Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:43 Žena drvi [2894] Re: HanysOV
Fotka k příspěvku Ja je mám, mám právě odchov a samec má asi 15 cm, samice asi 11 cm. Jasně, že jiný ryby už tam být nemůžou. Mozna jeste trochu vyrostou, ale těch 30 cm, to bych nevěřila, možná v přírodě nebo v opravdu velikým akvu a neomezeným přísunem potravy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 11:38 Muž HanysOV [54] Re: drvi
Opravdu? Do 140 litrů (asi hrubého) dvě 30 cm ryby? Navíc tyhle jsem nikde k dostání neviděl. Možná jsem jen neměl štěstí, ale připadá mi to jako dost nedostupná rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:42 Žena drvi [2894] Re: sajfrdík
Záleží, jaké máš akvo, jestli chceš víc rostlin nebo ti jde hlavně o ty ryby. Pokud ti jde k krásné ryby, mohu doporučit kančika motagujského nebo podobné středoamericke cichlidy - do 140 litrů jeden pár, vyvedou ti mláďata a je úžasné je pozorovat - krásne ryby
rybicky.net/atlasryb/kancik_motagujsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:30 Muž sajfrdík [14]
Ahoj,jaká samotářská rybka by se hodila do 140-ti litrového akvária..Myslím aby bylo celý jen pro ní(vyjma bojovnice)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 20:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: katef
Buď jednodruhová, nebo klidně s pandama a myslím, že danio by taky prosperovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 18:58 R Muž vaclav [14613] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: katef
Ancíky si tam nedávej zkus to z otíkama jsou to malincí krunýřovci ale chce to chvíli počkat nejsou to rybky do nově založeného akvária. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_napsky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 18:49 katef Re: Amatértom
A s čím by se dal rájovec dobře chovat? Nebo bych měla v akváriu jen je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 18:45 katef Re: nekdo
Já vím že to úplně čističi nejsou, kameny mám porostlé řasou a ty mrchy mi místo toho ožírají listy. Ale mě se hrozně líbí a ráda je pozoruju, jak cucají tou svou tlamičkou, tak jsem si říkala, že by v tom akváriu nevadili. Myslela jsem, že bych tam dala tak 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 17:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: katef
Čichavec také není zrovna nenáročný. Když už nenáročná labyrintka, tak rájovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 17:19 Muž nekdo [355] Re: katef
Neznám nikoho, kdo měl ancistrusy déle a tvrdil i po tom, že se jedná o čističe
Co rybicky.net/atlasryb/danio_perlove, případně rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
Pancernicek je na dno určitě dobra volba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 17:17 Maq Re: Wanderer
Nedoporučoval bych sumečky průsvitné někomu, kdo se ptá evidentně jako začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 17:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: katef
Náhodou, neonky vydrží hodně. Na čističe-ancistrusy moc nevěř, ty bych tam vůbec nedával, ale ti pancéřníčci svoji práci odvedou. Měl bych tajný tip. Nejsou sice moc barevní, ale když jich dáš tak 15 - 20, tak to bude paráda. rybicky.net/atlasryb/sumecek_prusvitny A vždycky, když jsem je viděl, tak nádherně drželi hejno.
K nim hejno danií rybicky.net/atlasryb/danio_perlove takových 40 - 50ks, bude to pěkný kontrast a super akvárium. A dál bych nic nepřidával. Na úklid stačí šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 16:55 katef – Rada
Dobrý den, mám zatím ještě nezprovozněné akvárium o hrubém objemu 112 l, ale teď do něho dodělávám 3D pozadí, takže ve finále bude objem ještě o něco menší.

Zajímalo by mě jaké ryby by do něho byly vhodné. Nechci mečovky, black molly, paví očka ani platy, protože ty už mám ve vedlejším akváriu a chtěla bych je obě mít různorodé. Taky ani neonky a tetry mě nenadchly, protože kamarádka je chová (tetry krvavé a neonky, myslím, obecné) a tvrdí, že ty neonky jsou hrozně přešlechtěné a nic nevydrží, no a tetry se mi ani nikdy moc nelíbili. Chtěla bych nějaké méně náročné ryby, které by byly společenské a aspoň trochu barevné.
Přemýšlela jsem nad rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly nebo rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane , ale ráda si nechám poradit.

Co se čističů týče, tak jsem myslela, že bych si tam nasadila moje odchované samičky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny a dokoupila jim samečka. K nim jsem přemýšlela nad rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda, které chová moje kamarádka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2019 10:42 R Muž Anthrax [4788] Re: NeLiška
Držel bych se při zemi. Ty duhovky jsou dost velké ryby. Dal bych je (10 ks) a k nim na dno pancéřníčky (10 ks). A nebo hejno parmiček (20 ks), jestli se ti to zdá fádní, tak nakombinuj mechové a čtyřpruhé (je to jeden druh), a na dno znova ty pancéřníčky (10 ks). A další ryby (natož hejno) bych nepřidával. Alespoň ne zatím, dokoupit ryby lze vždycky. :-)
Ono až tam ty ryby dáš, tak si budeš říkat, že je to celkem málo a že by akvárko zvládlo víc ryb. Ale drž se při zemi, dej tomu čas, ryby vyrostou z prodejní velikosti a ty budeš ráda, že jsi to na začátku nepřerybnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: NeLiška
Velmi pěkné hejno dělají Limia perugiae www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 10:27 Žena NeLiška [0] Re: PaJe68
Díky, o parmicče ještě popřemýšlím. Můžete mi prosím ještě poradit, kolik rybek toho posledního hejna bych tam mohla dát, aby nebylo přerybněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 23:08 Muž PaJe68 [6] Re: Wtl
Nic. Mělo by to být v pohodě.
Snad by jsi je nezabila? rozzureny Časem se to samo obmění. Já taky začínal s mixmašem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2019 23:01 Muž PaJe68 [6] Re: NeLiška
Razbora Espeho drží hejno a jezdí v horní části akvária, pak Tetra Červenoůstá jezdí pospolu a spíše dole až střed nádrže. Myslel jsem si, že Tetra Krvavá bude držet hejno, ale je po celém akvárku. Mám ale větší akvárko, kolem 430l.
Jinak souhlas se Smetany. Parmičky bych doporučil pouze do jednodruhového akvárka. I když drží krásné hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 22:51 Muž Smetany [1226] Re: NeLiška
Parmičky jsou dost mrchy a nejsem si jistý jejich soužitím s gavůnky. Ryby určitě nedávej najednou ale postupně aspoň ve 3 fázích s odstupem tak měsíce když nebudeš mít během toho měsíce žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 21:13 Žena NeLiška [0]
Dobrý den. Tak za dva týdny budu dávat první rybky do akvária (viz. prezentace). Ráda bych:

Gavůnky boesemanovi - 8-10ks
Parmičky mechové - 8ks
Panceřníčky tečkované-6ks
A k tomu nějaké pěkné hejno. Přemýšlela jsem nad Razborou Espeho, Daniem perlovým nebo nějakou tetrou.
Mohli by jste mi, prosím, poradit:

a) jaké rybky by mohli tvořit toto hejno a kolik.
b) jestli je takové osazenstvo do mého akvária vhodné (počtem a druhově).

Předem děkuji za ochotu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 18:58 Wtl Re: afc1886
Dobře, díky za odpověď. Akvarium rozměr 80x45x35, osazené rostlinami, filtr Eheim 150l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2018 18:49 R Muž afc1886 [14714] Re: Wtl
Chtělo by to více informací o akváriu, ale když mám takhle poslepu střílet, tak pro skaláry to je malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 18:42 Wtl – Rybky
Zdravím dostala jsem od znameho akva 120l s rybkami 5x tetra citronová, 4x pancernicek zelený, 3x Black molly, 2x ancistrus, 2x skalár je to v pořádku? Co případně změnit? Mockrát díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 16:03 panky83
Díky za rady, ty parmičky jsem chtěl přendat z mého menšího akva 54 litrů, protože pro ně je malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2018 13:15 R Muž afc1886 [14714] Re: panky83
Přidej pandy a ty tetry, ale nejdříve přidej rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 12:26 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: panky83
Můžeš, ale ctibum má pravdu (bylo by to vhodnější řešení). ... hejníčko... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 12:14 R Muž ctibum [6926] Re: panky83
Než dělat rybí polívku, tak bych přidal bych spíš Tetry ;-) 8 ks není moc hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2018 12:07 panky83
Zdravím, chci se zeptat mohu přidat 8 parmiček čtyřpruhých do mého akva 128l (v mé prezentaci jako no. 2), kde mám 4ks mečovek, 8 teter krvavých, 4 panceřníky pandy a 2 Ancíky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 21:02 Muž Biglees [4] - Asie
Dobře, děkuji vám za pohotovost a za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:28 R Muž romant [27987] Re: Biglees
Klidně to s těma zakrslákama(od Šmerdů) zkus, nedávaj už jiný větší druhy, nedávaj je brzy, dej je až tak po dvou měsících po založení akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2018 20:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Biglees
Plevelní šneci, okružáci a levatky. Konkrétně třeba ti otíci se mi zas tak neosvědčili. Řasy budou žrát, až nastane bída a hlad, což je v normálním akváriu s ostatníma rybama docela utopie.

A do těch tvých 125l bych dal taky maximálně jenom pár větších ryb. K těm čichavcům pak hejno razborek a bude to paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:19 Muž Biglees [4] - AsieRe: romant
Dobře, děkuji, a ještě jedna věc, protože ziju v Brně a chodim do Sklorexu a tam mají odchovane čichavce, tak jestli by to nezměnilo situaci? Nebo jsou i tak náročni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:17 R Muž romant [27987] Re: Biglees
Já bych to nekombinoval a dal buď pár perleťáků a nebo modrých, budeš mít větší prostor pro další osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:12 Muž Biglees [4] - AsieRe: romant
A kolik tak na 125L? Pár modrých a pár perleťových s příp. Možnosti malých rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:11 R Muž romant [27987] Re: Biglees
Ano, jsou to povětšinou importy a dovedou vyškolit i vorezlejší borce. X-) Já bych šel do perleťáků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:09 Muž Biglees [4] - AsieRe: Wanderer
A co tak za druh? Neritiny? Jinak ty řasožravé ryby možná tak otík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 20:08 Muž Biglees [4] - AsieRe: romant
Takže třeba dva páry těch modrých? Jinak ti medoví a zakrslí jsou náročnější, nebo co je s nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 19:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Biglees
Nejlepší řasožrouti jsou šneci. Ty rybí zástupce s tímhle zaměřením bych bral s rezervou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2018 19:02 R Muž romant [27987] Re: Biglees
Pokud jsou to tvoje první zkušenosti s čichounama, vyvaroval bych se těch zakrsláků a meďáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 18:01 Muž Biglees [4] - Asie
Dobrý den, mám zařízené akvárium (RIO 125) - 81x36x50 a chtěl bych do něj 6-8 čichavců (3x medový 3x zakrslý a 2x modrý) + 5 pancéřníčků třískvrnných. Zaprvé nevím, jestli radši vzít jednoho samce od zaskrlých a zbytek samic, nebo jednoho samce č. modrého. Nádrž je ale hodně osázená (hydrophila siamensis, lilaopsis n. zelinidae a anubiasy). Tak nevím, kolik samců by se sneslo? A druhá věc - řasy. Potřeboval bych nějakého řasožrouta, který ale nebude poškozovat výše uvedené rostliny, nějaký nápad (zajímavá by byla garra ruffa, ale ta se není moc k sehnání).. Děkuji předem za odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 11:11 R Muž Anthrax [4788] Re: Genovesa
Každopádně těch hejnových rybek bych dal víc. 8 je spíš skupinka než hejno. A taky mi v tam chybí nějaká ryba na dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 06:15 Genovesa
Jasně. Tak proto asi bude lepší pořídit tetry červené místo neonek? Počet ryb je OK?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2018 23:39 Žena Hanumana [71] Re: Genovesa
Tam šlo o topení ne o to kolik vydrží v ostatních ohledech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:30 Genovesa Re: Amatértom
Amatértom napsal: Já bych právě raději volil neonku červenou, ta vydrží víc, tam by to mohlo fungovat.
Všude čtu, že červená je choulostivější? Jsem z toho jelen už. Se ani nevyspím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:27 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Amatértom
Proto jsem zvědavej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2018 23:21 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: bobik0cz
Já bych právě raději volil neonku červenou, ta vydrží víc, tam by to mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:18 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Genovesa
Při téhle kombinaci jsem zvědavý na kolik budeš v AQ topit (s ohledem na neonky obecné a bettu) ;-)

Rostliny tu uslyšíš "co nejvíc", já ti poradím tolik kolik chceš hlavně ať se jim daří. Plné AQ skomírajících rostlin tě nezechrání. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 23:13 Muž Cherchan [7] Re: Genovesa
Skôr než začnete riešíť ryby, by som začal riešiť rastliny a celkový vzhľad AQ - za seba odporúčam osadiť 80% plochy rýchlorastúcimi a nenáročný rastlinami napr. rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa anubiasmi alebo nenáročnými echinodormi napr rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_amazonicus a na vrch dať plovoučky napr. rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes. Odporúčam pozrieť tento topic: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku.

Ryby do AQ môžete dať najskôr 3 týždne od založenia. Inak sa otrávia zvýšenou koncentráciou NO2 ( teda najpravdepodobnejšie stydim ) Čo sa týka kombinácie tak by som nekombinoval bojovnice a čichavce a takisto by som porozmýšľal aj nad inou hejnovou rybou ( pokiaľ možno, vždy sa snažte kombinovať ryby z jednoho biotopu palec )napr. rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna Prosím OT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 22:23 Genovesa
Dobrý den, zakládáme akvárium 126l, bude tam jeden samec bojovnice, samec a 2 samice čichavce modrého a 8 teter červených nebo neonek obecných.
Je naděje, že budou fungovat v míru? Kolik rostlin bychom měli vysadit do tohoto akvária? Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2018 21:41 R Muž ctibum [6926] Re: Mates165
Nic? Druhů máš dost, počty na houby...
Skalára tam podle mě nepatří, dal bych ji pryč. Nehledě na to, že by asi neměla být sólo.
Tetra je hejnová ryba, posílil bych (resp. vytvořil) hejno.
Pancéřníček jaký?
Prezentace nádrže by se hodila...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=1051