva a sociální jistoty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 18:15 Buru – Platinum soil
Ahoj chci se Vás tady zeptat na názor ohledně tady toho substrátu. Někdo kdo už ho má nějakou tu dobu,jak se chova,změna parametrů vody,růst rostlinek prostě jaky ten substrát vůbec je. Jde mi o to,ze bych ho chtěl koupit,ale potřebuji 10 x 8kg což není malej peníz za to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 19:51 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dorea
tento produkt je určen pro rostlinná akvária.
ke šnekovi dej křemičitý písek ( štěrk).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 19:38 Dorea – Platinum Soil
Dobrý den,
zakoupila jsem si Platinum Soil a poté, co jsem ho dala do akvária se vše zakalilo, zkoušela jsem proplachovat, ale neustále se kalí. Je to normální a časem si to sedne nebo dělám něco špatně. Akvárium je prťavé, je to vlastně jen "zavařovačka" pro šneka (kterého jsem si přinesla domů s řasokoulí) bez ryb (ty ani neplánuji). Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2019 01:43 Žena Acomys [97] Re: zervajs
Fotka k příspěvku Vždyť jo, to mám v mini kostce, ani mi nevadí, že mám bílý štěrk. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 21:49 Anďaska Re: vlka
Já mám černý písek ve všech akváriích. Mně se to tmavé dno právě líbí ano . Zase se mi nelíbí akvária s bílým pískem (pokud nejsou mořská).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2019 21:31 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vlka
"nepřirozené",
Jenže přirozené by bylo nějaké bahno,listí,větve, tedy humus. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 20:47 Muž vlka [3455] – dno
Překvapila mě spousta druhů černého písku. Osobně mi to přijde do AQ naprosto nepřirozené. Např.: akvarijni-pisky.heureka.cz/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:56 DokyMichal Re: vaclav
smich jasny kytky ještě budou, jedině že si dáš jako tapetu mořské molo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:39 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DokyMichal
Světlý písek.....dost jsem zpozoroval v různých článcích že je lepší volit tmavší odstín substrátu než světlý, rybky lépe vyniknou.
Černé pozadí, černý substrát, co ti tam může vyniknout. Když to nebude hodně zarostlé budeš se koukat do černé díry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:32 DokyMichal Re: Anthrax
Světlý písek.....dost jsem zpozoroval v různých článcích že je lepší volit tmavší odstín substrátu než světlý, rybky lépe vyniknou. Je li to tak a pokus s černou deskou a zeleným pozadím bude cajk tak určitě zvolím vámi doporučovaný 1-2mm. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:31 R Muž Anthrax [4787] Re: DokyMichal
To je věc vkusu. Já mám prostě radši jemnější písek. Se zrnitostí 2 - 4 mm, taky chybu neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:27 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DokyMichal
Černou barvu v přírodě jen tak nesežneš mimo lávy a to je ostré jak břitva. Všechno ostatní je barvené. Takže nic přírodního. Pokud chceš opravdu hezký písek tak bych šel do tmavého hagenu. akvarijni-pisky.heureka.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2019 15:27 DokyMichal Re: Anthrax
Ok to zní rozumně zkusím. Tedy ale doporučujete zrnka 1-2mm než mnou vybraný 2-4mm? To budu muset sehnat někde, většinou je vyprodaný. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2019 15:19 R Muž Anthrax [4787] Re: DokyMichal
U mě taky bez problémů. Mám ho asi necelé tři roky. Barvu nepouští, žádnou neplechu nedělá. V akvárku to tak lesklé není (spíš vůbec).
Zkus dát kořen na černou podložku a za to dej zelené pozadí (jakože rostliny) a uvidíš, jestli ti to vyhovuje. :-)
Edit: rybicky.net/nadrze/… do kolonky dno zadej „flexi“ a můžeš se podívat na celkem dost nádrží, ať víš, jak to v akva vypadá. I s tím kořenem něco najdeš.
Edit 2: Pokud bys chtěl světlé dno, tak ti doporučím písek do bazénových filtrací (0,6 - 1,2 mm).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 26140x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15926-substrat?od=151