Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa 2000

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   21.06.2022 20:56 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Beastie
No nevím, dnes je móda u lidí na každou blbost tabletku. A většina akvaristů to přenesla do akvárií. Ano vím, že se sem s importy dotáhlo mnoho nemocí, ale každý akvarista, když si jde pořídit rybu by si měl tu rybu pozorně prohlédnout, než za ní utratí peníze. Za 46 let své praxe jsem žádnou eshu nikdy na nic nepotřeboval, kdysi dávno jsem si nechal v lékárně udělat 1l FMC a použil jsem z něj asi 50 kapek než jsem ho někomu daroval. Mám sice po ruce entizol, kdyby náhodou bylo třeba na nějaké dražší eLka, ale zatím jsem ho nepoužil. Vše je o hygieně akvária, správném nákupu, transportu a karanténě. Když budete své rybky pozorovat dá se mnoho věcí vyřešit i bez medikamentů. Zkuste použít trochu přírody, listy, šišky apod. Uvidíte, že to vaše rybky ocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 20:28 Žena Beastie [318]
Když jsme tedy u toho,že esha není, jaké jsou alternativní zdroje Levamisolu ? UK fóra řeší nějaké odčervovací tablety od velkochovatelů drůbeže nebo nějaké takovéhle hrůzy.
Aquaristikshop NDX nemá, teda pokud se anglicky nejmenuje jinak a amazon taky nic, tak jsem jen zvědavá, zkusím ještě nějaké zapadlejší obchody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2022 14:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ariusjordani
Fotka k příspěvku - pouze doplním,
- nejde pouze o problém v ČR, ale celé EU
- sehnat dnes třeba léčiva od f. Colombo, je i pro mne velký problém, chovatelé platí i desetitisíce za jedno balení
- Léčiva typu eSHa jsou veterinárně nahraditelná,
- třeba takový Acriflavin Vám "nahradí", zastoupí v řadě případů, léčivo eSHa 2000 ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2022 13:12 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanis
S problémem eSHy a jiných přípravků je to takto. Česká léková agentura tyto přípravky zařadila mezi léčiva a oficiální dovozci tato léčiva nezaregistrovali. Takže nejsou schválena jen pro území ČR. Oficiální stanovisko Tetry, která v tomto seznamu má také pár výrobků, je že pracují na schválení. Protože většina zastoupení pro ČR má i zastoupení pro SR přemístili skladové zásoby do prodejen na Slovensko, kde tento problém zatím nikdo neřeši. Dle zákulisních informací obsahovaly tyto produkty i látky, které nebyly na obalech, proto je asi postup trochu zdlouhavý. Každopádně v ČR zatím tyto produkty distribuovat nelze. Pokud to někde dělají, dělají to na vlastní triko, proto to zvýšení ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2022 12:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
- Léčiva firmy eSHa je možné zakoupit v rámci EU z doprodeje, cena přepravy je ovšem cca 13-15€ , destinace Německo
- www.aquaristikshop.com/…
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2022 20:20 Žena Beastie [318] – Seznam veterinářů s esha
Má uz někdo vyzkoušeno který veterinář teda produkty esha prodává? Super zoo v Praze už zásoby nemají a ani jeden veterinář v okolí v katalogu eshu nemá tak jsem zvědavá, jestli už někdo uspěl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2022 08:10 Žena Jana V. [3] Re: Silviebaris
Musím říct sovu včerejší zkušenost. Nakonec i já sem v superzoo v Kolíně sehnala eSHa 2000 a eSHa exit. Těch tam dokonce mají ještě tak 15ks..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2022 21:55 Muž Xif [336] Re: Jana V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 19:00 Silviebaris Re: Jana V.
Když sjedeš o pár přispévků níž,Tojsouveci to tam popisuje..tam odpověd určitě najdeš..Já eshu 2000 normálně koupila v akvaristice.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 18:38 Žena Jana V. [3]
Zeptám se ještě tady. Co tedy je s timto konkrétním léčivem? Chápu že se běžně nemůže prodávat, ale prodává ho tedy třeba veterinář, nebo někdo někde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 21:10 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: geralt
Ano,prodává se normálně-neformálně,ale pouze ze skladových zásob.Výroba a prodej některých léčiv je v současnosti zakázana,podle nových směrnic EU s ohledem na jejich složení a negativní vliv na přírodní prostředí,týká se to veterinárních i humánních přípravků.Např. výroba Entizolu (tablety) končí a metronidazol ve formě čípků si můžeme strčit do . a ׀ .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 20:13 Muž geralt [11] Re: MARTIN HORÁK
u nás to eshopy majú v ponuke, nedávno som sám kupoval (asi pred 2 týždňami)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2022 18:57 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: geralt
Ne neprodává se normálně. Možná existují výjimky, ale je to nyní zakázáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 17:46 Muž geralt [11] Re: Johny Ondra
predáva sa normálne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 17:19 Muž Johny Ondra [0] – eSHa 2000
Nevíte někdo náhodou to se eSHa 2000 přestala prodávat????? Pokud ano, co použít na krupičku místo toho, pže tohle bylo zaručeně nejlepší.. :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 16:52 Muž vlka [3444] Re: Pavel50
Já koupil v SuperZOO za 240 Kč 20 ml a tady : www.akvatera.cz/…
Svoji nenačatou flaštičku jsem daroval nějakému akvaristovi u nás z Vyškova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 16:09 Muž Pavel50 [30] Re: geralt
Nakoupit není problém, ale ta cena trošilinku hodně vyskočila... Koukal jsem dneska jako blázen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2022 14:30 Muž geralt [11]
tak ste ma vystrašili... radšej som nakúpil do zásoby :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 15:26 Muž Uwe.T [34] Re: Motýl
Loni jsem řešil u neonek krupičku a omylem jsem eshu koupil dvakrát, tehdy jsme si nadával...a ted se nesmí zašantročit, stejně jako rtuťový teploměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 12:18 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Filip58
Ono to začalo před let v Německu. Léčiva smí vyrábět a prodávat jen farmaceut. Týká se to přípravků pro všechna zvířata. Proto sera přestala používat antihelmetika a do tremazolu apod cpe výluhy z čajových lístků a atd. Největšími hovadinami zásobuje EU Německo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2022 18:18 Muž Filip58 [17] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku Aktuálně se vážně nemůže prodávat, týká se to i dalších výrobků a výrobců.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 16:20 Brodys Re: Pavel50
Bylo mi řečeno, že se to netýká jen výrobků Esha, ale všech léčivých výrobků. Zverimex by je prostě neměl prodávat. Jestli si ony oprávnění doopatří nebo je budeme muset kupovat u zvěrolékaře se zatím neví. Mám tuhle zkušenost s Eshou a Sera, vyřešil jsem to nákupem na netu, ale ne všude měli skladem. Na veterinu jsem se ještě nedostal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 16:01 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavel50
Já jsem k tomu žádnou informaci nenašel, samozřejmě to může být pravda, ale taky nemusí, prostě to může být jenom výpadek ve výrobě nebo distribuci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 15:46 Muž Pavel50 [30] Re: Josef
Ano, problém asi je, bylo mi řečeno, že pošahaná EU eSHa léčiva zakázala, takže nebudou. Co je u prodejců skladem tak je, potom šmytec...
Zdá se mi to docela tragické, mám sice preventivně nakoupeno, ale expirace léčiv je přece jen nějaká a měla by se určitě dodržovat a co potom?! Kam šlápne a dosáhne EU, tam nejen tráva neroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 14:36 Brodys Re: Jozef
Je teď s těmi léčivy ve zverimexech problém, údajně legislativní, ale na nwtu zatím bez problémů, takže bych se předzásobil zde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 14:00 Muž Jozef [311] Re: raks1
Ako to myslíš, že sa prestala predávať. Veď je na sklade každého väčšieho e-shopu.
www.invitalshop.sk/…
www.shrimp.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 13:23 raks1 – eSHa 2000 se nedá koupit
Zdravím, přestali prodávat eSHa 2000. Máte někdo tip jakým přípravkem se dá nahradit? Něco šetrného s podobným spektrem účinků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2022 21:16 Pertinax Re: faba
Nevím co léčíš, ale všeobecným pravidlem je, jednou započatou léčbu dokončit. A pak teprve podle výsledků ev. zkusit jinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2022 19:43 Muž faba [0] – Esha
Dobrý den
Když jsem nasadil na rozpad ploutví eshu 2000 dnes a zítra mě příjde Bactopur direct mám před změnou léčky vyměnit vodu prosím?Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 20:27 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Anthrax
Zdar,ve všech 3 částech filtru mám molitan o různý hrubosti,asi to nechám být.Já tu eshu použil pro jistotu,samice pancíků maj odrbaný ploutve po obtěžování samcema,tak aby do toho nechytly plíseň.Víceméně jako desinfenci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 19:12 R Muž Anthrax [4765] Re: jakaf
Ahoj, nevím co máš ve filtru za média ale pokud tam není např. aktivní uhlí, tak do něj nezasahuj. Výměnou části vody se nic nepokazí ale vyloženě nutné to kvůli tomuto léčivu není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2021 13:48 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Esha 2000 co dál po aplikaci
Nazdar lidi,použil jsem dle návodu 3 dny po sobě Eshu 2000 - měl jsem podezdření na bakteriální rozpad ploutví,i když jsem nové ryby měl 10 dní v karanténě.Mám teď po aplikaci eshy 2000 vyčistit náplň filtru a vyměnit 1/3 vody,nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2020 17:30 Muž Bartex [159] Re: Bartex
Kdyby se nekdo setkal s podobym problemem, tak prinasim info, jak to s flickem dopadlo. Po par dnech uz to vypadalo, jako kdyz se cloveku strhne strup. Kuze byla v miste flicku svetla, ale jiz hladka. Dnes (par tydnu pote) uz "Flíčka" mezi ostatnima ani nepoznam. Takze mu to hezky zaroslo a vratil se mu i pigment. Stastny konec :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 22:23 Muž Bartex [159] – Plíseň (flíček)
Fotka k příspěvku Ahoj!
Zítra v poledne to bude 72 hodin od první aplikace Esha 2000 na jednu Danio Perlovou, ktera je v izolaci ve Flašce. Prvni den dostala 1 kapku (4l vody), druhy a treti den pul kapky... Dnes pri posledni kontrole byl plesnivy flicek stale viditelny (subjektivne lepsi, ale urcite ne dobry). Nemam predstavu, jak dlouho takova vec muze trvat. Pisou, ze ve vyjimecnych pripadech je mozno lecbu prodlouzit. Kazdopadne me zajima vase zkusenost. Jak dlouho takova vec muze trvat? Uz z Flasky zacinaji lozit nad hladinu levatky... :-D prikladam foto z misticky, kdy sla rybka do izolace (den prvni) misticka ma takove brousene plochy, muze to trochu zkreslovat.
Flicek zmenil barvu na sedou...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 18:43 Muž RAP [1553] Re: vlka
Léčiva jsou k léčení, nikoliv k prevenci v karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2020 17:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vlka
- já nevím jak vy, ale já když karanténa, tak slivovice
- samozřejmě že uvedené léčivo do karantény patří k léčbě ryb
- karanténa znamená pouze oddělení léčby v separaci, bez omezení podávání léčiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2020 14:31 Muž vlka [3444] – eSHa 2000
Hezké odpoledne, používáte někdo eSHa 2000 i do karantény k rybičkám nebo rostlinkám ? děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 23:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- nejlépe bude, pokud nově vzniklý stav, budete opětovně konzultovat zde na foru, ne vždy jsou aplikace léčiv obdobné, ke stavu ryb a vývoji onemocnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:58 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
dobře děkuju za radu a pak to maám aplikovat kdyby se to náhodou objevilo zase? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- pokud jde pouze o preventivní opatření, tak postupujte jak jsem uvedl,aplikujte pouze tu dávku prvního dne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:51 Muž bici10 [24] - TetryRe: lacewings
právě že jsou všechny rybky v pořádku. měla to jen jedna tak to chci dát jako prevenci tak proto se ptám co a jak a jestli to mám dát všechny tři dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2019 22:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bici10
- odeberte třetinu vody a aplikujte dávku prvního dne, jako do plného akvária, po zhruba třech hodinách doplňte vodu na plný stav, pokud by v průběhu léčby byla reakce ryb nepříznivá, doplňte vodu okamžitě
- délka léčby nejde určit časově, sledujte pozorně průběh, podle toho je možno odvodit, je to vždy závislé na podmínkách v akváriu a druhu rozsahu onemocněni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2019 22:22 Muž bici10 [24] - Tetry
ahoj všem, koupil jsem přípravek abych preventivně začal s aplikací.Dnes ráno jsem byl nucen po dvou dnech zkrátit utrpení mé rybce sad neměla už ocasní ploutev a byla to za 3 mesíce druhá rybka. chci začít s léčbou aby to nechytli další rybky a ty jsou v pohodě žádnej náznak rozpadu ploutví.Zítra vyměnim vodu a použiju přípravek. Má otazka zní- jak dlouho mám dávkovat? jen ty 3 dny jak píšou v letáku? nebo mám dávkovat dýl? po jaké době mám pak znovu požít přípravek? nebo mám zase použít až uvidím že se to nejaké rybce třeba zase dělá? všem děkuju za postřehy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 15:16 Muž nekdo [355] Re: jitkab
i z letáku je vidět, že se může ještě několik dnů pokračovat - pokračoval bych v tom "menším" dávkování tzn 12 kapek/100 litrů. pokud se to zlepšuje, tak klidně ještě 3 dny bych se nebál. Vodu bych neměnil (nechci snižovat množství účinné látky), vyměnil bych jí až po úspěšném vyléčení (pak už zase naopak nechci mít léčivo) - pokud máte ve filtru aktivní uhlí, nebo jiný adsorbent, tak v době léčení nepoužívat.
tzn jen dodat léčivo 12/100
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 10:58 Žena jitkab [2] – betta
Dobrý den, dala jsem na radu a 3 dny aplikovala eshu 2000 kvůli bettě (ubývající, potrhaná ocasní ploutev, nezájem, skrývání apod.), dnes je 4.den, ploutev se mi zdá lepší, nicméně mohl by mi někdo poradit, zda mohu eshu aplikovat déle, nebo mám udělat pauzu, kolik vody vyměnit, či nic neměnit a jen ještě dodat léčivo. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 15:10 Muž HeRa [15] Re: Magic
Ted koukam, ze jsem to napsal az moc JISTĚ :)
Chtěl jsem napsat přesvědčený a ne jistý ...jisté je na světě akorat jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2019 15:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Magic
-IV u ancíků je ten samý internetový strašák, jako BRP u bett
-popisy příznaků jednotlivých typů onemocnění, jsou "někdy" pouze orientační, nikoliv přímo určující ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.10.2019 13:16 Muž Magic [879] - RostlinyRe: HeRa
HeRa napsal:
Dle meho zkoumani (a ano je to jen porovnanvani priznaku ) jsem si jisty, ze slo o i.vodnatelnost. Nedopatral jsem se tomu, co by to mohlo byt jineho. Mate nekdo tuseni ? (nafoukle bricho, hodne vypoukle oci a zjezene supiny)


To máš podobne, ako keby som ja povedal, že mám horúčku, bolí ma brucho a preháňa ma, tak to znamená, že mám týfus.
Môže to byť (našťastie) kopec ďalších vecí, a to, že si sa nedopátral iného znamená akurát to, že o chorobách rybičiek toho vieme málo a popísaného je ešte menej.

Ja osobne by som povedal nejaká vnútorná bakteriálna infekcia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 10:23 Muž HeRa [15] – Infekčni vodnatelnost
Protoze v plastovem kyblu se ta rybka nedala vubec pozorovat,prolezl jsem sklad a u mych dalsích nadrží jsem v sobotu rano objevil jeste 2 malé desetilitrovky.
Jednu jsem teda poradne umyl a naplnil vodou z akvaria, dal bublifuk a dle doporuceni jsem jeste v poledne aplikoval 2 nasobek ESHA 2000 na 3 hodiny a pak opět vymenil vodu za vodu z akva. Lepsí to odpoledne nebylo,ale vidtelne asi ani horší. Pro Direct jsem proste v sobotu nemohl (velka rodinna oslava). V nedeli rano jsem zjistil, ze to rybka vzdala. Bohužel. :-(
Ostatní rybky jsou nyní v akva v poradku bez pridavani jakekoliv chemie. Tak snad uz bude klid.
Dle meho zkoumani (a ano je to jen porovnanvani priznaku ) jsem si jisty, ze slo o i.vodnatelnost. Nedopatral jsem se tomu, co by to mohlo byt jineho. Mate nekdo tuseni ? (nafoukle bricho, hodne vypoukle oci a zjezene supiny)

Dekuji opozdene vsem za rady.

Ad Cisteni filtrace:Skaldba medii sunsun 603b byl do patku - 1l siporaxu dole , nad tim filtracni vata, jemny a strední molitan (krom siporaxu vse z puvodniho baleni), ale i po mesici mi prislo, ze voda stale neni tak cista jak bych chtel. Odebral jsem proto cast siporaxu(cca 0,6l), vycistil jemne v akvarijni vode molitany a vatu a vratil do sunsunu tam i ten hruby filtr a snizil prutok. Takze dle meho se zadne cisteni ala Karluv most nekonalo - to jen pro vysvetleni hmm O filtraci ale budu rad diskutovat ve vlakn s filitraci, kam jdu psat a predem diky za rady .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2019 11:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
problem je ,že se jedná o rybu kde příznaky určí akvarista podle internetu, přitom se mnohdy nejedná vodnatelnost

-dalším problémem je možná samotná aplikace, kdy je dobré příště to konzultovat zde na foru
-zkuste rybu separovat v jakékoliv dezinfikované nádrzi o obsahu cca 5l a aplikujte dvojitou dávku prvního dne eSHa 2000 na tři hodiny koupele, ten to postup opakujte i druhý den
-použijte vodu z akvária ,teplota k léčbě, každý den výmena vody před aplikací, v případě jakýchkoliv nežádoucích příznaků při léčbě, rybu odlovit zpět do nádrže, před stanovenou tříhodinovou dobou
-v důsledku, že nelze stanovit přesnou problematiku, považuji toto za optimální řešení ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 12540x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11404