Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 10:21 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maajdulaa
Black molla nemá vidět skvrnu březosti (kvůli barvě ;-) ), ale pokud je těhotná, tak tloustne a tloustne. Její bříško je potom takové do hranata ... Pokud máš v akváriu samce, tak je vysoká pravděpodobnost, že bude mít samice mladý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.06.2009 22:42 Muž DavidDizzer [26] – Re: teabe
jo no :-D ... vím že rybku je těžké vyfotit, také mám na ně nervy , když se nechtějí vyfotit, ale když je na fotce nechcu, tak jak naschvál mi tam lozí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 22:34 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: Maajdulaa
Z těhle fotek se nedá nic poznat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 22:23 Maajdulaa – Blackmolla
Fotka k příspěvku sakra xD vlezla mi tam kytka xD vic jich bohuzel nemam x(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 22:20 Maajdulaa – Blackmolla
Fotka k příspěvku jedna trošku lepšejší fotka xD
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 23:28 Alligator – Re: Maajdulaa
Tak jí zkus vyfotit ještě zítra trošku lépe, z téhle se to asi taky nepozná... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:18 Maajdulaa
oprava: je to hoodně nekvalitní fotka xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 22:17 Maajdulaa – Těhotná Blackmola?
Fotka k příspěvku Ahoj :) chtěla sem se zeptat, jestli je moje blackmola těhotná... já vím, jě to dost nekvalnitní fotka, ale mám jí dneska nově, a tak je celkem čilá, nemůžu jí zastihnout xD
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 21:29 Muž Yirka [9118] – Re: kikuška
Těhotná určitě není, březí pravděpodobně ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:59 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: daviiidekk
To nemohu poznat moc nekvalitní fotka zkus vyfotit lepší, ale myslím že těhotná je
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 16:19 Muž jajaapaja [174] – Re: daviiidekk
Pokud je to bříško v zadní části tmavě hnědé tak můžeš čekat přírustky.Ale za jak dlouho to nikdo neřekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 15:15 Žena Hatomi [27] – Re: daviiidekk
pokud ve skvrně jsou bílé tečky je na určitě březí :) < očíčka plodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 14:55 daviiidekk – Re: Hatomi
nepodařilo se mi ji vyfotit. .. Foták mam rozbytý, a na mobilu to právě nejde mioc vidět. Takžemá větší břicho, de to na té staré fotce trošku vdiět, potom tam za břichem má takovou černou skvrnu a vni malé bílé tečky .. Tak pokud někdo ví ,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 14:41 daviiidekk – Re: Hatomi
ok , pokud to bude, tak to sem v nejbližší době dá m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 14:35 Žena Hatomi [27] – Re: daviiidekk
z této fotky se to poznává dost špatně,ale asi je (mohu se ale mýlit) zkus použít pro vyfocení blesk,ale to bylo ostré,pak se to pozná daleko lépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 14:26 daviiidekk – Je těhule?
Fotka k příspěvku Ahoj, jsem uplný začátečník a nevím jestli jě těhotná ,, Pokud jio, tak nevíte tak odhadem kdy porodí Dík(Foto není moc kvalitní)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 18:15 Žena ustavprochore [567] – Re: chlebník
Pata těžko říct, jestli je to ale plata, tak březí samička by měla mít na břiše před řitní ploutví takovou tmavší skvrnku - skvrnu březosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 17:55 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: nickolka
Asi jak která ryba - máš tedy štěstí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 16:07 nickolka – nežerou
jak tu někdo psal,že samička sežere své mladé,tak to není pravda..mám v 16ti litrovém akvárku potěr gupek od tří různých samiček..a vždy,když má nějaká opět rodit,tak jí tam jednoduše hodím..a nikdy mi nepřišlo,že by nějaké mimčo zmizelo..spíš naopak hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 15:34 chlebník
ahoj chtěl bych se zeptat jak poznám že je moje pata oplodněná? koupil jsem si samce jenže byl škráblej a z neznámej důvodů zemřel, byl tam asi 8 dní, tak jestli by ji mohl už oplodnit. Je docela tlustá tak je tu ještě možnost že je jen přežraná. pls poraďte.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 21:12 Muž Miras [111]
no o tom předčasném porodu, jak je zde již psáno, stačí změna vody či teploty a holky to prdí o 100 a 6 ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2009 09:37 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: domca1
Podle fotky bych rekl, ze neni dve hodiny pred porodem, ale ze uz ma cast rybicek odrozenou do hlavniho akva, kde mlady okazite sezraly dalsi rybicky.
Jinak samicku vytahni z porodnicky ihned po porodu. Gupky sve mlade "nevodi" a mlady jsou hned samostatny, spis je riziko, ze samice mlady pozere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 20:10 Muž dominator [6] - Živorodky – Březost
Fotka k příspěvku Ahoj,asi před dvouma týdny jsem vám ukazoval foto mého pavího očka.
Dnes po dvou týdnech jsem si řekl co kdybych ji dal do porodničky tak sem jí tam
šoupnul.Šel jsem na chvili ven asi po dvou hodinach přišel domu a v porodničce plavalo
8 malich rybek. Nevyvolal jsem tim předčastný porod?Malí potěr se zdá být vyvinuty a
bez problemu plavají.Bude rybička ještě rodit? kdy jí mam vytáhnout z porodničky?
Prosím poradte mi jaky dělat postup, budu rad za každou radu,je to muj první porod. :-)

NA FOTCE JE RYBIČKA DVĚ HODINY PŘED PORODEM.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 20:06 Žena Delfinka26 [0] – pre klarku
ja mam tiez mecovky..1.u mna je to tak ze si vsimnem kedy otehotnela a odhadnem termin porodu..ked bude uz cas tak uvidis asi den pred porodom tmavsie fliacky(telicka rybiek)..2.podla mna niesu az tak inteligentne..pretoze som si vsimla ze si tam len tak plavaju a zabludia vecsinou k mamicke :-D..3.samicku asi takych 15 minut po porode vypustit(neviem pretoze mne vzdy rodi v noci) a male az ked budu dostatocne velke.ked ich budes dobre krmit tak uz mesacne mozu ist do spolocenskeho akvarka..mno tak vela stastia ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 10:46 Klárka – Porod mečovek zelených
Ahoj všichni..Měla bych na vás pár dotazů. Nedávno jsem zjistila, že ze dvou mých samiček mečovky zelený jsou těhule. Jelikož pokaždý, když jsem měla mečovky a porodily mi, byla samozřejmě většina z nich okamžitě a nekompromisně sežrána..Tentokrát bych ale chtěla, aby mi alespoň nějaký zůstaly a tak jsem si koupila porodničku. A tady začínají mé dotazy.. za 1) Jak poznám, že mám mečovku přendat do porodničky? Nechci, aby tam byla moc dlouho a zbytečně se tak stresovala... za 2)Přemýšlím nad tim jestli je ten potěr natolik inteligentní, že neproplavou zpátky za samičkou...za 3) Kdy je asi tak ideální vrátit zpátky mezi ostatní samičku a kdy můžu vypustit potěr mezi ostatní? Díky... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:11 Muž Yirka [9118] – Re: stanovsky
Já bych ten mýtus nepřeceňoval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:27 ondra08
možeš skusit je dát klidně toho čistého akva.když bude rodit tak jí dat živé krmení př:plankton,patentky,nítěnky,artemie pak by to neměly žrat a pokud ano tak sledovat porod a když chce zežrat mladě tak ji odehnat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 20:15 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: sara912
Dej rybu do koule a zblbne ti. Měli by je zakázat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:48 sara912 – Plata
Mám malou prosbičku potřebuju poradit Mám v Aquarku Platu která čeká mladý nemám tam vůbec žádné rostliny Mám 25L. chci se zeptat jestzli jí můžu dát samotnou do koule která má 7 Litrů akdy poznám že se blíží porod. Díky moc za radu. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:15 pajik95 – paví oka
narodili se mi pavi oka sou stary asi mesic.uz mi 2 zemreli. takze mi jich zbylo 37 za jak dlouho zhruba je mam dat do akva ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 11:33 simona – rodění platy
dobrý den,chci se zeptat myslíme si že naše ryba plata je už těhotná ale nevíme to jistě protože má na prdelce černou skvr a je větší než ta druhá :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 14:31 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: ustavprochore
Samozřejmě aby ryby nebyly v nějaké "břečce" prostě aby prosperovaly a pro budoucí mladé dát nějaký ten mech a jak píšeš i hodně rostlin. ano Mnoho úspěchů P.S dneska jsem se musel rozloučit s jednou samičkou pavího očka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 13:47 Žena ustavprochore [567] – Re: stanovsky
Taky by bylo fajn vytvořit jim optimální podmínky - nepřerybněné akviško, dostatek rostlinek, dobrá filtrace i péče, pestrá strava (nezapomenout na rostlinnou složku), doporučuje se více samiček na jednoho samečka, a mnoho jiných věcí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 07:59 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Delfinka26
Měly by stačit samci i samičky a měly by se množit jinak je asi nedonutíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 22:26 Žena Delfinka26 [0] – rozmnozovanie
Prosim o radu.Ako by som mohla prinutit zivorodky aby sa mi rozmnozovali? :-O ak sa to da

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2008 20:55 Žena Delfinka26 [0] – skvrnka
ta skvrnka brezosti je vidiet.ja chovam gold molly ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 22:01 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Podle skvrny březosti jestli jde vidět ti neřeknu protože je nechovám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 21:50 Veverkaaa – prosím o radu
ahojky, mám zlatou mollu a vypadá že praskne, jak na ní poznám že bude už rodit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 19:17 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: hoppe
Nemusela být těhotná mohla mít parazity střevní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 16:53 hoppe – Re: hoppe
rybka to nezvladla a odebrala se do vecnych lovist
uz to brisko nemohla utahnout a byla moc unavena.
jen jsem se na chvilku otocila a hotovo
budu doufat ze to podari u ostatnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2008 10:30 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Enischka napsala: dobrý den, jsem absolutní začátečník chovu rybiček. Zajímalo by mne, jak správně poznat, kdy nastala doba porodu i žovorodek?? mě přijde, že tu černou skvrnu, o které se píše, tam má už pěkně dlouho.. mám ji už vylovit nebo ještě počkat???tak si kup porodnicku prelov rybu a mas maly pavi ocka a nebo proste cekej az se ti narodi maly a nech je napospas my jsme to tak take delaly ale ded mame odchovnou nadrzku ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 22:05 Muž kamša [0] – kamsa
Jááá si dávám živorodky do jiného akva.Tam mám kupu rostlinek....samička porodí a mimuška trtnou do rostlinek :) ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 21:32 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Mi rodí vesměs rybky co jsou na prasknutí smich hlavně největší molla tedkom čeká mladé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 20:54 Ales
poradí nekdo?
Rodí vám živorodky,ktere mají velké břicho tak že pomalu prasknou,nebo rodí i ty co mají menší břicha?
Většinou mi porodí ty co si myslím,že mají ješte čas a ted mám v porodničce jeden kousek a ta má břicho obrovské tak čekam jak to dopadne.Ty co mi porodi podle me dřív rodi malé počty mladých jen 15 až20 jsou po porodu v pohode plne vyvinuté.Ale je možné,že kdyby to udržela v sobě déle počty by mohli být vetší?Předčasny porod vyvolám asi množstvím čerstvé vody tak je možné ,že si za to mužu sam .dekuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 20:39 Ales – Re: hoppe
To vypadá na brzký porod aspon podle toho co píšeš
na molly skvrnu brezosti nepoznaš tak musíš posoudit velikost jejiho bricha a chovaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 20:35 Žena Delfinka26 [0] – Re: hoppe
Mno tak uz to bude kazdu chvilu..musis len cakat ;-) ..drzim palce pri porodu papaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 13:25 hoppe
prosim o radu
molly ma opravdu velke, spis sisate bricho a uz nekolikaty
den ma ritni otvor dost roztahly. napred byla aktivni ted si
zalezla pod kamen a lezi tam.
myslela jsem ze bude rodit ale porad nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:02 Mumínek
Přesně tak, neřešte tady moje akvárko, už prosím ne, nulo!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 09:34 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: 0
Myslím, že Romišovi nešlo o polemiku o tom, co mohlo Evicii způsobit její problémy s akviškem - shodli jste se na tom, že vám k takové diskusi chybí podklady.
Otázka zní, jestli si myslíte, že v Eviciině filtru mohlo dojít k tvorbě anaerobních zón a pokud si myslíte, že ano, tak zda podle vás mohlo dojít k produkci metanu, příp. sulfanu, a zda toto mohlo vést k hynutí rybek.
Taky by mě zajímal váš názor, stejně jako relevantní názory dalších kolegů a kolegyň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 00:33 0 – Re: Romiš
Podklady , z nichž jsem 'vycházel' nejsou k dispozici (vymazáno), tak už nebudu polemizovat a jiný úsudek neodsuzuji. Podstatou je počítat se vším , nebo si vybrat z toho , o čem se různé příspěvky zmiňují.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=701