Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 09:27 ktrnstrbv
moc děkuji za pomoc včera jse mi narodil malý tlamovec :) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 07:05 ktrnstrbv
moc děkuji Yirka moc mi to pomohla teď už vím která to je :) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2018 16:57 Muž Yirka [9118] Re: ktrnstrbv
Buďto dodej fotky k posouzení nebo se podívej na spousty fotek v atlasu. Jsou na nich i březí samičky.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2018 16:33 ktrnstrbv
potřebuju pomoct nevím jak rozeznat že samička je těhotná zdá se mi že tu mám dvě ale nevím která z nich je

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2017 13:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Obávám se některá slova budou některé čtenáře natolik trápit, neb jim bude unikat význam, že raději jako fakt vezmou potvrzení, že k porodu může dojít a nebudou to dále zkoumat. Další pak stráví zbytek soboty u encyklopedií a někteří si i dokonce počtou... :-) ...
... ale jinak dobrý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.04.2017 13:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: .... že k oplození samic v zárodečném stádiu při putování v porodních cestách před samotným porodem dojít může....
- :-O ,
- co tohle, sice jsem to sepsal před čtvrt stoletím ,ale významově se to neliší
- opět obecně ,bez rozlišení přiřazení k jednotlivým druhům ryb

- asexuální způsoby reprodukce jsou obvykle založeny na principu kopírování (klonování) samičí DNA do potomstva
- u většiny asexuálně se množících obratlovců se potomstvo vyvíjí z neredukovaného a často neoplozeného vajíčka -umožňuje to mechanismus partenogenetické a gynogenetické reprodukce
- u partenogenetického se klonální pohlavní buňka vyvíjí spontálně a samostatně,
- u gynogenetické je zapotřebí pohlavní partner ,který aktivuje rýhování vajíčka
- ani v jednom případě však nedochází k oplodnění (splynutí spermie s vajíčkem)
- klonální potomstvo proto tvoří výhradně dcery a vzácně mohou vznikat při pravém oplodnění klonálního vajíčka asexuální samci ,ti však bývají často neplodní

- samice tedy bez sexu persistovat mohou

- partenogeneze klonální reprodukce ,vývoj neoplodněného samičího vajíčka bez
účasti samce ,vývoj vajíčka je spouštěn vnějšími faktory prostředí
např. teplotou
- gynogeneze vývoj neoplodněného vajíčka v přítomnosti samce, kde spermie jen
aktivuje vývoj vajíčka a její genom se na vzniku nového jedince
nepodílí
- hybridogeneze hemiklonální reprodukce ,vývoj oplodněného vajíčka v přítomnosti
a za aktivní účasti samce ,kde se genom spermie kombinuje s
genomem vajíčka a vzniká tak F1 hybrid

-je tedy zřejmé, že při způsobu asexuálního rozmnožování ,je oplodnění pouze u hybridogeneze hemiklonální reprodukce
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2017 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Nedá se určitě tvrdit, že se všechny samice živorodek rodí již oplodněné. Ale již došlo k případům dokazujícím, že k oplození samic v zárodečném stádiu při putování v porodních cestách před samotným porodem dojít může....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 23:27 JoKa Re: Maq
Někde jsem četl, že samice živorodek se rodí už oplodněné... Nepamatuji si zdroj, tak snad to někdo uvede na pravou míru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 23:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
cs.wikipedia.org/…
Je ale fakt, že o živorodkách jsem to nevěděl. Nejznámější příklad jsou komodští varani, kdy díky tomu se mohli šířit i na další ostrovy, protože samice v novém působišti nakladla neoplozená vejce a i tak se z nich vylíhli mladí varani. Pozorovali to tuším i v pražské zoo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 23:02 Maq Re: LiborSprysl
Hmm, to jsem nevěděl. A jak je to možné?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 21:27 zdeno Re: LiborSprysl
Veru môžu stačí si len o nich čo to prečítať tak isto mám 2 samice smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2017 21:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maq
Tato "specifikace" je velmi zavádějící, ....Mám dvě samice gupek, které dospěly bez přítomnosti samců.....jako by takové samice nemohly rodit... Mohou... a není to nijak překvapivý jev... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 09:56 Maq Re: Gabe
Mám dvě samice gupek, které dospěly bez přítomnosti samců. Když se dobře nažerou, vypadají jako těsně před porodem. Dokonce jim ta břicha "hranatí". Jenom ta tmavá "skvrna březosti" je menší, ale stejně ji mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2017 22:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gabe
Ani zďaleka. Netreba sledovať brezosť, či brezivosť, ale podmienky, ktoré majú a ak budú výborné, tak oni sa namnožia sami. Potom treba mať vhodné krmivo a miesto, kde ich bude treba umiestňovať. Teda, čo potom s nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2017 19:32 Gabe – ryba
Fotka k příspěvku Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli moje rybička je březí.Poradte prosím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2017 11:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barbora
Ta žlutá určitě ne!!! Ta spíš dřív chcípne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 11:24 Barbora Re: powery
Myslíte, ze tyhle je nesezerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 11:22 Barbora Re: powery
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dekuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 10:01 Muž powery [250] Re: Barbora
Když tam není něco, co by je požralo, přežijou ;) Líbí se jim rostliny (ideálně plovoucí), kde se můžou schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 09:41 Barbora – Živorodky
Dobry den, prosím o radu, nejsme zadní zkušení akvaristi, máme 100l akvárium s zivorodkami, dnes jsem si všimla, ze jsou tam "miminka" asi 1cm dlouhá. Nemáme je kam přesunout, myslíte, ze mají šanci přežít takhle s ostatními? Dekuji za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:20 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: david3002
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 20:14 david3002 – Endlerka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,koupil jsem 4 živorodky endlerovy-2 samci a 2 samice a myslím si že je jedna samička těhotná.Je to ta průhledná a ty dvě paví očka jsou samci.Mám je 3 dny.Příp.za jak dlouho bude rodit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 16:58 dansko
Fotka k příspěvku Co myslíte? Kdy bude rodit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 12:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
S červama to neumím, ale asi jo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 08:36 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
A Grindal by šel taky ne? Ten bych si mohl aspoň udržovat. Jen nevím kde ho koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 08:00 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
OK tak já koupím ty artemie nebo vířníka jako živou potravu. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 07:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Hm. To bude asi problém...chtělo by to artémii... živou. Jestli se teď dostanete na vířníka, skvělé. Docela dobře funguje lyofilizovaná artémie, dobře rozemnutá na prach, pokud sušené. Vločky berou blbě a protože to živé mají rády, tak loví mladé. Sice je tu mnoho odpůrců toho, že by tyto ryby nějak programově svůj dorost lovily, ale já vím své. Měl jsem několik kmenů a některé lovily velmi výrazně, když nebylo živé, tak dvojnásob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 07:38 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
Klasika sušené. Toho mám minimálně na rok :-D Myslíte, že bych měl dát nějaké živé? A jaké? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 07:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Čím krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2016 07:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Neslav
Měkká voda,vyšší teplota a nízké pH = převaha samic...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 07:25 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
Nené ty jsou už pryč. Mám tam čistě elegans s krevetkama. Čistou formu endlerek mám v té 170

Edit: je to tak 14 dnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 07:05 JoKa Re: Neslav
Někde jsem četl, že to má spojitost s teplotou, že když jsou chovány v nižší teplotě, mají samci převahu. Nebo naopak, už si nevzpomínám. Zkus googlit, ale ta teplota bude mít svůj vliv...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Na fotkách s těmi eleganskami plavou i pávčata... jsou tam pořád? Jestli ano je odpověď naprosto jasná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 23:33 Neslav Re: Urtman
Mám u mečovek v potomstvu skoro samé samice, dá se nějak zařídit, aby bylo samců více?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 11:11 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Neoheterandria elegans
Problém s rozmožováním. Samice jsou kulaté ale nikde žádné mládě. A docela mě to mrzí. V té větší nádrži kde mám tygřice se mi pěkně množí ale tyhle elegansky v té menší nádrži prostě ne. Poradí mi někdo co dělám špatně? Děkuji vám za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2016 23:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Dusan
Zařiď si tady prezentaci, lepé se dá řadit. Jinak na porodničky se vy... a nech akva pěkně zarůst, ten nejsilnější přežije ano Nech ty rybky v klidu, to bude nejlepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 23:34 Dusan – Mecunky a pavie ocka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim vas vie mi niekto pomoct ohladne tehotnych rybiek ? Za kolko budu asi rodit ? Uz maju 9 dni stale taku istu skvrnu a stale nerodia. Dakujem vam za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 12:16 JoKa Re: Landy
V podstatě každá, která se kdy prošla kolem samce, je těhotná... Roluj myšítkem níž a dozvíš se. Je to tady omýláno neustále...
Hlavně se neptej kdy porodí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2015 11:40 Landy – Těhotná živorodka?
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám akvarium poměrně krátce, jen okolo měsíce a asi před týdnem jsem zjistil, že jedna z mých živorodek má opravdu veliké bříško a černou skvrnu.. Chtěl bych se zeptat jak přesně lze poznat, že je těhotná? Jedná se o Živorodku Duhovou..
Stále se schovává u dna v rohu, v klidné části akvaria..
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2015 16:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: heclovka
No když je šprajclé, tak se s tím moc dělat nedá a ani příroda nepomůže... pokud se ještě mrská, tak ho některé jiné oko může mít tendenci vykousnout... jinak samice hyne. Nejen u ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 13:16 heclovka – porod
Ono tam je jekoby šprajcnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 13:03 Muž Yirka [9118] Re: heclovka
Nic. Nech to na přírodě, ona si poradí nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 13:01 heclovka – porod
Prosim, dneska porodila gupka mladé, ale když se na ní podívám, tak má v břiše jedno naštorc, co mam dělat. Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 06:33 Mejla82 Re: gebelova4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 01:46 gebelova4
Zdravím, za jak dlouho poznám, že je nějaká živorodka těhotná a jak dlouho trvá než se narodí malé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 22:08 DanH Re: lenka
Velké břicho u živorodek nemusí nutně znamenat blížící se porod. Dovolím si malý citát ze zdejšího atlasu ( kam by si se klidně mohla podívat sama ;-) ): blížící se porod poznáme podle takzvané skvrny březosti v okolí řitního otvoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 16:54 lenka – porod
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci se prosim zeptat mam rybicky prvne a mam rybicku ktera ma uz velke brisko za jak dlouho mi asi porodi???dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:26 Barčuša Re: romant
To je jasny, vyměňovat vodu určitě budu. Snažím se sehnat menší akvarko na půjčení, tak snad se někdo ozve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:24 Barčuša Re: Barčuša
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2015 16:24 R Muž romant [27982] Re: Barčuša
Zaznívají tady rady s filtrem, bez filtru, jde to způsoby oběma a když použiješ klasiku v podobě bublifuku, máš vyřešeno, ale vždycky je třeba mít na paměti, že bez těch výměn vody nikdy kloudý živorodky neuděláš. Samozřejmě intenzitu zvolit úměrně velikosti nádrže a technickýmu vybavení, ale bez těch výměn to prostě nejde.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=101