Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Substrát

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Substrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 12:03 apinek
no záleží kterejm rostlinkám.některejm to nevadí a některý maji radši hrubší.taky záleží jestli tam budeš chtít mít travičky a jemňounký rostlinky.co to bude za akva?společný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 11:02 Fajnxman
Jen jestli by to nevadilo rostlinkam, tak jemny pisek . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 09:26 Fajnxman
Ahoj, diky za radu maji ho tam. A tedy myslite ze pisek 1-2 mm je vyhovujici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 09:06 apinek
na akvaristovi maji černou jemnou drť,tam se podívej.má asi 1-3mm,jestli si dobře pamatuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:54 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
No prave . . . a proto asi ten stercik cerny . ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 20:38 Muž filipsi [1295] – Re: Fajnxman
Co fujizuna? (pravda, "ponekud" drazsi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 20:27 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Ja bych chtel dno cerny a cerny pisek ce tezko schani . ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:55 apinek
když č4 je velikej,tak č 3 bude menší,logický,ne ;-)
nevim,co na tom nechápeš.prostě křemičitej písek 1-3mm a máš to vyřešený.
buď to objednej přez net,nebo to kup v hornbachu,nebo globus...apd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 18:16 Muž Fajnxman [1] - Rostliny
Takze to je na no moc velke? A cislo 3 je mensi nebo vetsi sterk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 18:10 apinek
2mm až 2cm
nedávat!
křemičitý písek 1-3 je nejlepší!!!
seženeš na ratajovi a na akvaristovi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 18:10 Žena Elffka [9]
Mělo by to být 3-6 mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 18:05 Muž Fajnxman [1] - Rostliny – Drt č.4
Ahoj, nikde jsem nenasel kolok cca milimetru ma drt č.4 ? Prosim poradte . . . diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:41 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Vari
taky si radši přesiju pískoviště :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:40 Vari
není nad říční štěrk, je to prostě přírodní, nemůžu si pomoct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 22:23 Žena hankaaa [2] – Re: kuriertomas
pozeram na tvoje fotky, a to dno sa mi nezda rovnake :-D to na prvnej foto vyzera ovela tmavsie :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 23:43 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku tak presla nejaka doba a pisem skusenosti s AQ...rastlinky rastu krasne,riasa sa nerobi,od zalozenie som len raz stiahol vodu a doplnil....rybkam sa dari,vseto je skvele...oproti strku to je nadhera
potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 13:56 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Ja som pouzval kalicky hrubsi strk z akvaristiky po 30sk...po skoro roku som po stdovani sa rozhodol dat STARE DNO a Aquaclay Ground.Zatial vsetko funguje,velmi sa mi paci to dno...uvidime neskor,zatial palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 15:12 Alofok – ..
Na obalu vždy píšou PROPRANÝ,ale vodu to ani nevidělo.Vypláchni to až do "dokonalosti" palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 14:16 Radim, Ostrava
No ono s pískem to je asi jiné než se štěrkem. Nehledě na to, že štěrk je v obchodě v igelit pytli a le pokud je opravdu praný, tak není usušený a když se dá mokrý štěrk do igelitu a ještě k tomu vlhký..co to udělá? Zapaří. A kde se zapaří tam se komu daří? bakteriím, které v akva mít asi nemusíme, ne? Co vy na to....Ne dělám si srandu, ale měl jsem trochu jinou představu o tom jak to funguje....Raději ten štěrk jěště hodím vyvařit ho vařící vody. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 13:16 rolandmynar
To já mám zkušenost přesně opačnou. Koupil jsem v Carrefouru pouštní písek, v Hornbachu ještě křemičitý do0,8mm a nebylo v tom ani smítko. Pral jsem jako blázen a nakonec úplně zbytečně. Nic z toho nevzešlo. coze ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 13:10 Muž Eff [417] - Rostliny
Jojo, cedník/síto je mnohem rychlejší řešení než máchání v kýblu s dvaceti vodama. Sajrajt proteče a za chvíli je po zábavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 12:45 Radim
Koupil jsem štěrk 10kg. Prodejce říkal, že je praný a že ho stačí poue jednou ve studené vodě promíchat. Nevěřil jsem a udělal to dle svého.Dobře jsem udělal. Po dvou praních šel ze štěrku takový bordel, že kdybych to hodil do akva tak bych místo něj měl žumpu. Takže 2 x praní + jednou přes jemný cedník na nudle procezení a teď zvažuju lázeň v teplé vodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 15:50 Muž georged [44] - Živorodky
Bydlím v paneláku a ve vaně jsem to propíral v italském hrnci na špagety (víko je z půlky jako takový cedník) a pral jsem to takk cca po 2 kg... a vanu jsem ani neškráb(jen jsem musel potom rozdělat sifon a vyndat z něj kamínky co mi utekly :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 15:08 Žena ufinka [28] - Asie
poznamka: v paneláku propírat leda vše ve vaně, ale tu si drobnými částečkami poškrábete.
Já už tady raděj písek kupuji v Hornabachu, jakkoliv je to blbé, jelikož ten je aspoň opravdu částčně propraný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 14:37 Muž AmorFati [37] - Amerika
Po dvou dnech propírání štěrku jsem zjistil, že nejlepší metodou je procezení v jemném cedníku. 4lověk se nemusí tahat s těžkými kýbly vody a navíc je to i efektivnější a rychlejší. Z kýblu se nikdy nevylije špína, kal a co hůř ani drobný písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 20:45 rolandmynar
Záleží jaké množství ho budeš propírat. Pokud desítky kilo jako já tak to ani dočista nejde. Převařovat písek je nesmysl stačí nalít drobet sava. :-)
Opět věc názoru ale SAVO ne to tedy NIKDY !!! ne coze ne



SAVO je na desinfekci super přípravek. Chlór, který obsahuje, je velice těkavá látka a velmi záhy se stratí.

Jinak já jsem vždy dával k novému štěrku starý a mimoto taky starou vodu z akvárka. Dá se pak velice záhy zarybnit.


Taky jsem dal vždycky do fungl nového filtru houbičku ze starého fungujícího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 20:38 Muž chicko [124]
určitě do čista, nejlépe vyvařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 23:22 Muž georged [44] - Živorodky
Předpokládám, že to bude křemičitý písek ;-) . Čím víe budeš prát tím lépe. Per tak dlouho dokud z toho poteče zbarvená voda. Já strávil propíráním 60kg písku půl dne(a to je teda zábava :-D, a měl jsem od toho docela bolavé ruce :-D). Jinak i tak v něm zůstane spousta živin a může se stát, že po napuštění akva bude voda lehce zbarvená - to nevadí žádná panika, ono se to usadí a odfiltruje. Jedině snad, kdyby jsi propírání podcenila a voda byla jako mléko, tak odsát a napustit znova, ale to se nestane pokud si dáš s propíráním opravdu práci... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 23:12 :-)
Opět věc názoru ale SAVO ne to tedy NIKDY !!! ne coze ne
Já bych řekl, že je to daleko bezpečnějčí než napouštět kořeny solí, i když pravda, po několika hodinách s toho sava taky nějaká ta sůl vznikne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:57 Sidonius
Savo je jednička mezi dezinfekčními prostředky. palec
Nedocenitelnou skutečností je, že se rychle a bezpečně odbourává. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:56 Muž filipsi [1295]
Proc? Nejaky racionalni duvod, nebo odpor k chloru jako protest proti "Nouve Chapelle"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:51 Muž ČUPR [204] - Tetry
Záleží jaké množství ho budeš propírat. Pokud desítky kilo jako já tak to ani dočista nejde. Převařovat písek je nesmysl stačí nalít drobet sava. :-)
Opět věc názoru ale SAVO ne to tedy NIKDY !!! ne coze ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:50 Usine
Záleží jaké množství ho budeš propírat. Pokud desítky kilo jako já tak to ani dočista nejde. Převařovat písek je nesmysl stačí nalít drobet sava. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:33 Muž ČUPR [204] - Tetry
S propíráním se to až tak nemusí přehánět. Neměl by kalit vodu, ale vymývat z něj dokonale všechny jílové částice se nemusí. Hnojivo ke kořenům je z větší části právě z těchto částic, tak nač je pracně vymývat a pak je draho kupovat a zas je tam dávat? ;-) Převaření je dobré, jistota je jistota. Propírat ještě po převaření už je ale nesmysl.
Věc názoru.... palec a praxe k tomu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:18 Muž wayn [79]
S propíráním se to až tak nemusí přehánět. Neměl by kalit vodu, ale vymývat z něj dokonale všechny jílové částice se nemusí. Hnojivo ke kořenům je z větší části právě z těchto částic, tak nač je pracně vymývat a pak je draho kupovat a zas je tam dávat? ;-) Převaření je dobré, jistota je jistota. Propírat ještě po převaření už je ale nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:14 Muž ČUPR [204] - Tetry
Prevareni se mi zda zbytecne.Je to kvuli infekcim,ale je mala pravdepodobnost ze by se naka objevila...
********
Ta pravděpodobnost je tak vysoká - úměrná podle zdroje toho štěrku. Ale věř, že povařením nic nezkazíš - naopak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:54 Muž hanz [27]
Prevareni se mi zda zbytecne.Je to kvuli infekcim,ale je mala pravdepodobnost ze by se naka objevila...Propirat je dobra vec,protoze az budes chtit presadit rostlinky v zabehnutem akva,tak bys se zvyrilo to co nebylo propranim odstranene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:21 Muž ČUPR [204] - Tetry
Doporučuji přepírat... přepírat... přepírat... až do úplné dokonalosti - průzračné vody v kbelíku. Potom pořádně vyvařit a znovu proprat. Nezapomeň před propíráním udělat zkoušku na přítomnost vápenatých sloučenin (já to dělám kyselinou solnou). Nevidím důvod, proč to neproprat dokonale - odměnou Ti bude čistá voda v akváriu. Po založení akvária ale stejně počítej po několik hodin (dnů) s mléčným zákalem, než se začne vytvářet rovnováha a rostliny začnou produkci kyslíku a oxidů. Místo špatně propraného štěrku (mylně si někdo myslí že je to živina pro rostliny :-D ) přidej ke každé rotlině tabletku hnojiva ke kořenům. S nasazením ryb vůbec nespěchej ! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
lepši do čista do čista ;-) po trochách do škopku a proplachovat a i tak to nebude ono X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:15 Muž vencisimo [7]
čim čistější, tim líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:13 Chrostík – Čistota nového štěrku do akvárka.
Ahoj, v tomto týdnu mě čeká propírání nového štěrku na dno mého nováho akvária. Chtěl jsem se zeptat, jestli je potřeba tento štěrk propírat až úplně do dokonalosti, nebo jestli, nebo jestli nebude vadit, když bude trošičku ze začátku kalit vodu.
Dík za reakci. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 11:07 Muž Nik [191]
Pro rostlinky určitě ne. O ramirezkách nevím nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2007 10:47 kubis – štěrk
poraditě mi jeslti tento štěrk je vhody pro rostlinky a pro cichlidy ramizerove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 08:32 kubis – štěrk
:-| :-| :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 19:21 kubis – štěrk
mysliš! ja mam ve asi 1 litr ve 200 litrovem a nevim že by šuměl! :-O :-O musim skusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 19:05 Muž Nik [191]
Protože to píšeš ty sám - je to štěrk, co se používá ve stavebninách a tam, jak je všeobecně známo, žádný druh vápence nevadí. Spíš naopak. ...narozdíl od akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 18:42 kubis – štěrk
proč mysliš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 17:43 Muž Nik [191]
nalij na to ocet. když to bude šumět tak určitě ne. Ajá si myslím, že to bude šumět na 110%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 17:07 kubis – štěrk
*OSTRÉ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 17:06 kubis – štěrk
SAMOYDŘEJMĚ ŽE BYCH TY OTRÉ HRANY OBROUSIL palec palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 26140x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15926-substrat?od=1001