Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV lampa

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Žádná další stránka   1  
UV lampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 21:21 Muž georged [44] - Živorodky
Dal bych ji za filtr... protože chceš sterilizovat vodu co teče do akva,né co teče do filtru :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 21:07 Joura – UV lampu před nebo za filtr??
Chci si pořídit UV lampu na ničení řas a nevím zda ji mám dát před nebo za filtr?Prý může zničit bakterie ve filtru??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 20:56 Muž georged [44] - Živorodky
Stačí si koupit "horské sluníčko". To má UV zářič. Ale má to háček rozzureny . V místnosti nesmí být žádné rostliny(nebo je zlikviduješ), zvířata(oslepnou a většina na následky "popálenin a spálenin" uhyne). A pokud budeš v místnosti ty, tak ti to taky poškodí zrak a vdechování vzduchu s O3 je škodlivé !. V akváriích to nevadí, neboť tam to je prováděno "v trubce", voda ho pohlcuje a k organismům se to nedostane....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 12:30 Rybář – UV
UV světlo je na likvidaci bakterií ? Nedalo by se tím doma uklízet ? Posvítil bych uv a bakterie pomřely. Teda jen občas, bylo by to lepší než savo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 12:41 Muž LordP [7]
vecton se mi taky velmi libi ale cena je tam uz od 3500 pak je jeste znaka de-bary (snad to pisu spravne) a tam se to pohybuje kolem 5000 a vice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 12:21 Muž Roman [100] - Cichlidy
Je to sice zajímavá hračka,ale nikdy jsem to nepotřeboval používat.Je to třeba napojit na filtr a nebo na samostatnou čerpací hlavu.krom značek, které uvádíš jsem jednou okukoval výrobek značky Vecton (Anglie),to jsou špičkové výrobky vhodné i do mořských nádrží, takže je zaručena dlouhá životnost.Cena je adekvátní kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 11:10 Muž LordP [7] – výběr UV zařiče
Chěl bych si koupit UV zařič pro moje 100l akva.Cena by se mela pohybovat kolem 2000Kc.Zatim jsem se dival na znacky Atman, Aquael, Tetra.Jaky by jste doporucili, popripade jaky mate a jak jste s nim spokojeni.
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 21:25 Lou Re: vaclav
Pokud máte venkovní filtr,tak na jeho výtokový konec,pokud máte filtr vnitřní,je třeba samostatné čerpadlo s malým průtokem,na které UV sterilizátor připojíte a voda cikkuluje -akvárium-čerpadlo-UV-akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 21:10 vaclav Re: Lou
Nepochopil jsem kde je tedy UV lampa umístněna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 21:07 vaclav Re: selene
Jestli máte zelenou vodu v akváriu nebo jezírku a nebo velmi drahé ryby tak si ho kupte. Zabíjí to vše živé (řasy, choroboplodné zárodky, bakterie), které projdou skrz UV.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 20:50 selene Re: Lou
takže taková sláva to zase neni. A jaké látky to např. odstraňuje? Asi si to teda kupovat nebudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2006 19:57 blek Re: selene
UV lampa je pro potlčení růstu řas zcela zbytečná investice. Její vlastnosti dokáží využít opravdu jen zkušení chovatelé při zcela specifických případech. Radu tohoto typu považuji za majsrštik každého mazaného prodavače akvarijních zbytečností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2006 17:16 Lou Re: selene
Vážení přátelé,zbrzděte svoje vášně.Bakterie o kterých se tady bavíte,"osídlují"filtrační náplně a tvoří se po zaběhnutí akvária tj.asi po třech týdnech provozu.Pokud filtr dobře funguje,bakterie se živí odpadními látkami obsaženými ve vodě tzn. že voda vycházející z filtru by měla být teoreticky čistá.Vžádněm případě tedy UV sterilizátorem,který je na výtlačné straně filtru tyto bakterie nezničíte.Na sací stranu filtru se sterilizátor neumísťuje.UV sterilizátor je dobrá věc ,ale řasu na rostlinách v žádném případě neodstraní,Ta vzniká nahromaděním odpadních látek v akváriu,přílišným hnojením rostlin,velkým prouděním vody.Tímto vším jsem si za svoji zhruba 30ti letou akvaristickou praxi prošel.Člověk se musí učit celý život.Tímto vás všechny srdečně zdravím.
PS.pro Klárku:sterilizátor stojí od 2000,-Kč výše podle výkonu výbojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 13:09 selene Re: Sid
Chcete říct, že tím, že zavedu tuto lampu se definitivně zbavím řas? Když je to řasodestruktor, proč se o tom nikdo moc nezminuje a moc lidí to nepoužívá???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 23:59 Sid Re: Many
Skutečně? Jakým mechanizmem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 23:12 vaclav Re: many
Vy zabijete všechny co z filtru odcházejí a já co přicházejí. Jaký je v tom rozdíl? Ani jeden neozařujeme bakterie ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 22:16 many Re: vaclav
Já se domnívám,že se UV lampa řadí na vývod z filtru.Umístění před vstupem do filtru hrozí usmrcení nut.bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 21:21 vaclav Re: vlada
Je toi součást filtru většinoou přítok, ale nemusíte ani moc hledeat a na internetu toho najdete spoustu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 19:51 vlada Re: vaclav
Dá se to pužít i vmém akváriu? kolik to cca stojí?
To se dá někam do akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 19:34 vaclav Re: hera
Je to vlastně zářivka kterou obtéká voda a její záření zabíjí vše živé. Používá se na odstranění zelené vody v jezírkách nebo nežádoucích bakterií v chovu ryb. Na roduchu a podobné řasy je neúčinná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 18:36 hero – Uv=zázrak???
O použití UV sterilizéru jako prostředek proti řase slyším poprvé.
Jak to vypadá a funguje, a jaká je přibližně cena tohoto zařízení??? A potom řasy vůbec nerostou? Tak proč je spousta lidí, kteří s nimi mají problémy, když jdou zabít tímto zařízením?
Nemá náhodou vedlejší účinky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 16:05 Sid Re: Martin
Projdou-li UV lampou, pak nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 14:40 Martin – Řasy
Dobrý den máte někdo skušenosti s UV sterilizerem? Je opravdu pravda že řasy nemají v akvárku šanci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 21:19 pierro – UV
Predsa som niečo našiel:

5W: www.akvashop.sk/…

a 8W: www.akvashop.sk/…

Je to síce slovenský obchod, ale bežne zasielajú aj do Čiech. a myslím, že ceny stoja za uváženie :)

PS: presne takúto ale 11W mám aj ja a som s ňou spokojný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2006 21:16 pierro – UV
Máš pravdu. chlapci tento rok hrajú dobre. Uvidíme kam to dotiahnu.

Späť k UV: pokiaľ ja viem, najlacnejšia UV lampa je tu: www.akvahumble.cz/… - to je 11W. neviem aké veľké chceš mať akva. na stránke píšu, že je to do 800l, ale tomu never. :) 11W UV lampa je tak do 300l. ak máš menšie akva, tak existujú aj 5W lampy, ale tie nie sú také bežné. Osobne si ale myslím, že 11W lampa je úplne v poriadku, pretože "prehnať" sa to so svietením nedá a 11W žiarivky (náhradné) sú pokiaľ viem najdostupnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 16:02 many – UV lampa
pierro díky vysvětlení mi stačí,vlastně mně to utvrdilo v mém názoru.Ale zpochybnil ho právě prodavač,proto jsem chtěl slyšet i názor jiných.NO připravil se tržbu cca 3000kč.Já UV koupím jinde.takdíky.Jo Slováci hrají pěkný hokej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2006 18:05 pierro – p.s:
je ale zaujímavé, že ti to tvrdí práve predavač v akvaristike. musí byť o svojej pravde natoľko presvedčený, že to prekonalo túžbu predať tovar za niekoľko tisíc korún :)

alebo že by sa formovala nová vrstva charakterných akvapredajcov, ktorých motiváciou nie je zisk ale vnútorné presvedčenie o správnosti svojich činov? :) nechce sa mi veriť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2006 18:02 pierro – UV
UV lampa sa používa na odstránenie "náhlych pohotovostí" ako je

- vysoký výskyt jednobunkovej zelenej riasy (zelený zákal)
- premnoženie nálevníkov (mliečny zákal)
- výskyt sinice
- doliečovanie krupičky alebo bakteriálnych infekcií
- prevencia po vypustení nových rýb či už po karanténe alebo bez nej
- a pod.

1. UV lampou samozrejme nesvietiš non-stop, takže to namá vplyv na imunitu rýb z dlhodobého hľadiska

2. poznám aj prípady ľudí, ktorí UV-C lampou svietia non stop. Neviem posúdiť do akej miery im to pozmení imunitu, ale nakoniec je to jedno, pretože takéto ryby predsa žiju v trvale sterilnom prostredí, kde namá žiadna baktéria či drobný parazit možnosť prežiť, nie to ešte množiť sa a prosperovať.

(dúfam, že takéto vysvetlenie stačí.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2006 10:16 many – UV lampa
zdravím-zajímá mně Váš názor na úpavu akva vody v e spol.akvariu pomocí UV lampy.Slyšel jsem od prodavače v akvaprodejně,že je to nevhodné.Ryby prý strácí imunitu neboť prostředí je příliš sterilní.díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [16]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 20746x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6763-uv-lampa?od=751