Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2022 11:23 Muž KarásekLut [94] – Kombinace
Zdravim. V me 54 l nadrzi mam 6x parmicku ctyrpruhou a 6x neonku cervenou, 1x Otika a k tomu nejaky maly krevetky. Jeste bych chtel dokoupit cca 4 - 6 Otiku.Chtel bych se zeptat jestli ma nekdo s timto osazenstvem zkusenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 13:34 Žena tramtra [3202] Re: jawo
Neboj se toho. Klidně pořiď tři druhy, vybral jsi rybky, které svým fungováním nezatěžují vodu jako třeba živorodky, ancistrusi nebo velké cichlidy. Je to o nastavení rovnováhy v akváriu. Já mám třeba v necelých 60ti litrech čistého 37 ryb, ne všechny jsou malé. Ale je tam taky hodně kytek (ve tvém akváriu je zatím kytek dost poskromnu) a akvárium funguje bez problému. První ryby (Pandy) jsem tam dávala před šesti lety a jsou tam se svými potomky do teď. Začni jedním dvěma druhy a postupně uvidíš, co tvoje nádrž snese a co si můžeš dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 11:12 Muž jawo [0] Re: tramtra
och zistujem ze to akvarium je fakt male pre 3 druhy rybiek :) takze mozne by bolo vhodne len nasadit 2 druhy rybiek vi vacsiom pocte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 11:01 Muž jawo [0] Re: zervajs
takze mozno namiesto neoniek modrych popremyslat nad kombinaciiu roznych druhov razboriek? ak by som tam dal 5ks panciernickov a teda dajme tomy 15-20 galaxy + ine razborky nebude to uz na to akvarko prilis vela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2022 10:55 Žena tramtra [3202] Re: jawo
Pancéřníček malý v pěti kusech určitě ne. Je to hejnová a hodně společenská rybka. Minimálně deset a to je fakt minimum. Navíc, jestli je bereš jako rybu na dno, tak tam budou zřídka kdy. Do tvojí nadrze si můžeš dovolit klidně větší pancéřníčky v počtu min 6 kousků... (napský, panda, oranžovoskvrnný, třískvrnný - těch klidně deset, skvrnitý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 10:42 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: jawo
Pancík v pohodě, těch razborek i 25ks, a neonka? To je otázka "jakéhosi zacílení", jsou to mrňouskové ale pořád v pohybu, ( za mě udávaných 50cm je minimum pro ně samé, už bez dalších ryb) . Hejnové ryby které v 'takovém' prostoru ani hejno nevytvoří a jediné co vytvoří je "rybí polévka"...(takže Vaše zacílení bude jen Vaše ;-)
Ps: neonky můžou ( záleží) vyžadovat měkčí vodu, nižší PH než razborky ( ale nemusí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 08:40 Muž jawo [0] – 72l akvarium
ahojte klasicka otazka. 72 litrove akvarium. (prezentacia zalozena). cisty objem 60l. traja predajcovia tri rozne informacie.zatial je akvarko v zabehu. planujem nasadit male rybky ako neonky modre, panciernicky male a razbory galaxy. chcel som ti dat v tomto pocte 10ks neoniek modrych, 5 panciernickov malych a 10ks razbor galaxy. nakolko su to male rybky v dospelosti tak sa chcem soytat ci to bude vhodne do mojho akvaria. dakujem velmi pekne. filtracia aquaclear 30 pustena zatial na cca 70%

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2022 18:59 Muž Roger [1873] Re: zervajs
Nevšiml jsem si, ale alespoň ví jakou plochu bude mít. Myslím, že menší skupinka 6ks by se mu tam hodila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 21:36 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Roger
Ještě nemá :-) ( viz výše, píše bude 75*45*40)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 19:41 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Garry neřeší tolik délku akvária jako plochu dna ;-) takže záleží na rozměru dna. Já mám například 100x50cm a 8ks Garry, nicméně bych jich tam mohl dát mnohem více :-) jakou plochu máš ty?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2022 11:54 Muž Lojza007 [1210] Re: Beastie
Na seriouslyfish píšou minimum 90x30, to už se blížíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2022 10:51 Žena Beastie [320] Re: stodic
Tak to to pro mě řeší, víc jak 75cm na délku nedám, takže si je schovám pak na jindy :) Děkuji oběma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2022 19:15 Muž stodic [34] Re: Roger
Ahoj. Nemůžu než souhlasit. V akva 100x40cm mám 4 Garry flavatry. A jsou to opravdu parádní ryby. Jsou kontaktní, plavou opravdu po celém akva, jsou prostě pořád vidět. Za mě super ryba! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 18:45 Muž Roger [1873] Re: permoníci
Garry flavatry mám už delší dobu, a nic jim nechutná víc než maso ;-) celý den šmejdí na kytkách, sklu, na dně všude. V době krmení zkouší plavat mezi ryby a něco si chytit (občas se jim to podaří). Jedná se o nejmenší druh Garry, je snimi sranda, jsou tuze kontaktní a jejich souboje (někdy trvají dlouho až jsou z toho bledý, po čase si ujasní hierarchii ale veškeré souboje jsou bez následků) o šutr pobaví. Doporučená nejmenší velikost akvária je 90x30cm plocha dna pro hejno. U sewelii ke doporučená nejmenší plocha dna 70x30cm. Sewelie tak často neuvidíš, ale když ano tak je na ně krásný pohled - ovšem ocení větší proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2022 08:49 Žena permonici [316] Re: Beastie
Ahoj, máme 2 garry žlutopruhé. Jsou to fajn rybky, jen upozorňuji, že se pohybují po celé nádrži. Věčně někde něco ožužlávají ať už na skle nebo i na horních částech rostlin. Na dno připlavou na krmení, jinak víceméně šmejdí všude. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2022 22:47 Žena BBchory [858] Re: Beastie
Kdybych já dělala potoční akvárium s kardinálkama, přidala bych sewelie. Čistě vizuálně. A i bych do toho šla, kdyby bylo kde to udělat, protože si představuji, že by mělo aspoň dva metry na délku, aby ten potok stál za to X-)
Tady ten chlapík sewelky a kardinálky má v ne moc velkém akva a množí se mu: www.youtube.com/…
Ať se ti to vydaří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2022 21:20 Žena Beastie [320] – Ala Asie
Mám teoreticky dotaz, protože ještě nemám ani hotový stojan, natožpak akva. Ale do plánovaného 75x45x40cm (cca130l ale hrubého) akvária chci kardinálský čínské, případně vietnamské jako primární rybu. Ráda bych k tomu nějakou rybu na dno, líbí se mi jak sewellia tak gara flavatra, ale nejsem si jistá která ryba a jestli to na ně není malé, protože co tak chápu, chtělo by jich to tak pět.
Chci to udělat variantou říční, kameny, větší proudění vody, menší kamínky, písek, nějaké kryptokoryny ala travina, echinodoras na schovaní filtru, mech ale nic primárně rostlinného. Nejprve pár měsíců by byly kardinálský samy, aby se na nových kamenech vytvořil dostatečný biofilm, co jsem pochopila tak se tím primárně oba druhy živí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2022 14:29 Muž Lojza007 [1210] Re: Rovano
Pokud nemají na seriouslyfish.com chybu, tak jim stačí 60x30. A já bych s tím souhlasil, většinou moc neplavou, drží se na místě v hejnu. Jediný, co je opravdu baví, tak nějaký silnější proud, stačí jim párkrát za den na pár desítek minut pustit nějaký slabý čerpadlo nebo skimmer a rádi si v tom proudu zaplavou.
Těch 8cm je maximum, obvykle jsou menší, odhadem 5-7cm max. Předpokládám, že v menším akváriu dorostou menších rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 12:27 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Lojza007
8cm od doporučené vel. nádrže 150L. v atlase. Jsi si jistý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:58 Muž Lojza007 [1210] Re: kobroor
Tak to se dá pořídit hejno gavůnků diamantových. Ti se neschovávají a ve světle vypadají hezky. Osobně si myslím, že 7-10 kusů bude na ten objem v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:45 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kobroor
A zkoušel jste inspiraci v prezentacích?
Ta samá nádrž...( Velikostně)
rybicky.net/nadrze/

Pokročilé vyhledávání, zadáte data a vyjede celá stránka .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:26 Žena kobroor [20] Re: zervajs
Ano, je to ta samá nádrž. Jen tam jsou už jen Tetry císařské a Otíci. Mám na mysli buď hejno menších rybek okolo 4 cm anebo pár ks větších ryb. Prostě aby tam byl vidět nějaký život..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:21 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Lojza007
Myslím že je to ta samá nádrž...
rybicky.net/nadrze/8853
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 09:06 Muž Lojza007 [1210] Re: kobroor
Jak velký akvárium to je a jak malý ryby? Kubotaiky se neschovávají a jsou zvědavý, ale extra výrazný nejsou, to je pravda. Když budeme vědět maximální velikost a případně i počet, bude se radit o něco líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2022 06:45 Žena tramtra [3202] Re: kobroor
Duhounci by nemuseli být zalezlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 18:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: kobroor
rybicky.net/atlasryb/vrcivka_trpaslici

Krevetky budou loveny vším... hodně záleží na počtu krmení a povaze jednotlivých ryb...plus možnosti se ukrýt...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 17:31 Žena kobroor [20] Re: Lojza007
Radši bych něco výraznějšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 13:43 Muž Lojza007 [1210] Re: kobroor
razbora ranongská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2022 13:19 Žena kobroor [20]
Fotka k příspěvku Zdravím, poraďte nějaké menší rybky, které budou vidět ;-)
Mám velmi hustě zarostlé zajeté akvárko viz. foto, kde jak vidíte, nic nevidíte hmm V akváriu je cca 12 teter císařských, které jsou pořád schované. Ráda bych akvarko oživila a přidala nějaké rybky, které budou taky vidět. Uvažuji i nad krevetama...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2022 17:42 Žena Kiks [4] Re: VLAZA
Zdravím, ja mam v akváriu spolu razborky skvrnochvoste, panciernicky malé a samca Betty a krevetky rôznych druhov. Vychádzajú spolu veľmi dobre. Akvárium je ale husto zarastené. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2022 06:21 Žena permonici [316] Re: VLAZA
Nevadí, když je okružáků hodně. Pokud je jich příliš, tak jich půlku vyberete do sklenice a někomu darujete. Na záběh akvária jsou vynikající. Někdo je potřebuje jako potravu pro čtverzubce. Nebo se Vám akvaristika natolik zalíbí, že pořídíte další akvárium a jako pracovní četu je přestěhujete do nového (často většího :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2022 20:06 Muž Roger [1873] Re: VLAZA
Já ti nevím, ale moje Bornejky mám už třetím rokem, z mého pohledu je to velmi odolná ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 19:44 R Muž ctibum [6926] Re: VLAZA
Zlepšit údržbu akvária a nepřekrmovat ryby... :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 19:25 Muž vlka [3456] Re: VLAZA
Přemnožené Okružáky spolehlivě zlikvidují Surmovky vražedné, ovšem potom následuje přemnožení Surmovek. Mně baští přemnožené Okružáky Krevetky. Ale není nic jednoduššího, než jich opakovaně velké množství vylovit na nějaké baště, Kopřivě, Pampelišce, plátku Mrkve apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 19:08 Muž VLAZA [2] Re: permonici
a co bych měl dělat v případě přemnožení těch okružáků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 18:36 Muž vlka [3456] Re: VLAZA
Ještě můžu z vlastní zkušenosti doporučit Zářnoočka, zvědavější rybičky jsem ještě neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:41 Muž VLAZA [2] Re: vlka
s těmi razborami mám špatné zkušenosti moc nevydrží měl jsem je v akváriu (o které se starala matka) ale lasturnatky nám tenkrát sežraly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:06 Muž vlka [3456] Re: VLAZA
Koukni na Razborky bornejské a Pancéřníčky malé. Čiperné, věčně zvědavé rybičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 16:38 Žena permonici [316] Re: VLAZA
Místo surmovky, ač je to pěkný šnek, bych raději dala na záběh okružáky a levatky, pomohou proti řasám a jsou prospěšné pro ekosystém akvária (šikovní dělníci). Surmovka by je postupně vyvraždila.
Pančéřníčků aspoň 6, spíš nějaký menší druh, např. pandy. My máme panc. skvrnité, a ti už jsou na ty litry poměrně velcí.
Kolik gupek? Nevím. Raději méně, ony se dost množí. Jenže člověk zase nechce mít prázdné akvárium, že... Třeba 3 samičky a 2 samečci a uvidíte, jak se to bude vyvíjet. Po třech měsících už budete mít jasněji a navíc i nějaký potěr.
Hlavně nic neuspěchat a nedat rybky do nezaběhnuté nádrže příliš brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 14:06 Muž VLAZA [2] Re: permonici
Vy mě čtete přímo z duše kombinaci paví očka a pancéřníčky jsem plánoval od samého začátku :) ale nevěděl jsem počet ryb tak můžete mi poradit počet? a taky mohu tam k nim dát surmovku vražednou a případně kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2022 11:27 Žena Beastie [320] Re: Radek87
Být to já, asi počkám, nejdřív teda všechny ty hejnovky, pancéřníčci, uvidím jak to sedne a až pak bych spekulovala nad přidáváním něčeho dalšího, ale to je můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 11:22 Muž Lojza007 [1210] Re: Radek87
Gavůnci jsou zcela neagresivní a nebojí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 11:10 Muž Radek87 [5] Re: Lojza007
Děkuji za tip, vzhledem k tomu že tam budu mít už tři skupinky hejnových rybek tak by ty gavunci byli na mé akva až příliš. Rozhoduji se mezi párečkem cichlidek Ramirezovích,papouščích,pestřencú,nebo čichavců (zakrslých,perleťových,mramorových, zlatých). Ale aby se snesly s těmi rasborkami, neonkami a pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 10:07 Muž Lojza007 [1210] Re: Radek87
Pokud tam chceš mít nějakou větší zajímavou rybu míto betty, tak zauvažuj nad gavůnkem diamantovým, do tvých rozměrů by se možná vešel ještě zajímavější boesemanův. Chce jich to aspoň 5 (2 samci a 3 samice). Delší nádrž jde "nahradit" skimerem, v jehož proudu rádi plavou, ale těch 80cm je na diamantový určitě v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:43 Žena Beastie [320] Re: Radek87
Na bojovnici můžeš zapomenout ve společenském akvárku :) Teplota je taktéž sekundární faktor, máloco snese její požadavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:41 Muž Radek87 [5] Re: Beastie
Pandy tam chci mít určitě, takže jestli espeiky a neonky skousnou 24°C tak to tak nastavím. Na bojovnici ale asi můžu zapomenout při 24°C co? Kdyžtak nějaký nápad na dominantní hezkou rybu místo betty? ( Případně párovou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:29 Žena Beastie [320] Re: Radek87
Proč má být teplota 26°C ? Obě ryby by měly zvládnout 23-28C, resp 20-28C takže by možná bylo lepší mít teplotu na 24C, ale to už je na tobě.
Panda je nedoporučována do vyšších teplot, to raději štěrbův, tomu to do 28°C nevadí, naopak nemá rád chládek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 09:24 Muž Radek87 [5]
Zdravím, plánuji pořídit rasbory espeho spolu s neonkami červenými, teplota v akva by se měla pohybovat mezi 26°C. Nicméně bych tam chtěl i pancéřníčky panda a ty podle atlasu potřebují teplotu do 25°C, snesou ten jeden stupeň navíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2022 06:20 Žena permonici [316] Re: VLAZA
Hlasuji pro Živorodku duhovou (guppka, paví oko): rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
V akvaristikách je výběr, lze je získat i jako přebytky od chovatelů, neboť se dobře rozmnožují. Samečci, kteří vyrůstají v kvalitním prostředí, oplývají nádhernými závojovými ploutvemi. Pokud máš děti, oceníte i snadné rozmnožování rybek a pozorování vývoje od nejmenšího potěru po dospělé jedince. Rybky nejsou agresivní, i když svůj potěr slupnou rády.. Ale vždy nějaký zbude.
Živorodky svým trávením více znečišťují vodu, ale to se dá filtrací, čištěním filtru a výměnou vody snadno zvládnout.
Jeden zdejší uživatel má stejně velké nádherné "gupkárium", které může posloužit jako inspirace: rybicky.net/nadrze/28303
Menší, méně závojový, ale také krásný druh je drobná Živorodka Wingeova (tzv. Endlerka): rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
Máme jedno stejně velké akvárium, v něm gupky a bandu pancéřníčků. Rozhodně nedoporučuji přidat šneka ampulárii (moc velký a znečišťuje vodu) a ancistruse (vyroste, bagruje, někdy ničí rostliny, pro tento objem je nevhodný - vlastní zkušenost).
Založ si prezentaci, vlož i objednané součásti, pokud je nějaká chybka už na vstupu, je lepší ji vychytat už teď (napadá mě např. objednání černo-bílé drti na dno apod.).
Určitě stojí zato si přečíst následující zdejší článek:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Ať se daří! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 05:49 Muž VLAZA [2] Re: ctibum
příští středu mi má přijet nové vybavení a momentálně mám jenom topítko akva krycí sklo a od známého ještě v komoře sklenici s rostlinkami Bacopa monniera

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=101