Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:57 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: mch.sokolov
Pardon to neměla být reakce na Váš příspěvek, mělo to být volně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:25 Romiš – Re: 0
Z informací...vyplynulo, že se zpomaluje průtok ve filtru a v některých místech filtrační hmoty může nastat rozklad za nedostatku kyslíku a i malé množství metanu má fatální účinek...
Čekám, jestli se ozve nějaký chemik a ono nic... Třeba někdo zareaguje na moje připomínky. :-)
Nějak se mi to nezdá... hmm Neumím si představit, že by ve filtru z Eviciina odkazu mohlo dojít k tvorbě anaerobních zón. :-O
A i kdyby to přeci jen možné bylo, myslíte si, že v pomalu tekoucích filtrech může dojít k procesům, jejichž výsledným produktem je metan?! Podle mne sotva...
Neměl jste na mysli sirovodík?! Ten vzniká biologickým rozkladem organických sirných látek v anaerobním prostředí. (Ovšem v aerobním je nestabilní a oxiduje zpět až na sírany!)
Tedy – i kdyby se v takovém filtru H2S vytvořil, po jeho vyplavení do vody v akváriu by byl nejspíš rychle “zneškodněn”. No a pokud by nebyl k dispozici dostatek kyslíku k jeho oxidaci, žádné ryby už by v akvišku asi neplavaly...
Co se týče toxicity - uvádí se, že letální koncentrace H2S pro ryby se pohybuje od 0,4 mg/l do 4 mg/l, přičemž se zvyšujícím se pH jeho toxicita klesá. (Ve vodě se nedisociovaný H2S vyskytuje při pH pod 6, při vyšších hodnotách je převážně ve formě jednoduchých iontů S2- a HS-.) Čili – teprve nízké pH a nedostatek O2 jsou jakýmisi podmínkami rizika otravy sirovodíkem.
Co na to chemici?
(BTW - co se přihodilo Evicii netuším, nemám dost podkladů ani ke spekulacím, natož k serióznímu tipu... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 10:59 Romiš – Re: Mumínek
Zajímavé "prdítko" v tom odkazu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 09:28 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: mch.sokolov
Každý umí něco a každý má své zkušenosti a každý má možnost těmihle zkušenostmi sem přizpívat od toho tu je tento akvaristický portál ne? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 08:52 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
0 napsal: Příspěvků sem vkládám velmi málo , jen občas a i to Ti vadí. O tom rozhoduje Rex , komu se dovolí sem psát. Když mi to zakáže , tak se tím budu řídit. ahoj

rozhodně bych se s tebou nerad nijak handrkoval,sleduji všechny Tvé reakce na tomto webu,co přispěvěk,to dobrá rada!! rozhodně mi Tvé rady nevadi!!nea myslim že Rex s timto ''nemá nic společnýho'',je rád že to funguje a že se pomáhá:-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 01:22 0 – Re: Romiš
Fotka k příspěvku Z informací o provozu a údržbě nádrže vyplynulo , že filtr nebyl vždy včas dobře vyprán a větší část vody týdně o daném počtu ryb obměňována , pak se zpomaluje průtok ve filtru a v některých místech filtrační hmoty může nastat rozklad za nedostatku kyslíku a i malé množství metanu má fatální účinek , navíc voda v tom malém akváriu byla zatížena exkrementy ryb a rostlin bylo žalostně málo a rostlinám se v takové "přehnojené" vodě vůbec nedaří , spíš chřadnou.

Je logické , že Eviceee ryby hynuly. Ke všemu tam měla nějaké "umělohmotiny" a ty v agresivním prostředí mohou uvolňovat nebezpečné jedy. Případy jsou známy hlavně u Čínských produktů. Zas úplně všechny detaily mi známy nejsou , nebyl jsem u ní doma. Co mám já malé filtry v odchovnách , tak ty se zanesou i do druhého dne a musím je vyčistit. Asi tolik Ti k tomu umím napsat.

Velmi citliví jsou na kvalitu vody různí gavůnci. Na fotce jsou moji M.boesemani , kteří patří k těm odolnějším druhům , přesto si vodu u nich denně hlídám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 00:29 Mumínek – Re: Romiš
TurboFilter 350 (Aquael)

www.arowana-im.com.ua/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 00:06 Romiš – Re: Bla bla
Mohu se zeptat - copak provozujete za filtraci, že se vám v ní podle nuly tvořil metan?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 22:57 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Mimochodem porodničky koupíte do 100,- tak newím proč se tady snažíte je vyrábět. Navíc ty koupené vypadají líp než udělané z nějaké krabičky od másla .. Jako číst to je hrůza tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 22:50 Bla bla – Re: 0
Všechno bude. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 22:17 0 – Re: NNNTomas
Předčasný porod , který ovlivňuje mnoho činitelů - větší množství čerstvé vody , nevyhovující Ph , přílišným mládím , stresem , třeba malým prostorem v porodničce , málo pestré krmivo i nemocí.

I při normálních porodech může být část zárodků nevyvinutá. Jestli je ryby jinak zdravá , tak by se tím zatím neznepokojoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 22:04 NNNTomas – Re: 0
Mě se před Vánoci narodilo asi 30-40 mrtvých oček a pouze 6 živých, byli nějaké nevyvinuté-byli vidět "nestřebané" žloutkové váčky. Nevíte čím to může být? U této samice je to už podruhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:57 0 – Re: Delfinka26
:-( Děs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:50 Žena Delfinka26 [0] – Re:kedyyyy
Ja som si sama robila porodnicku z obalu od masla Ramy.A ta rybka ma asi centimeter a pol tak podla mna ta porodnicka neni ani tak mala prenu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:35 0 – Re: Bla bla
Prezentaci jsi mohla zachovat a ukázat , v jakém stavu máš akvárko po úpravách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:30 0 – Re: Delfinka26
Stačí ji tam dát včas , než porodí ve společenské nádrži. Do malých porodniček není správné dát rybu s velkým předstihem. Ve velké to tolik nevadí - nutno krmit a vodu měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:19 Bla bla – Re: 0
Grr, jak já ensnáším oslovení "Evo". tone Čistím ho pokaždé, když odkaluju dno. Minulý týden jsem musela některé rostliny trošku přistřihnout. Už 14 dní mám založenou karanténní nádrž, čekám, až se trošku zaběhne a někdy po Novém roce nakoupím rybky, pokud se pořád nebude dařit, končím s rybičkami a přenechám to někomu, kdo bude chytřejší než já a bude se mu dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:09 0 – Re: Bla bla
A mimochodem Evo , už čistíš důkladně každý týden ten filtr ? , ať se Ti v něm netvoří metan , který Ti zabíjel ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:06 Žena Delfinka26 [0] – kedyyyy
ja mam v knižke napisane že mam dat tehotnu rybku tyzden pred porodom do porodnicky...je to pravda????????????????????


za skoru odpoved dakujeeem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 21:00 0 – Re: Bla bla
Všichni ji stále mají a od každého mne vlastní zkušenosti opravdu moc zajímají. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 20:52 Bla bla – Re: 0
Měl ti to zakázat už dávno, pane nejchytřejší... Proč nejsi raději jednička a ne nula?? hmm Jde vidět, že tě akvaristika opravdu baví a vyznáš se v tom, ale nemysli jsi, že jsi nejlepší a že jen tvoje rady jsou správné, dej šanci i ostatním. ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 20:48 0 – Re: mch.sokolov
Příspěvků sem vkládám velmi málo , jen občas a i to Ti vadí. O tom rozhoduje Rex , komu se dovolí sem psát. Když mi to zakáže , tak se tím budu řídit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 19:58 0 – Re: mch.sokolov
Ovšem vlastním nápadem jsi sem nepřispěl. Nech to na Jirikovarovi , on mne požádal o informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 19:51 0 – Re: mch.sokolov
Promiň , ale radíš jako by jsi s tím měl mnohaleté zkušenosti Ty a ne já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 19:43 0 – Re: jirikovar
Fotka k příspěvku Co potřebuješ: Hlavně chuť k práci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 19:39 0 – Re: jirikovar
Fotka k příspěvku Přídavek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 19:37 0 – Re: jirikovar
Fotka k příspěvku Ještě foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 19:35 0 – Re: jirikovar
Fotka k příspěvku Není těžké si to vyrobit , prostě si v domácích potřebách koupíš takové "pletivo" jako je na fotkách (projdi si moje příspěvky , už jsem o tom psal). Nesmí být ze silonových nití a větší světlosti ok , aby vložená ryba nemohla do oka sítě vstrčit hlavu a zachytit se za žábra!!

K tomu dál , vodě odolný motouz (špagát) a pak potřebuješ jen metr , větší jehly , nůžky a trochu zručné ruce.

K zavěšení za boky porodničky a okraje nádrže , ještě vhodné čtyři háčky (- v nouzi lze použít i ty vánoční na stromek , než zreziví).

Velikost si určíš podle nádrže do níž budeš vyrobený síťový box - porodničku (vytíračku) vkládat - zavěšovat. Kolem jejích stěn a pod jejím dnem musí být po zavěšení do porodní - vytírací nádrže volný prostor - větší mezi spodkem porodničky a dnem nádržky pro únik potěru (propad jiker).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:29 jirikovar – Re: 0
díky kdyžtak mi to pošli mailem jiri_kovar@centrum.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 17:12 0 – Re: jirikovar
Nafotím a jak mě pustí na komp , tak Ti to tu hodím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 16:16 jirikovar
štamprle jo ? si upadl ne? nezdá se mi to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 16:01 dodmo – Re: jirikovar
přesně stačí udělat 1l porodničku,nebo stačí přehodit samicu se samcem do štamprle oni sa vytřu a nechju tam do deseti minut porodi a pak ju rychle odlov spatky at nema stres,jak mysliš že to dělaji ve velkych dochovnach co??? maju tam tisice štamprl a třu a třu,proto ma ikea tak velky odběr štamprl palec skus to pochopit hmm už z principu.......... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 15:57 jirikovar
jsi schopen udělat lepší fotku takhle nemám představu jak to vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 00:24 0 – Re: Enischka
Fotka k příspěvku Udělej si podobnou porodničku jaká je na přiložené fotce. Sám jsem si tyto síťové boxy vyráběl a v plastové nádrži je zavěšuji háčky tak , aby byly několik centimetrů nade dnem. Pak instaluji vzduchování , vložím nastavitelné topítko , rostliny a překryji vrch síťkou proti vyskočení. Gravidní samice v tom i krmím , ale nutno měnit denně vodu , protože se brzy znehodnotí (- malý prostor a zbytky krmiva). Mladé při porodu propadávají přiměřeně velkými oky použité umělohmotné síťoviny a nejsou ohroženy predací. Stejně dobře se tyto mini klícky dají využít na výtěr jikernatých ryb ,ale pro větší druhy musí být delší ( - i nádrž do níž se vkládá).

Foto: Teď v noci vyfocená jedna z mých síťových porodniček. Zrovna je v ní deset samic různých barevných rázů mečovek. Krycí rostlinou je převážně vodní mech Fontinalis antipyretica.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 23:46 jirikovar
mno ja nevím ale opakovalo se mi to 2x po sobě tak to je nenechávám u mladých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:43 Žena ustavprochore [567] – Re: PentueR, jirikovar
fajn, tak mám asi nějaký hodný a dobře živený gupky, opravdu nevím o tom, že by matka po porodu žrala svoje mladé ;-) já se naopak snažím matku hned po porodu nevracet do společenského akvárka, tam jí hned začnou samečci "otravovat"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:29 Enischka
takže ani knihám už člověk věřit nemůže?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:28 Enischka
děkuji za reakce..snad se zadaří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:27 jirikovar – matka sežere
jak píše PentueR je to spíše zbožné přání měl jsem matku v porodniče přes noc a rano jsem koukal že jich mam asi 50-80 mladejch ale jak jsem zpozoroval první polknutí tak šla matka z porodničky ven byť mám porodničky pouze s dvojitejma dnama kde by se měli mladé schovat tak tak nečiní a litají všude a matka vesele papká takže pozor porodit a co nejdříve odlovit matku jinak máš po rybkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:21 Muž PentueR [256] – Re: Enischka
Před porodem je často (proti světlu) vidět oči mladých v břiše samice (v tmavé skvrně březosti) jako malé černé tečky.
Paví oko vypouští mladé ve formě "bubliny" ze které se hned vykulí a během pár vteřin plavou. Většinou se ze začátku plácnou někam na listy nebo do mechu, schovají se a "odpočívají". Za pár hodin normálně plavou.

Pokud jde o sežrání, ve společenském akva mi přežije mladých jen několik a ne vždy, nejaktivnější žrout mladých je otec a jeho břicho si po takové svačině nezadá s matčiným...

Takže pro odchov porodničku nebo samostatné akva s mechem a ricií a samici co nejdřiv odlovit. To že by neměla mláďata žrát, je spíš zbožné přání než skutečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:20 Enischka
ten potěr který jsem z kamínků vylovila já má taky asi 1 cm, tak jsem zvědavá, co se mi vlastně vyrodilo :-D no tudíž otázka na závěr - vylovit předčasně či nikoliv???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:15 Žena ustavprochore [567] – Re: Enischka
moje zkušenost je taky taková, jak uvádí atlas, že matka svoje mladé nežere, jiné rybky (ať už přímo paví oka nebo jiné) však potěr uloví. potěr je prostě malinká rybka, sama plave, brzy po porodu už může žrát...

můj potěr mívá okolo 1 cm, možná míň (doufám, že se moc neseknu, nikdy mě nenapadlo jít je změřit :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:13 Enischka
tak to teda nevim :-( no mě se nechce samici vylovit a čekat jestli porodí nebo ne někde na samotě u lesa:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:10 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Živorodky mi rodily převážně v noci tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 22:07 Enischka
co jsem koukala tady na atlas, mám asi hlavně živorodku duhovou - ta by neměla mláďata sežrat.. jde mi spíš o to, jak poznám ten samotný porod - jestli je to podobné výkalu či to má nějaké specifické znaky?, (naoř. barva, tvar, velikost apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:59 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Matka žere své mladé je to uvedeno v atlase tady na webu jak uvedla ustavprochore. Ve svém bývalém 60l akváriu sem používal plovoucí porodničku, skvělá věc. Budoucí matka mladých rybek ale vždy vyskočil tak sem malé v plovoucích rostlinkách po ránu pochytal a dal je tam. Dneska se mi dožilo 10 malých pavích ok a 2 black molly z celkem 20 malých rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:59 Fogi – živorodky
mno ta matka co je porodí tak je taky sežere ja mam platy a poradila mi jedna z nich a vůbec jsem nevěděl jaká takže jsem odlovoval a za tři dny jich mam jen 8 a tu sem u toho AQ seděl pořád což mě pěkně štve rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:54 Enischka
akvárium je 50l, počet rostlinek je kolem 5-6 ks a rybiček máme asi 15, v akvaristice nám poradili ty, které se prý dobře snáší, takže doufám, že se nesežerou :-) pár vylíhlých rybiček jsem objevila v kamíncích, ty jsme vylovili a mám je vedle v akváriu, ale bylo jich jen 8 - což není moc?! matka živorodky by je nesežrala, ale mám tam jiné, která si na jedné majinkaté docela pochutnala - mrcha tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:54 Žena ustavprochore [567] – Re: Enischka
březost trvá cca 4 týdny :-)
...a jen malý detail, živorodky se netřou, ale rodí :-)

zkuste taky napsat o jakou živorodku se jedná... spoustu info se dá najít i tady v atlase ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Záleží jak velké akvárium máte. A ještě kolik tam je rostlin a kolik tam je ryb. Pokud je rostlin moc tak mladé by mohly přežít a nemusel byste nic odlovovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=751