Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 20:45 meleri Re: Adam
neonky jsem mela ctyri roky a sice jsou to opravdu krasne ryby ale prijdou mi trosicku nudne...ale dekuji za radu! chtela bych zkusit ty tetry, ryby meho detstvi, z nostalgie, a k tomu ty pancernicky a ancitruse, no a casem, ale fakt az pozdeji, ty endlerky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 20:43 meleri Re: katterinecka
no uvidim, jestli je vubec sezenu... :-( spis to vidim na ty pandy, protoze ty jsem videla, ze maji.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:49 Muž Ad@m [1051] Re: meleri
Čo tak 25 neóniek červených+8 pancierničkov panda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 15:34 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: meleri
Já pancéřníčky třískvrnné mám a při dobré údržbě a dobré aklimatizaci jsou v pohodě. Teď mi sice dva uhynuli, ale mojí blbostí. Jediné, co je problém je, že se přeci jenom hůř shánějí. Jinak jsou to krásné a veselé rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.01.2013 14:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
nemusíš se s těma počtama tak omezovat, třískvrnní jsou fakt malí, ti ti moc bordelu neudělaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:13 meleri Re: katterinecka
aha, no ono je to tak, ze zalozit to chci kolem 12 brezna, to uz budu z cr zpatky ale bohuzel, 1 dubna je akva burza tady a chtela bych uz koupit ty endlerky (tam skoro ani zadne jine ryby nemaji) no apak postupne, ty tetry nebo pancernicky....
ale ti triskvrnni se mi libi, dala sem si je do oblibenych a pokusim je sehnat!
s otiky jsem mela jenom problemy, nevim proc, vzdy mi uhynuli, tak doufam, ze to nebude tak i s pancernicky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:11 meleri Re: Dreamdiver
ja prave ty tetry cerne mela jako mala a meli jsme jich malo, asi ctyri, ale vis jak to kdysi bylo..
patnact to je hezke, to bych nakonec mohla, ale nesmela bych uz tam mit ty pancernicky a asi jen par tech endlerek....no bude to tezke rozhodovani!
kazdopadne dekuji...
ta tetra cerna, ona uz neni tak popularni jak kdysi, a nikdo se s ni moc nechlubi tak ani nevim, jak by vypadala kdyby bylo to hejno patnacti.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:42 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: meleri
Jo, to je rozumný, hezky postupně. Já jen že tetry jsou fakt nejlepší ve více kusech, vidím to u tetry modré, mám jich 11-12 (se pořád tak hemžej, že si nejsem jistý :-) ) a chtělo by to ještě přidat, jen je mám v pracovní třicítce, tak to nechci přehánět. Až konečně! překopu svojí 250l nádrž, chystám tam nějaké fakt velké hejno teter nebo drobnoústek, velké hejno malých ryb je krása.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
ani ne, měla jsem je s krevetkami, ale to se těžko určuje jestli jsou choulostiví. Když příjdou do zaběhlýho akvárka tak to bude v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:10 meleri Re: katterinecka
ti triskvrnni vypadaji super, ale asi se budou tezko shanet....a jsou choulostivi?libi se mi, ze jsou tak mali!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:08 meleri Re: Dreamdiver
takhle by to bylo nejlepsi, jenze by mi tam asi po case chybely barvy.....a endlerky mam strasne rada...a kdyby se mnozily, nevadi, mam je kam davat....
ono je to tak, ze nejdriv koupim ty tetry, pak tri tydny pockam. koupim pancernicky, a ancitruse, pak zas pockam...no a casem zas ty endlerky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:05 meleri Re: katterinecka
ok dik, jeste o vsem popremyslim, ale ti pancernicci a tetry urcite budou! triskvrnni? jdu se mrknout do atlasu.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
uvidíš co z těch bett vyroste, třeba se tam porovnaj všechny (je možné že se i samci snesou).
Pandy jsou taky fajn. Obvykle když jsem koupila pancíky ještě mladé tak už moc nevyrostli, ale to hodně záleží i na stravě. Z těch menších druhů jsou hodně čiperní třískvrnní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 12:00 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: meleri
Za mně bych se na endlerky nebo platy vybodnul a dal jen 15ks teter, 6-8 malých pancéřníčků a když jinak nedáš, tak jednoho ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:55 meleri Re: katterinecka
no, ty tetry, nejradsi bych mela jen jedno velke hejno ryb plus jeden ancitrus, ale kvuli detem...proto tech teter jen deset, at to zas neni prerybnene...

prave ja s temi pancernicky nemam zkusenosti, delaji moc bordel? ale prijdou mi roztomili, chtela jsem ty pandy, nebo nejake ty nejmensi, proste nechci velke ryby.

platy jsou fajn ale kdysi jsme je meli jeste jako deti a dost casto umiraly...
asi to necham s temi tetrami pancernicky, ancitrusem a par endlerkami a ty betty budou nebo pujdou pryc, podle toho jak se jim bude darit...
dik moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
dospelé enlerky nechá napokoji, ale asi se bude pouštět do krevet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
těch teter bych tam dala klidně víc, však uvidíš jak se bude dařit akvárku a jak to bude vypadat, přidat se můžou vždycky.
Mečovky jsou opravdu dost velké a taky prasátka, to už radši platy, ty jsou trochu menší a taky pekně barevné.

Můj oblíbenec s pancíků je Sterbův, taky jsem koupila nádherné tmavě hnědé pod názvem venezuelský (ale prý se měli jmenovat jinak), nebo klasika zelený. Oni se chovají hodně podobně (až na nějaké vyjímky), to je spíš o vkusu. A taky záleží na barvě dna, jednou jsem měla skvrnité a nebyli vůbec vidět, splývali se dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:45 meleri
a navic ta mecovka asi moc pratelska k endlerkam nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:45 meleri Re: katterinecka
no, chtela bych tam mit jen rybky z jizni ameriky, az teda na ty betty, ale ty by byly jen na doziti...
co si myslis o te mecovce, bylo by to moc jak pest na oko mezi temi drobnejsimi rybkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:43 meleri Re: katterinecka
jo ty tetry cerne, to je moje slabost z detstvi stydim barevne moc nejsou ale je s nima legrace...ale protoze jsou takove tmave tak k nim chci pak nejake barevne zivorodky, s tim ze male zivorodky by pojedly ty tetry a nebo bych je davala znamemu pro jeho oskary....
myslite, ze akva bez pancernicku nebude ono? doslova miluju ancitruse, takze ti tam budou nastopro a k nim teda ten koren....no, asi to bude ta prvni varianta, mecovky jsoup precejen dost velke...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
co ztřeba razbora klínoskvrnná, nebo Hengelova (ta je trochu menší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:41 meleri Re: kofejn
takze jsou to zajimave rybky...no, priznam se, ze neonky jsem mela ctyri roky a sice jsou to nadherne rybky ale prijdou mi prave "nudne". tim nechci nikoho urazit, protoze jsou jinak velmi oblibene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: meleri
pancíci jsou fajn, pořád rejdí po dně. Ale ty černý tetry zrovna moc barvný nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 11:38 Muž kofejn [963] Re: meleri
Manželce se nejvíc líbí svým chováním pancéřníčci skvrnití. Pořád někde rejou, šmejdí ve stonkovkách i po kořenu a navíc drží hejno (narozdíl od neonek). Říká jim prasátka :). V našem akváriu jsou další akční v pořadí jsou otíci, pak neonky a nakonec kakaďáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:28 meleri
jde mi o to, aby tam byly barevne rybky (kvuli detem) a vesele, zive...pancernicky jsem nikdy nechovala, je radost je pozorovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:28 meleri
a nebo:

10 teter cernych
1 samec endler plus 2 samice
par mecovek mexickych.
1 ancitrus
ale uz zadni pancernicci
a hejno krevetek
neritina

co myslite, ze je lepsi??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:25 meleri
ahoj, taky mam dotaz ohledne rybek...cca 114l nebo mozna min, prazdne ma 120l. a v nem by byly:
10 teter cernych,
6 pancernicku,
1samec endler a k nemu dve samice,
plus 3 bojovnice (pokud to bude jen jeden samec) co se mi vylihli,
jeden ancitrus,
krevetky (nechci aby se mi mnozily, na to mam jine akvarium)
neritina.

ty bojovnice kdyby to nedelalo dobrotu muzu darovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:45 Muž monty [86] - AmerikaRe: malyLibor
malyLibor napsal: Naopak hejno 20 neonek (nejlépe modrých), 8 pand, 8 otíků, a skupinka 1 samec a 2-3 samice cichlidky kakadu.

Je možné nakombinovat i v počtu 15 neonek modrých, 5 pand, 5 otíků a pět sekernatek + ty cichlidky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:43 Muž monty [86] - AmerikaRe: Moucha
Já to prochopil, prostě přiměřeně :-D

Moucha napsal: ty relativni meritka jsou desny... to je jako kavova lzicka... nebo koflik, ci hrnek (ten muj ma objem 0,5L), pripadne na "špičku nože" (to pak jeden vezme nuz na maslo a druhej filetovaci a hnedka je rozdil nekolikanasobny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:00 Muž duko1995 [32] Re: danio
akvarko mam 90x44x28 tak nejak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 07:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
ty relativni meritka jsou desny... to je jako kavova lzicka... nebo koflik, ci hrnek (ten muj ma objem 0,5L), pripadne na "špičku nože" (to pak jeden vezme nuz na maslo a druhej filetovaci a hnedka je rozdil nekolikanasobny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2013 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No to je rozměr "jako když solíš vajíčko na měkko" smich V populaci, o níž je známo, že veškerou svou potravu zbytečně přesolujeme...Takhle dochází k překrmování akvárií smich Už je mi to jasné...špatné měrky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Úplně jsem na ně zapomněl.... tak hlavně měnit tu vodu, aby ti je neotrávily dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:10 Muž monty [86] - Amerika
Stejně trochu musím, mám tam ty neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2013 23:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Čekat, pravidelně měnit vodu a nezapomenout krmit. Akvárko je třeba krmit, stačí malinkatá špetka (jako když solíš vajíčko na měko) vloček 2x týdně. Podpoříš tím zajetí filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:36 Muž monty [86] - Amerika
Tak rostlinky tam mám, teď jen čekat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:24 Muž monty [86] - AmerikaRe: malyLibor
By se mi bohužel nevešlo na místo, kde je teď, ale to neva. Nemusí to být plné ryb, když budu mít papoušky, budu spokojen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Všechno jsou to rybky čistotné a při pravidelných výměnách vody by neměl být žádný problém... Pokud místo neonek modrých, které jsou nejmenší, dáš větší obecné nebo červené, tak jich dej třeba jen 12... ale tak jak jsem to napsal, by to mělo klapnout. Škoda, že jsi to akva neudělal 80x40x40, rozdíl v ceně by byl minimální a vlezly by se tam i ty drobnoústky - nádherné rybky, i když trochu dost choulostivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 22:19 Muž monty [86] - Amerika
Díky za reakci.
Ty tři jsem tam dal díky prckům, fakt bych doma tak dlouho nevydržel, vodu měním poctivě, zítra dorazí rostlinky, tak bude veseleji. Měním každý den 10l.

Ani jsem nepočítal s tím, že tam dám všechny ze seznamu, vybral jsem velikostně ty, co by tam mohly padnou. Ancíci jsou větší. Sice nerad, ale klidně je oželím. Otík se mi také líbí.

Za ty druhy, co jsi na psal, jsem rád, líbí se mi všechny.

Fakt jich tam mohu dát tolik? Jestli dobře počítám, tak jsi mi navrhl 20+8+8+1+2+10 ryby, tedy celkem 49 ryb. Nebude to bujabéza?

Edit: Asi jsi to zeditoval při mém psaní.
Takže neonky, otíky, pandy, a papoušky? Hejno drobnoústek si odpustit? Tedy 20+8+8+1+2?

A kdyby místo 20ti neonek jich bylo méně, mohly by déle přibýt ty drobnoústky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 22:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
1. rada - teď bys měl na rybičky jen myslet, ale nedávat je do akva. Měl bys vysadit všechny ty rostlinky, co máš v prezentaci popsané, a pokusit se zachránit ty tři rybičky, pokud jsou v akvárku už vypuštěné, a to tak, že budeš obden měnit 3 kýble vody za čerstvou, a to tak 3 týdny. Potom bude stačit výměna vody 2x týdně a po měsíci a půl už jen 1x týdně. Po měsíci budeš moct přidávat další rybky.
Tvůj seznam je naprosto skvělý. Jediné, co bych vypustil, jsou paví očka a ancistrusové - dělají moc nepořádek a na anciky to akva je přeci jen malé. Naopak hejno 20 neonek (nejlépe modrých), 8 pand, 8 otíků, a klidně později, tak 4 měsíce po založení ještě hejnko 10ks drobnoústky purpurové (když seženeš) nebo trpasličí (když neseženeš purpurovou) a skupinka 1 samec a 2-3 samice cichlidky kakadu je skvělá volba. Ty ramirezky už bych tam nepřidával, bylo by to už přeplácané a navíc jsou ještě náročnější jako kakadu.
Ty rybky, co sis vybral, jsi vybral skvěle. Ale je třeba si uvědomit, že jsou to rybky přeci jen vyžadující jistou péči. Nejdůležitější je zajistit jim kvalitní vodu, a to opravdu důslednou výměnou nejméně 25 litrů vody každý týden a v případě potřeby i odkalením dna. Pokud jim ale zajistíš základní péči, odmění se ti nádhernými barvami a velmi zajímavým chováním.
Edit: Tak jsem se znovu koukl na tvou prezentaci, ale ty nemáš klasickou stovku 80x40x35, ale sice lépe řešenou, leč o 16 litrů menší 80x30x40cm... tak tě asi trošku zklamu, ale v takovém akvárku by asi nebylo vhodné tolik rybek... budeš si muset vybrat jen jedno hejno, a to ti doporučím ty neonky, alespoň zpočátku. Přeci jen jsou pro začátečníka vhodnější než drobnoústky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 21:13 Muž monty [86] - Amerika – Co nakombinovat - začátečník
Jsem začátečník, akvárium zakládám.
Co si vybrat do stovky a jaké počty a hlavně, seženu vše běžně?

Rád bych měl neonky, 1 pár papouška
Dole otíky, pandy nebo ancíky

Ale pokud to vymýšlím blbě, nechám si poradit.

Našel jsem si toto:
Neonka obecná
Corydoras panda
Otík
Apistogramma cacatuoides
Ancistrus dolichopterus
Mikrogeophagus ramirezi
Sekernatka mramorová
Paví očko - málo
Drobnoústka purpurová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:34 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: duko1995
To je hezké, ale jaký štěrk - hrubý/jemný? Jaká je asi velikost těch kamínků? A světlo má kolik wattů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:28 Muž duko1995 [32] Re: danio
danio napsala: No, měl bys mít sám nějakou představu, ale se stolitrovkou už se dají dělat slušná kouzla :-) Ono to všechno záleží na tom, jaké tam budeš mít osvětlení, co by sis aspoň tak nahrubo představoval, co tam dáš za dno atd. Založ si tu prezentaci, trošku ji vyplň a pak budeme spíš schopni Ti něco doporučit ano Pokud začínáš, tak hlavně nikam nespěchej, přečti si co nejvíc informací o rybkách a rostlinkách, které chceš v akváriu mít a ptej se dřív, než něco spácháš, předejdeš tím zbytečným problémům a zklamání ;-)
Doporučuji nakouknout i do tohoto fóra rybicky.net/forum/15-zacatecnik - jsou tam odkazy na dobré články, které by sis určitě měl přečíst. Ale ta prezentace tady je základ, pak se vážně líp radí.
diky moc mam na dne šterk osvetleni mam neon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Při správném světle jsou nádherné... koupil jsem si je jen tak "neber to za pětikačku" ale nakonec si mne získaly. Jen mne překvapilo, že i když jsou menší než maculatky, tak rády loví malé krevetky, kdežto maculatky si jich vůbec nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
rybicky.net/nadrz/10703/15.jpg lepší fotku bohužel nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
V Hornbachu jsem je před rokem bral za 5,-Kč, teď je mají myslím za 7,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
označené jako boraras brigittae, ale spíš to byly skvrnoocasky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
skvrnoocasky za 9kc??!!! kdyz si predstavim ze jsem ji je objednaval pred par lety za nejakejch 80kc/ks a stejne jsem je ani po pulroce nedostal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
jo galaxky jsou na burze levnější, ale třeba zrovna ty skvrnoocasé jsem kupovala ve sklorexu za 9kc, což je podle mě hodně dobrá cena. Jestli je chceš kupovat na burze tak raději předem napiš prodejci, aspoň budeš předem vědět že je tam budeš mít a za jakou cenu, budou předem nachystané a nebudou se muset tolikrát přelovovat.
Taky v brně na burze budu, tak se tam třeba potkáme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:29 Muž fousac [39] Re: katterinecka
Aha, dík za info. Já bych stejně počkal do února na akvaburzu. Minule jsem tam právě kupoval galaxky a oproti Sklorexu jsou za polovinu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=4901