Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Porod živorodek

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Porod živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:44 Enischka
tak já ještě počkám a uvidíme... břicho má nafouklé dost, ale to "hranantění" o kterém píšete se zatím nedostavuje.. jak dlouho to vlastně trvá, než poté co se zvětší břicho, se vytře??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Enischka
až se bude blížit porod, začne si sama vyhledávat nějaké klidné místo v akvišku. skvrna březosti by měla být větší (někdy jsou v ní přímo vidět tečky - očka malých rybiček, záleží hodně na zabarvení rybky), taky tělíčko by mělo jakoby "zhranatět" ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:37 pancernicek
a má velký břicho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:32 Enischka
na zemi neleží normálně plave s ostatníma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:27 pancernicek
a často leží jako na zemi nebo ne?? jestli jo tak jí odlov ale nevím to jistě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 21:23 Enischka – porod živorodek
dobrý den, jsem absolutní začátečník chovu rybiček. Zajímalo by mne, jak správně poznat, kdy nastala doba porodu i žovorodek?? mě přijde, že tu černou skvrnu, o které se píše, tam má už pěkně dlouho.. mám ji už vylovit nebo ještě počkat???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 16:51 kvang1
Nevim no, me rodej normalne. A ztraty jsou minimalni jen kdyz je sezere jinak mi nechcipaj. A jinak pavi ocka rodej asi tak 30mladejch a mecovky i 80-100
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 16:45 Aneta
Já měla páreček Pavích Oček a měli poprvé 21 mladých, jedna mi druhý den zemřela, měla celé tělo červené potom měli mladé po druhé měli jich 8 a všechny živé. Teď po roce mi ze všech zbylo 7. Když byl táta malí tak měl taky Paví Očka a to samé se mu stávalo a tak po dvou měsících to prí přešlo a do teď si myslí že mezi nimi byla nějaká nemoc. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 15:34 mimi9
Aj mne porodila mecovka 14mrtvych neviem preco.2-krat porodila zdrave ale ten treti raz mrtve. :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 20:47 Žena ustavprochore [567] Re: NNNtomas
Nekříží se třeba delší dobu mezi sebou sourozenci? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 11:05 NNNtomas – Rozezí mrtvých rybiček
Nevíte čím to může být? Rodily mi dvě paví očka, jedno v pátek - narodilo se 15 živých a cca 20 mrtvých, a dnes rodilo druhé očko a cca to samé. Mrtvé rybky jsou "schoulené" v klubíčku, že by nevyvinuté? Jsou v 5l sklenici, před měsícem zde rodili také a úmrtnost žádná...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 07:59 Muž Yirka [9126] – Re: Jája
Pro jitotu doporučuji přesazované rostlinky vykoupat v hypermanganu či savu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 22:52 Jája
ok tak díky, stejně budu muset asi celý to akvárko předělat, rybky dostaly nějakou neviditelnou nemoc na kterou mi už 2 chcíply :( no a chci se jen zeptat, ty kytky co tam mam tedka zasazený, můžu nově zasadit do předělanýho akvárka aniž by se tam přenesla ta nemoc? nebo popřípadě čim je můžu zbavit bakterií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:42 Žena bucliik [99]
pokud tam nemáš vrtlníky tak ne ;-) koukni se tady na články do zakládání akvária, určitě objevíš hromadu novinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:40 Jája
aha, no a nebude se mi hodně vířit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 21:35 Muž isamik [180] – Re: Jája
O frakci (hrubosti) 2-4mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 20:15 R Muž Silent [5949] – Re: Jája
Obyčejný říční písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 20:13 Jája
a co je pro rostlinky vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 22:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jája
A aby to, co píše Yirka, mělo aspoň trochu šance na úspěch, začít by se mělo výměnou dna. Tohle vypadá na drcený mramor a ten je pro rostlinky nevhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:24 Muž Yirka [9126] – Re: Jája
Každý druh vyžaduje něco jiného (stonkové, trsové), je potřeba něco nastudovat, zkus to třeba tady: www.aquapage.cz/… nebo pohledej něco zde ve fóru. Každopádně by to chtělo ten počet hoodně znásobit. Pro potěr by taky byl vhodný nějaký jávský mech či něco podobného na dno. Ale předeším si musíš vybrat co se ti bude líbit a co se hodí do podmínek tvé nádrže. Pak už to nějak určitě nasázíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:11 Jája – Re: Yirka
50 litrů, a jakej je postup při zasazování novejch kytek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2008 18:49 Muž Yirka [9126] – Re: Jája
Velký zásah by to byl, ale k dobrému. Rybky by to určitě ocenily a celkové prostředí v nádrži by se ti zlepšilo. Ta nádrž je na rostliny opravdu chudá. V ní nemá potěrprakticky šanci na přežití. Kolik to má litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 18:41 Jája – Re: Yirka
Fotka k příspěvku NO takhle vypadá, těch kytek sem měla na začátku víc, ale některý se nechytly a jednu ty mrchy okousaly...a další se tam bojim koupit protože by to byl asi velkej zásah do pokojnýho života rybiček... :-O hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 17:48 Muž Yirka [9126] – Re: Jája
No, mají asi kanibalisitické sklony, tak si musíš pohlídat rození a malé odchytat, nebo mít AQ plné rostlin a skrýší, aby se měly kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 17:44 Jája – Re: Yirka
no já mam to akvárko už pár měsíců a zatim sem vychovala rybičku jen jednu, a přitom snad maj rybky všechno co potřebujou... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 14:47 Muž Yirka [9126] – Re: Jája
No, s tímhle složením stačí dobře krmit, odkalovat a měnit vodu a do měsíce tam nějaký potěr objevíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 14:38 Kokos – Re: Jája
to je plata skvrnita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 13:45 Jája
Fotka k příspěvku Díky...mam paví očka, černý moly a pak takový červený rybky od kterejch sem zapoměla jméno...na obrázku :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 23:51 Tereza
bude to takovej porod císařem no.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 23:40 rolandmynar – Re: Tereza
To tam bude pěknej svinčík. Jak to praskne teda. smich :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 23:38 Tereza
rolandmynar: přisoluju, neboj ;-) Ta ryba snad dřív praskne než aby porodila :-O Je to koule, obzvlášť po krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:24 rolandmynar
Chtěl jsem si moře zřídit i teďka, ale mojí ženě se líbí tlamovci (tedy ne že by mě né) a říkala, že moře je moc drahé, což je pravda, ale jen ze začátku. (např. Muréna říční 900, Perutýn ohnivý 1000, Bodlok bělobřichý 1500, Klaun očkatý 350,- atd..) No měla pravdu no. Ale tlamovci mi dělají radost a za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:20 rolandmynar
Mám, musím říct ženě ať je najde a šoupnu si něco do profilu. Ženil jsem se kvůli dětem a nelituju toho, jen trošku těch rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:19 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
nevim proč se ženiš tone (ženil)ted máš jen jednu,škoda že nemáš uchovaný fota:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:18 rolandmynar
Dokonce jsem měl i současně rifovou (korálovou útesovou s klaunama, pomci, bodlokem, atd... ) nádrž a druhou s murénama a Perutýnama ohnivýma. S oženěním to šlo do háje všechno. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:17 rolandmynar
:-D smich no skoro jo, protože než jsem se oženil a přestěhoval, měl jsem najednou 8 nádrží. Teďka jsem vděčný za jednu. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:16 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
roland:tys měl snad všechno:-Dnic proti hmm smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:13 rolandmynar
Nevím, co máš v akvárku, ale Molla, Gupka a pod. žijí od sladké, přes braktickou až po mořskou vodu (opravdu v moři). Gupkama jsem krmil Perutýny a Murény a když jsem je dal do vody (moře), tak tam gupka porodila a mladé normálně žily. To píšu jen proto, že se tyto druhy cítí lépe v přisolené vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 22:05 Tereza
OK, zkusim, snad jí neuvařim. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 20:38 happy85
happy dyt psal ze v porodnicce zvysoval teplotu...Zkus zmenit vyzivu

Myslim na dýl, tak dva tři dny. A ještě je pořádně nakrmim.. Na paví očka to funguje 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 19:41 Muž hanz [27]
happy dyt psal ze v porodnicce zvysoval teplotu...Zkus zmenit vyzivu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 19:08 happy85
Podle mě by mohlo pomoci zvýšení teploty o 3´C a možná trošku víc krmení.. Nech to tak na tři dny.. Ale opatrně.

A nebo má zácpu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 19:06 Tereza – Vyvolání porodu
Mohu nějak vyvolat porod blackmolle? Je už měsíc jak balón, naposledy porodila 1. září, od té doby nic. Teplotu mám konstantně 24-25°. Už dvakrát jsem zkoušela nechat ji přes noc v porodničce, kde jsem zvýšila teplotu na 27;, ale furt nic :-( Je nějaký jiný, pro rybu bezpečný, způsob?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 20:03 Baru – -.§.:-ů§
No já nevím.Mám jen 2 a asi jsem si je zavlekla s rostlinkama protože moje rybky jsou strašně mladounký na to,aby porodily.Odlovila jsem je protože mě zajímá co z toho bude,mají černou hlavičku,šedý tělíčko a průsvitný ploutvičky a jedna má bílý očka a druhá velký černý ano ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 16:30 honza9
ja jsem měl živorodku duhovou a ta mi porodila. Bohužel zrovna jsem byl ve škole a když sem se vratil domu tak měla samice splasklé bríško než měla vždy(koupil jsem ji už těhotnou).ALE ŽÁDNÉ mladé jsem neviděl. naneštěstí mi v ten den, nevím proč chcípli všechny živorodky včetně samice.a asi po 3 dnech sem našel 1 živorodčí miminko.měl jsem radost že alespon 1 přežilo. ted už je tak 1cm veliký. :-) :-) :-) :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 13:55 rolandmynar
Živorodky neodlovuji. A vždy z každého vrhu tak 2-3 kusy dosáhnou dospělosti. Stačí mít v akváriu nějakou část hustě zarostlou(mám v nejtemnějším rohu akva filtr a okolo spoustu rychlerostoucích rostlin, které tvoří neprostupné křoví a je stále plné malých rybiček). Malé ničím nekrmím, nakrmí se sami - v houštině je toho dost :-D, zbytky potravy od velkých se tam taky zachytávají... Ale pravda je, že když je odlovíš, tak jich odchováš klidně i 10x tolik :-D. Ale věřím v přírodní selekci a jen silný, odolný a chytřejší ryby přežijí hmm


Ktomu bych se taky přiklonil. Myslím, že když se rybky odchovají samy a přirozeně, tak vychováš samé velké, silné a krásné kusy. Slabé a mrňavé nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 22:54 Muž georged [44] - Živorodky
Živorodky neodlovuji. A vždy z každého vrhu tak 2-3 kusy dosáhnou dospělosti. Stačí mít v akváriu nějakou část hustě zarostlou(mám v nejtemnějším rohu akva filtr a okolo spoustu rychlerostoucích rostlin, které tvoří neprostupné křoví a je stále plné malých rybiček). Malé ničím nekrmím, nakrmí se sami - v houštině je toho dost :-D, zbytky potravy od velkých se tam taky zachytávají... Ale pravda je, že když je odlovíš, tak jich odchováš klidně i 10x tolik :-D. Ale věřím v přírodní selekci a jen silný, odolný a chytřejší ryby přežijí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 19:09 Baru – -§L
Jo,bohužel jsem Juli!!!A jak Ti mám volat,když se Ti nedá dovolat????????!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 15:18 Jula – ,........
Jestli to jsi ty, BARBORO, takmi zavolej............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 14:36 Baru
A přežijou bez filtru,provzdušnování,topení atd... ????

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 29213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9178-porod-zivorodek?od=801