Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2018 19:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: martin386
Pro skaláry to tvoje akvárium není vhodné, byť by to slušně zredukovaly. Co třeba?
rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry

Já si kvůli téhle rybě málem pořizoval akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 19:29 Muž martin386 [17] - Živorodky – Dominantní rybky do 112L akva.
Nějaké typy na dominantní rybu do mého 112L akva? (Čistý objem počítám ca 90l).
Nyní se v akva nachází jeden rak, dva krunýřovci, tři dánia pruhované a cca 15 živorodek Endlerových.
Přemýšlím nad osazenstvem.. co mě zaujalo, by byla asi pára skalár, ovšem to akvárium není zrovna největší pro ně.. Chci zároveň něco, co mi mi redukovalo živorodky, mám nyní cca 10 mladých a z toho dospělých 1 samec a 3 samice, kdy víc asi ani nechci, nějaké jsem již rozdal, ale většina jich ještě přežívá..
Přemýšlím ještě třeba 10-15 neonek, ale to pořád nevyřeší můj problém s živorodkama, popř. dát živorodky nadobro pryč..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 19:14 Žena Rutty [0]
Moja predstava akvárka je rozhodne zelenšia ako teraz. Egeriu podstivo zostrihávam a rozsádzam a Vallisneria už tiež vyhnala ďalšie 4 rastlinky. dáke chcem ešte aj dokúpiť a až poto rybky. Rybky sme my nekupovali, tie sú z predošlého maličkého (20l) akvária, dostal ich synátor k narodeninám stydim od dedka. Vtedy nám prísavka prišla ako vhodný "čistič", ešte sme si nenaštudovali, aké to narastie. Je pravda, že jej osud visí na vlásku :-D. Za rady ďakujem, zostaneme len pri gupkách, kým neomrzia X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2018 14:21 Žena drvi [2894] Re: Rutty
Tak jsem se dívala na vaši prezentaci: těch rostlin je opravdu strašně málo, k nastolení rovnováhy v akvu se živorodkami by bylo potřeba osázet (jakýmikoli rychlerostoucími rostlinami) asi 80% dna. Je pravda, že kupované rostliny jsou poměrně drahé, ale ve vašem okolí je jistě nějaký akvarista, který se po prostřihu akvária přebytečných rostlin rád zbaví. Zkus se poptat. Tu přísavku thajskou někomu věnuj nebo ji vrať do akvaristiky, ta se k těm živorodkám vůbec nehodí. Je v dospělosti veliká a pokud v mládí trochu likviduje řasy (čemuž moc nevěřím) v dospělosti to rozhodně dělat nebude. Gupky nech v akvu samotné, poměrně rychle se rozmnoží a akvo zaplní. Pro bettu spolužuití s nimi vhodné opravdu moc není, potřebuje totiž čistou vodu a gupky jsou "prasátka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 14:03 Muž HanysOV [54] Re: Rutty
Já bych té Egerie koupil místo 9 stonků tak 9 košů a nechal plavat. Když jsou gupky, nechal bych jen gupky. Oni si to časem zaplní. Tetrám by se vedle nich nemuselo líbit kvůli čistotě. A četla sis dospělou velikost té přísavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 13:54 Žena Rutty [0]
Ďakujeme za rady, tak myšlienky na Bettu sme sa vzdali ;-) Zadné rastlinky sa krásne rozrastajú (Egeria densa a Vallisneria spirallis), teším sa, keď zakryjú, celé pozadie akvárka. Časom doplníme zopár gubiek a možno malý húfik Tetier ohnivých, ak ich niekde zoženieme. Nebude to moc? Ešte raz dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 14:48 Žena petulka [11]
Ahoj vsem,
Tak ta akarka je krasna jen jestli se mi podari ji tady sehnat no nevim nevim.
tak ta beta bude urcite a k tomu nejaka ta parova rybka a mozna mensi hejnko teter a je to.
ono dost zalezi co tady sezenu.
Na burze jsou vetsinou akorat tak zivorodky ti betaci a potom nejake rostlinky krevetky a tim to hasne hold to neni jako v Cesku. Kazdopadne dik!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 13:13 Muž martmart [106] Re: vaaclav
Souhlasim s vaclavem, zelene sem mel, paradni rodice, krasne koukani jak se staraji o poter, hezke ryby, lecos si nechaji libit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 12:56 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
Ramirézky jsou háklivé a krátkověké radši bych šel do rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:54 Muž Kubaa [718] Re: petulka
No já si myslím, že do 100 L akvária je jeden druh párových rybek + betta tak akorát. Tyhle ryby se od hejnových odlišují právě tím, že potřebují svůj prostor, teritoria. Víc jich tam dát můžeš, ale trochu se ztratí jejich kouzlo. Spíš bych je doplnil právě nějakou hejnovou rybkou. Ale pokud tam chceš ještě nějaké labyrintky, tak bych volil něco teplomilného, třeba vrčivky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:47 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Zajímavá a nádherná rybka je rájovec.. škoda, že máš přes léto 33 stupňů. Jinak ono moc těch párových ryb není.

EDIT: Být tebou bych šel do hejnka nějakých gavůnků :-) alespoň 3 samce a více samic. Nebo třeba jen 5 samců a žádné samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:36 Žena petulka [11]
Akvarium ma 80 cm na sirku ma sto litru a je huste osazene. Mam tam dost svetla tmavy sterk mekkou vodu. Jedina nevyhoda v lete teploty stoupaji az k 33stupnum v byte. Muj sen je mit tam hlavne ramirezky a mam moc rada pavi ocka a betty. Cichavce jsem nikdy nemela. Vim ze existuji i iine male cichlidky ale je problem to tady sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:21 Muž Kubaa [718] Re: petulka
A o jaké akvárium jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:19 Žena petulka [11]
Ahoj ja se priznam ze nevim co do toho akvaria dat. Krevetky se mi vubec nemnozi pritom ve vedlejsim akvariu nosi jak o zivot. Mam tam sest pancernicku a jednu neonku na doziti. Ja jsem cely svuj zivot mela hejnove rybky a chci neco jineho. Chtela bych nejake krasne a zajimave parove ryby napadaji me jen ty cichlidky a gupky ale ty jsou spindiry a pak ti cichavci a betaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:11 Muž Kubaa [718] Re: petulka
Chováním možná ano, ale teplotně je to nevhodná kombinace. Medoví čichavci dlouhobě prospívají, pokud mají teplo v létě a pokles teploty v zimě, jsou to subtropické ryby z horských oblastí severu Indie, dokonce až z Nepálu. Trvalý chov ve vysoké teplotě je asi hlavní příčinou toho, proč jsou tyto kdysi (v době nevytápěných akvárií) naprosto bezproblémové ryby dnes málokomu vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:00 Žena petulka [11]
Ahoj snaseji se cichavci medovi s betakama a s ramirezkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:32 Muž Kubaa [718] Re: Hanča
Nevykat ;-)

Vybral bych si druh, který mě zajímá a pro který je to dostatečně velké akvárium (viz atlasy atd nebo dotaz zde). A pak bych mu to akvárium zařídil podle potřeb. V případě některých druhů je lepší zůstat u jednodruhového akvária, v případě jiných lze dva tři druhy zkombinovat. Ale méně druhů je často více.

Takže například já, kdybych měl takové akvárium volné a k dispozici, bych si do něj dal spoustu rostlin, 5-6 vrcivek trpaslicich a k nim hejnko razborek a krevetky (vrčivky je budou žrát). Ale možností je mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:30 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Rutty
V současné době bych tak ještě měsíc dva nic nepřidával a dokoupil rostliny, aby jich bylo tak alespoň 5x více, než máte. Betta určitě ne, potřebuje teplejší vodu, než by bylo gupkám milé. Dokoupil bych ty gupky a nechal tam jen ty gupky. Nebo gupky darovat a zvolit si jiný 1 druh ryby, co tam budete mít. Třeba jen jednu jedinou bettu a té přizpůsobit podmínky (akvárko je pro ní tak akorát velké a je radost na bettu koukat, ani byste nemuseli mít jiné ryby).;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 09:29 R Muž afc1886 [14704] Re: Rutty
Ahoj, tak zatím máš ještě čas na přidání dalších rybek, který můžeš věnovat tomu, že dosadíš další živé rostlinky. Až bude akvárium zaběhlé, tak bych se asi raději vyhnul kombinaci betty a samečků pavích oček. Ono když bude betta rapl, tak ty krásně barevné ocásky živorodek působí na bettu jako červený hadr na býka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:15 Žena Rutty [0]
Ahojky, tak aj ja sa zaradím do zástupu túžiaceho po rade. Máme 55l akvárium, založené nedávno. Prezentácia "50l tichej zelene". Chceli by sme ešte zopár rybiek doplniť, ale nevieme sa s manželom dohodnúť :-D Chceli by sme jednu bojovnicu a s ďalšími už je problém. Ja chcem rozšíriť rady gubiek o 2kusy samičiek (máme 3samčekov a 2samičky) a mužík by rád niečo iné farebné, ale sám nevie čo. Za rady ďakujeme ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:10 Hanča Re: Kubaa
A jak by jste sestavil toto akvárium vy?
(Třeba i bez té Betty a krunýřovců)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2018 09:10 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Hanča
Udělal bych jednodruhové akvárium s větším hejnem nějaké menší tetry (např. neonka modrá) nebo razbory (např. razbora bornejská) nebo menším hejnkem nějaké menší živorodky (třeba živorodka wingeova).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:00 Muž Kubaa [718] Re: Hanča
Jestli toužíš po spoustě barev, dej si tam barevné kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:59 Hanča Re: RE5PEKT
Mohla bych se zeptat,jak by jste akvárium sestavil vy ? ( Třeba i bez té Betty )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2018 08:56 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Hanča
Živorodky raději ne, hůře by se ti hlídala čistota vody. Betta potřebuje relativní čistotu, protože má celkem náchylné ploutvičky. S velikostí je to na hraně, ale ještě by v úvahu padalo malé hejnko (10ks) razbora hengelova a espeho.

Mohla mít: V této velikosti zatím rozhodně ano a pak dát dědovi, jak říkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:55 Hanča Re: Kubaa
A nemohla bych je tam zatím mít ? Mají tak 4cm zatím,potom bych je dala k dědovi ,ten tam má velké akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:54 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Hanča
Souhlasím s Kuboou, krunýřovce daruj/vrať do akvaristiky a pořiď si nějaké pancéřníčky, třeba trpasličí, malý, třískvrnný. Ten trpasličí plave dost i ve vodním sloupci, což možná pro bettu není úplně vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:53 Hanča Re: Amatértom
A nemohla bych tam přidat nějaké živorodky ? A třeba k bettě dát ještě 2 samičky?
Nechám si ráda poradit ,ale chci tam mít hodně barev :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2018 08:49 Muž Kubaa [718] Re: Hanča
Tak toho někomu věnuj, ten do tak malého akvária nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:45 Hanča
Tak menší omyl , spletla jsem se mám krunýřovce skvrnité stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:30 Muž Kubaa [718] Re: Hanča
Přidal bych otíky, je to hejnová rybka. Ale dávat až do dobře zaběhlé nádrže. S bettou to není tedy zrovna ideální kombinace, jejich teplotní nároky končí zhruba tam, kde u betty začínají. Až budeš bettě zvedat teplotu třeba kvůli léčení, bude jim horko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:27 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Hanča
Co takhle nějaké pancéřníčky, co vydrží vyšší teplotu, kterou potřebuje betta? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 08:22 Hanča – Jaké zvolit rybky?
Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké rybky dát do akvária 54l (60x30x30), podmínkou je aby tam byl 1 beťák a 2 otíci, které už mám v menším a chci je přestěhovat :-)
Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2018 19:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fantomik
Tetru si vyber v atlase. Je jich tam mraky. Nevím co se ti líbí a já taky s většinou z nich nemám zkušenosti.
S ramirezkami je jediný problém - jsou hodně citlivé na kvalitu vody.
Mi šlo o ty 2 páry. 2 páry je nejhorší možný počet ryb, slabší kusy budou bity. Když jsou 3 páry, tak se ta agresivita víc rozprostře a nehrozí tolik problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 18:47 Muž Fantomik [38] Re: NHKG
Tak mi dej tip, jaké hejno teter tam šoupnout. ;-) A jestli je s těma Ramirezkama problém, tak i Akara zelená by šla? Tu jsem kdysi měl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2018 18:29 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Amatértom
Moje jsou taky pod hladinou, i když jsou tam s nimi čichavci. V dolní části akvária se drží třeba tetra průsvitná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 18:27 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Já je měl s rájovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 18:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
U mě byly maximálně 10cm pod hladinou. Měl jsem v té době u dna mírumilovné velké cichlidy (Satanoperky). Tak je možné, že plavou tam, kde je místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 18:02 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Mně se neonky černé drželi zase spíš u dna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 18:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fantomik
Volil bych jiné tetry než neonky černé, protože ony se hýbou převážně těsně pod hladinou.
2 páry je nejhorší možný počet. Ramirezek jen pár a dej je a otíky mnohem později než ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 17:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Fantomik
Krása :). Pokud trefíš slušný kusy ramek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 17:54 Muž Fantomik [38] Re: Amatértom
Díky za info. Ale myslel jsem cca tohle:
10 sekernatek
1-2 pary Ramirezky
6 krunyrovcu -otiku
20 neonek černých
Jinak akva 118x35x40.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 17:28 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Fantomik
Nedávno se tu řešilo, že přítomnost určitých druhů ryb, které se zdržují u hladiny je mohou stresovat, což z nich pak dělá doslova sebevražedné skokany. Dokonce je někdo nedoporučoval i k soužití se skaláry. Proto jsem se ptal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 17:22 Muž Fantomik [38] Re: Kubaa
Jasně, ty lišty nebudou utopeny, ale když tyhle rybky drobet skáčou, tak aby se nepraštily do hlavy a nebyly pak praštěny! (By mohly dopadnout jak já) Ale snad se nejdřív rozhlýdnou, kde maj ranvej. :-D
Další rybky? Zatím v klidu přemýšlim. Tyhle jsem si přal uz před lety... Ale nejdřív dno, rostliny, a až to pořádně poroste, tak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 16:25 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Fantomik
Co tam ještě máš za rybky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 16:19 Muž Kubaa [718] Re: Fantomik
To by snad mělo stačit. S těmi kanty tomu moc nerozumím, máš je přesně na hladině? Nechal bych hladinu pod ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 16:15 Muž Fantomik [38] – Sekernatka Mramorová
Tak nevim, jdu si pro radu. Původně jsem chtěl do akva tuhle rybku, ale dnes jsem si akva přinesl, trochu jsem znejistěl. Sice je akva 118cm dlouhý, ale jen 35cm široký. K tomu podélný lišty, takže to pak dělá 23cm. Nevím, jestli prostor nad hladinou bude těm rybkám stačit.
Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 11:15 Muž PetrJ [24] Re: Anthrax
Máš pravdu, to je zkušenost pro příště :-) .
Jen jsem se díval na tvou 72 a tam máš opravdu 50 ryb!!!! To si fakt nedokážu představit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 10:52 R Muž Anthrax [4788] Re: PetrJ
To je přesně to o čem mluvím. Kdybys místo 2 takhle prťavých skupinek nasadil hejno 20 ryb + pancéřníčky, tak by to bylo hned o něčem jiném ;-) Méně druhů někdy znamená více ryb a lepší podívanou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 10:39 Muž PetrJ [24] Re: kostka
No máš akvárko jen o málo větší než já a já tam mám 6x tetra ozdobná, 4x pancéřníček skvrnitý a včera koupeno 8x neonka obecná. Plánoval jsem ještě 4x tetra císařská, ale po vpuštění neonek je tam ryb až až a maximálně tam půjdou ještě 2 neonky do počtu 10 ks. A neumím si v tak malém akvárku představit více pancéřníčků, pandy jsou asi menší, ale ti moji už jsou dost velký a když začnou rejdit, tak je jich plný akvárko

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=1351