Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 22:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
No, některé betty krevetky neloví vůbec... ale jakmile ochutnají, pak loví každá. Živé je živé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 22:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
spíš bych to vyjádřil tak že rybky budou regulovat nárůst populace krevet... jen je treba mit par mist v akvarku, kam se zadne rybky nedostanou... třeba hustě porostlý kořen a krevetky vysadit v predstihu, aby se stacily "zabydlet", pripadně večer (po zhasnutí), aby měly celou noc na nalezení úkrytů

i když mi kamarád ukazoval fotku jak dospělá cherryna hoduje na hlavě betty, nebo cichlidy (teďka si přesně nevzpomenu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: UndeR
Beta si občas zobne, ale u velkých zjistí, že nejsou k snědku, a malé se schovají. Boraras maculatus si krevet nevšímají, ostatní razborky si zobnou, co se jim vleze do tlamky, čichavci medoví nejsou velcí lovci... takže pokud budeš mít dost úkrytůů, tak tyhle krevetky by ti měly vydržet - množí se docela rychle a měly by pokrýt případné ztráty způsobené rybkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:39 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
pokud bude akvárko zarostlé tak něco přežije, ale ano bude to potrava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 21:38 Muž UndeR [80] Re: malyLibor
A nebudou mít ostatní ryby, např bety tendenci považovat krevetky jako zpestření jídelníčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: UndeR
Jak už ti bylo doporučeno - parmičky bych zcela vypustil, na ně je to akva malé. Klidně bych dal bety 1+2, čichavce medové můžeš dát jeden nebo dva páry, a razborky bych místo klínoskvrnných dal raději větší hejnko nějakých menších - buď velmi podobné Hengelovy nebo překrásné lysé, a nebo razborky trpasličí či bornejské (ale ty u nás těžko seženeš, pod tím jménem se většinou prodávají razborky skvrnoocasé, které jsou naprosto stejné, jen poloviční velikosti). Kdyby to bylo moje akvárko, dal bych tam 2 páry čichavců medových, 40-50 ks razborka trpasličí a na dno krevetky red cherry nebo zelené palmaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 20:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
no jsem pro rasborky/malé dania, některé druhy jsou moc pěkně barevné... je je třeba dbát na čistotu (hlavně hlídat no3 a kvalitu zivyho krmeni - nebezpečí vodnatelnosti)

na sklo par otiku i kdyz v nádrži, kde se rostlinám skutečně daří, je řas velmi poskrovnu, takže se pak musí dokrmovat

na betu bych byl opatrnej... nekterý jsou dost prolezly ruznejma nemocema

a samozřejmě nějaký krevetky... třeba i jen neocaridiny - jako úklidovou četu

a šnekům se asi neubraníš takže okružáci a rozhodně piskořky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2014 19:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: UndeR
Asi jak píše romant. Kombinace bety a čichače je zvláštní, jsou to dvě labirintky a nemusely by se ideálně snášet. Je to o tom, na jaký kus narazíš, ale není to zrovna šťastné řešení. Ty razbory by se určitě hodily víc do té asie. Aspoň trošku znalý akvarista by to ocenil určitě víc, než mix kontinentů a sám bys na to po pár měsících taky přišel, že to k sobě nepasuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:19 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
možná bych pouvažoval i po daniiích, už je to celkem solidní délka i pro větší plavce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:18 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
Spíš bych volil razbory klínoskvrné než tetry krvavé, krvavky mám doma a podle mě pro začátek budou lepší razbory. Jinak krvavky jsou nádherné, ale jsou celkem dravé vůči ostatním, když jich ji málo a chce to velké hejno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 19:11 R Muž romant [27987] Re: UndeR
Krvavky ne, hlasuju pro ty razbory. Osobně bych ty bety a čichavcema nekombinoval a rozhodl se jenom pro jeden druh a zbylé místo využil pro to hejno. ;-)
Edit: Konec konců nad tou partou parmiček taky kroutím trochu hlavou. Jestli kvůli řasám, tak to bych je nepořizoval, stejně rychle vyrostou a zlenivý a budou jenom žrát všechno jinýho než řasy. Na řasy třeba nějaký plže. Řasy byly, jsou a budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 19:06 Žena Turbínka [2558] Re: UndeR
Když už betty tak 3, samce a dvě samice, je to takový univerzální "problémům předcházející" počet. Pokud budu vycházet, že betty co koupíš budou klasické, tedy teritoriálnější a více toužící samec, mohl by jedinou samičku uhnat, je lepší mít dvě, aby svoji pozornost mezi ně rozložil a neuháněl jednu chudinku a ostatní ryby ;-)
Edit: Tedy pokud neplánuješ jen dvě samičky, pak je můj příspěvek zbytečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 18:48 Muž UndeR [80] Re: MichoCZ
Tak jsem nakonec tedy vybral asi následující sestavu:

2x bojovnice
2x čichavec medový
3x parmička černopruhá

No a jako poslední mi zbývá vybrat nějakou hejnovitou rybku (cca 20ks)...buď razbory klínoskvrnné nebo již zmiňované tetry krvavé... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 00:17 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: UndeR
Amerika chce měkkou vodu, pokud ji dokážeš zajistit tak je barevně hezčí. Asie je víc taková bledá až pastelová, ale na odchov podle mě jednodušší.

Asie: razbora klínoskvrná, nějaký menší čichavec nebo rájovec. Betta by taky mohla být, ale ty nemám a neznám jejich společenské chování.

Amerika: samec a 2-3 samice cichlidky kakadu (do nádrže dát kokosové jeskyně), hejno teter žhavých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:34 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: UndeR
Skaláry nee. Máš moc malý akva. Do Ameriky třeba pár cichlid, ale jelikož cichliďák nejsem, nemůžu ti doporučit vhodné pro začátečníky, ale nejspíš cichlidka kakadu. Ramirezky nejsou pro začátky doporučovány. K nim hejno teter- neonky, tetry žhavé,... variant je více. A na dno hejno 6-8 kusů pancéřníčků, třeba klasika panda nebo zelený. Na Asii já odborník nejsem a ani nemám zkušenosti, ale podle mě má ta Amerika více možností.
Edit: To si ani člověk nemůže dát na čas s odpovědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:31 R Muž romant [27987] Re: UndeR
Skaláry ne, na ně to moc není a v kombinaci s tetrama krvavejma to taky není moc dobrý. Neonky se dají, ale musí se to nakombinovat tak, aby byly neonky už domácí a skaláry šly do nádrže až posléze a ne moc velký, ale ty jsme stejně zamítly. ;-) Beťák ten by šel i klidně s dvěma samicema a k tomu pořádnou partu razbor, může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:27 Muž UndeR [80] Re: cezarmilan
Váhám mezi biotopem jižní amerika a asie.
Z té jižní ameriky jsem uvažoval nad skaláry (2-3ks) ale nevím jestli přece jen tihle nejsou pro takovéto akvárium už moc velké ryby. Každopádně k nim bych chtěl dát nějakou hejnovitou rybku (hejno cca 20ks) neonek nebo teter krvavých.
Z asie jsem uvažoval nad těmi čichavci či rájovci, popř. betty. A jako hejnovku zase nějaké razbory, a k tomu parmičky černopruhé...

Nad takovýmito sestavami jsem uvažoval...ale nevím nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:20 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: UndeR
Tak skús biotopy, južná amerika, afrika, ázia, juhovýchodná ázia. Lepšie by bolo, ak by si načrtol niejakú predstavu. Čichavci sú labyrintky, atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 22:16 Muž UndeR [80] Re: Kryštof
No velkou rybou jsem měl na mysli něco jako rájovec, či čichavec perleťový,,,špatně jsem to popsal.
Atlas ryb jsem prošel horem dolem...a čím dál ho procházím tím víc jsem zmaten a nemůžu vybrat žádnou řádnou kombinaci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:59 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: UndeR
2-3 kusy jaké velké ryby?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: UndeR
Akvárium teraz treba zabehnúť cca 4 týždne a za ten čas si prejdi tu album rýb a poštuduj.
I keď sa zdá, že akvárium je veľké v skutočnosti tam môže byť čistý obsah vody 110, 100L a to na niejaké veľké ryby?, mno preštuduj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 17:33 Muž UndeR [80]
Ahoj, založil jsem si akvárium o objemu 126 litrů (d80 x v45 x š35). Stále ale váhám nad výběrem vhodné rybí posádky. Rád bych měl v akváriu nějakou tu větší rybu (2-3 kusy) a k ní nějaké menší. Mohli by jste mi prosím poradit třeba nějaký návrh, jaké ryby nasadit, tak aby se spolu snášely a akvárium díky nim vypadalo pěkně... Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 22:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vitamin2
Zariaďuješ akvárium a už máš v ňom ryby? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 20:51 Uno Re: cezarmilan
Jo rád bch ji poznal, ale na vlkou nádrž nemám místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2014 20:05 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Vitamin2
posilit stavajici, jak neonky, tak ty parmičky jistě ocení partu kamarádů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2014 20:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Vitamin2
Ještě trošku pepře, soli, mrkev, cibuli a pořádně povařit. Zatím je to dobrý paskvil.

Prvně je potřeba si ujasnit jestli to má být akvárko biotopové nebo mix všeho (za mě ne, protože to vypadá divně). Potom nastudovat jednotlivé nároky případných ryb.

5 neonek je jako plivanec do moře. Musí jich být aspoň 20, spíš 30. Parmička čtyřpruhá je pro změnu z Asie a taky je radši když jich je třeba 15. Očka to je úplně kapitola sama pro sebe. Kde jsou očka je o zábavu postaráno, protože to jsou čuňata a nadělají hrozně svinčíku a třeba neonky jsou na to naprosto alergické.

Takže:
1) biotop
2) co s původní osádkou
3) uvědomuješ si, že v případě hejnové ryby můžeš do takové nádrže dát jen jedno hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:41 Vitamin2 – zarizovaní akvaria
ahoj zarizuji akvarko 100l a zatim tam mam 5neonek,2ocka,2parmicky čtyřpruhe poradite mi co tam muzu dat jeste za rybičky a ja ke druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Uno
Nechcem ti oponovať, ale ich pravú krásu a náladu by si poznal vo väčšej nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:05 Uno Re: cezarmilan
Jak říkám, jsou spokojený, nepadaj a jsou krásně vybarvený. To by se myslím poznalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:04 Uno Re: romant
jj, to je jasný věc, to je potom jiné pokoukání, ale i tak je to pěkný pohled na lesknoucí se proužky. Já jsem ten poslední kdo by jakoukoliv zvěř trápil, takže jsem jen řek, že i tak se můžou mít dobře, ale je fakt čím větší tím lepší. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:55 R Muž romant [27987] Re: Uno
Může i být, jak píšeš, ale neonky vyniknou teprve v náležitý rozplavbě a hlavně náležitým počtu, řekněmě 30 a více kusů, to je potom lepší pokoukání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Uno
Trochu mi ich je ľúto v tejto malej nádrži. Ja mám neónky v 150L a ešte by som im doprial viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:48 R Muž romant [27987] Re: fliperan
Ne, to jsou plavci a chtělo by to metrový akvo na rozplavbu, kde se budou cítit lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:44 flipex
A jinak, mohlo by Dánio Pruhované být? :-) Vidím že min. objem 40l ale radši se zeptám profesionálů.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:26 Uno Re: kjura
Nechci se tu dohadovat o vhodnosti neonek, nejsem takovej odborník, ale já mám neonky obecné v 54 a holky jsou tam krádně velké a vybarvené. Plavou v hejnu cca 10ks a proháněj se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:23 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Uno
Z neonek je to vhodné pouze pro neonky modré. Neonky obecné a červené potřebují více místa pro plavání. S živorodkama bych to moc nepřeháněl, ty produkují moc odpadních látek. Doporučil bych ti nějaké malé razborka. Z teter třeba tetru červenou( právě si ji také objednávám do svého 54l akvárka. Na dno si můžeš dát třeba 5 otíků ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:20 R Muž romant [27987] Re: fliperan
Pokud jde o akvo ve Tvý prezentaci, tak tam nejdříve pořeš dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 21:13 Uno Re: fliperan
Já tam mám neonky, parmičky čtyřpruhé a nějaké živorodky a snášej se bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 20:57 flipex
Zdravím, chci se zeptat jaké ryby do 54l akva? :-) Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 22:57 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Legioix
A kde bys ji chtěl sehnat??? A navíc obtížný chov atd. To by sis je musel někde objednat a to radši ať tam dá sekavce ti jsou myslim od 100l. Jestli se pletu tak se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 08:58 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: michalt
tak to sorry, já to pochopil tak, že ty betty s cihlidkami na 100% + něco k tomu...

beru zpět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 02:17 Muž Legioix [574] Re: michalt
" A co z Asie by se hodilo třeba na dno místo těch otíků? "


rybicky.net/atlasryb/gara_zlutopruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 01:16 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MichoCZ
U těch čichavců a rájovců jsem si nebyl jistý, jestli se snesou s bettou. Ale rád se na ně podívám, děkuji za inspiraci. Rychlým pohledem do atlasu jsem několik zajímavých druhů objevil, prostuduji je.

A co z Asie by se hodilo třeba na dno místo těch otíků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 01:14 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Ciffik
Ale já se tady ptám, co z Asie místo těch cichlidek, ne ještě k nim. Není to z kontextu mého příspěvku zřejmé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 01:10 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Ciffik
Tady jde o to, že michalt má podobné vyznání a pokud by nemusel míchat kontinenty, tak by to nedělal. Ty ryby by se nepokousaly asi, ale človek co se v tom trošku vyzná pozná tu disharmonii. Viděl jsem smíchané dánia s neonkama a vypadalo to dost divně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2014 01:05 Muž Ciffik [761] - Rostliny
já bych řekl, že už to trochu přeháníte s hledáním těch dominant - rodinka bett + rodinka cihlidek mi příjde tak akorát - navíc doplněno o tetry/razbory a otíky - ikdyž halászlé je z kolika? ...6 druhů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 00:59 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: michalt
V Asii jsou dominanty ještě čichavci nebo rájovci. Kdybych prošel atlas tak třeba ještě něco, ale z hlavy si nevzpomenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 00:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MichoCZ
Já jsem s tím mícháním taky trochu bojoval. Moje původní představa byla mít celou nádrž jen Asii. Jen pak nevím, co na dno místo otíků. Taky bych chtěl ještě nějakou zajímavou dominantní (nehejnovou) rybku kromě betty a nevím, co z Asie by se tam hodilo. Jestli mne někdo inspiruje čistě asijskou alternativou, budu jen rád.

Na druhé straně, připadá mi velmi zajímavé, že v jedné nádrži spolu ubytuji rybky, které by se ve volné přírodě nikdy nemohly potkat. Samozřejmě, jen pokud se k sobě hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 00:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: michalt
Klidně by se tam razbory hodily. Taková klasika klínoskvrná proč ne. Proti mojemu přesvědčení je míchat Asii s Amerikou, takže cichlidky a betta se mi nelíbí, ale proti gustu. I ti otíci jsou cizinci, ale něco na čištění se hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 00:36 Muž michalt [737] - Miniakvária – Razbory vs. tetry
Ahoj. Právě zabíhám akvárium s hrubým objemem 128 litrů (80x40x40 cm) a uvažuji, jaké rybky se mi tam hodí. Akvárium bude mít tak zarostlé dno, jak jen to půjde, ale bude tam taky prostor k plavání.

Do akvária půjdou:
rodinka bett bojovnic (jeden kluk a dvě holky)
časem rodinka cichlidek (asi kakadu - jeden kluk a dvě holky)
časem menší hejno otíků

V tomto vlákně mi před časem bylo do osádky "odsouhlaseno" taky hejno teter. Ale jak jsem se dneska rozkoukaval atlasem, narazil jsem taky na rázbory a některé vypadaly, že by se do toho akvária hodily. Myslíte, že má smysl uvažovat nad tím, že bych jako hejnovou rybku (do této nádrže jen jedno hejno) měl nějaké rázbory a ne tetry? Nebo by to nešlo dohromady s těmi ostatními spolubydlícími, které jsem zmínil?

Jestli by mělo smysl uvažovat o rázborách, je některý konkrétní druh, který by se do zmíněného akvária hodil? Jestli ano, jak velké hejno by bylo rozumné, abych nepřerybnil?

Díky a hezký den.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=3801