Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Microsorum - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Microsorum - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 18:00 R Muž romant [27987] – Re: Hogo
Nejdřív tam budou ty kořínky a posléze se objeví i listy, takže až se Ti bude líbit velikost těch novejch rostlinek, tak to můžeš odlomit a máš novou rostlinu, Ten list na němž se takto začnou tvořit další rostliny bude stejně postupně odumírat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:58 Muž j0hny [86]
Asi sa pokusim to nafotit v roznych stadiach rozmnozovania, teraz mam na viacerych listoch "chlpy", ale nemam fotak hmm Prikladam zatial nejake stare foto:
rybicky.net/nadrz/10016/26.jpg rybicky.net/nadrz/10016/27.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:55 Muž Hogo [4] – Re: romant
joo aha a ja na to cumel jak puk :-D takze to mam nechat a nevsimat si toho nebo pockat az budou delsi a zasadit to ?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2011 17:49 R Muž romant [27987] – Re: Hogo
To budou začínající kořínky novejch rostlin. Ona se takhle rozmnožuje. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 17:47 Muž Hogo [4]
ahoj chtel jsem se zeptat zacali se mi na hedovce tvorit z druhe strany takovy stetinky..myslel jsem si jeslti to neni ruducha ale neni...tak jsem si myslel jeslti to nefunguje jako u popinavych rostlin....dekuji za radu jeslti nekdo vite co by to mohli bejt :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:41 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
prepac pomylil som sa hnednu listy...tak skusim pockat....a uvidim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:35 R Muž romant [27987] – Re: Tragett
Musíš vydržet, je to kapradina a roste vcelku pomalu. Nový listy bych hledal tak nejdřív po 7-10 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:30 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: romant
mno je v akva jeden den, zatim se neobjevuje nic, jen pekne zhnedla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 07:54 R Muž romant [27987] – Re: Tragett
Zvyká si na prostředí který bude mít u Tebe. Je to kapradina a schození listů při změně stanoviště je u ní normální. Možná, že na těch zhnědlých listech bude vytvářet nový malý rostlinky. Co nový listy? Objevují se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 23:59 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: romant
Ja ji treba dostal od SIDa a najednou behem dvou dni mi v akva zhnedla skoro cela, prisla krasne zelena a ted je to hnede cele, fuj, cim to muze byt? je prichycena v korenu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:19 R Muž romant [27987] – Re: Pavol
A co tý kytce teda vlastně hnědne? Listy, nebo kořeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 21:16 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no ja som jej zmenil miesto prave koli tomu hnednutiu korenov takze to robila aj pred tym teraz je na novom asi 5 dni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:47 R Muž romant [27987] – Re: Pavol
Přesně proto jsem se ptal. Je vcelku pomalu rostoucí kytka a trošku dýl jí trvá než se adaptuje na nový místo v akva. Pokud se jí dařilo do tý doby než jsi jí změnil stanoviště, tak to chce čas než si na svoje nový místo zvykne. To, že rychleji schazuje listy bude znamenat, že bude i rychleji(pokud se to tak dá brát) tvořit nový. Proudění vody jí vyhovuje, hlavně když voda protéká kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:41 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no ona nieje vobec zasadena, doteraz bola na koreni na ktory sa takmer ani neprichitila.....a teraz je silonom na bridlici.
miesto mama este pred tyznom nezmenene a teraz som zmenil, lebo som myslel ze je to z nedostatocnej filtracie....ale nove listy idu....len to cele nejako hnedne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:38 R Muž romant [27987] – Re: avast
Je to kapradina, která se do substrátu nesází. :) Upevnění jenom za konce kořínků je přesně to správný co potřebuje. ano Samozřejmě, že přichycení ke kořenům a kamenům je taky dobrý uplatnění této kytky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:30 Muž avast [49] – Re: Pavol
A máš ji dobře zasazenou? Mě taky hnědly listy, až jsem jednou dal malou rostlinku do prázdnýho akvárka a měla krásně zelený listy, tak jsem ji povytáh, že byla ve štěrku jen kořínkama a od tý doby je má zase zelený (občas na starých listech hnědej flek, ale to se dá pochopit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:23 R Muž romant [27987] – Re: Pavol
Máš jí v akvárku po celou dobu na jednom místě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:20 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
no a mam dalsi problem ......
mam microsporium pteropus...uz dost dlho asi 3 mesiace a uz aj dava nove listy....ale stale hnedne...mozno este mesiac a zhnedne cela...
na listoch sa jej objavuju hnede flaky...ktore sa postupne rozrastaju a potom zhnije cely list...ak to nestihnem otrhat...a tvori sa to aj na novych listoch...
co by som mal robit?
skusil som aj zosilit prud teraz mam prietok asi cca. 230l/h mozno trochu viac...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 14:08 Muž sportsmen [62] – Re: gigimasters
Vzdáleností ode dna a nebo od hladiny to nebude, problém hledej jinde. Bez problémů mi rostla jak u dna tak pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 11:06 R Muž romant [27987] – Re: gigimasters
S tímhle Microsouriem mám úplně stejnou zkušenost. Čím níž jí v akvárku mám, tak tím líp se jí daří. :) Jakmile je výš u hladiny, tak se chová úplně stejně, biogenní odvápnění a zhnědlý konečky. COčko nepřidávám, pouze dělám pauzu ve stvícení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 10:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: gigimasters
- tim to asi nebude, vetsinou se M. pteropus privazuje ke korenum a ty jsou na dne :-) spis to bude tim, ze se tahne hodne nahoru, takze to tad vypada...zkus to CO2 - PETka od Coca coly, hadicka a kaminek = do mesice mas jasno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 10:18 Muž gigimasters [8]
a nemůže to být tím že jej mám až u dna? nedaří se této rostlince více na hoře? většinou akvaristé ji mají víc k hladině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 09:26 Muž gigimasters [8] – Re: seic
Malé akva už je zrušeno. Mám to v popisu(protože nevím jak tam dát ten hrobeček.. :) ) takže se jedná o to velké akva.

Uvažuji o co2 z kvasnic. Ale moc tomu nerozumím a mám strach že mi rupne pet lahev. A tak to musím vše zjistit co a jak. Ale asi to nějak zprovozním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 09:23 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
To asi ano díky :) Ale spíše je problém to hnědnutí.. :(
Ale asi přidávání co2 by odstranilo i to hnědnutí.. ale to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 07:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – bylo to u me stejne
Fotka k příspěvku - v tomto stavu /hnede listy/ me prislo M. Wind. z Asie
- svitim celkem malo (14w na 37l aqua), pridavam CO2 z kvasnic
- trvalo to celkem dlouho dobu, mozna i 2 mesice nez se vzpamatovalo a zacalo trochu obrazet
- aktualne nejvetsi pokrok udelalo s PMDD, ale s nim poskocily v aqua vsechny kytky :-)

divam se, ani v 1 aqua nemas CO2, takze bych zkusil to nejlevnejsi reseni - CO2 z kvasnic a uvidis ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: gigimasters
Jestli odvápňuje, pak má mnoho světla a málo CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 23:17 Muž gigimasters [8]
Dobrý večer chtěl bych se zeptat:
Mám v nádrži microsorium asi 4 měsíce. Ale moc se mu nedaří. Probíhá na něm biologické odvápnění jako na echindorus amazonicus Na místo 4 zářivek svítím jen 3. Ale myslím že to není žádný zázrak.

Ale to hlavní je že jeho listy hnědnou. Nemá správný růst. Za celou tu dobu nednožil ani jednu mladou rostlinku. Celou dobu je přivázaný na lávovem kameni a ležel na dně akvária (výška 50cm po odečtení písku asi 40cm) TeĎ před pár týdny (asi 3) jsem jej přesunul i s kamenem na pařez a je jen o deset cm víše.

Tak by mě zajímalo čím to může být? Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:38 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
takze to ze su tie mlade listy take sklovite, tak to je ok?
tak to si ma potesil ano uz som rozmyslal komu je dam skor nez u mna zhnije potlesk
ok tak idem vymenit vodu a pozajtra vymenim tiez ;-)
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:20 R Muž romant [27987] – Re: Pavol
Na tý fotce je naprosto normální mladej list. To, že má ten konec jakoby průhlednej je naprosto v pořádku. Postupem času jak se list zvětšuje, tak ta sklovitá část se zmenšuje až do normální zelený. Ten problém bude v tom větším množství hnojiva ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:14 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku ale to robia aj mlade listy....vidim ze zacina ist novy list, ale uz vyzera cca. takto
Je pravda, ze v poslednom case som mal trochu prehnojene, bolo to tesne po kupe microsoria, ktore som kupil 12.8. tak som mal fe:1,2mg/l a P:2,5mg/l
este som microsorium naskor vykupal* v save pomer savo a voda 1:asi 20
a nechal som ho tam 1min a 20 sek.
tak skusim zamenit vodu a nehnojit
hnitie* listov, niektore su hnede scasti a niektore zltnu a niektore sklovateju ide pomerne pomaly a prejavuje sa aj na novych listoch
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:14 R Muž romant [27987] – Re: Pavol
Je to kapradina a je naprosto normální, že vyměňuje listy. To co píšeš je podle mě normální proces. U mých hnědovek k výměně listů dochází tak ve čtvrtletním intervalu. Samozřejmě že postupně, takže při čištění akva občas staší a odumírající listy otrhám a nový normálně rostou. Když jsou tzv. mladý tak mají světle zelenou barvu a postupem času jak stárnou, tak se barva mění na tmavě zelenou. To hnojení bude zřejmě příčinou rychlejšího růstu a s tím spojených projevů s obměnou listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:13 Usine – Re: Pavol
Když si přečtu seznam hnojiv v tvé prezentaci tak bych řekl že je to dost jasné. Přeháníš to. Kolik hnojiva do akvária dáváš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:06 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
mojmu microsorium pteropus sa muc nedat vodu mam 7ph, gh6, a kh 14,5
listy ma naskor normalne zelene, ale potom su take vyblednut, ba aj nove listy a stare pomaly odchadzaju ze zazltnu, jeden aj hnedne pridam aj fotku, ale az zajtra, neviem cim to moze byt: niesu zasadene a ani na ne moc svetlo neprazi, a taktiez dostatocne hnojim.
pls poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 18:16 petulevrtule – Re: sonia
A co takhle listovní tajemství?? ;-) Já normálně posílám na Slovensko kytičky z akvárií a stejně tak šneky apod. vůbec nevím, že by bylo zakázané tohle posílat. Stejně tak mi ze Slovenska už pár rostlin do akvária přišlo.
TO Ezcool: pokud se ti nikdo neozval, dej vědět, mám tu pár malých rostlinek, jsou to ještě opravdu malé kousky, ale to se rozroste, určo něco pošlu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:24 eriksk
ano ma mat cierne korene je to tzv. papradie na listkoch mu vyrastaju male listky nove papradia ja ju mam tiez ale malu od kamarata ...ale zajtrasi asi kupim velku pretoze je pekna a mala mala asi malo svetla.a ma sa sadzat nie priamo do strku ale na dekoraciu (korene,kamene)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2010 20:00 R Muž romant [27987] – Re: sonia
Tím nesázet je myšleno, neschovat všechny kořeny do dna, ale jenom tak lehce přichytit za konečky kořenů, třeba nějakým kamenem(kamínky). Zasazená v písku nebude tak dobře prospívat a spíše stagnovat. Neměnit její stanoviště a nechat na svém místě. Pokud se jí bude dařit, tak ty nový rostlinky začne časem opět vytvářet. Já nechám narůst u těch nových rostlin listy cca poloviční velikosti než má mateční list a pak oděluji a mám další rostliny. Nejlepší zkušenost mám s přichycením ke kořenu nebo kamenu k nimž časem pevně přiroste. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 19:36 sonia – Re: romant
hop uz je v akvarku. jo a ja jsem nejakym nedopatrenim ty mmlade vyhonky oddelila stydim tak je dam jen na hladinu a uvidim. jen k tomu nesazet :-O ja jsem je dala do sterku, sice jsem je tedka trosku povytahla, ale snad to nebude vadit. mam 2-4mm sterk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2010 18:24 R Muž romant [27987] – Re: sonia
Nic vevyhazovat, nic nevracet, nic nesázet. Pouze za kořínky zatížit a nechat volně se vznášet. Nebo třeba přichytit ke kořenu, já používám špendlík. Ty kořínky na listech jsou naprosto normální, jedná se o nově se vytvářející rostlinky. Je to kapradina a takhle se rozmnožuje, časem se objeví i listy. Jsou to opravdu pěkný exemlpáře Hnědovky křídlaté. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sonia
já mám trochu jinou odrudu, taky má černé kořeny a tvoří rostlinky na listech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sonia
bude to nejspíš tahle rostlinka rybicky.net/atlasrostlin/microsorium_pteropus Myslím že je to normální, ty černé kořeny, nesází se do substrátu, jen se přiváže ke kořeni nebo kamenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:13 Muž eso [0] - Tetry – Re: sonia
Myslim si ze je to O.K. .Je vela druhou rastlin a tak tiez na niektorych rastlinach mam cierne korienky.A ako sa ta tvoja rastlinky vola ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:06 sonia – Re: sonia
Fotka k příspěvku jeste jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:05 sonia – ma mit tahle rostlinka cerne koreny?
Fotka k příspěvku zdravim, zrovna jsem si prinesla tuhle rostlinku, rozbalim ji a koukaji na me cerne korinky, je to v poradku? jesnte na jedno liste jsem nasla dve prichycene rostlinky, ktere uz maji korinky. poradite mi prosim jestli je to v poradku :-( listy jsou krasne pevne, vypada dobre. nechce se mi ji vyhodit nebo vracet. diky za rady palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 23:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
...jak je "zarazit"...
Já to řeším tak, že se na mé podmínky přerostlých kytek zbavuji a nechávám si jen oplégry. :-)
(Vždycky se najde někdo "potřebný" s velkým akva... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 23:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: romant
...snášenlivost hnědovek s ostatním rostlinstvem a její proklamovaná schopnost likvidovat při větším počtu v akva ostatní kytky...
Nikdy jsem se s takovým jevem nesetkal ani jsem o něm nečetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 16:32 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
No, mám v akvárku 2 podobné "obludy", jednak už začínají lézt ven a taky omezují proud z filtru. Potřebovala bych poradit, jak je "zarazit". Klidně i jak omezit tvorbu dceřinných rostlin a výtrusnic, moc hezky o nevypadá. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 15:35 mamina
napsala jsem jen moji zkušenost,,nic vice,,me take rost nadherne ale pomalu coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.05.2010 15:12 R Muž romant [27987] – Re: Sid
Mě se při silnějším osvětlení projevuje biogenní odvápnění, což je ovšem způsobenou nízkou koncentrací CO2 ve vodě, jelikož CO2 nepoužívám. Alespoň to tomu přisuzuji. Takže v mém případě platí použití do méně osvětlených míst akva a spokojenost. Spíš by mě zajímal Váš názor na snášenlivost hnědovek s ostatním rostlinstvem a její proklamovaná schopnost likvidovat při větším počtu v akva ostatní kytky, což je možná smělé konstatování, ale v některých knihách o rostlinách se jí tato vlastnost přisuzuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.05.2010 14:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mamina
O.K. - takže vaše vlastní zkušenost.
Je nutné takto svůj (jinak velmi kontroverzní) výrok - nema rada moc svetla takže je vhodna do tmavych koutu - upřesnit. Jak jsem napsal, obecné poznatky s vaším nekorespondují - hnědovka se dá úspěšně pěstovat i v dobře osvětlených nádržích.
Třeba by vám mohl kolega Eff popsat velikost a stav hnědovky, kterou jsem mu přenechal...
(Vypěstovaná v nádrži 80x35x40cm, osvětlení 90W lineárními zářivkami, nejdelší listy cca 40 cm, v trsu cca 30 listů, s problémy se vešla do 35 l sáčku na odpadky... :-D)
Jinak s hnědovkami pracuji poměrně často a právě s ohledem na její velkou adaptabilitu na intenzitu světla ji používám jak v akva silně osvětlených, tak v nádržích s nižší intenzitou světla, resp. v tmavých koutech nádrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2010 13:56 mamina – Sid - Rostliny ,,
Fotka k příspěvku toto je ma vlastni zkušenost daři se ji ve tmavem koutu než když se vice na svetle,,mam ji v akvarku od založeni,,http://rybicky.net/nadrze/4431,,nepsala bych to co jsem sama nezkusila,,mam dva druhy a ta druhe zase svetlo chce,,(na tomto obrazku svetlo chce,,opet jen přidelana na kořenu nemaji radi když se jim koreny udusi,,
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 11869x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9992-microsorum-pestovani-problem?od=451