Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 104 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:35 R Muž romant [27987] Re: knm
23 čistotnejch ryb je i na 54 litrů možný. Těch pancéřníčků můžeš ubrat, pokud by jsi pořizoval i ty ramirézy, ale teter bych dal to 15 hlavý hejno, bude to kompaktní. Ještě jedna poznámka a ta se týká filtrace. Jak jsem pochopil, tak je to nějakej set a tam bych předpokládal lehce poddimenzovanou filtraci, ale nevím přesně, ono výkonnej a hlavně účinnej filtr je důležitá věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:30 knm
Dakujem za skusenosti. A myslis, ze zhave budu v hufe? Pisal si o pocte 15, co mi pripada na 54l dost vela. Hlavne v kombinacii s 8 corydorasmi. 23 ryb sa mi zda moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:06 R Muž romant [27987] Re: knm
Už jsem pár takovejch akvárií viděl a ani utužovatelé kolektivu, jaký ramirézy jsou s nima nic nesvedli. Jinak na to hejno platí, že čím víc, tím líp, je to nekonečná debata, která se tady tu a tam vede. Nikomu nic nenutím, jenom sděluji lehce utrpěný zkušenosti, ale ono když se to nevyzkouší, tak tomu člověk kolikrát nevěří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 22:00 knm
Myslis, ze zhave sa mi tam budu skor zdrzovat v skolach? Teda vzhladom k poctu aspon v jednej skolke? :) A 8 cervenych neoniek tam bude myslis v rozptyle? Snad by prave tie ramirezky mohli utuzit kolektiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:46 R Muž romant [27987] Re: knm
Já na to mám názor ten, že neonky v akváriích Tvojí velikosti jsou jakoby rozstřelený a nevynikne tak jejich hejnová pospolitost a proto jsem Ti doporučoval ty tetry žhavý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:42 knm
Predpokladam, ze tam mozem dat aj cervene, nie? Rozmyslal som presne nad 7-8. Su niecim narocnejsie nez obycajne? Mal by tam byt nejaky vhodny pomer medzi samcami a samickami? Jedine, co som nasiel, je 24 C min. teplota oproti 20 C pri obycajnych. A je to tak,ako som pisal. Niektori si myslite, ze neonka do 54l ano a niektori, ze nie. Nerad by som, aby tam niekto trpel. Zaciatok snad zvladnem, kedze sme kedysi mali doma 260l a nieco si este pamatam a nikam sa neponahlam. Mimochodom, ten set ma pod ziarivkou reflektor, takze to snad bude trocha svietit a neskor pridam pas LEDiek. Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:23 Luky89 Re: knm
Hejno neonek třeba 8 kousků si tam klidně dej, pak třeba pancéřníčky panda - 5 kousků a pár cichlidek Ramirezových se tam taky vejde. Nebo nějakýho krásnýho samečka bojovnice. Jak píše Romant ty cichlidky až nakonec po nějakém tom zaběhnutí. Přeju hodně štěstí v akvaristice! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2012 20:30 R Muž romant [27987] Re: knm
Osobně bych volil hejno 15 kousků teter žhavých a na dno 8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity . Stran těch Ramiréz, je třeba si uvědomit, že jsou to rybky citlivější tzv. na vodu a to její kvalitu, chce to nepodceňovat pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody(prospěšné pro akva jako takový). Stran těch rostlin mrkni do atlasu rostlin a vyfiltruj si ty nejméně náročné. To osvětlení se dá lehce polepšit tzv. "odrazovým reflektorem", pohledej ten pojem. Určitě to nechce nikam spěchat, informací není nikdy dost, třeba tady:http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
www.akvarijni.cz/…
Ještě k těm ramirézám, pokud se pro ně rozhodneš, tak je dávej až do řádně zaběhnutýho akvária, což já považuji až tak po dvou měsících normálního provozu. Určitě se setkáš s názorem, že jsou to velmi choulostivý rybky, ale když jsou z dobrýho zdroje a dodržují se nějaký základní zásady, jenž jsem nastínil, tak dělají radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:23 Muž tajfun1 [222] Re: knm
hejno neonek by tam klidně být mohlo, chce jich tak 8-10ks, aby se cítily dobře... k tomu by i šlo malý hejno nejmenších pancéřníčků tak 5ks ...tohle považuji za max hranici ryb v akva, která bude podpořena dobrou pravidelnou údržbou, filtrací a taky postupným umístěním rybek až po zaběhnutí akva.

nebo si místo pancéřníčků vyber jednoho Bettaka, pokud chceš výraznou rybku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:03 knm – Neonky do 54 litrov?
Po 20 rokoch sa vraciam k akvaristike, kedze deti dostanu na Vianoce set Eheim 60x30x30 (uz je kupeny a nic vacsie sa nam zial nevmestilo). Nieco si pamatam a dost som si tu precital, ale niektore veci sa tu riesia s nejednoznacnym vysledkom. Preto by som sa vas chcel spytat:
1. Velmi by som tam chcel neonky (najradsej cervene, pripadne obycajne). Ano, ci nie? V tom sa tu odpovede dost lisia. Pokial ano, kolko? 
2. Pokial nie, pacia sa mi tetry ziarive (cesky zhave), cervenouste, pripadne medene alebo ohnive. Kolko z nich?
3. Rad by som tam pridal zopar mensich corydorasov. Ktori su najvhodnejsi a kolko?
4. Keby sa tam vmestili, zostavu by som rad dokoncil parikom niecoho vyzorovo zaujimaveho (napriklad ramirezky), pripadne nejakym zaujimavym singlom. 
5. Zivorodky nechcem
6. Este by som rad poradil, ake rastliny tam dat, kedze je tam len jedna 15w trubica. 
7. Samozrejme, budem sa starat ako sa len da, ale z mojej planovanej zostavy je vam zrejme jasne, ze chcem nieco menej narocne. 
Dakujem pekne za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 05:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Thomatys
Thomatys napsal: A nastává čas řešit jaké ryby nasadit do akvária o objemu 55L. Co se týká sumců tady bych měl jasno rybicky.net/atlasryb/pancernicek_cernopruhy nebo jemu podobný. Čistička rybicky.net/atlasryb/litoxus_aronsky nebo jí podobná. No a teď ty ryby, ze začátku sem chtěl živorodky, ale co sem četl komentáře tak dost kadí a udělají dost rychle nepořádek, sám to vím. No a tím pádem bych chtěl nějakou co bych mohl mít v 55L nádrži, co by se množila a neudělala až tak příliš velký nepořádek hned pár týdnu po nasazení do nádrže.
Tyhle toho moc nenakadí - X.pygmaeus,N.elegans, H.formosa,P.amates,P.caudomaculatus, P.prolifica....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:47 Muž ender [3] Re: romant
ty Dánia bych rád zachoval v tomhle počtu - vím, že je to na hejno "málo", ale i tak jich je plné akvárko...
každopádně díky za reakce - jen nevím, jak s tou Betou - radíte mi ji do téhle osádky nedávat, upřímně - už jsem s ní do budoucna počítal, ale samozřejmě rád si nechám poradit - povolte mi jí... :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:14 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Jako "čističku" partu otíků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , ty živorodky třeba rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:08 Muž Thomatys [-3] – jaké ryby
A nastává čas řešit jaké ryby nasadit do akvária o objemu 55L. Co se týká sumců tady bych měl jasno rybicky.net/atlasryb/pancernicek_cernopruhy nebo jemu podobný. Čistička rybicky.net/atlasryb/litoxus_aronsky nebo jí podobná. No a teď ty ryby, ze začátku sem chtěl živorodky, ale co sem četl komentáře tak dost kadí a udělají dost rychle nepořádek, sám to vím. No a tím pádem bych chtěl nějakou co bych mohl mít v 55L nádrži, co by se množila a neudělala až tak příliš velký nepořádek hned pár týdnu po nasazení do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 18:07 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Tak abychom to podpořili trochu praxí, tak mám teď v patronátu jednu školní 112 litrovku a tam jsou ty dánia v počtu 10 společně s neonkama červenejma v počtu 11 a jsou z nich vcelku kompaktní hejna ve vrchní a střední partii a dole jsou dva páry cichlidek a to ramiréz a boreláků, takže to opravdu funguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
stydim máte recht...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Než budete někoho kritizovat, zkuste si přečíst, o čem se píše. ender píše, že bude mít v akvárku 12 neonek a že tam má 4 dánia. Já mu doporučuji, aby ta 4 dánia vyměnil za 6 neonek, takže tam bude mít neonek 18. To snad dokáže spočítat na prstech i dítě ve druhé třídě ZŠ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Dánia pruhovaná jsou mé velmi oblíbené ryby, stejně jako bety... ale jak říká Zoidik. Místo 4 dánií bych dal 6 neonek....

6... kuwa to je ale velehejno ve stovce...Místo 4 6 no to je jako z bláta do louže...A pak bude následovat...Mám v akváriu 6 neonek a ony se divně chovají... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2012 16:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ender
Dánia pruhovaná jsou mé velmi oblíbené ryby, stejně jako bety... ale jak říká Zoidik. Místo 4 dánií bych dal 6 neonek, s otíkama bych počkal ještě 14 dnů a ramirezky bych pak dal další 2 týdny po nich. Ramirezky špatně snáší čerstvé akvárko, správně by měly jít do akva až tak po třech či více měsících a betu bych taky vynechal... Ale to je jen návrh, samozřejmě se ho držet nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ender
Pořadí otíků a ramirezek bych asi otočil. Betou si chceš kazit tu pěknou amazonksou skladbu? Teda zebry nejsou taky z amazonky no. Jo a taky to jsou hejnovky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:19 Muž ender [3]
chlapi - díky - už jsem klidnej :-)
tenhle týden chci doplnit hejno neonek do počtu dvanáct a příští týden ty Ramirezky. Další týden Otíky - může být - nebo jim mám dát víc času?
Nakonec bych chtěl Betu - ale nevím, jak se bude tvářit na temperamntní neúnavný plavce v podobě čtyř zeber, který mi tam "lítají" z jedné strany na druhou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 13:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ender
Od soboty co jsem si donesl do akvárka 4 ramky, tak můžu potvrdit romantovy svatá slova. Neonky i hokejky se mi drží v hejnu a už nejsou tak rozlezlé po celém akvárku. Bohužel posledních několik dní u akvárka moc času nestrávím, ale zatím jsem nepozoroval, že by se ramky chovali jak ovčáčtí psi a náhaněli je do jedné grupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2012 13:38 R Muž romant [27987] Re: ender
Psal jsem, nebrat doslova, je to o tom respektu a když mají neonky z někoho ten správnej "vítr", tak lépe tvoří hejno, to je instinkt, ale rozhodně to není něco, co by mělo bejt na škodu. Oni jsou dost přidrzlý rybky(neonky) a jen tak někoho se neleknou, určitě to tak jak navrhuješ bude fungovat ku spokojenosti všech. Jinak psal jsi že jsi to četl o cichlidách a toto se bavíme o cihlidkách, který jsou v bezproblémové a snášenlivé skupině vůči tetrám velikosti neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 13:33 Muž ender [3] Re: romant
...jako, že mi je Ramirézky budou nahánět po akvárku ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 13:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ender
není cichlida jako cichlida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2012 12:49 R Muž romant [27987] Re: ender
Můžeš pořídit ramirézy jak k neonkám obecným, tak červeným, nebude s tím problém, ba právě naopak, ramirézy budou působit tak trochu jako hejnový scháněči(brát s rezervou), je to spíš o respektu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 10:18 Muž ender [3] – Ramirezky vs. Neonky
čau Všem,
mám v plánu zarybnit akvárko hejnem neonek červených a Ramirezkami. Někde jsem se dočetl, že oproti neonkám obecným nemají neonky červené rády společnost jakýchkoliv cichlid. Je tomu tak, anebo můžu pořídit ke 12ti neonkám i tři Ramirezky ?
předem díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:07 Muž ekvb [0] Re: malyLibor
no je pravda, že karanténu nemám a v akva boli doteraz len 4x otocinclus a 2x crosocheilus siamensis. Od Clariiho som kupoval už rybky aj v minulosti a nikdy nebol problém. V podstate sa mi podarilo doniesť si domov chorobu zatial len raz, pred pár rokmi z Hornbachu a tam už odvtedy nenakupujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.12.2012 16:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ekvb
Dal jsi je hned do akvárka? Neříkám, že v tomto případě je to problém - Clarkii mívá zdravé rybky a tihle čichavci zdravím přímo čiší... ale přesto, je dobrý zvyk nechat rybičky po nákupu alespoň 14 dnů v samostatném akvárku, aby se předešlo zavlečení nemoci do společenského akvária. Nebo to byly první rybky v novém akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 15:28 Muž ekvb [0] Re: malyLibor
hej, vyzerajú veľmi pekne, v akvárku sa rýchlo zabývali, občas preháňajú neónky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 14:53 Muž ekvb [0] Re: malyLibor
neviem, či to bol clarkii, volal sa Milan Líbal a sú malé oranžové s červenými plutvami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 14:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ekvb
Jsou to takoví ti žlutí s trochou červené? Malincí, asi 1,5cm dlouhé? Prodával je Clarkii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 08:58 Muž ekvb [0] Re: malyLibor
tak som sa bol pozrieť na trhy v petržalke a zvolil som nakoniec kombináciu 10x Paracheirodon axelrodi a 3x Trichogaster chuna. Su to ale mláďatá, takže nie som si 100% istý, či sa podarilo vybrať kombináciu 1x samec 2x samica.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
No vida, takhle je to pro mne už stravitelnější...tři páry...tři samci. Ne jeden silnější a druhý slabší....to už je lepší varianta. Pokud samozřejmě bude ta větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 13:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Ale ano, s touto vaší zkušeností souhlasím. Budete-li mít v akváriu skupinu tří párů a necháte je se tam třít, dominantní samec postaví hnízdo a do něj se klidně vytře se dvěmi i třemi samicemi, přičemž slabší smace bude odhánět. V tomto se naše zkušenosti shodují. Rozhodně však neubije slabší samce ani samici, která se nebude chtít třít - vytře se s těmi, které chtít budou. A právě to je to zajímavé sociální chování. A u čichavců medových se taková skupinka doporučuje i pro jejich zbarvení. Budete-li mít 1 samce a 3 samice, bude samec výrazně zbarven pouze v době dvoření se samicím. Budete-li mí skupinu 3 samci a 3 samice, budou všichni 3 samci krásně zbarvení takřka neustále. Samozřejmostí pro chov takové skupinky je však dobře osázené akvárium dostatečné velikosti, tedy nejméně oněch literaturou doporučovaných 54 litrů, já doporučuji raději dvojnásobek. Nakonec jsou tedy naše zkušenosti velmi podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Ale všiml jsem si o čem píšete...zakrslíky většina akvaristů - mimo vás - nazývá všechny malé čichavce bez rozlišení, druhem pouze upřesňuje. Protože každé akvárium se trochu lišit může, klidně vám vaše zkušenosti věřím. Ovšem všeobecně platí to, že tito čichavci se klidně vytřou se dvěmi i třemi samicemi raději, než by se jedné doprošovali. To není zkušenost jen má...třeba se někdo přidá k té vaší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 08:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Možná jste si nevšiml, ale nepsal jsem o zakrslých čichavcích, nýbrž o medových. A píši o párech proto, že navrhuji do toho akvárka 2-3 páry, tedy 4-6ks čichavců medových. Přečtěte si diskusi, která se vede, než někoho napadnete. A vy sám jako velký chovatel jistě víte, že co platí pro čichavce rodu Trichopodus neplatí vždy pro čichavce rodu Trichogaster. Navíc u čichavců medových jsou samice značně větší než samci, jak jistě z vlastní zkušenosti z chovu těchto čichavců víte, a k ubití samice samcem u nich nedochází. Ani souboje samců nejsou nijak divoké, samečci se před sebou pouze natřásají, poté jeden opustí "bojiště" a odjede jinam. Právě pro jejich zajímavé sociální chování se obecně doporučuje chovat je ve skupinkách 4-6 jedinců. Jako u všech čichavců je samozřejmým předpokladem dobře zarostlá nádrž, ale to jako zkušený chovatel těchto čichavců jistě taky víte. Stále píši o čichavcích medových.
Čichavci zakrslí, které jste zmiňoval ve svém příspěvku vy, jsou sice o něco temperamentnější, ale když jsem je před 18ti roky naposledy choval, měl jsem jich 10 párů ve dvěstěčtyřicítce a ani u nich nedocházelo k žádným excesům, k žádnému "konci samičky, která se nechce třít" a ničemu podobnému. Takže svůj příspěvek zakončím vaší citací: "konec s teorií, praxe je lék".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.11.2012 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Proč furt vytrvale propagujete páry, když to je nejnešťastnější složení u těchto čichavců, ale i vlastně u mnoha dalších druhů ryb? Navíc dva páry do jedné nádrže. I kdyby se nakrásně daly ryby dohromady, jak vy si představujete, tak tu zůstává riziko, že samec se bude chtít třít a samice ne. To je většinou její konec. Proto se k jednomu samci všech zakrslých čichavců dávají většinou dvě až tři samice. Takže konec s teorií, praxe je lék. Malí čichavci 1+2,3....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ekvb
Těch medových můžeš dát i dva páry. Oni nejsou takoví raploni jak velcí čichavci. Imponují si, ale neublíží si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:40 Muž ekvb [0] Re: malyLibor
tak ak sa podarí, zájdem tam. Ešte som rozmýšľal, že by sa mi páčila aj kombinácia 6-8 x dúhovka diamantová + párik čichavcov medových alebo nejakých bojovníc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 09:40 Muž ekvb [0] Re: Beastie
PH je ok, myslel som skôr tvrdosť v °dGH, pre tie razborky píšu v atlase 1 - 9 °dGH, u mňa bude mať voda skôr okolo 20 °dGH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 09:15 Žena Beastie [320] Re: ekvb
Píšete, že máte vodu "tvrdší", takže předpokládám tak 7,5pH ne? nemáte doma řekněme 9.

Klidně bych si to vyměnila, já vodu tvrdší zrovna potřebuju a zrovna jako na potvoru nemám :)) Já bych se razborek tak nebála, mají psané 7-7,5 některé. Ať se vyjádří někdo fundovanější raději
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 08:54 Muž ekvb [0] Re: Beastie
razborky sa mi páčia, ale tiež vyžadujú mäkkú vodu :-( , okolité akvaristiky mám zmapované, takže viem, kde čo majú, asi si ale počkám dva týždne a pôjdem mrknúť na túto akciu, možno tam nájdem niečo zaujímavé.

klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 07:58 Žena Beastie [320] Re: ekvb
Čichavec či betta, tzv hladinové ryby, určitě ocení i plovoucí rostliny, tak na ně nezapomenout (např Limnobium je populární). Razborky, seč hejnové a "nevýrazné" jsou i tak pěkné na pozorování, občas si je při krmení pletu s piraněma.
A záleží, odkud jsi, ale s rodinkou si udělat pěkný výlet a hele náhodou je tady akvaristika, půjdu se podívat dovnitř (potom co se dopředu ujistím, že tam moje ryby mají) a je vymalováno.

Hodně štěstí a pozor na cestování s rybama v zimě a následnou aklimatizaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 07:47 Muž ekvb [0] Re: malyLibor
Fotka k příspěvku no všetko sú to pekné rybky, ale u nás budú tie betty a čokoládový čichavci tažšie zohnateľní + vyžadujú mäkkú vodu a u nás je skôr tvrdšia :-( , to skôr prichádza do úvahy čichavec medový alebo zakrslý. Pridávam foto nádrže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2012 16:57 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Je to přesně jak píšeš, oni se tam vejdou, ale k čemu to potom vypadá, každej pes jiná ves, ryby rozstřelený po akváriu a pořád to vypadá, že jich je málo a přitom ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ilja1996
Myslím, že by se tam ještě vešly, ale mnohem hezčí na pohled jsou dvě početnější hejna, než tři na spodní hranici hejnovosti, takže romant má opět pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.11.2012 16:31 R Muž romant [27987] Re: ilja1996
Další hejno bych už nepřidával, ale posiloval ty stávající. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 16:29 Muž Arnyy [0] – 112l
Ahoj lidi,
mám akvárium 112l a mám v něm 8neonek černých,7teter žhavých,4 paví očka a 2 ancistrusy. Chci se zeptat,mohu tam dát ještě například další malé hejnko nějakých teter? Například teter paraguajských (6 kusů)a nebo mohu ještě dokoupit pár teter žhavých? Kdyžtak díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.11.2012 16:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ekvb
a SAE ti je zatim nevytahaly? Jestli ne, tak uz ti je nevytaha nic. Ale je fakt, ze s touto podminkou se situace malicko meni. V tom pripade bych ti doporucil 15-20ks Boraras maculatus a jako dominantu 2-3 pary čichavec medový nebo - troufneš-li si - čichavec čokoládový, případně Betta albimarginata :-) Jak čokoládoví čichavci, tak bělolemé bety jsou klidné a krásné rybky, jen vyžadují čistou vodu... Ale stejnou vodu vyžadují i cichlidky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [104] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=5151