Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:08 cunchvajka – Mohla by byt???
Aby pak nemela hlad chudinka ..:-D mohla by tam treba stravit jeste nejaky ten den,nez porodi a jestli vubec..:-D sama jsem na to moc zvedava..protoze tohle budou moje prvni..:-D je mi ji ale tak strasne lito..A hlavne se bojim,ze mi v tom uzavrenem,docela malem prostoru umre..no snad ne..cetla jsem tu,ze to jini take delaji,tak doufam,ze to vyjde a mladych bude co nejvice..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:07 R Muž romant [27987] Re: cunchvajka
A kam že to propadávají výkaly té rybky? Jestli do onoho prostoru pro mladé, tak je to prašť jak uhoď jak se bude krmit, bordel tam bude stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: cunchvajka
No, v tom případě krmit co nejméně, dolů nesmí nic propadnout, dokud se nenarodí malé. Pak už propadnout může, ti malí vysavači se o to postarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 23:00 cunchvajka – Mohla by byt???
Porodnicka je naplanena vodou z akvaria a defakto ji i voda jemne proteka..jsou v ni malicke otvory ze stran,ale dno ma plne...to aby se v ni ty male udrzeli..teda meli by..Poridila jsem si ji teprve nedavno,zkousim ji poprve..tak jsem pochopila tento princip porodnicky jak jsem napsala..Prave podana potrava pro rybu v ni,pokud neni sezrana,tak pada pres mrizku dolu do prostoru k mladym..Proto ten dotaz na krmeni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: cunchvajka
A ta porodnička není spojena s vodou v akváriu??? Je zcela oddělena? Já s porodničkama nemám skoro žádnou zkušenost, já se vždy řídil tím, že houští rostlin je nejlepší porodnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:31 cunchvajka – Mohla by byt???
mam ji ve spolecnem akvariu,ale je uz oddelena v porodnicce,kterou jsem poridila..je to ta co muze plavat v akvu.Musela jsem ji takto oddelit,protoze tam mam jeste par rybycek..cca 20 dalsich zivorodek a 12 teter cernych...
Proto me zajima,jak krmit tu samicku do te porodnicky,protoze v ni samozrejme potrava hned nesezrana propada do mist,kde budou brzy male od rodicky..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 22:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: cunchvajka
Nene, jestli ji máš v zaběhlém společenském akvárku, které normálně funguje a není přerybněné, tak stačí měnit 1/4 - 1/3 vody 1x týdně. Pomohla by i prezentace, co nejpřesněji vyplněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 21:48 cunchvajka – Mohla by byt???
Mam ji ve spolecnem akvariu,ale v porodnicce...Jak a jak casto samicku krmit ?Vodu mam menit kazdodenne? a kolik prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: cunchvajka
Nechtějí se s ní pářit a čekají, až z ní něco vypadne... v přírodě je to tak, že co není dost rychlé, aby se ukrylo, to je sežráno. Dbej na pravidelné výměny vody, obzvlášť jestli ji máš zvlášť v nějakém malém akvárku. A nespěchej na ni. Za pár dní ti dá mladé, a zdá se, že jich bude i docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:23 cunchvajka – Mohla by byt???
Mam jeste jednu otazku prosim...Proc tuto samicku,ktera je jiz zrejme pred porodem,samecci uz jen uzdibuji u ritniho otvoru?Ostatni samicky ve spolecnem akvariu se snazi neustale oplodnovat,ale ji uz jen ozdibuji? Je to znamka toho,ze ma tesne pred porodem,tudiz uz se sni parit nechteji???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: cunchvajka
Ještě nějaký den to trvat bude, ale nechte ji tam, nic se jí nestane, pokud má kolem sebe dost vody, která se nebude kazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:33 cunchvajka – Mohla by byt???
Fotka k příspěvku jeste jedno foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 23:15 cunchvajka – Mohla by byt???
Fotka k příspěvku Prosim poradi mi nekdo? Mam ji v porodnicce dnes jiz od cca 12h.Nejsem si jista zda by mohla porodit a jak dlouho ji v porodnicce drzet...Jsem teprve v zacatcich a vasi diskuzi na toto tema mam prectenou,mimochodem jsem se tu spousty veci dulezitych dozvedela a za to jsem vam vsem vdecna..Jen se chci ujistit,jestli ji v porodnicce netrapim zbytecne..Diky predem za rady..:)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:38 Dennisha Re: Zoidik
Díky moc. Dám jí teda do jinýho akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dennisha
No, můj osobní tip je do týdne jestli nosí. Vidím ji v porodničce, takže stačí hrábnou síťkou a dát ji do jiného akvárka. Změna prostředí vyvolá porod i o nějaký den dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:21 Dennisha Re: Zoidik
A nevíš kdy by tak zhruba mohla porodit? Nevík kdy jí oddělit od ostatních. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dennisha
jo, mohla být těhule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:14 Dennisha – Mohla by být těhule?
Fotka k příspěvku Chci se jen zeptat jeslti by náhodou nemohla mít mladé. Zdá se mi nějáká vypasená xD Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:58 R Muž romant [27987] Re: domini29
Ano, těch několik dní bych jí ještě dával, ale tím jak s ní vergluješ, to klidně může porod vyvolat, nic nenormálního, hlavně když se vymění voda, dobrej spouštěč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:55 domini29
a jestli i z téhle fotky řekneš že má ještě pár dní čas tak jí teda vyndám a budu ti teda věřit protože si myslím že zkušenosti máš a kdybys zkusil odhadnout kdy to bude ať jí včas vyndám protože mám asi přerybněno.. fakt ti teda věřím..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:50 domini29
Fotka k příspěvku já vím fakt zkusím tu nejlepší kvalitu a vyfotit jí ještě jednou fakt vypadá jinak sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:30 R Muž romant [27987] Re: domini29
Podle mě má ještě několik dní čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 13:27 domini29
Fotka k příspěvku Dobrý den mohli by jste mi prosím poradit? :) mám mečovku a těhotnou a myslím že každou chvíli bude rodit ale nevím to jistě před 5 min. jsem ji přendal do porodničky. já vím že z této fotky se to určuje těžko jelikož je to blbá kvalita a reálně vypadá o hodně plnější.. ae je možné že bych dokázal vykouzlit lepší kvalitu :) ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 21:12 0 Re: Thomatys
Těžké kovy, nevyhovující teplota i prudší změny, nedostatečná obměna dusíkatými látkami nasycené vody, plesnivá potrava, nedostatek vitamínů a minerálů i jiné vlivy z použité vody a do ní vnikající prvky ze sprejů atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 20:54 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Pokud jsou zakoupený stejně, tak to bude taky z obchodu, což je normálka. Co udělat aby se nestalo to pokřivení mě krom toho aby se o akvo normálka pečovalo nenapadá, ale třeba někdo příjde s konkrétní radou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 20:46 Muž Thomatys [-3] – Vrh
Asi tak před týdnem mi samice vrhla mladý. Je jasný, ze mladý jsou z obchodu z braniku. No a další dvě samice jsou v čekání. Celkem kuličky. Takže otázka je jestli to mám už od tud nebo, je možné, ze další jsou opet z obchodu. Dobu koupě nevím, ale info je v prezentaci. Jak sem tu už četl, tak vylov mladých nedělám a nikdy sem nedělal, nechávám to na přírodě. Jen bych se chtěl vyhnout jednomu. Už před delší dobou zpět před mojí druhou šanci, jsem měl problém s deformací ryb, byli pokrouceny a postiženy. Takže bych se tomu chtěl následně vyhnout protože očekávám, ze až ty dvě to vyvrhnou, tak jich bude dost a nevím čím to mohlo být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 15:47 Luky89
Řek bych, že je plná :-D A je pěkná. palec Pokud to máš ve společným akvárku, tak by ji chtělo do něčeho přendat, ale záleží, co tam máš za společníky. Pokud tam jsou jen živorodky a dobře krmený, mohlo by tam něco z toho vrhu zůstat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 11:36 MIG – Gold molly
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je moje molly těhotná, mám je poprvé a krátce a myslím že je, jen bych to potřebovala potvrdit. Mám použít porodničku???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:32 Luky89 Re: Raduzza66
Mě to tak dělala taky. Porodila, za dva týdny zase, za tři týdny zas. Prostě matka na profesionální úrovni. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:29 Luky89
Rostou jim břicha a není to z přežrání. :-D U živorodek je to krásně patrné. Podívej se na moje malé akvárko, tam je fotka porodu samičky :-) Je krásně břichatá :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:11 Olis
Ahoj, o rybách moc nevím, můžu se zeptat jak poznám, že je ryba těhotná? A kdžy mi ryby leží u dna tak umírají?Díky za odpověď..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 21:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dubska2
ale lepší fotku by to chtělo. Nicméně jestli je těhotná a zůstane v této nádrži, tak potomstvo nemá šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:38 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: Zoidik
Fotka k příspěvku Tady je: je to ta vpravo nahoře, lepe to vyfotit nešlo. tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:09 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dubska2
foto by bylo výstižnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:43 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: romant
ta moje je hrozne tlusta, tlustejsi nez obvykle :-D a hrozne i vyrostla do delky :-D a plave spise u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:40 R Muž romant [27987] Re: dubska2
Je taková hranatější, jako krabice a snaží se vyhledávat klidnější místo někde v rostlinách, prostě si hledá si místo kde to vyklopit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:29 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Prosím Vás, jak poznám, že má porodit blackmolla? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2012 18:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: jir007
No jo, ale BM má černej zadek celej život smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 18:07 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: Radek
Ahoj.
6ivorodka nezačne rodit dříve než se pořádně nafoukne v bříšku to poznáš obrovská černá skvrnka a je nafouklá jako balon dřív jí do porodničky nedávejjá mám paví očko v porodničce již nějakej 4tej den a je pořád stejně nafouklá a černej zadek jako blázen a zatím se jí nechce ani když zahejbu s teplotou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 18:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Radek
Chce to cvik a fix. Napíšete si kdy rodila a pak po těch čtyřech týdnech dáte samici stranou a máte tak akorát. Od oka se poznat dá, ale nikdo vám recept nedá, že to bude vždy tak, jak si myslíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 17:58 Radek Re: romant
Mam na mysli úmrtí té samičky ne mladých.A asi poslední můj dotaz mám doma i black molly poradíte jak to poznám u nich jsou černý takže podle asi flíčku ne :-)a ještě k tomu rodění už mají černý flíčky a jsou buď u dna nebo někde stranou za jak dlouho lze čekat mladý ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 17:36 R Muž romant [27987] Re: Radek
Bez fotky těžko soudit. Podíval bych se na tohle a nebyla by ani potřeba ta flaška, ale dá se taky, spíš než úmrtí bude hrozit sežrání vlastních potomků, určitě to bude chtít o tu flašku pečovat stylem denních, či obdenních výměn vody a dát tam nějaký vzduchování, klidně i plovoucí rostlinu. www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 17:28 Radek Re: romant
Super děkuji, a ještě za jak dlouho můžu čekat že porodí?A když jí odlovím a dám do zavařovací sklenice nehrozí úmrtí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 16:43 R Muž romant [27987] Re: Radek
Ano. Ten černej flíček je tzv. skvrna březosti a známka porodu je když se rybka začne více stranit, hledá si klidný místo, je taková hranatější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 16:40 Radek
Dobrý,den jen se chci zeptat zda-li známky porodu mám na mysli ten černej flíček u zadku mají všechny živorodky?viz třeba platy,mečovky atd díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 17:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Raduzza66
No dva týdny je velký rozptyl u šlechtěných živorodek...avšak existují rybky, které rodí skoro pořád...ale to jsou jen divoké živorodky...tuším superfetace se to jmenuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 11:46 Muž Raduzza66 [2] – goldy blackmolly
ahoj chci se zeptat, jestli muže rybka rodit třeba za 14 dní a už jednou rodila dík ?!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2012 19:08 Muž Ad@m [1051] Re: Kocajs
ano Presne tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 19:06 Kocajs
Takže ju mám dát zpátky do společenského?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 18:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sera
Vždy ne stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=301