Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 07:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: drvi
5cm se mi zdá docela dost, ale každopádně je to stav při nádrži obrovské...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2017 07:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No dovedou ... ale je třeba také dodat, že hovoříme o nejčastějším stavu na trhu, že se bude jednat o importy... sice krásně vybarvené, ale ve většinou v nedobré zdravotní kondici...Pokud se podaří sehnat ryby z českých odchovů, jedná se o čichavce jako každé jiné. A odlišnosti při jejich chovu lze hledat pak snad jen v tom, že je třeba k nim dávat přiměřené ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:40 Žena drvi [2894] Re: Eliii
Cichavci zakrsli jsou pomerne hodne citlive ryby, pro zacatecnika bych je nedoporucovala. Razbory klinoskvrnne dorustaji velikosti az 5 cm, osm jich je do padesatky moc no . Idealni kombinaci ryb ti napsal Romant ano
Tak to jsem byla pomalejsi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.08.2017 22:38 R Muž romant [27987] Re: Eliii
Tak zcela upřímně, čichavce zakrslé, byť by odpovídali, jsem záměrně nezmínil. To jsou ryby, které začátečníkovi do rukou, akvária nepatří, dovedou vyškolit i vorezlejší borce, dovedou bejt hodně cíťové na podmínky a je třeba umět velmi rychle reagovat na možné negativní signály, tedy při vší úctě jsem je zamítl. ;-) Ty navrhované tetry budou asi Razbory klínoskvrnné, což už je lepší volba, ale i přesto bych to zkusil ještě pozměnit na jiný menší druh razborek, třeba na rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova , rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho a mít možnost si dovolit početnější hejno 20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:31 Eliii Re: romant
Aha omlouvám se :)
A když jsem o tom tak přemýšlela, mohu sem dát 1 pár čichavec zakrslý, 4 Otíky a 8 Teter klínoskvrnných?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:26 R Muž romant [27987] Re: Eliii
Že si je ve jmenovaném druhu nemáš pořizovat do stávající, říkejme tomu startovní nádrže a mým návrhem složení rybí osádky jsem se snažil o ono dopilování stavu věci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 22:22 Eliii Re: romant
Tím, že máte v čichavcích jasno myslíte, že jim rozumíte a nemám si je pořizovat, nebo že já mám v čichavcích jasno, že si je koupím a k nim dopiluju osádku :-D omlouvám se že píšu tak pozdě stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 21:54 R Muž romant [27987] Re: Eliii
Tak v čichavcích máme jasno, tak snad tu osádku dopilovat. ;-) Otíky v pohodě a k nim třeba hejno rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva v počtu 30 kousků, tedy třeba... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 21:51 Eliii Re: drvi
Děkuji za odpověď, jsou sice nádherní, ale trápit je nebudu. Tak snad jindy, až budu mít velké akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.08.2017 21:47 Žena drvi [2894] Re: Eliii
Takovehle akvo je na cichavce perletove moc male, potrebuji minimalne dvojnasobny objem vody. Dorustaji az 13 - 15 cm, v padesatce by se utloukli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2017 21:38 Eliii – Čichavec perleťový
Dobrý den, mohu dát 1 pár čichavce perleťového do 54litrového akvária ( Napořád )?
V akváriu je plno rostlin a úkrytů, ale i prostoru k plavání.
Byli by tam sami, možná ( pokud by to šlo ) by jsme dali ještě Otíky ( krunýřovec jednopruhý 5× ) nebo jiné malé rybičky, ( hejno )které jim nebudou vadit. ( Ale asi jen je, aby nebylo přerybněno a měli víc prostoru )
Velice se nám líbí ale pokud ne, tak se s tím smíříme. Nechci je trápit. Děkuji

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 16:54 Muž UndeR [80] Re: Amatértom
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že u mě tetry krvavé absolutně nestíhaly likvidovat populační explozi mečovek. Z původních 4 kousků jich tam zanedlouho bylo nepočítaně. A to jsem měl v nádrži hejno 12 těch teter ;-) Pomohlo mi až zdejší fórum a to vlákno darování přebytků potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 16:54 Začátečník 007 Re: Anthrax
Akvárko zatím jen plánujeme, a až ho budeme zakládat tak tu prezentaci udělám. Moc všem děkuju za odpovědi, dost mi to pomohlo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 16:14 R Muž romant [27987] Re: Miraell
Vskutku, následováníhodný postup. ano palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2017 16:07 Žena Miraell [15] Re: romant
Dala jsem na Vaši radu, cítila jsem to podobně, i můj vnitřní pocit byl, že v mé nádrži nebylo dostatek prostoru pro pancéřníčky kropenaté a zároveň i pro pancéřníčky zelené.
Domluvila jsem se s blízkým zverimexem, který kropenáčky s nadšením adoptoval do jejich soukromého akvária, což mě velmi potěšilo. :)
Dala jsem i na další Vaši radu, a částečně i na radu uživatele LukyyyK, a přikoupila 4 pan. zelené a 16 teter neónových... a je to. :)

Oběma vám děkuji za laskavost a rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 16:05 Začátečník007 Re: Anthrax
Je to set Eheim aquastar bílá 54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 16:01 Začátečník007 Re: Amatértom
Já vím, ale rostlinky nám v tom rostly dobře a jsou to takové oválky, nejsou ostré tak nevím, proč by to mělo tolik vadit.
Kdyby to teda vadilo hodně tak by jsme koupili jemnější a lepší, ale když už máme tyhle, tak mám dát jiné? Jen se ptám, nemyslím to špatně a „zbírám informace"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2017 15:59 R Muž Anthrax [4788] Re: Začátečník007
Jsou to strašně obecné informace Jaký filtr? Jaké topítko (na kolik budeš topit)? jaké světlo? jak dlouho se budeš svítit? Jaká úprava vody chemií? A proč? Atd., atd.
Bez té prezentace se nikam nehneme, to souhlasím s Amatértomem :-) To by jsme tu mohli plevelit vlákno do aleluja. :-)

Do zásobního substrátu bych být tebou nešel, pokud přesně nevíš co od něj očekávat.
5 otíků je podle mě málo, jsou to hejnové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Začátečník007
:-D Tou velikostní kamínků na dno tu asi moc nepochodíš. Udělej tu prezentaci ať se to nerozebírá tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:50 Začátečník007 Re: Anthrax
Kamínky co máme ( ještě ne v akvárku ) mají 0,4 cm a jsou zaoblené, rozhodně se o ně nepořeže a pod nima bude substrát pro rostlinky. Taky kořen, po kterém rádi lezli ancíci a akva dost zarostlé, hlavně vzadu.
Filtr, topítko, světlo, vzduchování a úprava vody chemií.
Nemyslím si, že by se měli špatně. A bude jich 5 ( malé hejno ) takže smutno jim taky nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Anthrax
Pokud by se uvažovalo tímto způsobem, nemuselo by to akva být vhodné ani pro ta paví očka. Nicméně prezentace by byla na místě, abychom předešli této pošťuchovanici mezi námi. Moje otíky jsem na dně ještě neviděl. A 54 litrů mi přijde jako klasická 60x30x30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:35 R Muž Anthrax [4788] Re: Amatértom
No to je právě to. Jak víme, že by se tam špatně neměli? Když nevíme o tom budoucím akvárku zhola nic? Co když tam pro ně bude nevhodné dno? Co když ta nádrž bude mít malou plochu dna? Co když ta nádrž bude nevhodná pro jakékoli ryby? Atd. Jsou to prostě jen dohady. A na základě jediné informace, že ta nádrž má mít 54 l (nevíme zda jde o čistou litráž) a že tam budou kytky (nevíme kolik a jaké), prohlašovat že by se tam nemuseli mít špatně mi přijde přinejmenším předčasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:34 Muž kuzmici [13] Re: Začátečník007
Zdravím, pokud budou v akvárku ke gupkám pouze otíci, tak se nemusíte bát, zanedlouho jich tam určitě minimálně 12 ks bude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:27 Začátečník007 Re: Amatértom
To jsem ráda, že by se špatně neměli, ale nemůžu tam mít těch gupek aspoň třeba 12? 5 kluků a 7 holek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 15:11 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Anthrax
To mně vždy tetry krvavé zlikvidovali potěr od ancika, mečovek, akarek i akar. Pokud by tam bylo těch 5 pavích oček na 50 litrů vody při pravidelné údržbě, otíci by se podle mě špatně neměli!. Lepší než tam narvat dalšího špindíru jako je ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:54 Začátečník007 Re: Anthrax
Tak dobře.
Pak tam dám jen ty gupky a líbí se mi ty otíci, těch třeba 5 , jen ještě něco :
Když tam dám třeba jen 12 gupek a rozmnoží se, nebudu jich tam pak mít 100? stydim
Ráda bych aby byli malí, ale kdyby se mohly narodit třeba jen 2 :-D . aby jich tam pak nebylo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2017 14:48 R Muž Anthrax [4788] Re: Začátečník007
Tak to akvárko založ a máš měsíc na rozmyšlenou co tam dáš. Jestli chceš ty paví oka, tak si pořiď ty paví oka (ale až po záběhu akvárka). Ale nic dalšího bych k nim nedával. ;-) Během zakládání akvárka založ prezentaci. Ať ti můžou ostatní poradit, co vylepšit, aby se rybkám dařilo.

V krámě ti doporučí cokoli, aby vydělali, takže se na ně příště nespoléhej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:44 Začátečník007 Re: Pepan
Mám na mysli tetry měděné, piraně ještě v plá u nemáme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:41 Začátečník007 Re: Anthrax
Pardon :-D
Když jsme ho měli tak tam byly úkryty a rostlinky,nejsme typ lidí co tam dá 1 dekoraci aby „ viděli" na ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:38 Začátečník007 Re: Anthrax
Akva je 2 roky starý, z toho jen 1 rok bylo v provozu. Teď je vypuštěné. Je to set Eheim Aquastar 54l. Měla jsem tam 10 teter sweeglessových, 2 čističe ancíky pár a 8 parmicek ctyrpruhych mechových. Tak nám to doporucili v akvaristice. Darilo se hlavně řasám a kytkám, ryby se schovávaly. a celé hejno parmicek si vzdy vybrali jednu samici, kterou „ukousali" k smrti sad .
Až byli 4 a pak prasklo topítko (moje chyba, nechala jsem puštěné při výměně vody, budu si na vždycky pamatovat sad a elektrika zabila všechny sad . tak skončilo akvárko.. Schovali se a báli vždy, když se zapnulo světlo, protoze byla tma a najednou mooc světla a oni se báli. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2017 14:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Amatértom napsal: Každá tetra si s potěrem poradí, záleží jak moc je nádrž zarostlá, navíc tetry jsou plavci ty bych do menšího akvária nedával. Místo ancistruse otíky.
Není tetra jako tetra. Mezi tetry patří třeba modrá neonka, pro kterou je většina potěrů od živorodek příliš velká, na druhé straně mezi tetry patří třeba i piraně a ty si poradí i s dospělými velkými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:27 R Muž Anthrax [4788] Re: Amatértom, Začátečník007
Tak to já mám zkušenost jinou. Mé tetry potěr živorodek nelikvidovaly. Takhle bez informací, když nevím jak vypadá nádrž, bych si ty otíky doporučit netroufl a navíc k živorodkám. Otíci jsou úžasní ale jsou to cíťové z importu a paví očka jsou bordeláři.

To Začátečník007: Píšeš Začátečník007 napsal V akváriu jsou živé rostliny a úkryty. a pak Začátečník007 napsal o akváriu zatím jen přemýšlíme a nemáme ho. Teda máme, ale prázdné a bez ryb a všeho

Tak jak to teda je? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:23 Začátečník007 Re: Anthrax
Děkuju za rychlou odpověď.
Problém je ten, že o akváriu zatím jen přemýšlíme a nemáme ho. Teda máme, ale prázdné a bez ryb a všeho. ( 54l ) Rozhodně nehci akva přerybnit a líbí se nám gupky.
Ještě jsem totiž přemýšlela o větším, tak 112l akváriu, abych tam mohla mít těch rybek víc a líp fungovaly nutrifikační bakterie a ta "rovnováha".
Taky se nám nechce kupovat větší akvárium za několik tisíc, když už jedno máme. Tak asi zůstanu u menšího. Jen jsem chtěla vědět, jestli tam můžu dát tyhle rybky k sobě. Omlouvám se že je to tak dlouhý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:21 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Anthrax
Každá tetra si s potěrem poradí, záleží jak moc je nádrž zarostlá, navíc tetry jsou plavci ty bych do menšího akvária nedával. Místo ancistruse otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:14 R Muž Anthrax [4788] Re: Začátečník007
Ahoj, chtělo by to znát o akvárku co nejvíce informací. Jaký je tam filtr, jaká technika, jak je to akvárko staré, kolik a jakých rostlin tam je, atd., atd. Tak se tu zaregistruj a udělej si prezentaci nádrže, ať víme na čem jsme ;-)

Edit: Paví očka bych s tetrami nekombinoval. Ancistrus není čistič ale bordelář, toho bych tam nedával vůbec ;-) A paví očka se ti pravděpodobně budou množit, jak píšeš, takže bych zvážil, jestli to nenechat jenom jako jednodruhovou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2017 14:09 Začátečník007 – Paví očka a Tetra měděná
Dobrý den, může být spolu v 54l akváriu 5 pavích oček ( 3holky, 2kluci ) a 8 teter měděných? +jeden čistič ( ancistrus )?
Kdyby se gupky rozmnožily, nepřerybní se mi akvárko?
V akváriu jsou živé rostliny a úkryty.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2017 19:17 R Muž romant [27987] Re: Miraell
Pokud jsou tím 2x kropenáčkem myšleny rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty , tak na ně je ta nádrž, plocha dna docela malá a v kombinaci, tedy v konkurenci s tou partičkou panc. zelených se to vcelku tluče. Osobně bych jako hlavní ryby dna nechal jenom ty pancéřníčky zelený, ketrý bych početně posílil na 12 kousků a ty neonky na min. dvojnásobek, ovšem za předpokladu, že tam ty kropenáči nebudou, oni se velmi rádi v nočních hodinách přikrmí právě tím "neonkovým" krmivem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 18:58 Muž LukyyyK [2] Re: Miraell
Já bych už asi nic nepřidával. Lépe méně ryb, ale zdravých a spokojených ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2017 10:22 Žena Miraell [15]
Dobrý den,

ráda bych se zeptala vás zkušenějších, zda je vhodné přidat nějakou rybku do mého akva.
Líbila by se mi nějaká delší, výraznější rybka do střední a horní části akvária.
Akva 80x35x40, teplota stabilní 24 stupňů, filtr - hlava s molitanovou kostkou, bez vzduchování.
Současné osazenstvo - 2x kropenáček, 8x pancík zelený, 13x tetra neónová.

Děkuji za případné návrhy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 16:18 Panda; – Rio 125
Nádrž je sice teď ještě v nedohlednu, ale chtěla bych se zeptat. Plánuju Rio 125 (125l by měl být čistý objem), a přemýšlím nad tím, co do něj. Mám teď necelou stovku s hejnovkama, a byť je krása to pozorovat, přemýšlím nad tím dát tam něco většího - tzn. třeba jen jeden pár nějakých pěkných větších rybek. Napadá vás něco, co by se do tohoto objemu hodilo? Mé zkušenosti zatím sahají jen po rybky do tří, čtyř centimetrů... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 14:33 Muž Jarry [1438] Re: Pavel houb
U čichavce případně 1 samce a více samic, dal bych k němu 2-3 samice, do 75l si myslím, že se v pohodě vejdou i s těma pancéřníčkama. Ale víc už bych tam toho asi nedával, čichavcům tam hlavně dej nějaké plovoucí rostliny a obecně to chce spíše více zarostlé akvárium, aby se měly samice kam schovat:-) Při nákupu pancéřníčků asi pohlaví rozeznat nepůjde, ale když jich bude 8, tak tam snad budou samci i samice, u těch si myslím, že na poměru zas tak nezáleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 14:27 R Muž Anthrax [4788] Re: Pavel houb
Ahoj, chtělo by to vědět, jak to akvárko vypadá. Nejlépe by bylo, kdyby ses zde zaregistroval a udělal si prezentaci nádrže.
Ale ty čichavce rozhodně jenom jeden pár.
Těch pancéřníčků bych tam dal třeba 6 - 8, záleží na ploše dna. Ale nevím, jestli se ti u nich povede rozpoznat pohlaví.
Co se týče dalších ryb, tak si projdi zdejší atlas. rybicky.net/atlasy/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 14:19 Pavel houb – 75 l akva
přeji hezký den, chtěl bych se zeptat na to jestli bych mohl mít ve svém akváriu následující ryby:
čihavec zakrslý 1-2 páry
Pancéřníček drobný (a u něj se chci zeptat kolik kusů popřípadě jaký poměr jikernaček a mlíčňáků by jste mi doporučili)
a popřípadě jestli by jste mi doporučili i nějakou jinou rybku

předem děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 11:32 Muž Filip10 [1]
Pěkné letní dopoledne,mám dotaz ohledně osádky nové založeného aq. Aq je 140 l hrubého a snaha o Asii. Představa je hejno parmicek z odesy,par cihcavcu (perleťových nebo zakrslých). Na dno pancernici pandy(ty nejsou z Asie,ale ze zrušeného aq).jedná se mi to,jestli parmicky nebudou otravovat čichavce a jestli je to vhodná kombinace.moc dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 14:10 Muž Boldy [0]
Díky Vám všem, myslím, že už mám jasno :-D Tak užívejte počasí a akvaristice zdar!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 13:31 Muž pedro144 [40] Re: Boldy
Fotka k příspěvku Vychoval jsem párek ancíků do velikosti 7cm, 2x měli potomky, ale protože samec pořád přerovnával dno a vrtal tunely pod kořenem, tak jsem se rozhodl je darovat. No,... asi se to nějak doslechli a aby se mně pomstili, tak v noci před "odjezdem" takhle zrušili jeden echináč...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2017 12:56 Muž Jarry [1438] Re: Boldy
Mě už to nesmí do akvárka :-) Ve větším akváriu je navíc problém je ulovit, když člověk zjistí, že je tam vlastně nechce, takže já bych je nebral ani zadarmo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2017 11:48 zdeno Re: Boldy
ja mam ancitrusy a pravdu uz by som nechcel(jedneho som uz daroval :-)) s rybickami su v pohode ale co sa tyka rastlin tak vedia sa s nimi pohrat smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 11:16 Muž powery [250] Re: Boldy
Krunýřovce osobně nemám, nemůžu tedy doporučovat nebo nedoporučovat ;-) Taky je známo, že jsou producenty značného množství odpadu. Podle mě už je tam ryb dost, ale zkušenější určitě doplní nebo opraví X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 11:01 Muž Boldy [0] Re: powery
Aha, takhle to je...takže Vy byste radil spíše ne, nebo například hodit občas kolečko okurky na dno? Každopádně děkuji za příspěvek!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l-?od=1801