Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 08:43 Uno Re: LiborSprysl
Tak to je pak rozhodnuto.
A co mi tedy doporučíte k párečku tlamovce modrého a zlatého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 08:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Uno
No to je blbost...labiďáci jsou jezerní...Měl jsem na mysli především rod Pseudocrenilabrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 08:17 Uno – Rybičky 50-150l
Tak jsem byl rozhodnutej, že teda tlamovce nadám a dám pouze pár čichavců zlatých a modrých, ale dle toho co napsal LiborSprysl jsem zase nahlodanej. A teď jak se říká babo raď, ty tlamovce Černoploutvé asi je hloupost strkat s čichavcema že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: peter1459
peter1459 napsal:... pri žiadnom africkom tlamovcovi ti rastliny nevydržia maximálne anubiasy, nejaké cryptokoryny alebo vallisneria gigantea a im podobné tuhosťou listov, nie to ešte trávníček, treba poriadne čítať atlas...

U afrických říčních tlamovců bez problémů rostliny vydrží....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 00:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Petr2
No... nerad to píšu, ale já osobně bych do takhle malého akvárka tetry nedával žádné. Tetry rády plavou a tak přesto, že jsou malé, by si zasloužily větší nádrž. Ale pokud by v tom akva bylo jen hejno těchto teter + skupinka 6ks Otíků... no, bylo by to ale stejně na hraně. Lepší by bylo akva 80x40x40.. je jen o maličko větší, sety v této velikosti jsou obvykle za stejnou cenu jak tebou uváděné akva a přeci jen je tam už vody víc než 2x tolik. Zkus to zvážit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 00:18 Petr2
Ahoj mohu dát do akva 60 x 30 x 30 cca (8-10)ks teter červených? rybicky.net/atlasryb/tetra_cervena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 22:01 Muž peter1459 [79] - Amerika
asi ťa sklamem, pri žiadnom africkom tlamovcovi ti rastliny nevydržia maximálne anubiasy, nejaké cryptokoryny alebo vallisneria gigantea a im podobné tuhosťou listov, nie to ešte trávníček, treba poriadne čítať atlas a to celý oktrem iného do 100l by som odporúčal maximálne nejaké šnekáčekeďchces silou mocou tlamovce ale ani pri tých nevidržia rastliny ide napr. o rody laprologus, neolaprologus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:35 Uno – Tlamovci
Ahoj lidi,
chci Vás poprosit o konzultaci. Mám 100 akvo a chci ho osadit tlamovcema. Chtel bych cca 4 parecky ale jak tak vybírám krásný jsou skoro všechny. Jediných kterých se nechci vzdát jsou tlamovci cernopruhy a pak už mi to she nějak jedno. Jen důležité info dno bude nebo je travička a mám samo i kytky takza žádný kytkozrout nebo nornik :-) Diky za nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 13:18 R Muž romant [27987] Re: t1tomas
Bude záležet na velikosti nádrže, čím větší akvo, tím větší šance, že se budou houfovat společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 13:16 Muž t1tomas [10] – Hejno?
Ahoj, mám jen ze zvědavosti jeden dotaz. Pokud by bylo v akva třeba 10 neonek červených a 10 neonek modrých, vytvoří společné hejno? Nebo se budou držet obě hejna zvlášť? Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 07:08 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: stavros
Nesmysl určitě ne. Jak je psáno pode mnou, třeba párek čichavců by tam určitě šel. Ale dal bych jim čas. Akvariu to jen prospěje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 01:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: stavros
Ti čichavci medoví by tam šli, ale stačí u nich pár. Tihle malí čichavci nejsou tak agresivní k samicícm jako ti větší... Tetry císařské by měly být ve větším počtu a ve větší nádrži, do té tvé bych je rozhodně nedoporučil, i když jsou to krásné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 22:59 Muž stavros [0] Re: Ičin
.. jak říkáš to je ta nejméně oblíbená varianta .... z toho co píšu je všechno nesmysl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.01.2013 21:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já bych volil tu nejméně oblíbenou variantu. Momentálně počkat, až se rozjedou rostliny a pořádně se zaběhne akvárium. Ono je dost možné, že se do té doby rozmnoží platy a nebude tam potřeba doplňovat nic. Spíš naopak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:54 Muž stavros [0]
Fotka k příspěvku Tak a jsou doma ... první rybičky, spousta radosti a akvarium lepší jak televize. Přesně tak jsem si to představoval. V první vlně jsem po 14 dní záběhu akvárka do 63l nasadil tuto posádku:

Dánio pruhované - 5ks
Pancéřníčka třískvrnného - 5ks
Platy - 4ks

Především díky Vám, nejvíce jmenovitě RomanoviT jsem pochopil včas některé zásady a principy života v akvariu a vyvaroval se prvotních zbytečných chyb (aspoň doufám ;-) )

Obden budu měnit vodu a pokud půjde vše hladce za týden bych dopořídil zbytek.
Mám v plánu neonky menší hejno tak cca 7-10ks. A teď to nejdůležitější ... ještě bychom rádi uvítali Váš tip čím to "vyšperkovat". Vím, že se dostávám na hraniční mez v počtu rybek, proto cokoliv dalšího musí být už "nehejnové" přitom však barevně oku lahodící a vyhovující osazenstvu. Nejlépe společenská rybka klidné povahy nejlépe jako jsou platy.

Budu rád za vaši kritiku výběru to vše mi pomůže nakonec vybrat nejvhodnější rybku. Měl jsem v plánu Mečovky, ale po poradě vzhledem k velikosti akva jsem od toho ustoupil.

Pátral jsem pátral a tady jsou moje tipy:
Terta čísařská - 1 samec a 2 samice
čichavec zakrslý nebo medový 1+2
nebo třeba navýšit počet plat ... těžko říct, co vy nato?

Díky za reakce.
Štěpán
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 12:17 Muž stavros [0]
Tak nejak si porad nemuzu zvyknout,ze google je vsemocny. Peci o rostlinky tam dohledam. Ale ty neonky si neodpustim,snad to nebude tak velky prohresek :). Rybky budu osazovat postupne,zalezi nejak vyznamne na poradi? V nedeli zajdu tady v Praze na burzu uvidim co tam najdu hezkeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: stavros
ja bych dal drobjensi dno, do tohodle sterku bude snadno zapadat bordel a nejni moc setrny ke korenum
tychlerostouci klidne zkrat na polovinu a co ustrihnes/ustipnes znovu zasad... tim si ty stonkovny namnozis
budes muset vyborat malo narocny kyti... treba zkusit takovou bacopu monnieri rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_monnieri
prazska voda je pomerne mekka a pomerne i chuda na uhlicitany.. takze bez pridavani co2 a hnojeni bude vyber vhodnych kytek znacne omezen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: stavros
chce to zjistit si nějaké informace, tohle jsem našla na googlu během minuty www.rostlinna-akvaria.cz/…
i tady bude určitě plno nápadů na to jaké nenáročné rostliny pořídit rybicky.net/forum/3037
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 10:42 R Muž romant [27987] Re: duko1995
Však je můžeš zase jít do akvaristiky vrátit, stává se to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:41 R Muž romant [27987] Re: stavros
Stran těch rostlin je dobrý se držet pravidla, čím víc, tím líp. Někdy se taky uvádí mít osázeno 80% dna, stran druhů, jsou do začátku fajn tzv. skonkovky, který dobře a rychleji rostou a akvárium pomáhají lépe stabilizovat, ale to už jsme v tomto vlákně OT.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:37 Muž duko1995 [32] Re: romant
jako já sem tych skaláru nekupoval mama byla v akvaristice a prinesla mi to :-) ... ale presto díky za rady : :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 10:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: stavros
i když se u té červené neonky píše že minimální velikost akvárka má být 54-63 litrů, tak to ještě neznamená že je to pro ně ideální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.01.2013 10:33 R Muž romant [27987] Re: duko1995
duko1995 napsal: ... zdá se mi že je tych rybek málo na 115L.Díky :-) Ano to je klasická situace, akvárium kde je docela dost druhů ryb a ono je tam není vidět. Co s tím? Odpověď je jednoduchá. Zredukovat druhy a navýšit počty těch co tzv. zbydou. Určitě bych se opravdu zamyslel na skalárama a panc. kropenatejma, na ně to není a do budoucna nebude. Další redukce by se měla týkat těch živorodek. Nechal bych jenom jeden druh. Co naopak posílit to jsou ty hejnový zástupci, jako neonky a panc. skvrnitý, toť můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:31 Muž stavros [0]
A co rikate na rostlinne slozeni v akvariu? Vhodne rostliny, maly pocet? Pripadne ktere dalsi by se s ohledem na vyjmenovane druhy hodily? A jak rostliny udrzovat?Za tech 14 dni mi rychlerostouci narostly az k hladine. Mam je nejak ostrihat? Nebo nechat plavat po hladine? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:26 Muž stavros [0]
Diky za reakce,zivorodky jsou trosku nostalgie z detstvi:), to priznavam,takze dam o jeden druh mene. O to vic pridam neonek. Pisek je schovany jeste dole pod rameckem akva, takze na nizsim svahu mam 5cm a na "kopci" mam 8cm, snad je to tak dostacujici. Rybky jsem vybiral primarne s ohledem na velikostni pozadavky rybicek a pak take barevnou pestrost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:20 Muž duko1995 [32] Re: katterinecka
jojo skaláry mne mrzí ale sou tak krásní...ješťe som mladí maji asi tak 5-6 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: duko1995
no zrovna skaláry a pancéřníček kropenatý se do této velikosti moc nehodí. Tak leda doplnit neonky na pořádný hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:10 Muž duko1995 [32] – Rybky
ahojte mám 115 L akvo mám tam : 2x plata,6x neonka obecní,3x skalára amazonská mladý,2x pancerníček skvrnitý,1x pancerníček kropenatý,2x mečovka,4x molly,2x gupka....co by ste mi ješťe poradily ? :-) zdá se mi že je tych rybek málo na 115L.Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.01.2013 10:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
ja si za par hodin jedu do braniku pro rasborky.... uvidim jestli se mi budou vic libit espeho rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho
nebo klasicky hengelovo rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova

ty by do ty 60L taky sly... a na sklo pokud chces prisavky tak klasicky otiky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 09:34 R Muž romant [27987] Re: stavros
Jdeš na to dobře, je vidět že jsi už něco načetl, akvo máš založený a budeš zarybňovat, tak to má být. palec Při tom zarybňování postupně, nedávat všechny rybky najednou, aby se ta křehká a vznikající rovhováha nějak skokově nenarušovala. To složení bych viděl z Tebou vybraných rybek na 1 samečka a 2-3 samičky plat. Mečovky, ani molly bych nedával, přecijenom to na ně není prostorově a více živorodek, jakožto zdatných bordelářů bych tam nedával. Jako všudypřítmný a neustále se pohybující rybky bych volil klasiku v podobě 6 kousků rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane , na dno partu nějakých pancéřníčků, třeba 6 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity. Ancíka bych vypustil. Ty neonky to je klasika a volil bych neonky modrý, jsou o kapánek menší a je možno si jich dovolit více(15), což je záhodno, aby trochu držely hejno, ale prozatím bych s nima počkal a pořizoval je až bude akvo více zarostlý rostlinstvem aby se neměly tendenci schovávat rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 09:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: stavros
koukám že si z prahy, tak tam seženeš skoro cokoli. Zajdi si sem www.zoobranik.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 09:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: stavros
těch živorodek máš v plánu docela dost, budou ti dost kazit vody a tetry zas mají rády vodu čistou. Dobréj návrh z toho co si psal by bylo 10-15 neonek (lepší by byly modré neonky, protože jsou menší, tahle velikost akvárka není pro červené neonky nic moc).
Pak ty tetry císařské - 1 samec a 3-4 samice. Nejsou to hejnovky, ale budou to aspoň oživovat a je zajímavé na ně koukat.
Pokud bys chtěl živorodky, tak radši jen jeden druh - platy nebo molly, jednoho samce a dvě samice. Ale já bych je tam ani nedávala, nebo ještě menší živorodky Endlerovy.
Koukni se i na nějaké pancéřníčky na dno, jestli by se ti nelíbili, raději menší druhy a mělo by jich být aspoň 5 (např. pancéřníček třískvrnný).
Ale chtělo by to ještě přidat rostlinky, a pak přidávat ryby postupně, ne všechny naráz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 09:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: stavros
ten sterk se mi zda hruby a je ho nejspise i mala vrstva....

jinak je lepsi vetsi pocet jedincu stejne ho druhu, nez mix "od kazdeho neco"

a misto ancika ti klidne daruju par krevetek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:04 Muž stavros [0]
Fotka k příspěvku Ahoj přátelé,

jakožto začínající akvarista jsem, nastudoval a vyčetl co se dalo a před 14 dny založil akvárium.
Teď bych ho rád bych ho začal zabydlovat rybkama a Vás poprosím, jestli někdo bude tak laskav a pomůže při vhodné kombinaci a počtu rybek. Akva má objem 63 litrů (60x30x35)
moje představa jakožto začátečníka:

10x Neonka červená
4x Plata
2x Mečovka
2x Black Mola
1x Ancistrus

(možní náhradníci: 4x Parmička 4pruhá, 4x Rasbora klínoskvrnná, 8ks tetra císařská)

Budu vděčný za veškeré postřehy a připomínky. Z náhladu akvaria je zřejmé, že je to dost otevřené, prosvětlené akva. Rybkama se chci hlavně kochat a ne abych je musel hledat ve spoustě ukrytů :)
Nebráním se ani nových kombinacím ryb, případně jiným radám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 12:09 meleri Re: Ičin
je pravda, ze kdyz uz se nekdo zamiloval do morskych ryb, tak by mohl zkusit udelat to Malawi, vypada to dost jako morske rybky...
jinak zarizovat morske akvarium, to musi byt slozite....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:41 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: malyLibor
No tím se obloukem dostáváme k tomu co sem psal. Ona ideální nádrž ať už pro čichavce nebo cichlidky přece jenom do reefu má daleko. V tom ideálu jsme na tom stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
To ano... ale přeci jen, já rád spoustu rostlinek, kořeny, listy, větve, šišky... prostě taková ta podvodní příroda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
No, mně hlavně přijde divné dělat mořské akvárium se sladkou vodou a sladkovodníma rybama... asi jsem staromódní... Na druhou stranu, určitě se najdou i sladkovodní rybky, které jsou stejně krásné jako mořské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 17:27 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: meleri
Taky bych to viděl na jednodruhovou nádrž s nějakou malou cichlidkou. Ještě tak možná drobní čichavci. Každopádně to ani v jednom případě určitě nebude vypadat jako moře :)
Jedině opravdu udělat malé moře, ale to už sme někde jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2013 16:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: martin
hlavně při tom zakládání ber ohled i na potřeby ryb a ne jen na to aby bylo akvárko podle tebe. Hodně druhů ryb má rádo měkkou vodu a jestli jim tam dáš hodně korálů a mušlí (nebo dokonce i vápencový štěrk), bude voda tvrší s vyšším pH. Stejně tak rostliny jsou důležité v udržení stabilního prostředí a dobré kvality vody (i když je může nahradit kvalitní filtrace a častější výměny vody). Nevím jakou máš představu, co bys tam chtěl všechno dát, klidně to sem napiš. Ale hlavní je aby se tam rybičkám dařilo, aby tam pro ně byly vhodné podmínky. Jestli by třeba nebylo lepší uzpůsobit akvárko sladkovodním rybám co si vybereš, nebo přímo udělat malé mořské akvárium pro slanovodní živočichy (kterých jde na těchto stránkách taky pár najít rybicky.net/nadrze/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 12:51 meleri Re: martin
opravdu nevim! :-( barevne rybky co vypadaji jako morske? mozna cichlidky ramirezovy? ty jsou opravdu krasne. jsou to nadherne rybky, mrkni se tady do atlasu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 12:49 meleri Re: pibor
ahoj, taky to ted resim....ale s vetsim akva.
rika se, ze mene je casto vice, a u akvarek to plati....

akva jako ty jsem mela, a z vlastni zkusenosti muzu rict, ze je tato litraz nejlepsi pro hejno mensich ryb a k tomu uz nic. mela jsem tam patnact neonek cervenych a k tomu jednoho ancitruse a bylo to tak akorat. vetsi ryby bych tam neriskovala. nerikam, ze neprezijou, ale jestli jim tam bude dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:59 martin – ryby ktere jsou podobne morskym
Dobry den, chtel jsem se zeptat mam 54 L akva chci tam dat bily pisek a uelat to v duchu morskeho akvarka. Tak se chci zeptat na vhodne rybicky ktere vypadaji jako morske. Libi se mi ruzne barvy tercovcu ale ty do tk maleho akvarka ne. Mate nekdo nejaky navrh dekuji mnohokrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2013 23:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Dreamdiver
Větší ryba do 56 litrů jsou ty neonky nebo otíci. Taky by se tam dala dát skupinka 1 samec + 2-3samice Betta splendens nebo 2 páry čichavců medových. Mohla by z toho být krásná jednodruhovka těch nádherných okounků, co má glumča, nebo jednodruhovka pro kardinálky vietnamské, pokud by tam byl kvalitní filtr, co umí udělat hezký proud. Hodili by se tam i nějací halančíci.... skupinka čichavců čokoládových... rájovčíci... nebo ty nádherné vrčivky malé.... jo, ono se najde rybek, které mohou být i v 56 litrech. Ale nemůže jich tam být moc. Je to prostě miníčko a člověk s tím musí počítat, že v miníčku nemůže mít najednou moc druhů ani moc kusů ryb. A větší skutečně žádné. Ale jak jsem vyjmenoval výše, i mezi malými jsou opravdové skvosty... a to jsem ještě vůbec nezmínil moje milované Betta albimarginata ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:39 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: pibor
56l není žádná závratná litráž, vypustil bych ancistruse a dal místo něj tak 6 otocinclusů, i ty neonky jsou na hraně, spíš bych volil menší neonky modré, klidně 15-20ks, podle toho, jestli bys tam chtěl dát ještě něco...já už bych tam nic dalšího necpal. Nevím co je pro tebe "větší ryba" do 56l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:50 Muž pibor [9] - Parmičky – Hodí se ?
Ahoj lidi :)
Snažím se znovu rozběhnout moje 56 l akvarium a ptám se.
Dřív jsem tam měl 4 parmičky nádherné, 1 Ancitrus , 10 neonek, 4 kardinálky čínské.
Ted jsem si řekl že bych to chtěl mít skoro stejné a napadlo mě to takhle:
zase 1 ancitruse, 10 neonek, 4 P. Panda a 2 nějaké větší rybky :)
jdou tyto druhy k sobě a co by jste mi doporučili ? Prosím odpověd sem nebo vzkazem at to tu nemusím hledat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2013 09:15 Muž monty [86] - AmerikaRe: malyLibor
Jo, nechci to přehánět. I když to láká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2013 08:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Vybral sis menší pancíky, drobnoústka purpurová je o dost menší než většina sekernatek, všechny rybky budou z těch "čistostnějších", pokud budeš o akbva řádně pečovat, pak není důvod, proč bys místo 5 sekernatek nemohl mít hejnko 10 drobnoústek purpurových palec Ale ty opravdu až nakonec.... až tak ... no, nejlépe za rok. Až bude ustálený chemismus vody v akva a hlavně až získáš zkušenosti s kakaďákama a s udržováním stabilní vody pro ně, protože drobnoústky jsou ještě náročnější na stabilitu vody a náchylnější na dusičnany než cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 06:46 Muž monty [86] - AmerikaRe: malyLibor
malyLibor: Díky.

Místo pand jsem vybral ještě menšího třískvrnného, tak to bude snad ještě lepší. Díky za konzultaci :-D

Nad tou sekernatkou se ještě rozmýšlím. Nevím, jestli místo sekernatek raději časem nepořídit ty drobnoústky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 23:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
monty napsal: Je možné nakombinovat i v počtu 15 neonek modrých, 5 pand, 5 otíků a pět sekernatek + ty cichlidky? Ano, takto to nakombinovat je taky dobré... ale nebál bych se i tk tam dát těch pand raději 7 a otíků těch 8... jak pandy, tak otíci mají raději trošku větší hejnko... a sekernatky jsou taky moc zajímavé rybky. Nikdy jsem je nechoval, ale vždy mne fascinovaly.
Jo a k tomu množství žrádla - ta špetička soli neměla být přiměřeně, ale maličko. Opravdu minimum, jen pár vloček promnout mezi prsty, aby se rozdrobily.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [98] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=4851