Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Microsorum - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 12 Žádná další stránka   1  
Microsorum - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 09:14 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – Microsorium pteropus vs echinodorus
prosím o radu je možná nesnášenlivost mezi těmito rostlinami zdá se mi že Microsorium pteropus mne vůc neroste nepouští žádné nove listy v jiném akv.jde bez problémů díky za vaše rady a poznatky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 11:25 Aneta – hnědovka neroste
pls mohl by někdo poradit proč mi hnědovka křídlatá vůbec neroste? mám ji už rok a zatím se jen tvoří na konci malé rostlinky ale to je vše :-( a když jsme u toho tak anubias...taky neroste, osvětlení mám správné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:34 Muž isamik [180]
No ja mam krevetky jen chvilicku, problem je ze tam mam tolik rostlin ze krevetky vidim opravdu jen zridka (mozna se jeste zabydluji)

Horaci a na kdy planujes krevetarko? At se mame na co tesit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:32 Muž Horác [3942]
Já mám mikrosoria tolik, že to bude v mém krevetkáriu jednoznačně nejdominantnější rostlina ... A to jsem ještě přikoupil Anubias coffeifolia :-D ... Určitě vám dám vědět, co a jak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 21:22 Kai
Já mám microsorium u krevetek a taky v poodě... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2007 20:30 Muž isamik [180]
Hmmm docela me to zajima, mam hnedovku tak snad 2 cm velkou a anubias to je obrik do tak maleho akvarka, tak vaham zda je nevyndat.

Ale kdyz Sid rika ze by to melo byt v pohode :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 12:57 Muž matlala [798] - Rostliny
u těch anubiasu a kryptošek to je jen šťáva když to roztřihnete nebo zlomíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.05.2007 11:42 Žena ufinka [28] - Asie
V 16l akvárku mám drobné hnědovky po celé ploše dřeva a krevetkám to nevadí. viz.:
www.akvarista.cz/…
Kryptokorynu mám navíc taky,drobonkou vlevo...
Uznávám, že t hnědovky jsou takoví zakrslíci, ale i s normálními by dle mého nebyl problém. Nedělejte z toho vědu, krevetky, teď myslím Neocaridiny, s jinými zkušenost nemám, jsou naprosto nenáročné a zvládají žít a množit se v nepříliš udržovaném akvárku bez filtrace a topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 22:54 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
já ho měl taky ,ale pro jistotu sem ho vyndal..anubias i kryptošky(z krevetária)..ve společnym byly red nose(krevetky) a po 2 měsicich bez známého důvodu konec:-(jen japonici to zvládaji:-)a jednou sme tohle probiraly na chatu a někdo(myslim gobližek) dělal pokusy s hnědovkou a kde měl hnědovku,tak krevetky pochcipali..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 21:43 zoo – anubias
ja mam taky anubias u krevetek a ok ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2007 21:41 tonik666
Jen bych přidal mou zkušenost s Microsoriem - poslední dobou mi občas bez objasněné příčiny část zhnědne, i nové rostouí listy (skokově, za den). A z těchto listů se pravděpodobně vylučuje nějaká látka, protože tam kde byly tyto zhnědlé listy v přímém kontaktu s Alternantherou, došlo ke hnití listů Alternanthery. Prostě tam kde se hnědovka dovýtkala plevuňky, v normílně rostoucí plevuňce vyhnily díry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2007 20:16 Sidonius
Teď jsi mne vylekal, Peťo! Ve dvou krevetkáriích mám kryptokorýny, anubiasy a mikrosoria. Ve třetím mi chybí kryptokorýny..
Co s tím? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 20:01 Muž matlala [798] - Rostliny – Microsorum pteropus-Hnědovka křídlatá
ahoj,
mám krevetky a ty pochopitelně nesnáší šťávu z cryptocoryn a anubiasů, ale co Microsorum pteropus prodavač mi tvrdil že je to v podstatě to samé a chtěl bych ji dát ke krevetkám. Mohu není jako výše jmenované rostlinky.
Atlas: rybicky.net/atlasrostlin/mic_pte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 11 ...... [12]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 11879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9992-microsorum-pestovani-problem?od=551