Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:22 Barčuša Re: kataChlum
Ok dala jsem jim tam mech, a ustrihla par kousku jedny ryclerostouci rostliny z akvarka(jo, nemam tušení jak se jmenuje) tak snad se to vše povede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:18 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Barčuša
Filtr jim tam nedávej vůbec, akorát by je nasál a když by je rovnou nezabil, tak by je pochroumal. Potěr spotřebuje velmi málo kyslíku, v pohodě vydrží ve větší nádobě i bez vzduchování, dej si tam rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:15 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Barčuša
Až budeš mít tu vhodnou nádobu, tak do ní načerpej vodu z akvária ( odkud jsi je odlovila) a dej si tam pár nenáročných rostlinek, klidně je nechej jako plovoučky ( Egeria, hydrilla, nepukalky...). V té větší nádobě pak nemusíš tak často měnit vodu. Počítej, že tam budou tak měsíc, podle toho jak porostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:14 Barčuša Re: kataChlum
Dobře, děkuji moc za rady. Něco většího by bodlo, protože tu mám malý nepoužívaný filtr, kterej by se teď dal využít. Ale na tuto nádobu dělá moc velký proud. Tak doufám že těch pár rostlin jim vytvoří dostatek kyslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:10 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Barčuša
Zatím si je nech v té malé nádůbce, a jestli nechceš kupovat další akvárko, tak si je dej třeba do čistého kýble, nebo většího plastového boxu, jak se různě prodávají. Nádoba ať je spíš větší než menší ať v ní rybky rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:10 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Neotráví se ani když jim tam naleješ vodu tzv. čerstvou, tou otravou byla myšlena možnost vyšších hodnot N látek, který se v tom malým protoru velmi rychle vytvoří, tedy ta omladina je vytvoří, jak dýchá a vylučuje a rozkládjící se zbytky krmení taky připějí, ty je dobrý denně ze dna stahovat a krmit několikrát denně, ale mini dávkama. Jinak teď když je vrátíš nazpět, budou sežrány daleko pravděpodobněji, než když by se samy pokusily o poschovávání v rostlinstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:04 Barčuša Re: Karnal
Takže pokud to dobře chápu, nechám si odstát vodu a otrávit by se nemuseli ne? Jsou to moje první narozený ryby tak bych je ráda odchovala ale pořádně nevím jak je to správné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:00 Žena Karnal [196] Re: Barčuša
Tak ono je to jednoduché - buď je vrať a riskni, že budou sežrány (což opravdu hrozí) a nebo je nech, tam kam si je přendala a měň každý den vodu, jinak hrozí, že stejně umřou (na otravu N látkama). Je to na tobě :-)
Jinak na tu malinkou nádobku asi stačí asi i velká petka - dneska naplníš, necháš odstát, zítra vyměníš vodu, znovu naplníš petku... atd. Rychlovka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:58 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Určitě to není poslední radostná událost, tak vyzkoušej obě dvě nabízený varianty a budeš vidět co ti bude více vyhovovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:56 Muž Poweres [59] - Živorodky
Tak si je uz nech bokem,kdyz jsi je prelovila.jen jak ti pise romant menit vodu!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:54 Barčuša Re: romant
Takže poslední slovo, prendat zpět? :-D a co když je všechny sní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:50 Barčuša Re: romant
O lenosti to není, ale teď jsem je stresovala a předala je jinam aby je nesezraly, a mám je zase předat zpátky? :-D a taky jsem myslela, že když po nich jdou, tak jich asi moc neodchovam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:48 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Já myslel že jich chceš co nejvíce odchovat a ty jseš jenom líná. :) Jink nic ve zlým, jsem trošku prostořekej. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:44 Barčuša Re: romant
Achjo tak teď nevím, zase je vyndavat a dát zpět? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:39 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Musíš tam denně měnit polovinu vody, jinak je pro ně lepší je nechat kde jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:36 Barčuša
Fotka k příspěvku Tak už na ně přišli a prohánějí je. Myslíte že v těchto podmínkách dokážou přežít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 15:25 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Lorennzo
No a právě, že to nejsou ani Black molly ;-) Jsou to mix molly :-) Ale to je celkem jedno, na chování (Poecilia sphenops) nemají barevné varianty vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 13:27 Barčuša Re: kataChlum
Tak zatím to vypadá dobře, ostatní o nich neví a když si jich náhodou nějaká ryba všimne, rychle se schovají do husté kytky. Zatím je asi nechám tam. Joo a jsou na půl zlaté na půl černé takže jim říkám spíš zlaté :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 13:13 Muž Lorennzo [5] Re: LiborSprysl
až teď jsem si všiml že to jsou black molly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2015 04:45 Muž LiborSprysl [9015]
Hlavně se obávám, že to až tak moc Goldmolly nebudou.... :-D :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 20:30 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Barčuša
Jestli si je chceš nechat všechny, tak odlovit. Jestli je ti jedno, kolik jich přežije, tak je nech ve spol.akvárku. Když budou ve spol. akvárku, tak by mohla alespoň jedna nebo dvě přežít, zbytek požerou, jsou v tom docela vytrvalé. Záleží taky, jak velké je akvárium a kolik je v něm ryb. Pokud jde o 200 litrovku, tak přežije více potěru, než třeba v 60 litrovce při stejném počtu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 20:10 Muž Lorennzo [5] Re: Barčuša
Pokud chceš aby ti přežily, bylo by dobré je odlovit do jiné nádrže. Mám vlastní praxi že přes večer mě všechny zmizely. Podruhé jsem tu chybu neudělal. Mám je v malé nádrži a je jich tam asi 20 a vesele rostou jak z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 18:41 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Barčuša
Ak si ich našla dnes, tak kludne aj deň staré, odkladať nemusíš, ak máš dosť rastlín, niečo prežije aj v spoločnom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 15:08 Barčuša Re: Barčuša
Ještě by mě zajímalo jak asi můžou být starý??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 13:41 Barčuša Re: Barčuša
Oprava, ne do nádrže ale nádoby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 13:40 Barčuša
Fotka k příspěvku Ahooj, prosím o radu. Dnes ráno jsem objevila miminka zlatý molly. První otázka zní, jak poznám která z nich porodila? Mám 3 samice, všechny jsou pořád tlustý.
Za další, přežijí v akváriu když jsou schovaný v kytce? Viz fotka. Nebo je mám přelovit do nejake jiné nádrže? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 19:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Crony
Tým som chcel naznačiť, aby si sa viac sústredil na podmienky pre chov ako na odchov. To čo nachováš sa nebude tešiť zo života v tomto akváriu. Ak vytvoríš akvárium so živými rastlinami tkzv. mini biotop, tak sa ti to bude množiť samo a neskôr budeš mať starostí opačné. Nebudeš vedieť kam to dávať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 12:38 Crony Re: cezarmilan
Proč bych neměl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 12:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Crony
Ak to máš stále v tom umelom akváriu, tak nemnož, načo aj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2014 10:55 Crony – porod živorodek
Zdravím,
Chtěl bych se zeptat jak poznám že živorodka už rodit nebude kdy jí mám vyndat z karantény?Mám je zvlášť v akvariu 15L,mám tam dvě těhotné z toho jedna už porodila ale je tam asi jen 5 mladejch,můžu jí už vyndat?(Zmizela ji už svkvrna březosti)nebo ještě vyprdne další ,dík za radu. ano
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 22:09 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vesy
Co takhle trochu hledat a jestli vás to moc neobtěžuje tak i číst. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama_var_gold_molly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 22:06 Muž patamatix [408] Re: vesy
Tak pokud není,přežraná,tak nejspíš ano,ty by jsi měl nejlépe vědět,jestli se jí zvětšuje břicho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 21:52 vesy – Gold molla
Fotka k příspěvku Ahoj mam prosbu nevíte jestli tato rybka je v tom? Jestli ano tak asi za jek dlouho bych to mohl čekat? Dík.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   16.03.2014 16:17 Muž MarekP [812] - MalawiRe: LiborSprysl
To, co jste napsal, je vytrženo z kontextu! Nevím, jaké máte zkušenosti s akvaristikou, možná jste opravdu odborník, ale chápat psané slovo vám dělá očividně problém.

Najděte rozdíl:

1) "I kdyby zaznělo, tak to nic nezměnilo na mém tvrzení, protože já jsem se tu na začátku vůbec nebavil o tom, jestli je samice těhotná "pořád"" (vytrženo z kontextu)

2) CO JSEM OPRAVDU NAPSAL - "I kdyby zaznělo, tak to nic nezměnilo na mém tvrzení, protože já jsem se tu na začátku vůbec nebavil o tom, jestli je samice těhotná "pořád" i nadále (po porodu) bez samcovi přítomnosti nebo ne."

Jestli mezi těmito větami nevidíte rozdíl, tak je to váš problém. Stačí si přečíst posledních pár příspěvků a pochopit souvislosti. Nebudu to tady psát pořád a pořád dokola. Dostatečně jsem to vysvětlil polopatě s tím přirovnáním s obyvatelem ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 16:15 Žena Raviolka [2154] Re: MarekP
Možná se motáme jen proto, že jsi nepochopil, že to opravdu NENÍ žádná výjimka, že samice ŽIVORODEK přestanou rodit. To ví každý, kdo choval víc druhů, než jen gupky, endlerky, molly a komerční xify. Dokonce bych řekla, že stejného jevu si spousta akvaristů všimne i u těchto druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 16:08 Muž LiborSprysl [9015] – Re: MarekP
MarekP napsal: I kdyby zaznělo, tak to nic nezměnilo na mém tvrzení, protože já jsem se tu na začátku vůbec nebavil o tom, jestli je samice těhotná "pořád"
???
MarekP napsal: U živorodek jsou samice těhotný prakticky pořád. Ihned po porodu nastává další těhotenství atd. Rodí furt. smich
Já nevím, kdo se v tom motá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.03.2014 16:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Raviolka
Raviolka napsala:
Tohle tu asi mělo zaznít hned.


I kdyby zaznělo, tak to nic nezměnilo na mém tvrzení, protože já jsem se tu na začátku vůbec nebavil o tom, jestli je samice těhotná "pořád" i nadále (po porodu) bez samcovi přítomnosti nebo ne. To už tu motáme páté přes deváté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2014 15:55 Žena Raviolka [2154] Re: MarekP
MarekP napsal: Všeobecně si ale dovolím tvrdit to, co jsem psal už na začátku.
Gudeje - což není malá část živorodek - spermie vůbec neskladují, musí být oplozené po každém porodu znovu.
Tohle tu asi mělo zaznít hned.

MarekP napsal: Můžem se shodnout, že samice, která už rodila a je nadále v akváriu se samci, zpravidla rodí neustále v plus mínus stejných intervalech a že je těhotná pořád dokola? Opravdu ne, pokud je řeč o živorodkách obecně. Řada druhů si dává několikaměsíční pauzu. Bohužel někdy se pauza natáhne až na několik let…
Ale můžeme se dohodnout, že běžný akvarista u těch opravdu běžných druhů si toho nemusí nikdy všimnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.03.2014 15:43 Muž MarekP [812] - MalawiRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Protože jednou se nahromaděné sperma spotřebuje a musí být znovu oplozena.
S tím samozřejmě souhlasím.

LiborSprysl napsal:
A to není ta jistota, že se tak stane. Nikdy.
Mám například samici Characodon lateralis dokonce s dvěma samci, dvakrát porodila a od té doby nic... :-(

Dobře, tak některé žijí v celibátu. :)

Všeobecně si ale dovolím tvrdit to, co jsem psal už na začátku. Protože je to to stejné, že všeobecně můžu tvrdit, že obyvatel ČR umí česky. Pak přijde někdo, kdo mi bude tvrdit, že tu žije spoustu cizinců, kteří neumí česky ani slovo. A samozřejmě taky budou mít pravdu. Ale to už je o slovíčkaření a dál bych se v tom nepitval. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 15:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
Ne, není. Pochopil jsem vaše tvrzení dobře. Protože jednou se nahromaděné sperma spotřebuje a musí být znovu oplozena. A to není ta jistota, že se tak stane. Nikdy.

Mám například samici Characodon lateralis dokonce s dvěma samci, dvakrát porodila a od té doby nic... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.03.2014 15:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: LiborSprysl
Jo takhle to je. Tak se tu asi dohadujeme zbytečně, protože jsme se evidentně nepochopili. Samozřejmě, že samice musí být oplodněna samcem. Nerodí se těhotná. Mám za to, že po oplození je těhotná prakticky pořád až do konce života a za tím si stojím - za předpokladu, že je v akváriu společně se samci. Samozřejmě, když je samice třeba odlovena od samců a po prvním oplození až do konce života už se samcem není ve styku, může se stát, že ještě párkrát vrhne a pak už ne, to je jasný. Pak samozřejmě není těhotná "pořád". Tak ať to uzavřem a nespamujem to tady. Můžem se shodnout, že samice, která už rodila a je nadále v akváriu se samci, zpravidla rodí neustále v plus mínus stejných intervalech a že je těhotná pořád dokola? Takhle jsem to původně myslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 15:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: deck
deck napsal: Například mužou být oplodněné od více samců a roděj průběžně.
To snad jen u druhů se superfetací, jako jsou formosy, elegansky, prolifiky a podobné rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 15:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
Všechny samice musí mít napřed v sobě oplodněné zárodky a to není jistota u žádného druhu živorodek ani pokud je přítomno třeba dvacet samců.
V současnosti mám v chovu asi padesát druhů živorodek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 15:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Například mužou být oplodněné od více samců a roděj průběžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.03.2014 15:13 Muž MarekP [812] - MalawiRe: LiborSprysl
Možná jsem měl napsat "tento" druh živorodek. Řeč tu byla o Black Molly. A všechny druhy živorodek nevím, jestli vůbec někdo někdy choval. Každopádně, když už jsme u toho, tak by mě zajímalo, proč to nemůžu zevšeobecnit. Rád se nechám vyvést z omylu, ale opravdu nevím o žádném druhu živorodek, který by to měl jinak. Samice bývají těhotný po oplození i bez přítomnosti samce několik měsíců pořád dokola. Pokud nějaký druh to má jinak a nebývají samice toho druhu prakticky pořád těhotný, rád se dozvím něco nového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.03.2014 15:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
MarekP napsal: Když já jsem měl Paví oka nebo Platy, tak to tak bylo. Intervaly u porodů stejné samice jsem míval někdy i jen 3 týdny. A když mám jiný názor, tak se dá napsat i slušně. A když se pletu, protože se to samozřejmě stát může, tak aspoň napsat, jak to teda je. Protože takhle je to jen plácnutí do vody.
Proto jsem psal...studovat hochu...To není o názorech, ale o informacích. Zevšeobecnit z pozorování dvou druhů živorodek, kterých je mnoho desítek druhů, tvrzení o neustálých porodech je prostě chyba a plácnutí do vody z vaší strany! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:42 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: LiborSprysl
Podle mě se musí alespoň jednou ,,potkat,,se samcem, aby pak mohly být pořád v jináči.(Teda cca do 4 vrhů). :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 11:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: LiborSprysl
Když já jsem měl Paví oka nebo Platy, tak to tak bylo. Intervaly u porodů stejné samice jsem míval někdy i jen 3 týdny. A když mám jiný názor, tak se dá napsat i slušně. A když se pletu, protože se to samozřejmě stát může, tak aspoň napsat, jak to teda je. Protože takhle je to jen plácnutí do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 06:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: MarekP
MarekP napsal: U živorodek jsou samice těhotný prakticky pořád. Ihned po porodu nastává další těhotenství atd. Rodí furt.
To není pravda!!! Studovat hochu, studovat a nekecat. Teda nepsat blbosti! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 23:40 Muž patamatix [408] Re: misa
hlavně jestli máš na ně dost místa ;-) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=151