Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Microsorum - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Microsorum - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 20:21 Muž Tomiino [43] Re: MonterMonty
ano je to tak...je v pravem rohu podel steny tak akorat na konci zarivek...na korenu saturnou....myslel jsem ze nepotrebuje hodne svetla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 20:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
Když koukám na profil do akva , tuším že to bude spíš nedostatkem světla , v tom pravém zadním rohu ho moc nebude
EDIT: nikde není vidět jak máš vyřešenou cirkulaci vody v akva , pokud jen tou rampou co je JBL a na boční stěně akva , tak tuším že právě ten roh bude krapet mrtvej co se proudění vody a distribuce živin týká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 20:12 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Hlavně potřebuje tzv. pevný stanoviště, žádný šíbování a to ani o kousek, bejt ideálně přirostlá k nějakýmu podkladu a jede si svým pomalým, ale jistým tempem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 19:59 Muž Tomiino [43] Re: romant
nove listy zatim zelene,lehce nahnedle semtam :-) je pravda ze tento list mela rostlina jeste v jinem akva...to bude asi duvod ze?prelistovani...?microsos.nepotrebuje nejake specialni naroky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 19:54 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Starej list, jenž není určen k ničemu jinýmu než odumření. Jak vypadají nový listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 19:52 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku tak nevim...mam tady pro vas jeden list prave vyndany z akvaria...rada??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 15:02 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomiino
Já bych se přidal k Romantovu přelisťování , takhle vypadalo moje první mikrosorko z pěstírny , dokud jsem mu nedal pořádné světlo a živiny , živořil v takovémto stavu čtyři měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 13:44 jamajcan Re: Designer
S tím draslíkem,máš naprostou pravdu.Mnoho stonkovek a např.Plevuňky,jsou na přehnojení K,hodně citlivé.S tím glutaraldehydem jsem problém nikdy při předepsaném dávkování neměl ani u mechů,stonkovek,Microsorií.Ale vím,že jsou i lidé s opačnými zkušenostmi./tek.uhlík už nepoužívám/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 12:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Znamena to, ze "tekuty uhlik" do akvaria nepatri. Hnedovka zloutne v okamziku, kdy je voda bohata na organicky odpad. Ona umi byt sveze zelena, jak zacne mit fleky, zloutnot atp., hledej svincik, filtr plny kafe atp. Nabizel by se neodstatek dusiku, ale tohle je jedna z poslednich rostlin, ktera na to reaguje, poznal bys to driv na jinych rostlinach. To hnojivo za to nemuze, ona zvlada silene davky hnojiva, ktere uz nezvladaji ani jine rostliny (myslim ze predevsim draslik nektere rostliny ve vetsim nadbytku nesou spatne, alespon dle mych experimetu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 11:09 Muž Tomiino [43] Re: cezarmilan
Pod korenove rostlinky jsem dodal vitaplant.cz/… a zacal jsem do vody dodavat vitaplant.cz/… no a hnedovka zacina pomalu zloutnout...kdyz zloutne znamena to?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 20:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tomiino
No ak sa robia aj diery, tak to v poriadku nieje. Ťažko zistiť, či to bude nedostatkom Mg,alebo Fe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 22:44 - Re: Tomiino
Hnedovky radi takto hnednú :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 22:19 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Nechat stále na jednom místě, podle mě přelistovává, adaptuje se ne tvoje podmínky, ale mýliti se je lidské, uvidíme, co k tomu bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 21:59 Muž Tomiino [43] Re: romant
ano :-) je tam tak 3 tydny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 21:52 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Měnila stanoviště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 21:39 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku Ahoj lidi,kdyz se podivate na fotky rostlinky,co vas napada??co je s rostlinkou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Chytam takove veci na koreny gumickou. Jsou v mnoha barvach, zelena nebo hneda nejsou napadne. A navic bezne gumicky po dvou az trech mesicich ve vode prasknou, takze ji vytahnu az sama povoli, nemusim resit jak dlouho to tam je - gumicka si dobu nacasuje sama :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: cezarmilan
Já jsem použil takovou tu věc, čím se svazují kábly třeba při koupení televize, prodlužky apod.Jenom se to zohne a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 16:55 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Toto a zelenej či hnedej farby. Pomocou toho je to jednoduché. Neskôr sa dajú odstrihnúť
www.stahovacipasky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:16 amrtin Re: dudak
Akorát je blbý když se rozpustí nit,kterou je přivázaná riccia,to pak problém je :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:16 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: dudak
S mechy je to horší. Celkem dost mechů nechá příchytná vlákna, takže se nepřichycují a odplavávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:15 amrtin Re: dudak
Jo,s tím rozpouštěním by nebyl takovej problém,horší je to s vlascem-viz předchozí komenty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:14 amrtin Re: Aforte
Právě že né vlasec,ten jde vázat blbě(přesně jak uvádíš),tohle je černá nit,ale specielní rybářská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 16:14 Muž dudak [1885] Re: amrtin
tak to je snad dobře že se "rozpustí" ne? do měsíce je to tam beztak přirostlé. někdy to dělám tak že jen na kořínky položím malej kamínek kterej můžu cca po 14 dnech sundat. Microsorium se chytá snadno, u anubiasů je to horší, trvá jim to dýl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Máš na mysli vlasec? To ano, ale mě to ani tak nebaví vázat. Je to o nervy. Už si myslíš, že to máš a nakonec zjistíš, že se to rozvázalo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:08 amrtin Re: Aforte
Já mám dobrou zkušenost s rybářskou nití,jde dobře vázat a drží-nerozpustí se.Vše ostatní zklamalo jako u tebe. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 14:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: dravec
Já osobně microsorka, bolbitisy, anubiasy ke kořenu nevážu. Vždy jsem to zavázal a stejně se to hned rozvázalo. Popř. se nit "rozpustila" na některých částech a přestalo to držet. Osobně je dávám do mezer popř. je zaháknu za další rostlinky. Kořeny vidět nejsou a je to skoro bez starostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:02 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Tomiino
Mas to dobre staci ked to bude drzat pri koreni, na doraz to nemusi byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 21:02 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Klidně více na fest, oni se nový kořeny začnou nuž chytat podkladu. Možno použít taky špendlík, zapíchnout skrz oddenek a je to. Cca za ten měsíc začne držet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 20:57 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,jak dlouho tak trva nez priroste microsorium ke korenu?pouzivam lehce vlasec a privazani,udelam slaby uzlik na stonku s privazu ke koreni...staci takto nebo musi byt kazdy korinek u korene?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 20:21 Muž dravec [72] - Rostliny
tak zacal som som tym, ze som prestrihal rakovinove listy. Uvidime co to povie tak za 2 tyzdne. Ak nespoźorujem zmenu k lepsiemu pojde von. Zaujimave ze pod tym mam kavarko mensie ale s cca rovnakymi podmienkami a tam sa tomu Microsoriu o cosi lepsie dari, resp. listy nemaju rakovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 22:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: petulinakk
Tady máš ten přímý odkaz rybicky.net/forum/9992…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 22:25 Žena petulinakk [2016] Re: dravec
Měla jsem to také, viz několik mých fotek v tomto vlákně ze dne 28.8.2012 (bohužel neumím dát přímý odkaz - k dnešnímu dni je to strana 4 hned nahoře a str. 3 dole).

Nedopátrala jsem se, o co přesně jde, ale jedno jsem si ověřila - otrhání nemocných listů nepomůže, nebo alespoň u mne to tak bylo :-(
I když jsem nechala opravdu jen ty naprosto zdravě vypadající, po čase vypadaly všechny zase stejně. Ale jak je i z fotek vidět, měla jsem rostliny napadené opravdu silně. Kupovala jsem je ovšem jako naprosto zdravé, tohle se postupně projevilo až u mně v akváriu.

Musela jsem rostlinu vyhodit. Po čase jsem pořídila novou - naprosto zdravě vypadající - a historie se opakovala, opět jsem jí vyhodila.

Teď po delší době jsem si opět "troufla" na hnědovku - tentokrát trident a mini narrow (ty nemocné byly obě ty "obyčejné" pteropus), a ty jsou zatím v pohodě (mám je od ledna).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 21:42 R Muž romant [27987] Re: dravec
Rozumím, ale nemůžu sloužit, nic moc jsem k tomu nedohledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 21:39 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
skusim to tak a uvidime. Uz som to raz mal cca pred rokom. Zaujimalo by ma co je pricina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 20:41 R Muž romant [27987] Re: dravec
Já, když jsem v jednom akváriu tento problém řešil, tak přesně tak. Odstranil napadený listy a jednu rostlinu vyhodil úplně a je to dobrý, ale netvrdím, že to bude fungovat u každýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 20:27 Žena lucie.aqua [511] Re: dravec
Já jsem všechny hnědovky vyhodila :-( . Nyní se k nim postupně vracím, zatím dobrý, ale ŤUK, ŤUK, ŤUK na dřevo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 20:16 Muž dravec [72] - RostlinyRe: romant
No mohlo by to byt take nieco, co s tym robit? Odstranit napadnute listy? Lebo siri sa to ako rakovina :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 16:59 R Muž romant [27987] Re: dravec
Pokud se tam neobjevují kořínky, tak by to mohla být tzv. rakovina listů, ale to jenom tipuji na základě přiložený fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 15:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dravec
Obrázek je tak malý že na něm není nic poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 14:46 Muž dravec [72] - Rostliny – Zelene vyrastky
Fotka k příspěvku Chcem sa opytat na zelene vyrastky na listoch Microsoria. (Obr. som si pozical z fora)Sorry za opakovanie problemu, ale jednoznacne ajasne zavery tu nepopisal nikto. Dufam ze sa najde kto to uspesne z akvarka vyhnal ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 12:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dudak
Souvislost se stavem filtru to muze mit slusnou. Se mi takhle "rozjelo" akvarium a listy byly cim dal horsi, ledacos ohnivalo, filtr plny svinciku... Po nejakem case castych vymen vody zase naskocila do paradnich listu.

Je to nenarocna rostlina, ale dost rychle umi ukazovat, ze se podminky zhorsuji (mysleno zaneradeni rozkladem), a tam kde Kryptokoryny jeste stale krasne rostou, na Hnedovce uz je videt, ze je neco spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.03.2014 23:06 Muž dudak [1885] Re: amrtin
hnědovky mi rostou i těsně pod hladinou přímo pod zářivkama, přesvícení to nebude. Mě dělají hnědovky něco podobného, vždy jednou za čas, zhnědnou okraje, na rostlince se objeví desítky novejch malejch rostlinek, ty většinou oberu. Časem se vše samo vrátí a zase jedou normálně, ale ty zhnědlé okraje listů už zůstanou, takže je časem ostříhám, jak narostou nové normální, za 7 měsíců mi to udělaly 2x, zřejmě to bude mít nějakou příčinu, ale nepodařilo se mi zjistit co. Mohlo by to mít spojitost s čištěním vnějšího filtru, ale to je spíš takový hádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:17 amrtin Re: kofejn
A napadlo někoho,že by hnědovka mohla uhnívat v důsledku "přesvícení"?Zní to sice jako blbost,ale zajímalo by mě to hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:09 Muž kofejn [963] Re: romant
Že by jen staré lupení? Docela mi ji decimovalo prohnívání a šel celý lupen během pár dní do pryč, tohle se mi zdá jiné.
Tady je serie snímku s "hnilobou" (klikat na předchozí)
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:04 amrtin Re: Mislow JohnVader
Tak to sem zvědav,co to vlastně je... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:01 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Dělá to na mě dojem, že to je normální "střídání stráží".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:58 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Netušíte/nevíte, proč černají listy hnědovkám? Vypadaly dobře, ale kde že loňské sněhy jsou hmm. rybicky.net/fotogalerie.php…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 07:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mislow
Obycejny balik stoji od 52Kc (do 2kg), a kdyz se vejdes naplacato do 2cm, pak:
www.ceskaposta.cz/… ,
proste kdyz to bude do pul kila, vysoke do 2cm a rekneme pohodlne jako papir A4, das 21Kc,
a to pri tom co uz jsem sam dostal od jinych akvaristu, pri obcasne zasilce fakt neresim, sam sobe bych si pripadal blbe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 01:28 Muž Mislow [304] Re: JohnVader
Psal jsem Amrtinovi, ale bylo to i pro tebe. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 11879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9992-microsorum-pestovani-problem?od=201