Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2023 18:46 Muž Jarda K. [0] – Gold molly - jak stimulovat k porodu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, kromě velkého společenského akva mám i menší, které používám jako porodničky - odchovny. Mám dost velkou gold mollu, ale nějak se jí nechce do porodu, Měsíc už je na porodním a nic. Dal jsem ji tam i menší kámošku, aby nebyla úplně sama. Nevíte, jak ji pomoci s porodem? Porodničku má zarostlou, dávám eSha Optima a Minaroll, krmím opatrně, Tetra flakes, mražený komáří larvy, teplota 26 °C. Gold molly se mi ještě ani jednou nepodařilo rozmnožit. Ve společenským případný potěr nezpozorován nebo ostatní sežraly
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2023 15:00 Žena Akvarium2023 [0] – Heluse
Fotka k příspěvku Měla jsem stejný problém. Blackmola měla obří břicho,tak jsem se radovala,že budou malinký.Ale to břicho měla dva měsíce,pak začala vyset hlavou dolů,tak jsem si řekla,že je nemocná a že jí nebudu trápit. Měla břicho plné rybiček.Prosím,ví někdo, proč neporodila?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2023 16:54 R Muž Anthrax [4739] Re: Anm
Zdá se, že ta rybka má i problém se stabilitou. V takové případě bych jí ušetřil trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 15:55 Anm Re: PVC
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes ráno se mi na rybičce objevilo něco podobného. Podařilo se, odstranit, nebo kulička odpadla sama?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2022 07:08 PVC Re: Romish
diky. to sem si rikal v prvni chvili taky. je to uz ale par dni a zadna zmena :⁠-⁠(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2022 21:36 Muž Romish [10] - RostlinyRe: PVC
Asi bych jí moc nestresoval odchytem a pomocí. Příroda se o to postará palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2022 18:18 PVC – Problem s porodem?!
Fotka k příspěvku Dobry vecer, chtel bych poprosit o odbornou radu. Rybka uz mela cas porodit, ale misto toho tohle. Ma s timhle nekdo zkusenost? Da se ji pomoct treba pinzetou? Zdravotne je jinak ryba ok, cila...! Opravdu je to jen v souvislosti s porodem.
Dily moc!!!!! :⁠-⁠)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2022 13:48 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: jura319
Ještě k tomu stěhování ryby do porodničky dodám - ve dvou akváriích nikdy není stejná voda. Takže by bylo vhodné tu samičku postupmě přivyknout na změnu, nikoliv jí šoupnou rovnou vedle. I to stěhování je pro ni stres (obzvlášť při probíhajícím porodu), akorát ti to neumí říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2022 21:22 Muž jura319 [8] Re: zervajs
Ano, tohle mě také napadlo, a už vím proč se to stalo. Všiml jsem si toho až teď, v druhém akvárku s porodničkou byla o něco teplejší voda, vím, že to může vyvolat předčasný porod. Myslím že jsi na to kápl, dík. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2022 21:19 Muž jura319 [8] Re: vaclav
Je zvyklá na ruku, občas je krmím z ruky, před síťkou prchá :-) :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 21:11 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: jura319
Mohlo a došlo spíše k předčasnému porodu,tedy potratu.
Čím to bylo vyvolané?
Stres určitě,a další faktory před a po...ale to určitě dokážete rozklíčovat sám,bez "našeho věštění".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 20:38 Muž Jozef [311] Re: jura319
jura319 napsal: a nestihl ji žádný sameček oplodnit.
Takže teď jsem otevřen diskusi. :-)

Myslíš, že za celý čas čo bola v akváriu so samcami, s nimi neprišla do styku? U živorodiek len jeden raz stačí, na niekoľko vrhov. Neviem, či by sa ikry u živorodiek vyvíjali bez oplodnenia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 20:37 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jura319
Už jen to že jí můžeš chytit rukou je dost podezřelé chování. Aby nebyl problém jinde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 20:23 Muž jura319 [8] Re: ctibum
Ne, není pravda že chci číst něco co by se mě líbilo, hele rybičky sleduji denně, rybky nemají důvod být ve stresu, vše v akvárku je tak jak má být. Odchoval jsem už několik " snůšek" živorodek ( stejným způsobem), odchoval jsem "odstrčené" ancitrusy( sameček je vyhodil z hnízda) teď se mi povedly rozmnožit bety, hezky rostou, ale tohle jsem zatím nezažil. Myslíš si, že když živorodka začne rodit ve velkém akváriu, nalákám ji na žrádlo, během 1 -2 vteřin ji přendám do porodničky, stejná voda, stejná teplota, že ten živý potěr se najednou promění v prázdné mrtvé vajíčka. To odporuje logice, pochopil bych, kdyby se narodily mrtvé rybky. Měl jsem na mysli, zda se někdy někomu stalo něco podobného, myslím si, že se samička potřebovala vysypat, a nestihl ji žádný sameček oplodnit.
Takže teď jsem otevřen diskusi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2022 20:06 Muž vlka [3444] Re: jura319
Přidej husté plovoučky a nemusíš březí samičky stresovat odlovením. Živorodky jsou v podstatě ,,plevel,, rodí pořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 19:42 R Muž ctibum [6876] Re: jura319
vaclav napsal: Může, většinou za to může stres...
Odpověď jsi dostal, ale nesouhlasíš s ní. Tak holt budeš muset počkat, až ti někdo napíše něco, co se ti bude líbit víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 19:08 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jura319
Za mě je to rybí polévka a je tam spousta ryb a dost velkých predátorů. Ubral bych čichavce pammičky mechové a denisonky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 19:07 Muž jura319 [8] Re: Perlas
Tak se asi odpověď nedozvím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 16:53 Muž Perlas [546] Re: jura319
Nerodi zivorodka uz ziva potomstva? Pokud rodi zivorodka, tak bych na ni urco nesahal a nikam nepresouval. Co nejvice eliminovat stresove situace. Ale mozna se mylim :)

Edit: take bych volil ji nechat volne plavat. Bud si potomstvo sezere, nebo prezijou. Rodi se kazdou chvilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 16:45 Muž jura319 [8] Re: Jozef
Fotka k příspěvku Dobrá, třeba máte pravdu,i přes to jsem v porodničce párkrát mladé odchoval, šlo mi o něco jiného, jikry jsou přece oplodněny v těle matky a tam se vyvíjí, takže pokud rodí, měly by být rybky po porodu za pár minut živé. Rybku jsem dal do porodničky až v momentě začátku porodu, do té doby byla ve velikém akváriu, a vzniklo to co je na první fotce. Podotýkám ještě jednou, do porodničky byla dána až při začátku porodu....
Jinak tady jsou prcci z minulého vrhu...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 16:20 Muž Jozef [311] Re: jura319
Václav to prečítal dobre :)
Práve v tej porodničke je v tom malom obmedzenom priestore, priamo pod svetlom a nemá sa kde schovať :) Tie porodničky nie sú moc dobré pre pohodlie ryby.
A čo žije v tom akva, kde si ju dal? Nebolo by lepšie ju tam pustiť voľne...tí malinký prísavníkovia hádam neublížia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 15:24 Muž jura319 [8] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím tě, to je porodnička, čti.... zivorodka je naprosto v pohodě, bez stresu ve velkém akváriu, dokonce je už zvyklá i na moji ruku, nehoním ji síťkou, připlave mi do ruky a nechá se přenést. Tak jen pro tvůj klid foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 15:09 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jura319
Může většinou za to může stres, protože tohle je pro ni hrozné prostředí je všem na očích a v malém prostoru. Ještě si ale neukázal tu živorodku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 14:55 Muž jura319 [8] – Živorodka ostrotlamá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Může se stát, že živorodka porodí neoplodněná vajíčka???? Dal jsem ji do porodničky a vypadlo z ní pouze toto.... viz foto. Díky za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2022 22:14 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pablo KNM
Je to tu už 100x popsané a kdyby si nechtěl nic číst tak jak se říká všechno najdeš na You-Tube. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2022 22:03 Muž Pablo KNM [1] – Mečuň koi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravým ,mám otázku na tieto rybky nedarý sa mi odhadnuť čas kedy samicu s velkým čiernym flakom na zadku mám odloviť do separe porodničkovej nádrže ... Viete poradiť kedy to nastane ? Už dlho maju dve velke bruchá ale správaju sa akoby nič,nepride my že by chceli ešte rodiť .viete poradiť kedy to na ne ,,Ide"?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 19:18 Muž ajajak [228] Re: jura319
Koukal jsem se na prezentaci dobré. Jestli máš Čichavce tak mne žral mladé ani jsem se nestačil divit. Dej víc rostlin a zařaď mezi ně Růžkatec tam se mladé schovají. Mláďat se určitě dočkáš. 100%. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2022 19:14 Muž vlka [3444] Re: jura319
Když si nasadíš třeba Růžkatec jako plovoučku, některé mladé určitě přežije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 17:01 Muž jura319 [8] Re: ajajak
Tak snad ani ne, je fakt že jsou žravé, ale takto vypada jen jedna ze samiček. Teď všeobecně, akvárko mám cca 1/2 roku, čtu vzdělávam se, myslím i přes některé protichůdné informace, že je akvárko v rámci mých znalostí a skušeností docela v pohodě. Už několikrát mi porodily živorodky normál do skvárka, zatím nic nepřežilo, čichavci to ihned zlikvidují. Tak jsem pořídil malé akvárko s fitrací, topítkem a udělal si síťku 5×5 mm oka jako rošt. Zatím jsem ale neměl štěstí, tak akvárko jede naprázdno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 16:42 Muž ajajak [228] Re: jura319
Nekrmíš je moc? Živorodky mají sklony se přež.... a pak vypadá že je před porodem :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 14:46 Muž jura319 [8] Re: ajajak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano to vím, tahle mi ještě nerodila, takže nejsem schopen odhadnout čas. A nechce se mi ji trápit v malém akvárku několik dní, nebo tyden. Ale odchovat mladé bych chtěl. U black moll to nepoznám vůbec, mám tu jednu samičku, která má vyloženě hranaté břicho, když ji odlovím a dám do "porodničky" malé akvárko s teplejší vodou a roštem, nic se neděje, stav trvá již delší dobu, nevím, vyfotím ji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 14:29 Muž ajajak [228] Re: jura319
Skvrna březosti tam je ale u mně se před porodem až hranatí. Ale živorodky tak obecně rodí kolem jednoho měsíce. Jestli požírají mladé tak porodničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 11:19 Muž jura319 [8] – Mečovka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. Pozná někdo podle fotky zda bude mít mečovka mladé, já typuju podle tmavé skvrny že ano, a pokud se tedy nemýlím, kdy bude čas rybičku separovat do jiné nádrže se třecím roštem??? Nikdy to nedokážu odhadnout. Děkuji zkušeným.. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2022 00:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mišina
Přebytečné samce daruj nebo je hoď slepicím, nebuš za chvíli stejně vědět co s přebytečnými rybkami. Doporučuji mít jen jednu barvu jinak potomstvo bude všehochuť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2022 20:12 Muž vlka [3444] Re: Mišina
Přidej si tam spoustu rostlinek, osobně bych použil Růřkatec jako plovoučku a hned se má potěr kde schovat. U mě ho využívají malé Krevetky. Pokud jsou samci v přesile, tak jsou samičky chuderky a budou stále ,,trpět,, proháněním od samců. Živorodky jsou jako plevel, rodí a rodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 18:48 Muž Jozef [311] Re: Mišina
Tak on sa upraví sám, keď mladé odrastú. A možno to do vtedy dajú aj maminy - do toho maličkého "akvárka" radšej nič nedávaj. Hlavne poriadne rozbehni toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 18:28 Žena Mišina [0] Re: Jozef
Akvarko mame jen chvilicku, takze si netroufam tvrdit, ze je zarostly. Ovsem uz ted vim, ze je maly. Jak pro me, tak pro jeho obyvatele :) Ale nasla jsem takovy malicky akvarecko 10x20 cca, tak premyslim koho tam dat. Jestli poter nebo maminu ????

Nejaky tipy jak humanne upravit pomer v akvarku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 16:01 Muž Jozef [311] Re: Mišina
No dá - upraviť pomer:) Aj keby bolo kde preloviť dočasne (na zotavenie) či už samicu alebo samcov, stále ťa to baviť nebude. V tomto pomere budú stále pod tlakom, ak sa nemajú kde schovať (zarastené akva). Tu by mal určiť pohlavie snáď každý - dobrá akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2022 15:37 Žena Mišina [0] – dotěrní samečci
ahoj, tři měsíce jsem koukala na naší mollynu, a přemýšlela, jestli je fakt jenom strašně tlustá, nebo březí. Jelikož tyhle rybky mají být březí cirka měsíc, moc se mi to nezdálo. já měla v akvárku malé torpédo už dost dlouho... no a včera mi to torpédo vyprdlo asi 10-15 dalších malých torpéd :-D příšerky jsem ulovila (některé) do porodničky, pár jich statečně vzdoruje okolnímu světu v akvárku s ostatníma velkýma rybama ale kdo mi dělá vrásky, jsou samečci. Nejprve bych to uvedla na pravou míru- mam 4 molly zlatý, dvě dvoubarevný a jednu černou. Ve zverimexu mi tvrdili že to jsou víceméně 2 samci a 5 samic. ejhle. 2 samice na 5 samců. A ta chuděra, která vrhla, má za sebou přilepenej konvoj nadrženejch samečků. Pije mi to krev. Nemůže je odehnat a oni pořád ale pořád dotíraj. Nedá se s tím prosím něco udělat? Aby měla čerstvá matka trošku klidu?

dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   23.01.2022 13:21 R Muž afc1886 [14655] Re: Terinka
Terko, jenom taková maličkost, rybka není těhotná ale březí a v tom tvém akváriu mají stejně minimální příležitost rybky k přežití. Ať už se jedná o nevhodnou rybí osádku, chybějící rostliny atd. Chtělo by to napřed něco nastudovat o akvaristice a začít trochu jinak a lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2022 12:59 Terinka – Těhotenství
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobré odpoledne.Měla bych takou otázečku:jak poznám jestli je paví očko těhotné.Protože jsem slišela že když mají skvrnu tak jsou těhotné.No a moje všechny paví očka tu skvrnu mají.Teda kromě samců.Ale mají normální bříška.Tak jsem se chtěla zeptat jak to teda je.Předem dík za odpověď.Vzde foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2020 16:37 R Muž afc1886 [14655] Re: Barbora
Jenom taková maličkost, která není na škodu připomenout, rybka není těhotná ale březí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 15:44 R Muž Anthrax [4739] Re: Barbora
Ahoj, nepíšeš to důležité, velikost a zařízení nádrže. Nicméně nechal bych je porodit v stávající nádrži. Mladé bych taky nechal v akvárku. Pokud tam máš kytky (hlavně plovoucí jsou vhodné), tak jich přižije dostatek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2020 15:32 Barbora
Dobrý den jsem úplný začátečník.Mam 3 páry pavích oček a neonky,dvě paví očka jsou těhotné našla jsem dnes v akváriu maličkou rybičku ale jen jednu...mám v akvarktku i hodně kytek..Těm dvěma ty samci furt nedají pokoj a furt je nahání..myslíte že je mám dát někam do separe nebo je tam nechat všechny dohromady?malou rybku jsem dala zvlášť..děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 21:44 Ilona Re: Guppy
Nejspíš to tak bylo, uhynula.
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 21:36 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Ilona
Fotky nejsou úplně průkazné, ale spíš než březost to vypadá, že je v posledním tažení. Zvětšené břicho je příznakem nemoci. Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 20:35 Ilona – prosba o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, samička asi nemůže porodit, má váček nebo co to je....je to normální? Břicho má obrovské, dneska jsme ji izolovali, jiné ryby už do ní šťouchaly....díky za komentář!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 15:48 SoRex Re: lacewings
Alloophorus robustus má, podobně jako řada dalších gudejí, přibližně 60denní graviditu. Mladé samice v kondici mají co 2 měsíce, to porod. Staré kusy mohou opravdu zabřeznout i po půl roce. Ale to se bavíme o opravdu starých, až pětiletých jedincích. Také dost záleží na stáří samců. Podle mých pozorování jim zhruba po třech letech výrazně klesá sexuální apetit.
A aby to bylo ještě složitější, stará 18cm samice si k sobě mladého 10cm samce nepustí a starému 15cm se do toho moc nechce. Mám je 12 let a moje zkušenost je včas si vychovat a ponechat mladé generační kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 11:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Určitě ne! Že bych se teda přel, jak moc to bylo často, to ne. Ale určitě při dobré výživě zabřezávají mnohem častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 09:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
- Alloophorus robustus, třeba ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek