Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 158 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:21 Muž Yirka [9131] – Re: whatisis
Vedle již zmíněných danií se zkus podívat na kardinálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:18 whatisis – Re: FoRgY
ja viem ze bojovnica je labyrintka, ale nechcem ziadne labyrintky davat ku neonkam. mam zlu skusenost s tymto spolunazivanim. hladam malu peknu rybku do 52 litrovej nadrze, ktora sa postara o potravu na hladine. vacsina labyrintiek dorasta do velkych rozmerov a su teritorialne az agresivne oproti tymto tetram. hladam nieco podobne male, hlavne mierumilovne (nie pavie ocka a pod). dakujem ale aj tak za reakciu FoRgY. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 16:04 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: whatisis
Napr. bojovnica ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 15:04 whatisis – Re: ustavprochore
specializacia upravena. a aku konkretne by ste mi poradila? Labyrintku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 13:36 Žena ustavprochore [567] – Re: whatisis
Nějakou labyrintku? (Navíc, když je to vaše "specializace"... ;-))
Dánia jsou taky hejnovky, na tak malé akvárko jsou ta vaše 2 hejna až až. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 12:34 whatisis
tak co ake rybky by som mohol este dat k neonkam na hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:45 whatisis
mam viac akvarii ale este nemam na vsetky prezentacie, vlastne len na jedno a to je este nekompletne lebo neviem nazvy niektorych rastlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:42 whatisis
je 52 litrove a su v nom 10 neoniek a sedem tetier ziarivych. a prisavka thajska (zatial je malicka a ked podrastie pojde do 120l akva) par krevetiek a ampularka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:39 whatisis
danio je dobry napad. tie som vlastne uz mal a ani ma nenapadli. skuste este ine poradit... dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:38 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Kolko litrove je akva ? ... je to to prezentovane ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:32 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: whatisis
Tak já bych doporučil třeba dania ale záleží jak velké máš akvárko , kolik je tam už těch neonek a ostatních ryb.

Tomas Enderson ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 11:30 whatisis – ake rybky na hladinu k neonkam?
ahoj. poradte mi prosim ake rybky by som mohol dat k neonkam na hladinu. nechcem ale pavie ocka, mollyny ani ziadne zivorodky a chcel by som nejake podobnej velkosti s podobnymi narokmi na vodu... dakujem za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 20:01 deltik
nic moc teda.a ja si je kupovat nebudu dnes jsem byl v hornbach a byly tam ramirezky takové bílé z černýma pruhama za 17kč.to je nějak levné ostatní byly asi za 45kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2009 19:01 XY – Re: deltik
Představ si,že budeš celej svůj život zavřenej v místnosti 5x5 metrů společně s dalšíma 10 lidma.A všechny potřeby včetně kakání budete vykonávat jen v tý místnosti.Nedej bože,když vám ten bachař (pro tvoje ryby to seš ty) co se o vás stará zapomene vynýst pravidelně kýbl.A kde budete mít chvilku jen pro sebe taky nevím(to ryby taky potřebujou)...Tak jak se ti v tý místnůstce líbí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 17:26 Muž fantuomas [35] - Rostliny – too much man
tuším v profile píšeš že miluješ akvaristiku..určite aj tvoji chovanci ťa budú "zbožňovať"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 15:58 Muž Yirka [9131] – Re: deltik
Vypadá to, že chceš být stejně "dobrý" akvarista jako strýc(jedno jestli vlastní či nevlastní). Z vás musí mít prodavači radost jen vás uvidí. A pokud budete pokračovat tak ještě dlouho budou mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 12:44 deltik – Re: kaote
napiš mi co ty máš doma za bybky a jak velké mš akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2009 11:46 deltik
a řekni mi důvod na první pohled jak se na to mé akva podívám ta se mi nezdá že tam mám moc ryb.většinou jsou všechny ryby malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 11:40 kaote – Re: deltik
ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 11:09 kaote – Re: deltik
Nemůžou tam být! Proč se ptáš pořád dokola? no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 10:58 Muž Jrk [143] – Re: deltik
Komu není rady, tomu není pomoci... :-( Proč se tedy ptáš, jestli můžeš, když si je stejně koupíš protože chceš? :-O Ono se asi neptáš, protože potřebuješ radu hmm

Edit: Abych nezapomněl, chtěl jsi odpověď, tak tady je:

UŽ TAM NEKUPUJ NIC !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:57 kaote – Re: deltik
Ne, 1,5 litru vody stačí jen pro ty nejmenší druhy. Počítej s litrem vody na každý centimetr rybí délky. Ryb tam máš více než je zdrávo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:50 deltik
a kdybych už nic nedokupoval a mněl bych už jen 38 ryb a ty gupky ještě 10x a ty ancíky 10x a stačí 58ryb tak ty ramirezky můžou být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 09:47 deltik
VŠAK JEDNA DOSPĚLÁ RYBA MUSÍ MÍT 1,5 LITRŮ VODY VŽDYT TO NEVADÍ NE?ALE V HORNBACHU MI ŘEKLI ŽE GUPKY A RAMIREZKY ANI NÁHODOU PROTOŽE GUPKY ZNEČIŠTUJÍ VODU A RAMIREZKY JSOU NA TO CITLIVÉ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 08:49 Muž Yirka [9131] – Re: deltik
Jestli si vzpomínám tak máš objem nádrže 110 nebo 120 litrů. Z toho jednoznačně vyplývá že již teď je přerybněno a předruhováno. Akvarko máš pěkně zarostlé takl se rozhodni kterým směrem ho chceš budovat a dle toho postupně postupuj a redukuj, popřípadě měň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2009 08:38 deltik
nevím jaké ryby mám napsat protože si budu dokupovat zatím tam mám
7x neonka obecná (dokupuji 10x)
3x razbora červenoocasá (dokupuji 2x)
4x razbora průsvitná
2x ancitrus obecný (dokupuji 5x)
5x plata pestrá
3x gold molly (dokupuji 2x)
9x gupka duhová (dokupuji 10x)
4x panceřník skvrnitý
1x panceřník albín
celkem:38ryb TY CO SI BUDU DOKUPOVAT TO AŽ ČASEM DO 4MĚSÍCU AŽ BUDE PŘÍLEŽITOST.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:33 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
OT: Pardon, já našel jiný profil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:25 Muž Jrk [143] – Re: deltas
Jo, super - už jsme Tě našli! rybicky.net/profil/11318

- Když budeš psát nějaký příspěvek do fóra, tak se předtím přihlas - bude to podstatně jednoduší pro všechny ty, co ti budou chtít poradit.

- No a s tím focením - zkus to, alespoň nějak - nejlepší to asi bude večer, nech svítit jen akvárko a zkus fotit.

- Spousta věcí je možná vyřídit přes osobní vzkazy - po přihlášení, samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:25 deltik – deltas
rostliny:cabomba,echinodorus,javský mech,limophila a ještě dvě ale nevím jak se jmenujou.mám asi málo rostlin že? :) mám tam 2kořeny malé a pár menších kamenů 10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 20:17 deltas
ale dnes jsem se už přihlásil jak to mám dát najevo sad .a to mé akva nejde moc dobře vyfotit protože mám světlo zezadu jako za sklem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:59 Muž avast [49] – Re: deltas
No já bych vám pane "deltasi" zaprvé doporučoval založit si profil (to doufám dokážete sám) a následně prezentaci (pokud vám něco při zakládání prezentace nebude jasné můžete mě kontaktovat na můj profil do SZ) aby sme vůbec věděli jak to vaše akvárium vypadá.. Zadruhé by ste se měl trošičku osamostatnit a začít používat rozum (alespoň selský).. Až provedete alespoň 1 "bod", tak pro vás bude + více odpovědí na dotazy a pro "nás" bude + vědět jak to teda vypadá a co tam je.. Vždyť já ani nevím co máte v akvárku za kytky, jaký tam máte kameny, prostě nic, takhle bych se to dozvěděl z vaší prezentace a nemusel bych se vyptávat a zbytečně nám oboum brát drahocenný čas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:39 Muž NASREDDIN [1383] – Re: deltas
Já bych řekl, že ve 120litrech by Ramirezky být mohly,
avšak ne v tom vašem akva,
alespoň do té doby, dokud se nečemu nenaučíte.
Zatím vás zjevně baví pouze stále dokola klást rozličné dotazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:39 Muž Jrk [143] – Re: deltas
rybicky.net/rady/kolik-rybicek-si-mohu-dat-do-akvaria
rybicky.net/rady/hodi-se-k-sobe-tyto-ryby
rybicky.net/atlasryb/cesky/

Nějaké odkazy, něco si pročti, nejlépe založ prezentaci, ve které si budeš vést deník. Podle strohých a kusých infomací bez jediné fotografie a popisu, co se v akváriu děje se těžko někomu radí. Záleží na spoustě faktorů, třeba: Kolik těch rybek tam máš? Jaké jsou v akva dekorace a jejich uspořádání? Jak je dlouho akva v provozu, je zaběhlé? No je toho víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 18:18 deltas
ale hledám tam je napsáno něco jiného než v obchodě a pokaždé to je jinak tak chci aby jste mněli poslední slovo.kapito tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2009 17:02 Muž avast [49] – Re: deltas
Zkus taky něco hledat trošku sám.. OK?? Všude se vyptáváš, ale nikde nehledáš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 16:44 deltas
tak můžou být ramirezky v tom mém AKVA

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 18:35 Muž Jurasek [137] – Re: šemík
Mám něco podobného, ale je tam deset neonek obecných, dva krunýřovci, dvě parmičky a dvě skaláry. Takže moc to nebude. Spíš bych řekl, že tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 13:55 deltas
ahoj chtěl bych cichlidky tedy můžou být cichlidky z neonkama nebo gupkama,ancitrusy,danio pruhované,razbory,platy poradte když tak napište co s nimi být nemůže ano a můžou být ve společenském akva 120 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 16:16 šemík – 107 litrů
Zdravím.. budu kupovat 107l akvárko,je to moje první a chtěl bych se zeptat,co do něj,abych to nepřehnal.. Na dno bych chtěl dva krunýřovce obyčejné,a pak 10x tetra krvavá a 10x neonka červená.. Nebo jen ty krunýřovce a třeba 20x neonku červenou?Není to moc,nebo naopak málo?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 21:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
jj, i když já mám raději perleťáky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 21:35 Muž Yirka [9131]
KiREL napsal: chci tam ještě pár rybek.

já se ptám JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.

Já bych ti navrhl plastové. Barvu si určitě můžeš vybrat, popřípadě si koupit vhodné barvičky a ještě si je dle přání přimalovat. Nakonec ti mohou posloužit tak, že na nich budou sídlit nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 20:49 Muž ampik [2] - Rostliny
dekuji za varovani. predejdu umrti. krmim patentkama mrazenema, proslema vlockama, a neake granulky ale v akvaristice tim pan krmi a jede jim to.
ale modre bych si tam mohl dat ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 20:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
Párek ve 375 l by asi šel, ta uváděná velikost je opravdu maximalistická, jako větší problém vidím spíš to je dostatečně nakrmit. Jako kluk jsem tyhle ryby kdysi měl a myslím, že v podstatě po nějaké době zemřely na podvýživu, takže radši varuji předem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 20:21 Muž ampik [2] - Rostliny
vau...
30cm veliky... to sem necekal.
tak maximalne modreho, ten ma napsano 100l na par.
hold vsechno mit nemuzu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:55 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
S tímhle výhledem by to snad šlo ;-)
Znáš tenhle popis v atlasu na akvaristovi?
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:52 Muž ampik [2] - Rostliny
ty cichavci maji tak 4cm. a mam v planu 375l akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: ampik
Na čichavce líbající je to malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: KiREL
JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.
Nejvhodnější: už žádné.
Nejkrásnější: to jsou ty, které žijí v relativně beztresovém prostředí a chovatel jim poskytne maximum podmínek, které potřebují ke spokojenému životu (vhodná velikost akvárka, vhodně dekoracemi a rostlinkami opatřené akvárko, vhodní společníci...), za což se pak náležitě odmění.
Přihazováním sebekrásnější rybičky do rybího guláše si žádnou dlouhodobou radost neuděláš... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:39 Muž ampik [2] - Rostliny
chtel bych se optat.
mohu do sveho 112l akva dat este dva cichavce libajici?
mecovky bych mel prestehovat do jinaho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:37 dest
KiREL napsal: chci tam ještě pár rybek.

já se ptám JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.


co nechapes na tom ze tech rybek tam mas uz tak moc ? Ale kazdopadne proti gustu ... vsak sam vis ... az se jednho dne rano proberes a bude ti lezet 30 rybek na hladine vubec se nebudu divit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [158] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=7851