Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 14:39 kiki – gupky
ahoj,mam male gupky a zajima me za jak dlouho poznam jestli jsou to samice nebo samci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 20:39 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Christy
2tydny ho mate doma, nebo vám prodaly dvoutýdení, pokud vám prodli 2tydenni což neni skoro možné, tak je to pozorovatelne minimalne :) A u starši se to nejspís nenarovná, při nejhorším se to bude zhoršovat, pokud to není nemoc, coz asi není, tak by na to nemeli umřít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 20:24 Christy – :)
Ahoj,
mám mládě živorodky - asi 2 týdenní ze zverimexu, ale má divný tvar je jako oválek ale ocásek mám nějaký křivý jako vlnovku, a tak jsem se chtěla zeptat jestli je to normání nebo se mu to časem narovná. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2013 18:31 R Muž romant [27983] Re: dekalaxa
Ty krunýřovce bych tam nedával, ale ne z důvodu že je sežerou, ale že tam budou ještě více bordelařit a produkovat odpad. Raději bych volil intenzivní výměny vody, pravidelný odkalování dna a krmení v několika menších dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:27 dekalaxa
Dobrý, potřebovala bych poradit, mám 29 malých miminek plata ballon v 54 l aq, asi tak 4 dni staré, chtěla bych k nim dát 3 krunýřovce na čistění, ale bojím se jestli my krunýřovce nesežerou mimina o velkosti 5mm. Můžete my někdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 17:43 Lůcka – Za jak dlouho...
Ahoj , chtěla bych se zeptat za jak dlouho bude ta stejně samička rodit (např.jak dlouho trvá březost. A vadí hodně , když malé rybičky dávám do jiného akvária ? Protože si myslím že v akváriu a krevetkami a dospělými rybičkami nepřežijí... Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 16:00 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kmenky
Kolik ma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:59 kmenky
do druheho akvaria..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:54 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kmenky
Tak to bych nechal na přírodě vydělá jsem tam ze tam něco plave na hladině, když je přelov od jenom je vystresujes a nebudou ti chtít porodit u me se stalo ze jsem je dřív přelovoval a jedna mi porodila až za 50 dni ;) říkám nech to na přírodě a stejnak mas prerybneno kam bys je dala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:50 kmenky Re: Kryštof
Kryštof napsal: Nech tomu volný průběh, dej ružkatec a oni se v něm schovaji
praveže musim ich oddelit tak narychlo tie rastliny neviem zohnať za kolko asi porodia ?..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:48 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kmenky
Nech tomu volný průběh, dej ružkatec a oni se v něm schovaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:44 kmenky
Fotka k příspěvku a toto je zase druha gupka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 15:43 kmenky
Fotka k příspěvku Za kolko dní teraz by mi mala tato gupka porodiť ? už jej samizda zhranatelo bruško..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 11:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Vůbec ničeho jste se nedotkla... smich ba se vám vůbec neposmívám (Roman to hezky přeložil)...jen hodnotím velikost vašich samic v prezentaci...ty starší, dospělejší mají mladých většinou přes 100...U prvorodiček je to hodně závislé také na samcích...
A že samice ok jsou nejvýznamnějším predátorem, dokonce na svých vlastních mladých, to se nedá okecat nijak... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2013 11:13 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
No vy abyste zase neměl nějaký komentář.
Nebudu tu spamovat fórum a hádat se s vámi jestli je sežrala, nebo nesežrala. živorodky mám už několik let a mladé samičky nemívají 40mladých jako ty starší, dospělejší. Ale jak vidím tady má pravdu jen většinou chlap, žádná vlastní zkušenost zde není přípustná a začínám tu mít pocit, že někteří sežrali všechnu moudrost světa a nikdo jiný pravdu mít nemůže.
Budiž, mějte si svou pravdu já se budu držet toho co mám vypozorováno na svých mladých samičkách, které jsem si při porodu pohlídala a mladých bylo 25 a žádné další nebylo. Tudíž žádné sežrání se nekonalo.
A jestli jsem se dotkla Vašeho mužského ega tak pardon.Ale nejsem malá holka, aby se mi tu na foru někdo posmíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2013 05:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Sice jsou možná ty samice ok mladé, podle toho jak jsou ovšem velké, lze odhadovat, že produkují spíš dvoj i trojnásobek mladých, než jste vy napočítala...Kdepak je asi ten zbytek? Že by u maminky, ale v bříšku? ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2013 19:34 Žena Verimmi [173] Re: if.. :)
hoď na hladinu růžkatec a budeš mít po problému, nebo jávský mech do akva, já mám 54l nádrž ve které mám krevetky s pavíma očkama a včera jedna samička porodila, jsou mladé, mají kolem 20 mladých a zatím to vypadá že všechny přežily, některé se schovávají v jávském mechu a některé jsou schované v růžkatci :)

ale ta tvá má ještě určitě několik dní čas, ty tečky jsou pravděpodobně očička a samička která bude rodit se pozná jak už psal Romant, hranaté bříško a straní se ostatních rybiček a vyhledává si klidnější místo, ty moje se většinou schová do růžkatce nebo nějakého rožku v akváriu :)

Tak hodně štěstí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 17:51 kmenky Re: Linduš
prosím a tie očká to su také husto tam také čierne bodky v tej škvrne ?.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2013 17:04 R Muž romant [27983] Re: if.. :)
Ještě má několik dní čas. Nikoho bych nikam neodděloval a naučil se to odhadovat sledováním chování ryby. Nebude rodit naposledy a pokud nechceš nějak produkčně množit, tak ta snaha zachránit za každou cenu všechny mladý, může vést ke klasickýmu problému, kam s nima až odrostou, ale to je jenom můj názor. Jinak až bude samička ještě více hranatjší a začne si vyhledávat nějaký klidnější místo a mít snahu se schovávat, tak to je ten její čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 17:00 if.. :) – gupka
Fotka k příspěvku Ahojťe chcem sa spýtať že do kolkých dni mi táto gupka može asi tak porodiť ?.. lebo cez fliačik pri zadočku už vidím také čierne bodečky ja vážne neviem kedy ju mám oddeliť.. ďakujem za odpovede.. :)ps : neviem či mi tu fotku načíta ked je fotená z 5 mega pixeloveho fotáku ?..
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:18 Tomáš55 Re: JUCHA
Dobre, dám foto, ale poraďte mi, za akú dobu asi porodí, počkajte malý moment prosím... ;-)
Pošlem to ako vzkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:12 Muž JUCHA [82] Re: tosomja
Většinou je psáno pokud se "zahranatí" je před porodem. Foto by možná napovědělo víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2013 16:10 Tomáš55 – Plata.
Ahojda! Moja plata škvrnitá var. Wagtail bude rodiť. Má už aj škvrnu zrelosti a hranaté brucho. Má veľké brucho, každý deň vatšie. Ale tá škvrna a to hranaté brucho je vtedy, keď ide rodiť, alebo keď je len tehotná? Ďakujem za reakcie už teraz. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2013 20:20 Muž mobilms [4] - ŽivorodkyRe: savan
No tak to se mám na co těšit hmm Asi budu muset založit další akvárko :-D

Jinak díky za pohled zkušenějšího palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2013 20:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: mobilms
Obidve v popredí sú v tom,tá tretia v pozadí nieje vidieť.pokial je tam samec tak je aj ona smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:02 Nikola Re: mobilms
No ta oranžová vipadá že jo :-DDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:27 Muž mobilms [4] - Živorodky – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Zdravím ve spolek. Chtěl bych se jen optat, jako většina tazatelů zde, zda si troufnete ohadnout jestli jsou rybičky na fotu těhotné. Jedná se o paví očko a platu korálovou. Děkuji za poznatky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2013 17:00 Nikol Re: malyLibor
Uf to jsem si oddychla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Nikol
Tak to jsem si oddychl. Měnit čtvrtinu vody týdně je v pořádku, akvárko vypadá dobře, nezdá se příliš přerybněné a ta Jarsi vypadá docela zdravě, pokud mohu soudit z této fotky. Je fakt, že mi oči už neslouží, ale nezdá se, že by měla zježené šupiny, vypadá to, že opravdu bude rodit. Jsem rád palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:47 Nikol Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Tad je zblízka. No tak co si o tom myslíš ?

PS : Jak jsem říkala že leží na dně beru to zpátky. Vůbec se nedala vyfotit. Pořád lítala skoro jsem jí nemohla zachytit
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:42 Nikol Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Tady je ona ale ještě pár fotek ještě přidám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:39 Nikol Re: malyLibor
Fotka k příspěvku Tady máš fotku našeho akvária
PS : Fotku rybičky ti přidám za chvíli
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2013 16:21 Nikol Re: malyLibor
Jo vím že píšu takhle po kouscích ale píšu no a co :-DD No a není neudržované. Máme krásnou vodu. Každý týden měníme čtvrtku vody v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:19 Nikol Re: Yirka
Malé akvárium to fakt neni. Má to 40 l. A přerybněné není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:16 Nikol Re: Yirka
Ahoj leží na dně protože je v porodničce ! Nemyslím že s ní bude konec protože i normálně jí a nevidím na ní nic nenormálního. S těmi staženémi ploutvi k tělu si myslím že je to ze stresu tedy ne ? Ale umřít ? To fakt ne. Fotku bych dala ale nevím jak pořídit. Pár jsem jich nafotila na mobil ale nemám USB kabel a nemám připojení k internetu tak jak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 15:19 Muž Yirka [9123] Re: Nikol
Jestli leží na dně tak je to spíše příznak blížícího se konce......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 15:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Nikol
Obávám se, že to, co píšeš, nejsou příznaky porodu, ale závažného onemocnění. Nejsi registrovaná, nemáš prezentaci, nedala jsi ani žádnou fotku, takže je to jen věštění z koule, ale vše, co jsi popsala, napovídá tomu, že akva je malé, přerybněné, s nedostatečnou údržbou. Ale hrozně rád bych se mýlil, už kvůli Jarsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:37 Nikol – Příznaky porodu ?
Ahoj ! Moc Vás zdravím ! Chtěla bych poradit s příznaky porodu u živorodek.
Víte už mám akvárium přes rok a půl. Přesně před rokem nebo-li 23. února 2012 mi porodila živorodka Julie ( :-DD ) mladé ( nebojte odchovali jsme je v porodničce ) Porodila nám jich přes 20. Další měsíc dalších 20. A potom jsme jí už do porodničky nedávali takž jsme občas zachránili pár mladých schovaných někde v akváriu. Už to je tedy přesně rok co nám porodila. Ale od té doby nám jich spousty uhynulo ( Už při porodu , třeba po nějakých dnech týdnech po porodu a pak i odumírali na vady atd. ) takže teď jich máme už jen 7 holek a 5 kluků což je dohromady 12 rybek. Avšak mám takové podezdření že nám otěhotnila její dcera Jarsi ( :-DD Ano, ano pojmenovávám si je :-DD ). Je příšerně tlustá a to je nepřekrmujeme. Máme pak v akváriu i další druhy např. neonky, a jiné druhy živorodek a tak jim dáváme vždy večer. Takže nehrozí že jsou překrmení. Včera jsme jí dali do porodnice a jen se chci zeptat jaké jsou příznaky porodu - jestli blíží když má pořád stažené ploutve stažené k tělu, leží na dně a ocas mám mírně zvednutý nahoru. Proto se chci tedy zeptat ¸jestli to jsou příznaky porodu a nebo jaké tedy jsou ... Budu Vám moc vděčná nejen za to že jste poradili ale že jste si i přečetli můj dlouhý článek. Děkuji !!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2013 08:25 Muž melrok1 [13] - Živorodky
cele je to postavene z plastovych suciastok a elektrikarskej izolacie do ktorej som pilov narezal mriezky to dole, a ostatne je uchytene plastovymi spojmi nakoniec som nasiel aj sietku ktorou je to obsite ( cast svadobnych siat zo sekaca cca 0.30 e ) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 20:55 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Originál je to fakt pekne vyvedený ;-) Ale pri prvej fotke má napísané:dajsia moznost je postavit malinko veciu porodnicku.Takže to vyzerá na domácu prácičku potlesk Hodne ma zaujala tá spodná mriežka zatváracia.super vychytávka-zrovna by som také niečo potreboval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2013 19:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: savan
Já bych řekl, že celá porodnička je originál, a to dost povedený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:28 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: melrok1
ten zatvárací rošt tam asi nieje originál?alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: melrok1
To jsi vyřešil šikovně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2013 14:53 Muž melrok1 [13] - Živorodky
Fotka k příspěvku a este jedna :-) dole ma zatvaratelny rost cez ktory mozu male prepadat teraz je zavrety koli starsim rybkam lezu k samicke
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2013 14:51 Muž melrok1 [13] - Živorodky
Fotka k příspěvku dajsia moznost je postavit malinko veciu porodnicku :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2013 23:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: cunchvajka
Když jsem chtěla svoje první maličký molly, tak jsem místo plastový porodničky do společenýho akvária koupila malý 12-tilitrový akvárko s bublifukem a bylo. Samička se tam měla dobře a dalo se to normálně a běžně udržovat. Děti si to užily, nejdřív to čekání a pak pozorování malých, já taky...no a bylo to poprvé a naposledy ;-) , další už jsem se odchovat nesnažila. Samostatný malý akvárko mi připadá jako lepší varianta, než jsou tyhle porodničky, kde akorát člověk musí řešit, jak to vůbec udržovat v čistotě a navíc je to malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:21 cunchvajka – Mohla by byt???
Resim? No asi jo no...Ale nikdy jsem nechovala zivorodky,temi ted opravdu zacinam,proto se ptam...Chovala jsem zavojnatky,skalary a tlamovce cernoploutve.Poridila jsem si dalsi akva cca 80l a dala tam zivorodky a tetry cerne...no tak chci zkusit neco noveho..moc diky za rady,jsem vdecna za jakoukoliv i za tu vasi Romane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2013 23:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: cunchvajka
No, zkušenosti s tím nemám, ale logika mi říká asi toto - denně klidně nakr špetkou krmení a pak normálně odsaj hadičkou co zbyde - jak krmení, tak hovínka by měla hadička zvednout ode dna. Tím by ti zároveň měla přitéct do porodničky čistá voda z akvárka. Co odsaješ, to samozřejmě dolej čistou vodou do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:13 R Muž romant [27983] Re: cunchvajka
Chápu, že se těšíš na omladinu, ale trošku moc to řešíš, ono je někdy nejlepší nedělat nic a nechat to na přírodě, ona si poradí ať tak, či tak. Za nějakej čas dostaneš ten správnej grif a to kdy bude rodit poznáš v rozmezí jednoho, dvou dní a budeš přesně vědět kdy jí tam dát. Takže bych doporučil natrénovat oko tzv. nanečisto bez porodničky a teprve potom se pustit to produkčnějšího odchovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:10 cunchvajka – Mohla by byt???
mno prave ze vykaly tam padaji take..proto je mi to strasne divne..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=251