Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 16:04 Muž Rounce [30]
Vzhledem k temu že se chystám doplnit ryby tak bych se chtěl zeptat do kolika kusů bych měl doplnit neonky a panceřníčky abych to nepřehnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 18:37 R Muž romant [27987] Re: Kapr
Gavůny opravdu ne a krevetky i pygmeje můžeš mít klidně společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 18:35 Žena Irbis191 [13] Re: Kapr
Ne, do takového akvárka gavunky rozhodně ne. Ty panciky podle mě ano, ale počkej na rady ostatních. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:40 Muž Kapr [9]
Cau. rybicky.net/atlasryb/duhovka_diamantova tyhle mi asi nikdo nedoporuci do me nadrze co? Kdybych tam mel cca jen 10 kousku + krevetky a nebo misto krevetek 8 kousku rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:32 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Jo Jo asi máš pravdu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:28 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Tyhle předsevzetí a potažmo akvária těchto ražení berou tak do půl roku za své a dostavuje se kocovina, která u některých jedinců vyvolá odpor k akvaristice a to je škoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:26 Žena Irbis191 [13] Re: Driv3r
Dobře zkusím o tom ještě popřemýšlet :)
Každopádně si myslím, ze pokud se akvarko pořádně zaroste tak by v něm mohli přebývat i ti otíci. Babičce dám asi raději tu knihu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:12 Muž Driv3r [236] Re: romant
Souhlas s romantem nepřidělávej babičce starosti smich párkrát nezajdeš a katastrofa je na světě.a pak je to bude mrzet.Dej jim knihu,nebo je vem ven to jim udělá větší radost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 19:33 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Omlouvám se, ale já to vidím na nevhodný dárek a nemyslím to nijak zle, jenom s tím mám svoje, bohužel veskrze negativní zkušenosti, ale třeba překvapíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:22 Žena Irbis191 [13] Re: romant
nemyslím, babičce daruji i knihu (už jsem s ní byla na burze, něco ji ukázala, řekla, taky jsem jí řekla, že nemá věřit dědovi smich ). Skoro každý den tam za ní jezdíme, tak budu kontrolovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:47 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Bude se o to akvo babička umět odpovídajícím způsobem starat? Nebude to nevhodný dárek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:42 Žena Irbis191 [13] Re: Irbis191
Čichavci jsou zakrslíci a též ta je myslím tetre královská možná kříženec... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 15:28 Žena Irbis191 [13] Re: janesik1xjakep
Ahoj vím, ze též ty jsou hejnove ale tuhle máme nadoziti. Kytky jsme dostaly od kamaráda v uzlicku a tak jsme nevěděly kolik jich tam je. Aspoň dvě ještě prikoupime ale chci počkat dokud se tyto kytky nerozrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 10:39 R Muž romant [27987] Re: Dakon
Začněme tím, že se založí prezentace předmětný nádrže. Důvod je jasný, aby se předešlo možných chybám. Tedy neříkám že tam jsou, ale proč to neudělat pořádně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 09:47 Dakon – Akva 125l
Ahoj, synek se rozhodl dát do svého akva dvojbarevné Molly. Mohli by jste mi prosím poradit jaké množství a co k nim ještě přidat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 08:14 R Muž ctibum [6926] Re: Irbis191
Co je to za čichavce a co je to za tetru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 06:26 Muž janesik1xjakep [63] Re: Irbis191
Myslim si, že kombinace krevetek a čichavců se ti moc neosvědčí. Pokud to aq nebudeš mít opravdu fest zarostlé, tak čichavci ti ty krevetky snědí. Těch otíků tak 5-6 max. Počet jedna tetra není vůbec vhodný, i když nedokážu si představit, že bys do takového aq chtěla cpat ještě nějaké hejno. Jinak podle fotky určitě přidej s kytkama a jestli vážně chceš krevetky, tak tam pořiď i nějaký větší jávský mech ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 21:38 Žena Irbis191 [13]
Fotka k příspěvku Ahoj všichni chci dát babičce k narozeninám mojí 54l a chtelanbych se zeptat, jestli můžeme do tohoto akva k dvojím samicim cichavců a jedné tatře přidat ktunyrovce kednopruhe (otiky) a zhruba deset krevetek? Jaký je nenáročný druh ale zároveň hezky druh krevetek? A kolik krunyrovcu? Přikládám foto. Rybky jsou zatím u znameho neboť jsme akvo znovuzakladali. Díky za rady stydim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 13:56 Muž Arthas [60] Re: romant
Nejdříve poděkuji za Tvůj návrh. Vypadá to zajímavě a logicky. Nejsem si jenom jistý, jestli ta tetra ozdobná by se byla schopna rozmnožit. Asi ne. Mně nejde celkově o pohledové akvárium, jedno už mám (neonky červené, ramky a pandy). To jsou pohodové čistotné ryby, které tu hodně propagujete. Má to svoje velké kouzlo. Ale mně šlo teď o ryby, které bez problémů dají tvrdou hradeckou vodu a jsou schopné se i rozmnožit ve společenském. Což první případ vylučuje. Možná pandy měly šanci, ale neměl jsem to štěstí. Stačí jenom pár kusů, že přežije. Dřívější moje zkušenosti - Třeba tetra císařská se mi takto množila, ancistrus též..., živorodky netřeba komentovat. Přežilo třeba jen 2-3 ks (u těch teter, ancistrus a živorodky výrazně více) a další tření obdobně. Jenže ta si to hlídá to místo. Větší šanci mají ryby, které jsou "hlídací". Napadla mě kombinace ještě tak 15-20 kardinálek čínských a 6-8 ks pancéřníčků skvrnitých. Oba druhy snesou chladnější vodu a mají se dobře množit. Kdybych dal ty cichlidky thomasovy, tak k nim třeba ty platy nebo black molly (jsou větší, tak by je nedaly), o endlerky bych měl s nima asi strach. Takže 4 cichlidky thomasovy, 4 black molly (1 samec, 3 samice), 4 platy koralové (1+3), 3 ks ancistrusů. A stop. Celkem 15 ks ryb. Ale zase všechno hodně špinících. Možná vynechat jedny živorodky a fertich. Takto by to šlo? Nebo ne? Nechci si nic vynucovat, dám si poradit. Jde mi o ryby, ne o moje ego. No anebo se vrátím zpátky k těm císařkám, úžasné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2017 18:03 R Muž romant [27987] Re: Frost
Buď neonky a nebo tetry ozdobný, nemíchal bych dvě hejnový ryby v tak malým prostoru, tedy hejno 20 kousků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 18:00 Frost – Ryby 112L
Ahoj lidi,
chtěl bych Vás poprosit o názor na tuto skladbu ryb do 112L(80x35x40)
Cichlidka Agassiho (Apistogramma agassizi fire red) pár
Neonka pravá (Paracheirodon Axelrodi) 12 ks
Pancéřníček trpasličí (Corydoras hastanus) 8ks
Tetra ozdobná (Hyphessobrycon rosaceus) 8ks
Clkm...30ks

Děkuji za názory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2017 17:04 R Muž romant [27987] Re: Arthas
Jj thomasky jsou dobrá volba. Ty black molly a platy bych volil buď jedny a nebo druhý a vůbec nejlepší bych viděl variantu s endlerkama, parádu nadělají náramnou a nejsou to tak děsný bordeláři jako ty BM+P, jako centrální hejno bych dal rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna tak 25 kousků, čichouny bych do toho už nemontoval a místo těch ancáků bych šel do rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 10:58 Muž Arthas [60] – Ryby do tvrdé vody
Krásný den všem příznivcům vodního světa. Měl bych jednu prosbu po čase... Schválení či neschválení osádky. Plánuji ještě jedno stejně velké akvárium (co už mám, tj. 112 l, 80x35x40). Chtěl bych do něho nějaké nenáročné rybky, které mají rády tvrdou vodu (hradecká velmi tvrdá voda). Návrh osádky 4 ks Black Molly (1+3), 4 ks plata korálová (1+3), 3 ks Ancistrus sp. Ještě jsem přemýšlel na 2-3 ks Trichopodus trichopterus sumatranus (1 samec + 1-2 samice), tím si nejsem jistý. Řádné zajetí akvária je mi jasné - nespěchám. Chtěl jsem pohodové nenáročné rybky, které se i rozmnoží (ale zase ne moc). Proto ty čichavce jako požírače potěru a přežije jen něco málo... Krom čichavců jsou to ryby dost špinící, takže zvýšená údržba a častější výměny vody jsou samozřejmostí. Ještě mě napadají rybky jako Cichlidka thomasova, kardinálka čínská, dle atlasu tetra červená. Ale zas nakombinovat to není lehké. Kardinálka chladnější voda (ale prý se množí i ve společenském a něco přežije), ta Cichlidka thomasova zas aspoň těch 23-24 stupňů, tetra červená, tam asi s přeživším potěrem a že něco doroste nepočítat. Děkuji za vaše názory a případnou jinou kombinaci...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2017 06:48 Muž Plastr [9] Re: Kapr
Doplnil bych jeste prispevek podemnou :))
rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna

to jsou ryby co mam rad, ale jinak soulasim s prispevkem nize a ryb je opravdu mraky. Nejlepsi je nekam zajit - omrknout to na zivo, co by te tady podle vyberu zajimalo a pak si tvorit osadku, nekdy to jde podle obrazku z atlasu hur :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2017 05:53 R Muž afc1886 [14714] Re: Kapr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 23:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kapr
-víte kolik druhů ryb tam lze umístit, jak já mohu vědět co se vám líbí, kromě neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 23:39 R Muž ctibum [6926] Re: Kapr
Mrtvýmu už nepomůže nic. Ty si můžeš zadat velikost nádrže a vesele vybírat vhodné ryby podle chuti. A jelikož nikdo neví nic o tvých chutích a představách, tak ti asi nic jinýho nezbyde ;-)
Ale abys neřekl, zalobuju pro své oblíbené Danio Perlové... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.02.2017 23:32 Muž Kapr [9] Re: lacewings
To si me pomohl asi jako mrtvymu zimnik..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 23:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kapr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   13.02.2017 23:16 Muž Kapr [9] – Rybky do 60 litru
Ahoj. Mam v planu mit v akvarku cca 30-40 neonek modrych. Ale porad zvazuji i jine moznosti. Nemohl by nekdo vypsat jake jine druhy ryb se krom neonek hodi do takoveho akvaria? Mozna to tu nekde uz je ale v te kupe prispevku se prohrabavat je na par dni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 13:35 Muž Iceman [96] Re: Petra2
AQ mame stejne. Planuji cca 30 neonek a 6 otiku. Melo by to byt ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2017 13:22 R Muž romant [27987] Re: Petra2
S rostlinama určitě nešetři, pravidlo mít pži založení osázeno 80% plochy dna je dobrým pravidlem, zaměř se spíš na nenáročnější druhy, jako ideál jsou do začátku tzv. stonkovky, na náročnější rostliny v začátku zapomeň, dostaneš se k nim až bude akvo stabilizovaný, k čemuž právě dopomlže i to prosperující množství v začátku. Ryb se dá dát i více než uvádíš, ale chce to mít tzv. pod kůži určitý zautomatizovaný procesy, jako jsou pravidelná údržba a to hlavně výměna vody, takže bych ti jakožto začátečníkovi prozačátek doporučil nebláznit a začal bych s těma neonkama a krevetkama a uvidíš jak to půjde a časem si třeba i nějakou partičku 6 otíků pořídíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 13:16 Petra2 – počet rybek a krevetek
A můžu se jen tak ze zvědavosti zeptat, jaké počty plánuješ? Já totiž zvažovala i otíky, ale nebyla jsem si jistá, jestli si nebudou s krevetkama překážet... A velikost akvárka máš stejnou? 60x30x30? Já ještě nemám ani rostlinky, ale chci objednat co nejdříve na rostlinna-akvaria.cz. Akorát teď nevím, jestli nemám počkat, až přejdou ty mrazy. Pokud máš stejně velké akvárko, moc bych ocenila, kdybys mi mohl taky říct aspoň přibližný počet rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 11:06 Muž Iceman [96] Re: Petra2
Jsem na tom tak nejak stejne. Ted tam mam 2 gupky na rozjezd a kdyz bude vse ok tak tam pujdou neonky modre, otici a krevetky. Prvni dam neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 09:08 R Muž afc1886 [14714] Re: Petra2
Petra2 napsal: A pořídit prvně rybky nebo neonky?
Jestli dříve rybky nebo neonky vyjde nastejno. smich Ale jak už ti bylo řečeno,tak krevetky až do pořádně zaběhlého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 08:38 Muž Plastr [9] Re: Petra2
Maximalne 35 neonek - jsou maly, ale budou tvorit super hejno a bude to pekne vypadat. Mam je taky v 60l a jsou bezvadny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 08:04 Žena drvi [2894] Re: Petra2
Dala bych celkem 30 neonek modrých, do zaběhnutého akva po 3 - 4 týdnech (pokud budeš mít NO2 = 0) tak polovinu, za další týden druhou polovinu. Ty krevetky tak po 2 měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 07:42 Petra2 – Neonky modré plus krevetky
Zdravím, zakládám akvárko 60x30x30 tudíž 54l. Poradíte jaký počet neonek modrých a krevetek můžu pořídit, aby jim tam bylo dobře? A pořídit prvně rybky nebo neonky? Vím, že prvně jen pár kousků na zaběhnutí....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2017 18:57 R Muž afc1886 [14714] Re: Jaroun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:18 Jaroun Re: Plastr
Jo, to je. Mám to teprve cca týden od založení. A samozřejmě, že tam ty rybky ještě cpát nebudu, ale už bych chtěl mít nějakou představu.
EDIT-Hlavně si pořád nejsem jistý počtem.
Uvažoval jsem o panceřníčku nejmenším, pak nějaké otíky a hejno. Třeba nějakých prťavých teter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2017 17:24 Žena drvi [2894] Re: Jaroun
Ja fandim jednodruhovce z teter krvavych, s cernym dnem, cernym pozadim a mnozstvim zelenych rostlin to vypada velmi efektne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2017 16:53 Muž Plastr [9] Re: Jaroun
Tetra ruzova by tam mohla vypadat dobre, ale je to podle me malo zarostly :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 15:17 Jaroun
Jak to tady čtu, začínám pochybovat o tom, jestli má vůbec cenu si do mého akvárka (cca 70l) nějakou tu rybku kupovat. Uvažoval jsem o tetrach nebo fantomech a určitě nějaký ten Otík.
Nějaký návrh? Předem děkuji
rybicky.net/nadrze/26481

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:19 Angus68 Re: romant
myslel sem nějaký prcky,třeba Fantoma palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 11:35 R Muž romant [27987] Re: Angus68
Nepočítej, je to blbost. ;-) Když uvedeš jakých dovedu o tom diskutovat, ale tak jak jsi to napsal je to silně zavádějící. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 08:49 Angus68 Re: Andy
Počítej 4 litry na rybku a je to.Souhlas s Romant.S těma Skalárama opatrně.Jsou to velký ryby.Taky sem nad nima uvažoval,ale....a že to mám delší než ty ;-)
EDIT-Uvažoval bych o hejnu Teter.Je hodně druhů,jen si vybrat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 06:45 R Muž romant [27987] Re: Andy
Zkusím tě nasměrovat k řešení, které tě možná ani nenapadlo. Jsi začátečník, chceš to udělat dobře, aby se to líbilo, aby jsi měla dobrý pocit z vykonané práce, snažíš se nakombinovat s největší pravděpodobností podle toho jak se ti jednotlivý ryby líbí, aby to bylo barevný a byl v tom akváriu život, tedy obvykle to tak u začátečníků bývá, třeba se trefuju, třeba ne. :-) Můj návrh zní, udělej z toho akvária tzv. jednodruhovku, nemusí bejt v plným slova smyslu, můžeme se držet třeba těch a nebo jiných dvou druhů, ale tyto v náležitých počtech. Proč to tak? Protože když budeš mít v akváriu, sice hodně druhů co možná nejvíce barevnejch rybiček, to akvo bude stále jakoby dojmově prázdný, kežto když bude akvo osazený jedním centrálním hejnem, řekněme menších, ale o to ve větším počtu rybiček, bude to rozhodně tím co upoutá daleko více, než sem tam roztřelená rybka. ;-) Těch možností je celá řada, ale to je až finále, teď by to chtělo znát jak to akvo vypadá, techniku, vybavení atd. a k tomu by nejlépe posloužila prezentace daný nádrže a s tím, tedy tomu předcházející by měla být zdejší registrace, aby jsi mohla danou prezentaci vytvořit, ono se bude hned jinak radit a jistě bude co korigovat a usměrňovat. Prozatím bych doporučil zdejší tzv. povinnou četbu.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 01:29 Andy Re: romant
Dobre, dekuji :) a kolik priblizne rybek v takovem akvariu bude vhode s pancernicky a tetrami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2017 21:30 R Muž romant [27987] Re: Andy
Ramirézy rozhodně nejsou ryby pro začátečníky, dovedou vyškolit i pořádně kovaný borce. rybicky.net/clanky/1451-
Na skaláry je to malý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 21:07 Andy Re: romant
Dekuji a zajimalo by me proc? Jake maji jine pozadavky? A co by jste mi doporucil za ryby do tohoto akvaria? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=2051