Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 17:37 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MilsTu
No ještě chvíli to bude trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:54 R Muž romant [27981] Re: MilsTu
Má ještě čas. Jakmile více zhranatí a začne vyhledávat nějaký klidný místo, tak to bude její čas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:50 MilsTu – co myslite?
Fotka k příspěvku Co myslíte za ako dlho bude rodit ta moja přibližne? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:59 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
nechat na sežrání větších ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:29 Muž honzaprouza77 [18]
každý píše odlovit a tak, ale co pak až vyrostou a mám už plné akva? co když m je v akvaristice nevemou a nemám je komu dát? To ať je radši sežerou, než abych je splachoval. :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:44 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: romant
To jo, já mám doma takovou plastový kvádr, který má asi 3 litry a už v něm taky byo dost pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:40 R Muž romant [27981] Re: Filip980
Jasně, taky se dá použít třeba belík po Primalexu, to je taky pěkná odchovnička. Prostě co je po ruce. Běžně jsem takhle odchovával skaláry a jistě né sám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:29 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Filip980
Záleží však taky o tom jak je velká ta sklenice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:27 R Muž romant [27981] Re: Tamarila
Větší flaška od okurek, dej tam vzduchování, ob den měň polovinu vody, odsaj zbytky potravy a výkaly, několikrát denně krm a máš odchovničku. Za cca 3-4 týdny je můžeš přelovit do společnýho akva, už budou mít nesežratelnou velikost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:03 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Tamarila
Radši bych ho dal do porodničky do akva, nebo pořídil vedlejší malé akva na odchov malých rybek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:00 Tamarila
Ahoj.V 54 litrovém společenském akvárku máme Black molly,mečovky,parmičky a sumečky.Včera jsem tam objevila asi centimetrové mláďátko mečovky.Odlovila jsem ho a dala do sklenice,protože se bojím,aby ho parmičky nesežraly.Ale co s ním dál?Poraďte jak ho mám udržet při životě?Mám koupit porodničku a dát ho zpátky do akvárka?Díky za rady a názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 16:25 Glad Re: myskjarc
teplota je 27,8 C

Více zas nemohu, mám tam krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 14:43 Muž myskjarc [6] Re: Glad
Zkus ji zvednout o cca 2-3 stpne teplotu.Tenhe druh rybek ma radsi vetsi teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 11:32 Glad – Živorodka širokoploutvá problém s porodem
Ahoj, Mám v akváriu odlovenou rybicky.net/atlasryb/zivorodka_sirokoploutva… má už asi 3 měsíce nafouklé břicho jako jiné těhotné rybky, dle zkušeností už ale měla několik týdnů porodit. CCa týden zpátky se ji pod řitní ploutví objevila tmavší skvrna. Dnes ji docela agresivně sameček odloubává ze všech stran. Měl jsem ještě jednu samičku, ta už před měsícem porodila.

Poraďte pls v čem může být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 16:30 Joeynka – živorodky
Ahoj děkuji všem moc za užitečné rady narodilo se mi 6 maličkých a čekám ještě další :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 08:52 Joeynka – živorodky
Děkuju mooooc všem :)určitě si to pročtu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:34 R Muž romant [27981] Re: Joeynka
Podle mě má ještě pár dní čas. Její čas příjde, jakmile se začne stranit a jakoby polehávat u dna. Malý potřebují vydatně krmit, několikrát denně a udržovat akvárko v čistotě. Pravidelná výměna vody je samozřejmostí, čím více, tím lépe. Projeď tohle vlákno, odpovědi na Tvoje otázky tady jsou napsaný několikrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:28 Muž Dejmon [64] Re: Joeynka
nene péči nepotřebují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:21 Joeynka – živorodky
Fotka k příspěvku Ahoj mám doma živorodky a samičku mám asi těhuli. Chtěla jsem se zeptat podle fotky jestli se nedá určit za jak dlouho by mohla rodit abych ji dala do porodničky? a když se malí narodí potřebují nějakou větší péči? Díky ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 00:06 Olivela Re: romant
Moc děkuji za rady :-) , teď jsem vyměnila cca 5-7 l. Dopoledne znovu... a hned, jak mi zítra poštou přijde nový filr (vnitřek), tak to spustím :-). Fotky určitě udělám :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 00:00 R Muž romant [27981] Re: Olivela
Jasně, teď tam není. Dej ho tam hned a použij ten Nitrivec, ať se začnou tvořit nitrifikační bakterie, který ten filtr a nejen jeho osídlí. Určitě by stálo za to udělat si tady jednoduchou prezentaci s několika fotkama, to se potom hned líp odpovídá. ;-)
EDIT: Před tím než ho tam dáš tak vyměň alespoň tu polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:56 Olivela Re: romant
Filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:35 R Muž romant [27981] Re: Olivela
Teď se ptáš na co, trošku nevím co chceš nasazovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:32 Olivela Re: romant
OK- a mám ho nasadit po částečné výměně vody, nebo až po důkladné výměně - tř. po týdnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:18 R Muž romant [27981] Re: Olivela
Ano, já vím, že je to vnitřní filtr, ta moje varianta je taktéž vnitřní filtrace. To jestli ten filtr bude dostačovat nebo ne se přesvědčíš podle toho, jak často se bude muset čistit a pokud se to bude muset dělat tak v intervalu co týden, čtrnáct dní, tak bych ho vyměnil. K tomu čištění. Nečisti filtr dříve než jeho výkon viditelně klesne a to tak, že z něj voda tzv. sotva teče, to je signál k vyčištění a to tím způsobem, že se propere ten molitan v odpuštěný akavrijní vodě. Snížení výkonu filtru o polovinu považuji za dobře zaběhnutej filtr, to bych na něj ještě nesahal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:09 Olivela Re: romant
Filtr je vnitřní 250/300. Mám tedy koupit jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 23:06 R Muž romant [27981] Re: Olivela
Z těch přípravků bych použil jenom ten Nitrivec. Léčbu bych ukončil, chceš odchovat, tak bych to přizpůsobil tomu odchovu. Pokud by se krupička(byla-li to skutečně krupička) znovu objevila, tak bych vsadil na osvědčený přípravky. Co se týká filtrace, tak za kvalitní filtraci do takovéto nádrže bych považoval klasiku v podobě čerpací hlavy s kostkou biomolitanu, což bude filtrace s daleko větší filtrační plochou než je teď a to se zvláštěpak u živorodek vždycky hodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:58 Olivela Re: romant
Mám SERA bio nitrivec, SERA aquatan, Preventin. AQ 50l. Mečovky, neonky, 1x bojovnice,2x panceř., krevetky, rostlinek dost (pěkně rostou...). Rybičkám se daří, krupice už žádná... Vodu měním 1x denně, tak 2-5 l (teď v léčbě podle návodu a začíná se kalit) . Kvalitní filr Tetratec EasyCrystal, vzduchování, teploměr... Mám ukončit léčbu Bioichtem, nebo je trápit ještě 12 dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:45 R Muž romant [27981] Re: Olivela
Tak ve 14 dní starým akváriu se teprve biologická rovnováha vytváří, ale tím léčením to dostalo pěkně nafrak, takže bych denně měnil klidně polovinu vody po dobu tak týdne. Na podporu nitrifikace se da pouřít nějaký komerční prostředek který tento proces urychlí, třeba Nitrivec, nebo jemu podobné. Tu výměnu vody bych opravdu nepodceňoval, protože se tím bude suplovat činnost velmi omezeně funkční filtrace. Tak bych postupoval já. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 22:40 Olivela
Vím, že to nepatří do tohoto tématu, ale.... : můžu ukončit léčbu Bioichtem (žádnou krupici už nevidím), postupně vyměnit vodu, uvést do chodu vydesinfik. techniku atd....? Dám tím šanci všem rybičkám..... AQ je teprve 14 dní staré a tak mám strach, že bez filtru to nepřežije ani jedna... nejen potěr. V případě návratu krupice dám eSHa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:40 Olivela Re: romant
Určitě dám vědět !!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:33 R Muž romant [27981] Re: Olivela
Docela by mě a věřím že i ostatní kteří nevědí zajímalo jak to dopadne, tak když bude čas a nálada dát posléze vědět, jak to dopadá, tak se zlobit nebudu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:30 Olivela Re: romant
Díky za názor :-). Nemám možnost dát ji jinam a tak stejně nezbývat, než čekat a doufat :-) A příště použiju doporučovaný přípravek (což doufám už nebude - ta krupička myslím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:01 R Muž romant [27981] Re: Olivela
Žádný zkušenosti s tím nemám, ale když uvážím, že to čím léčíš je pěknej sajrajt, kterej likviduje nitrifikační bakterie a silně narušuje biologickou rovnováhu v nádrži a že potěr je citlivější na kvalitu vody než třeba dospělejší rybky, taky bych si myslel, že to s tím narozeným potomstvem nedopadne dobře, ale třeba se mýlím, jak jsem psal nemám s tím zkušenost. Jinak co se týká té krupičky tak nejspolehlivěji a nejšetrněji na ní zabírá kombinace eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 19:46 Olivela
Ahoj všichni, prosím o radu : jsem v začátku léčby na krupici (velmi slabé napadení jedné bojovnice) a bude mi rodit mečovka ( ta nemocná není). Mají malé šanci na přežití i v léčebném roztoku? Léčba 3.den, Bioicht, teplota 28C, za chvilku jde do porodničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 11:26 R Muž romant [27981] Re: Gunguy
Určitě můžeš, čím pestřejší strava, tím lepší. Oni mají hlad neustále a přijímají jak vločky, granule, tak mražený, třeba patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 11:20 Muž Gunguy [2]
na mlady nemam dno, takz odkalovani neni problem.... ale živý nevedu.... mužu mražený, ja totiz posldni dobou moc nekrmil, takze se nemnozili, ale ted jim prilepsim a snad budou mlady, krmim ve spolecenskym tak dvakrat denne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 08:40 R Muž romant [27981] Re: Gunguy
Ve společným normálně a mláďata hodně často. Klidně 4x denně a nejlepší pro ně bude živý krmení, po tom Ti porostou rychle a když budeš dodržovat řádnou hygienu(pravidelný odkalování a výměna vody) v nádrži s mladejma, tak bude minimální úhyn. Sušeným krmit lze taky, ale jejich růst bude pomalejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 07:34 Muž Gunguy [2]
ok, tak dík za rady.... :) jo a kolik mám krmit ? mylsím ve společnym a kolik potom mladata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:39 R Muž romant [27981] Re: Gunguy
Jasně, ale když tam máš 27, tak bych jim to už víc neohříval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:35 Muž Gunguy [2]
Jakákoliv změna teploty může ten porod vyvolat

ohřátí je také změna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:49 R Muž romant [27981] Re: Gunguy
Myslel jsem, že z toho jak jsem to napsal, je to jasný. Vycházím z té teploty 27 stupňů a tu bych o ty 2 stupně ochladil, ale když jí ponecháš stejnou, tak to bude taky jedno, jenom jsem napsal co se taky dá udělat aby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 21:36 Muž Gunguy [2]
a je lepší přitopit , nebo ochladit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:59 R Muž romant [27981] Re: Gunguy
Ta teplota je O.K. Jakákoliv změna teploty může ten porod vyvolat(pokud už se bude blížit jeho čas), zde by přicházelo v úvahu snížení teploty max. o 2 stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:52 Muž Gunguy [2]
jasně, ale já ji chci dát do jiného, které je pro mladé... nechce se mi to pak vyndavat ze společenskýho... a je v poho těch 27°C ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 15:30 R Muž romant [27981] Re: Gunguy
Tu vodu bych nechal stejné teploty, pokud se rybka bude přelovovat do jiného akvária, nebo lze použít porodničku co se umístí přímo do akva kde je teď. To rozpoznání je trošku o cviku a jako vodítko může sloužit to, že se rybka začne stranit ostatních, vyhledává klid a je jakoby hranatější. Když projedeš tohle vlákno, tak odpověď na tuto otázku zde nalezneš nespočetkrát a i s fotkama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 15:25 Muž Gunguy [2]
Jak nejlépe poznat, kdy samičku odlovit do porodničky? a je lepší ji dát do chladnější nebo naopak teplejší vody ? (z 27°C)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2011 17:07 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky – Re: Jetta
vetsinou to je tak, ze kdyz je samice mlada a rodi poprve, tak miva min mladat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 15:47 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Předevčírem mi porodila živorodka okatá,nato že všude píšou že u ních je těhotenství
nenápadný (byla tlustá dost viditelně).
mám jednu samici a čtyři samečky - takže jsem se na porod hodně těšil.
rodila poprvé ale už je velká cca.4cm. dost mě zaskočilo když se narodili jen
tři prckové velký skoro 1cm.

teď moje otázka jakou máte zkušenost když živorodka poprvé porodí z počtem prcku.
ps. nejhezčí mládata živorodek co jsem viděl,ty modrý oči jsou vážně dokonalý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 21:34 Muž Miras [111] – Re: Mišule
určitě to vše nebylo myšlené přímo na tebe, ale když člověk čte diskuzi a zjistí, že stejná otázka byla psaná už stránku před tím a před ní zas a zas tak už to nejde. Ptám se zrovna tak jako další z nás, nemůžeme znát vše, ale prostě jde o to nejdřív něco počíst a nastudovat a pak se ptát.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=451