Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 21:00 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Skorica
I to se bohužel stává že tě samička praskne a mláďata budou všechna mrtvá.Na p.očko je to dost velký počet mladých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:57 Muž lama [51] - Živorodky – Re: chuanvaldes
Mohuli tě poradi všechny ty prcky odlov jinak tě je ryby sežerou.Krmíš li jenom vločkama tak ty mladé jsou pro ně lahudka.Nejlepší je krmit živím planktonem.Z nouze jim dej na drobno rozmačkané vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:19 Lin – Re: Skorica
cože! coze sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:22 Muž Miras [111] – Re: Skorica
to byla v akva s ostatníma rybkama předpokládám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 16:06 Skorica
Hej denska mi doslova bouchla živorodka.Přemístil jsem ji do porodničky a čekal kdy už konečně porodí, ale ona pořád jen rostla.Dneska ráno sem se vzbudil a gupka s rozervanym břichem.napočítal sem asi 98 mladých jenže byly všechny mrtvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 10:57 Muž Miras [111] – Re: chuanvaldes
no ty platy určitě, no pokud nemáš krmení, tak rozdrtit vločkové na co nejmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 10:28 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: Miras
OK... hrozi, ze by ho nejaka z rybek co mam mohla sezrat? Cim bych ji mel krmit?

Diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 10:24 Muž Miras [111] – Re: chuanvaldes
pokud se má kde schovat tak bych tam prcka nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 10:22 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – oranzovy prcek
Zdravim vsechny,

dnes rano pri krmeni jsem v AQ objevil oranzoveho prcka... potlesk Je to mrne platy.

Chci se zeptat, mam se pokouset to mrne odchytit? nebo nechat v AQ? Zatim je schovane mezi rostlinkami, doufam, ze ho zadna z rybicek nesezere... sad mam tam neonky, platy, ancistrusi a pancerovniky...

Predem dekuji za kazdou radu, jsem zacatecnik takze o odchovu prcku nevim ani mekke F... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 17:38 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: andrij87
.......... mas to tam NAPSANE ale jak vidim tak si to asi nenasel tak ti to kopu
.. Březí samička se pozná podle skvrny březosti, což je tmavá skvrna na koncové části břicha před řitní ploutví.

ale porad nechapu proc si to dal do tematu o kořenech hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 13:20 andrij97
Neporadil by jste mi teda nekdo, jestli je těhotná, nebo ne????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 16:24 andrij97
jo.je to ona. Jen mě zajímá jak poznám, jestli je ta moje těhotná, nebo ne a jestli ano, tak za jak dlouho asi bude rodit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 15:48 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: andrij87
rybicky.net/atlasryb/mecovka_zelena_cervena nevim jestli to je ta tva mecovka ale staci to precist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 15:37 andrij97
Fotka k příspěvku Zdravím....nechci zakládat nové téma tak to dám sem.Vhci se zeptat jak asi dloho jsou mečovky těhotné a jak ZARUČENĚ poznám, že těhotná opravdu je. Viz foto:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 19:25 Miky53
za par tydnu je nespočítáš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 18:45 danasos
Jak má být velká porodnička [ kolik litrů ] ??? Mají být v porodničce rostliny ??? Má být samička v porodničce sama nebo se samečkem ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2009 09:09 kolcun2
Skus dobre krmit a požkaj trocha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 18:27 Bexi
já měl enlerčici co vypadala úplně stejně( i tvar břicha) a neustále chrlyla kvanta mladých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 18:09 Usine – Re: Jožka
Takhle nevypadá samice před porodem ale spíše po něm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 18:06 Muž danasos [1] – Re: Jožla
Já bych ju spíš nechal v akváriu pokud nemáš nejaké velke ryby. Pokud chceš celý vrh tak ju do porodničky dej ale zrovna včera se mi narodilo hodne malých ve společenském akváriu a pak jsem je odlovil. Celkem jsem jich odlovil asi 20 a to mi bohate stačí. Určite mi moje dalsi ryby nejake male zezrali ale 20 mi bohate statší :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 12:47 Jožla – Re: Jožka
Ještě se mi zdá být taková neklidná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2009 12:43 Jožka
Fotka k příspěvku Ještě tady mám samičku, nevím ejstli už nehce rodit, protože se pořád schovavá vtakový uplně klidných částí akvaria... Mam zkusit jí dát do porodničky? Tady je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 22:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: danasos
Čimkoliv co je odpovídající jejich velikosti, stačí i vločky když je rozemneš mezi prsty X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 21:18 Muž danasos [1]
JUPÍ. Narodily se mi paví očka ale nevím čím je budu krmit !!! Stačí je krmit jenom rozdrcenými vločkami nebo nečím jiným ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 14:26 Verouš – danasos
myslím že těhotná je X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2009 09:23 Muž filipsi [1295] – Re: danasos
Pokud nekdy prisla do styku se samcem, pripadne s nim dokonce v akva bydli, jsou samice gupek "v ocekavani" takrka neustale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:18 Muž danasos [1]
Fotka k příspěvku fotka 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 09:15 Muž danasos [1]
Fotka k příspěvku Myslíte že je moje paví očko ťěhotné ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 21:07 Muž Yirka [9126] – Re: Bak
(OT) Jasně, hlavně že se jim vede a že ti dělají radost. Jen jsem neodolal.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:59 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
Šak sa pasů, už spásly veškerý buchanky co byly v nádrži ano
Ale vážně: jsou to fešácké malé rybky, je stále na co koukat.
Na té pastvě netrvám,rybičky já doma chovám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:57 Muž Yirka [9126] – Re: Bak
(OT) Stádečko pak můžeš chodit pást. Rybky a ptáci tvoří hejna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 18:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: 0
Děkuji za užitečné rady, samotnému mi dělají tyto rybky radost, jsou malé, atraktivní barvou a dost čilé :) Jsem v očekávání Heterandria Formosa a věřím že z rybek vytvořím hezké stádečko potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 11:19 0
Fotka k příspěvku Ještě přidávám fotku - pohled do jedné chovné síťky v jiném jezírku , kde je odrostlejší potěr další vzácné divoké živorodky , a to Heterandria jonesii , označované i jako Pseudoxiphophorus. Tyto jsou v poměru k Neoheterandriím elegans v dospělosti obry.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 11:09 0 – Re: Bak
Fotka k příspěvku Chovám tyto mini rybky. U mne samice rodí po čtyřech dnech jedno mládě a po třech mladých je asi týden i víc pauza . Jsou to ještě mladé ryby ('rodiče' ) , a tak se může tento stav změnit.

V nádrži lze očekávat , že po dosažení určité početnosti se množení Neoheterandrií zastaví , nebo samoregulací omezí.

Tyto rybky jsou stále velmi málo k dostání , přitom jsou pohledné a jedny z nejvhodnějších drobných druhů pro vlastníky malých akvárií. Proto by se měl každý chovatel těchto 'divokých' - přírodních živorodek snažit je co nejvíc rozmnožit a nabídnout "trhu" , buď soukromě nebo výkupčímu , který je může i vyvézt do zahraničí , když by u nás nebyla poptávka.

Foto:
pohled na jedno z mnoha jezírek , kde v chovných síťkách v tuto dobu odchovávám potěry akvarijních ryb. V té dlouhé je potěr Neoheterandria elegans společně s potěrem drobné divoké mečovky Xiphophorus continens.

Takový odchov má oproti domácí nádrži výhodu , že nemusím dělat výměny vody , přirozené krmivo je neustále k dispozici a rybky nejsou omezovány v růstu , navíc si užívají přímé slunce , plus kolísání teploty vody zvyšuje jejich odolnost , v síťkách jsou chráněny proti mnoha škůdcům a živý krmný plankton k rybkám proniká bez omezení , a též jsou jednotlivé druhy od sebe odděleny , i když žijí v jedné nádrži.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 15:42 BUBO
ked chce samicka rodit tak bud sa skryva od ostatnych ryb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:43 popelnik – Re: pavliina
asi bych si zařídil i jako vedlejšák menší chov cichlid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: pavliina
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:11 Žena pavliina [50] – Re: Bak
To bude sakra problém, jestli jsou to jediné rybky v nádrži, protože rodiče potomky nepožírají :-D A navíc tyto rybičky dospívají dost brzy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 13:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: pavliina
No já čekám nějakou pauzu, protože když ne, tak tato rybka porodí do roka 100 rybek a krát 2 mám problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 12:51 Žena pavliina [50] – Re: Bak
Gravidita je u těchto ryb zvláštní. Samice rodí prakticky nepřetržitě a každé cca 3 dny porodí 1-2 mládě. Zkušenost nemám, ale stačí hledat a něco si o této rybce přečíst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Porod živorodek
Nemáte někdo doma Neoheterandrii nebo Heterandrii ? Po 3 dnech co jsem si přinesl živorodku sličnou mám první mládě a vypadá to že podle plánu v pondělí přibude další jedno a tak dál. Existuje v permanentní graviditě cosi jako pauza ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:35 Muž Yirka [9126] – Re: avast
Na mečovku se ptala Lucka. (Ale už jsem se lekl že jsem se přehlédl) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:21 Muž avast [49] – Re: eleonen
Zdá se mi to eleoneno, nebo to je paví očko.. Já myslím že se tu bavíme o mečovkách, ale ono je to asi u všech živorodek podobné.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 16:46 Usine – Re: eleonen
Myslím si že je ještě moc brzy. Samičce musí břicho skoro zhranatět a posunout se dopředu. Jsou vidět v břiše malé rybičky a když na nich rozpoznáš oči tak to je ten pravý okamžik na odlovení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 12:40 Muž Yirka [9126] – Re: eleonen
Není sice focena z nejlepšího úhlu, ale do vrhu již jí zřejmě moc neschází. Z obrázku se to sice těžko určuje, ale dáním do porodničky nic nepokazíš vydrží v ní i ten týden i když to pro ni nebude nejpříjemnější. Rybky jsou individuality a proto je třeba každou (zejména při prvních zkušenostech s vrhy) pozorovat. Příště to pak trefíš daleko přesněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 12:32 Žena eleonen [10]
Fotka k příspěvku Ta moje už má docela velké břicho (foceno před čtyřmi dny) Mám ji už přelovit?Jak dlouho může být v porodničce, může to trvat ještě týden i déle než porodí. Se živorodkami nemám žádné zkušenosti. Nechovala jsem je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 12:13 Muž Yirka [9126] – Re: Lucka:-D
Porodnička se vkládá do akvária jen pro oddělení březí rybky a proto aby jinak zůstala ve svém prostředí. Proto ten dotaz na filtr postrádá smysl tedy jak správně předpokládáš-ne. Rybku vrať po vrhu protože mečovky jsou kanibalistické a někdy nestačí na ochranu potěru ani ta porodnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 11:26 Lucka:-D – porodnička
Ahoj, potřebovala bych poradit s porodničkou pro mečovky zelené. vybrala jsem si Porodnička 3-dílná RESUN s přísavkami a chtěla bych vědět jestli se do ní musí kupovat filtr, podle mě ne ae protože s ní nemám zkušenosti tak prosim o radu??? a ještě jeden dotaz jak dlouho mám nechat mečovku v porodničce než jí můžu pustit do společnýho akvaria???? prosim poradte mi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.06.2009 11:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lenca2007
Žádnou teplotu nezvedej. Nech je ve vodě jaké jsou. Každá změna by mohla těhotenství narušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 11:08 lenca2007 – Teplota vody
Zdravím mam březí nebo těhotný 2 paví očka nepoznam to je zapotřebí teplejší voda nebo naopak pro prospění moje teplota vody v akva je 23st. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=651