Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 119 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
taky s tebou nemůžu souhlasit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:05 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Znovu musím zopakovat, že jakmile jednou zkusí, už nechce jinak. ;-) Ty jsi na ně to štěstí neměl, já ano, ale třeba jsem jenom špatně krmil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   04.05.2012 22:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ale co jim ulehčuješ? Pokud je ancistrus správně krmený, tak nemá důvod hoblovat zdravé, živé rostliny. Chcípáky, zbytky...prosím, to ano. To je stejné u všech živých tvorů, k potravě tou nejjednoduší, nejrychlejší a nejbezpečnější cestou. A nezmění to ani nablblý anonym...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:56 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jasně, je to o diskusi, názorech zkušenostech a já to asi těm začátečníkům (nic proti nim), tím nedoporučením moc ulehčuju a zjednodušuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
A já znovu musím dodat, že to není o začátečnících či pokročilých, ale o nepochopení těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:49 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Já, jakožto autor toho výroku o krmení jsem sdělil svojí osobní zkušenost a rozhodně nebylo mým cílem to démonizování, jak píšeš. Prostě mě pro začátečníka, jemuž byl můj komentář určen příjde vhodnější, když se bez ancíků alespoň pro začátek obejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Jasně, souhlas, mně jen dost vadí to šílené démonizování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
tahle debata nemá moc smysl, každej aď si odzkouší co chce a uvidí jestli mu to bude fungovat, navíc o tom ani není tohle téma. Já se radši bez ancíků obejdu než abych jim každej den podstírala a doufala že se na kytky ani nepodívaj :-)
(nebo je dám do akvárka kde nebudou ničemu vadit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Ale tady se tvrdí, že je potřeba je přikrmovat - masitou stravou, třeba škrábaným filé, nebo patentkama, nebo živou. Já netvrdím, že nemají rádi rostlinnou potravu, ale mají raději tu nejjednodušší. Nejlépe takovou na kterou někde v koutě lehnou a žerou a žerou. Rozhodně raději, než když musí složitě lozit po kytce, aby si kousli. Takže pokud mají volbu, schovat do kouta s kusem cukety nebo mrkve a jsou nejspokojenější, protože je nic neohrožuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
to tvrdíš že dospělí ancistrusi neokusují rostliny? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
třeba tady měli známí dva dospělý ancíky naprosto bez problému rybicky.net/nadrze/7691 nejspíš díky hodně kytkám a co sežrali to stihlo dorůst (bez přikrmování, jen občas tableta)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Ale vždyť na rostlinnou potravu jsou jen ti mladší podle většiny teorií...tak jim zajistěte přísun této stravy a nebudou se snažit složitě okusovat na kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
nejhorší je kombinace akvaristy který sotva udržuje kytky naživu a ancíka, ale i mě štvalo jak mi okusovaly echinodory, i když listy zas dorostly nové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
Já tedy nevím, asi jsem měl na rostlinožravé ancistrusy vždycky smůlu. Neměl jsem je ani v dobách, kdy jsem měl i okrasné nádrže. Navíc mi přijde, že se tu tak trochu popírá jedno s druhým
Když už ancíky přikrmovat, tak masitou stravou, třeba škrábaným filé, nebo patentkama, nebo živou.
Proř tedy spílat dosplým ancistrusům, které přikrmujete masem, když oni zelené vlastně nejí (mladé zeleným přikrmujete)? To přece nemá logiku...Proč se tedy z nich dělají takoví devastátoři?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:16 Muž Ad@m [1051] Re: romant
Ja som iba napísal moje skúsenosti, ale samozrejme, Vy ich máte omnoho viac. Lorikária asi je vhodnejšia, je veľmi zaujímavá, ale ja by som za ňu ancíkov nevymenil.

Prikrmovanie: S mäsitou potravou skúsenosti nemám, ale uhorku môžem odporučiť, chutí im.

"Ať si do akvária každej dá co chce, taky je tam mám, ale je to taky o skladbě rostlin, který jim tzv. nejedou, ale chce to trošku cviku a mít něco odakvaristikováno, to není samochvála, to je holé konstatování faktu." Samozrejme. A aj keby to samochvála bola je jednoznačne oprávnená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
Jinak se vším souhlas, ale termín "odakvaristikováno", to je hnus velebnosti ;-)
Asi jsem na tyhle novotvary alergickej z práce, tak kdyžtak pardon ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2012 21:02 R Muž romant [27987] Re: Sera
Když už ancíky přikrmovat, tak masitou stravou, třeba škrábaným filé, nebo patentkama, nebo živou. To platí o dospělejších jedincích, omladinu je více orientovaná na řasy a zeleninu. Za tím názorem, že jakmile jednou okusí rostlinu, tak už ho to nikdo a nikdy neodnaučí si stojím, jsou to velcí gurmáni a zvláště echináče jim chutnají. Ať si do akvária každej dá co chce, taky je tam mám, ale je to taky o skladbě rostlin, který jim tzv. nejedou, ale chce to trošku cviku a mít něco odakvaristikováno, to není samochvála, to je holé konstatování faktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:44 Muž Ad@m [1051] Re: romant
S týmto si dovolím nesúhlasiť. Ancistrusy sú mierumilovné, sympatické a užitočné rybičky. Rastliny podľa mojich skúseností neobžierajú, ale pre istotu ich prikrmovať rastlinnou potravou nič nepokazí. Aj keď tá lorikária vyzerá zaujímavejšie ako ancík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
ti krunýřovcí jednopruzí jsou taky suproví, kytky nežerou vůbec a nejsou vůči sobě agresivní (jako normální ancíci), je dobré když je jich víc.
Jestli můžeš tak sem dej nějakou fotku akvárka, nebo si založ prezentaci, jestli by se třeba nedalo ještě něco vylepšit než příjdou rybky, určitě někdo poradí ;-) lepší než pak řešit problémy.
To jaký si tam dáš rybky je na tobě, nemůžem mít každej akvárko jako podle kopíráku. Já miluju malý rybky - modrý neonky, razborky (bornejská, trpasličí...), třeba razbora hengelova, otíci (krunýřovci jednopruzí), menší druhy pancéřníčků, tetra ohnivá, krevetky... Vím že to není zrovna malé akvárko, ale takové větší hejno maličkých rybek by to mělo jako ráj, k tomu nechat hodně zarůst a bude se jim určitě dařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:25 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
Tak já tam ty ancíky nedám, ale nad těmi lorikáriemi pouvažuju hmm . Každopádně moc děkuju za radu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:15 R Muž romant [27987] Re: petr68
Bude to znít možná divně, ale osobně bych Ti nedoporučoval ty ancíky. Jsou to potvory v tom, že když jim zachutnají rostliny, tak už je to nikdy a nikdo neodanučí a Tobě jako začátečníkovi, bych přál akvárium spíše s rostlinama, než jejich okousanejma zbytkama. Stran těch pancéřníčků bych Tě upozornil na to, že mají rádi jemnozrnnej substrát na dně a hlavně aby nebyl ostrej, to by se jim vůbec nelíbilo. Hejnovky jako neonky nebo razbory, to je dobrá volba, ale volil bych to hejno jenom jedno a o to ve větším počtu, to vynikne daleko více. Místo těch ancíků by se třeba dalo pouvažovat o nějaké lorikárii rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata nebo o rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 19:52 Muž Ad@m [1051] Re: petr68
Dobrá voľba. Mne by sa ešte celkom pozdávalo:
15x Neonka červená
2x Crossocheilus langei
2x Ancistrus sp.
1x Ancistrus sp. gold
5x Pancierníček panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 19:48 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
co takhle 2krát parmička černopruhá, 2krát krunýřovec obyčejný, 6krát panceříček panda a 14krát razbora klínoskvrná plus krevetky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 16:53 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: katterinecka
díky za radu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.05.2012 14:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
a nekupuj všechny ryby naráz, aď si akvárko zvykne a nedojde k nějaké katastrofě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 14:23 R Muž romant [27987] Re: petr68
Co člověk to názor. Podívej se do prezentací nádrží na akvária obdobné litráže a inspiruj se třeba tam. ;-) Toto Tebou zbytečně založený vlákno bude sloučeno s tímto rybicky.net/forum/120 kde je možné taktéž hledat inspiraci. Vyber nějakou osádku a někdo se Ti k tvému návrhu jistě vyjádří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 13:28 Muž petr68 [27] - Rostliny – Jaké ryby a kolik kusů ryb do 112l akvaria ???
Jsem začátečník a potřebuju poradit. Před měsícem jsem si založil 112l akvárium. Za týden pojedu na akva burzu v Ostravě a nevím jaké ryby a kolik kusů ryb do toho akvaria mám dát. Prosím poraďte. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:53 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Kate127
no do dutin se Ramirezky nevytírají, ale jestli se tam budou aspoň schovávat to těžko říct, možné to je :-) u mně se schovávaly pod převislou "větev" z kořenu a pod listy anubiasu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:12 Žena Kate127 [74] Re: Cosmogagy
Ok a jak to vidíte s tím kokosem pro ramirezky? Vyhledavají takový ukryt nebo spis ne? Leda ze by ho pak osidlili pancernicci ačkoliv ted je jejich mistečko pod filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:47 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Kate127
jak píše peter - je lepší když je pancéřníčků jen jeden druh...

otíci by měli stačit.. a kdyby potřebovali s řasou pomoct, pořiď třeba Neritinu ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:43 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Kate127
hejno by malo byť jednodruhové tých 6 ks, iné druhy spolu moc neplávu,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:34 Žena Kate127 [74] Re: Cosmogagy
Dobrá tedy. A nevadí jim, když je trošku "pomíchám"? Mám tam teď dva zlatopasé a jednoho skvrnitého. Ráda bych když už, tak ty kteří dorůstají jen 2-3 cm pokud se mi je v našem maloměstě povede sehnat. Budou pořád v hejnu? P.S těch otíku jenom 4 na 60 l stačí? Když už řešíme ta hejna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:24 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Kate127
neřeš jestli jich chceš víc nebo ne :-) když už je máš tak bys jim měla umožnit pohodový život, a když jich bude aspoň těch 6, tak se budou cítit daleko líp než ve třech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:14 Žena Kate127 [74] Re: romant
Díky. U těch pancéřníčků právě nevím, jestli jich chci více, naštěstí jsou v pohodě čas od času se i v tomto počtu vytřou. Původně jsem si myslela, že jedí i řasy, ale ty je nezajímají a tak jsem musela koupit otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:05 R Muž romant [27987] Re: Kate127
Ano můžeš, přidal bych těch pancéřníčků na 6 kousků, jsou to hejnový rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:03 Žena Kate127 [74] – Akva 60 l
Zdravím,

můžu mít v akva 60 l pár ramirezek, 3x pancernicci, 4x otíci a 10x neonky?

P.S mají ramirezky rády jako úkryt například kokos a nebo ho nevyhledavaji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kalin
Bez obav je tam můžeš dát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:45 Muž kalin [0] – Tetra červenoústá
Zdravím,
mám 112 l akvárko, pomerne dosť zarastené. Chcel by som sa spýtať či sa hodí hejno tetry červenoústej (10-15ks) do môjho akva. Sú tam už 4x otíci a 4x Parmička černopruhá + krevetky neocaridina.

Chcel by som určite nejaký hejnový druh rybky, ktorý sa ale bude dobre znášať s existujúcou osádkou. Žiadne ďalšie druhy už neplánujem.
Ako sa budú správať tetry ku krevetkám?

Ak máte skúsenosti, tak budem vďačný za rady. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 02:18 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Rollcut
Přesně na tento dotaz ti odpověděl Libor na jiném vlákně. Stres jistě není způsoben odloučením od mladých a stejně tak ani přelovením. Důvod hledej v nádrži. Těžko radit, když tvé akva nikdo nezná. Zkus založit prezentaci a prosímtě nekopíruj už svůj dotaz do dalšího vlákna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 23:41 Muž Rollcut [-1]
Zdravím Je to trošku jiné téma, které jsem možná nepatří, ale mám páreček pestřenců. Zhruba před 2 měsícema se mi vytřeli a v pořádku odchovali mladé (asi 30ks.). Jakmle je začali rodiče prohánět, tak jsem je vylovil a přemístil do jiné nádrže, kterou jsem si pro ně zařídil a tam at se vytírají do aleluja. Omladina vesel plave ve svojí rodné nádrži, ale problém mám s párečkem v té druhé nádrži. Dalo mi docela práci je vylovit a přemístit. Nedali se zaboha odchytit a trvalo mi možná tak 10-15 minut než sem odlovil samečka a zhruba 5 minut samičku. Přemístil jsem je do nové nádrže a okamžitě se schovali. Samička za filtr a sameček do kokosáku. Je to už zhruba týden a jsou pořád schovaný...ani se nehnou...moc nežerou. Sameček občas se strachem něco zblajzne když mu letí něco okolo huby před kokosákem, ale samička je pořád za filtrem. Myslíte, že jsou pořád ve stresu z toho odlovu a neb, že jim chybí omladina jejich? Děkuji za nápady a názory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 21:34 mmm273
skvele, dik ... dufam ze ani neonky nebudu v strese... Takze dik za rady, zacnem sa ponich po akvaristikach pozerat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 21:03 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mmm273
Jasně že šlo. Kakaďáci ti neonky s otíkama svačit nebudou.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:22 mmm273 Re: Deathbull
ampularku tam este nemam, ale kedze sa mi vzdy pacila tak uvazujem o nej... ale ok, nemusi byt...

neritina ale bude urcite...

k momentalnemu akvu - velky kamen co som tam maml siel prec a ide tam velky koren, s kopou prielezov a vlastne vytvori take jaskyne aj ... samozrejme aj kokos tam planujem zakomponovat... riasi ubuda, uz nerastie a len obsac vyberiem par zvyskov...

obavy mam vlastne len z toho ze aby mi nezrali momentalne osadenstvo, nerad by som prisiel o neonky a otikov...

takze myslis ze by to slo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   09.04.2012 18:10 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mmm273
Mám opačný názor, 10 neonek a 2 otíci představují minimální zátěž pro akvárium a pak už tam máš jen 5x panda popelnici, to bude ok. Spíš bys neměl hnojit podle té řasy co teď máš. Práskni tam vyvařený kokos, ať mají uzavřený úkryt, pro chov to bude ok. S odchovem nepočítej, neonky potěr vyzobou. A pokud netrváš na té ampulárce tak se jí zbav, menší šneci jsou lepší než tohle velké čuně, to je největší zátěž co tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 17:49 Muž micz [132]
myslím si že při velikosti akva a počtu ryb co tam máš už raději ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 17:40 mmm273 – Cichlidka Kakadu v spoločenskom akvariu
Cafte, chcel by som sa spytat, ci sa da chovat parik týchto nadherných ribičiek v spoločenskom akve spolu s - nenonka obecna (tetra neonova)(10ň, Otocinclus affinis(2), Corydoras Panda(5), slimaky (neritina + ampularia) -
akvo ma 54l, 60x30x30 ... zarastene, velky koren , mnozstvvo ukrytov...


Vdaka za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 10:51 Muž Ad@m [1051] Re: walris
Ramirézky napríklad X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 23:05 R Muž romant [27987] Re: walris
Možná si sem tam nějakýho šutříku zobnou(v tlamce propláchnou a vrátí zpět), ale rostliny Ti vyrejvat nějak systematicky nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 23:04 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: walris
Neboj ve dně neryjí :) Jak jsem psal můžeš si vybrat v atlase ze spousty druhů, podle barvy, velikosti, náročnosti atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 23:02 Žena walris [0] - Sumci
No chtěla bych ideálně nějaký pár, který nerozryje dno a nedorůstá hodně, nechci to přerybňovat a už teď mám pocit, že to je tak akorát. A ještě něco snadnějšího na odchov, o to bych se pokusila později :) Ty chichlidky myslím že dno narušují, že?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [119] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=5901