Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV lampa

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
UV lampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:10 Q
To ti potom zabije všechny bakterie ve filtru potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 14:49 JuraS – Re: filipsi
proč ? nemyslel jsem celé kompletně ponořit ale ponořit jen tu část svítivou..zapínat pomocí časových hodin..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 14:46 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Blby napad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 14:39 JuraS – Dotaz
Dotaz. Projde UV záření sklem ? Například lahvovým sklem ? Napadlo mě když se prodávají UV kompaktní zářivky že bych vybral vhodnou sklenici nebo láhev, do ní umístil tuto zářivku a tu vložil do poslední komory vnějšího filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 08:03 Muž Yirka [9126] – Re: Lada
V tomto fóru vidíš možnost řešení včetně vývoje a výsledku:http://rybicky.net/forum/3535?r=47
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:53 Muž jajaapaja [174] – Re: Lada
záleží jak je zelená.A od čeho to vzniklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:30 Lada
Dobrý den chtěl jsem se zeptat mám zelenou vodu v akvárku co mám dělat hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 21:39 Muž Plecos [322] – Re: vóťa87
Pánové marná sláva, aklimatizace trvá u importérů, když už nějaká je, tak týden a pokud se na rybách nic neprojeví, tak se v nádrži importéra aklimatizují tak dlouho, dokud je někdo nekoupí ;-)
Pokud se něco projeví, tak se podají léky a na nádrž nasadí karanténa dokud se ryby nevyléčí. Na druhou stranu si mnozí lidé ryby berou sotva příjdou z letiště...
Doma v karanténí nádrži je u krunýřovců z importu optimální "čekací doba" tak 3 měsíce. A léky po ruce potřeba jsou, jednak na odčervení (často se podávají preventivně už u importérů) a pak také na bakterku, která bývá občas docela problém... Doporučuji sortiment od Sery. No a pak raději i Exit od Eshy ať ryby nezajdou na takovou banalitu, jako je krupička, že jo...
Jinak karanténí nádrž samotnou doporučuji klasicky bez dna, ale je vhodné dát do květináče nějakou rychle rostoucí rostlinu, nejlépe valisnerku, kterou ani moc nežerou, oproti třeba echinodorům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 18:25 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Zrovna u L-sumců bych byl s používáním léčiv obezřetný, jsou na to dosti citliví a člověk jím tím může spíš uškodit! ;-) nevím jak přesně to chodí u pana Klepešty v gigaakváriu, ale myslím si, že pokud si ryby zamluvíš či objednáš předem, tak se půjde na takové aklimatizaci domluvit...osobně se chystám od něj také v blízké době objednávat, tudíž jsem zvědav jak to bude...přeci jen pořizování L-sumců je kvůli aklimatizaci vždycky risk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 18:17 ARES
jeste nevim konkretne ktery druh,ale vhodne leky urcite mit po ruce budu,ohledne te aklimatizace v akvaristice nevite zda to takhle funguje v eshopu aquarium a giga?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 17:55 Muž Plecos [322] – Re: ARES
Radši bych měl po ruce vhodné léky na případnou nemoc, než UV lampu, protože jakmile se pak přestane používat, tak můžou přijít problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:14 sokar – Re: ARES
A o jakej druh máš zájem??
Není lepší ho objednat přes akvaristiku,tam ho nechat u nich v karanténě a pak koupit?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 12:18 Muž navik [908] - Sumci – Re: ARES
Nevím, jestli bych to označil přímo za nutnost, ale pokud ji máš, tak bych doporučil ji použít alespoň do karantény pro počátek aklimatizace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 09:28 ARES – Nutnost UV lampy import L-sumců
Zdravím,zajímal by mne názor případně zkušenost s použitím UV lampy u importovaných sumců,v článcích jsem na toto nenarazil,děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 20:29 Muž navik [908] - Sumci – Re: Toony
Obávám se, že přesto, že by to bylo v některých případech žádoucí, všechny bakterie v běžně zařízeném akvárku UV lampa nevymlátí ;-) . Zabíjí pouze ty, které jí projdou po správnou dobu a vhodném výkonu...
Je vhodná jako součást léčby některých onemocnění popř. specifické údržby akvárka a její trvalé používání (byť třeba jen po část dne)je nevhodné.
Na tvou otázku tedy odpovídám, že pro běžného akvaristu asi nemá cenu (třebaže ji sám mám a jsem rád, že ji nejsem nucen použít... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 19:39 sokar
Mám velký akva a mám tam narafičenou tu blbou lampu.Zbytečně vyhozený peníze.Než vyhoďit peníze za tohle tak si radši kup nějakou rybku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:53 R Muž Silent [5949]
Taky si myslím, že UV lampa je docela zbytečná investice do běžného akvárka. Ideální by byla půjčovna, protože málokdo ji potřebuje stále. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Toony
Z vlastni zkusenosti musim rict ze bych ji uz nekoupil.Po dvou mesicich se mi tu vali bez uzitku :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:29 Žena bucliik [99]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:26 Žena bucliik [99]
kdybys prošel fórum tak myslím, že je zde názorů dost. smysl má jak pro koho, záleží na co by jsi ji chtěl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:24 Toony – UV lampa, ma to cenu???
premyslim nad UV lampou, ale zda se mi to o nicem. vsichni nebo aspon vetsina z nas chce navodit podminky ktery se blizi co nejvic prirode. a pokud sem dobre pochopil tak Uv lampa vymlati vsechny bakterie. ma to v tom pripade smysl?nekde sem se docetl, ze kdo pouziva Uv lampu, tak jsou jeho ryby mnohem nachylnejsi k nemoc, kdyz je prestehuje do akva bez Uv lampy.co vy na to?ma lampa celkove smysl nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 13:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Snofrev
Tak jsem vás přecenil... :)
...tohle je krásná zelená barva, takže bych se moc divil, kdyby to bylo červené...
Už jste viděl ve svém akvišku červeně zbarvené řasy? Pokud ano - a pokud by se situace opakovala - určitě ten úkaz vyfoťte a dejte mi vědět. Rád se také podívám. :-)
Na jiném místě uvádíte:
...nová štětičková řasa není vidět, ta stávající neroste, takže pomalu odstraňuji, ... a teď ještě se musím zbavit ruduchy...
Jakou barvu měla ta štětičková řasa a jakou má ta ruducha?
"Štětičková řasa" je vžité označení jistého typu ruduchy. Ruduchy jsou červené řasy. Znamená to, že vámi zmíněné "štětičkové řasy" nebo "ruducha" byly, resp. jsou - červené?

Ruduchy jsou označovány jako červené řasy díky převládajícím fotosyntetickým barvivům, které i prostým okem uvidíte jako červené, ovšem pokud je vložíte do čistého alkoholu... :-)
Ve vodě se vám i červené řasy (ruduchy) budou jevit jako šedě, hnědě, světle zeleně, sytě zeleně, tmavě zeleně nebo černě zbarvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 13:00 Muž Snofrev [54] Re: Sid
hádat se s vámi nebudu, ale když nezapomenu, tak vám to dnes vyfotím, tohle je krásná zelená barva, takže bych se moc divil, kdyby to bylo červené a kořeny kvůli tomu vyndavat nebudu a sagittarku stříhat taky ne (zatím) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 12:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Snofrev
Abyste se nedivil. :-)
Mimochodem - já vzpomínal kořeny, ne sagitarie. Bez fotky těžko hádat a bez mikroskopu to bude vždy jen dohadování. Ovšem na kořenech i to, co vypadá jako zelená přisedlá řasa, bývá obvykle ruducha. (Věřím, že vám nemusím připomínat, že červené řasy se lidskému oku jeví v pestré paletě barev od šedé přes zelenou až do černé. :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 10:32 Muž Snofrev [54] Re: Lukysek
já udělal proti řase vícero opatření a tak nevím který zabral víc, ale kdyžtak to zkus také

méně krmím, odkaluji rychleji a tím vyměním méně vody (v nové mám spoustu živin) a ostříhané rychlerostoucí rostliny jsem zasadil zpět do akva (egerie, ludwigie)

nová štětičková řasa není vidět, ta stávající neroste, takže pomalu odstraňuji, taže jedna by byla snad vyřešená a teď ještě se musím zbavit ruduchy, která se mi objevila po přidání druhého filtru (vyměňuji vnitřní za vnější) čímž je v akva docela proud, takže až vyndám ten vnitřní, tak snad se to vrátí k normálnu a ještě je v akva vidět přisedlá zelená, ta je vidět ale jen na kořeni (zde mi nevadí) a na sagittarii, zde mi vadí, ale tady pomůže asi jen odstřihováni nejvíce poškozených listů

UV lampa na řasy určitě nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 09:53 Muž Lukysek [8] Re: Polux
Tak nevím asi podle toho co tu píšete mi asi UV lampa na řasy moc nepomůže :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:07 Polux Re: bucliik
Tak by mela zetlejt a odpadnout z listu a melo by se tim zabranit sireni nove rasy ale jak rikam me to nato vubec nepomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:06 Žena bucliik [99] Re: Polux
no jo, ale když je přisedlá na rostlinách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:04 Polux Re: bucliik
UV ma zaukol znicit vsechny jednobunecne organismi jako rasa paraziti atd X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:00 Žena bucliik [99] Re: Yirka
Podle mě UV nezničí přebytek živin, nebo ju?(ráda se přiučím, ale myslím, že se doporučovala tak na sinici )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:56 Polux Re: Lukysek
UV by melo rust ras zastavit ale jak rikam me to nepomohlo jedine jak jsem vyhral nad rasou bylo to kde se me rasa nejvic dala tam jsem vysadil kytku ta odebirala ziviny a rasa uz se nedela.Sezen si prisavku thajskou ta zere stetickovou rasu a myslim ze si poradi i s cernou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:54 Muž filipsi [1295] Re: Lukysek
V porizeni uv pro bezneho akvaristu opravdu smysl moc nevidim. Kvuli rasam uz vubec ne (krom zelenych rasovych zakalu v jezircich).
UV lampy maji podle me smysl pro odchovny, a "vazenjsi" akvaristy, co se cinnosi trochu blizi odchovnam.
Zaridil bych se jak pise bucliik, prestal hnojit, a pozoroval, co na to kytky, jestli si opravdu o neco rikaji, neco jim chybi, pokud ano, snazil bych se prijit na to, co to je. A dukladne rozmyslel, jestli naopak neprebyva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:51 Muž Yirka [9126] Re: Lukysek
Já bych řekl, že podmínky pro rostliny jsou v nádrži díky hnojení až moc dobré, takže nestačí všechny živiny odebrat a řasy z toho těží. Omezil bych hnojení, přes UV asi zlikviduješ věci, které tam pak zprostředkovaně přes chemii dodáváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:48 Žena bucliik [99] Re: Lukysek
v řasových otázkách nejsem žádný odborník, ale určitě bych nehnojila do vody, když už tak kuličky ke kořenům a jen týdně měnila část vody. myslím, že tím UVčkem se řasy doopravdy nezbavíš a je to dost drahá investice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:38 Muž Lukysek [8] Re: bucliik
hnojim stale a dela se mi na rostlinkach černá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:34 Žena bucliik [99] Re: Lukysek
myslím, že Uv ti nezničí řasy na sklech, ani neodebere vodě živiny, pořád hnojíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:28 Muž Lukysek [8] Re: Polux
ja to chci hlavně kvuli řasám CO2 používam ale na řasi to nezabíra tak chci skusit neco jinyho ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 14:14 Polux Re: Lukysek
Ja mam Atman UV lamp 5W a pouzivam ji jenom obcas (kdyz se ryby trou o listy atd.) na rasu me to moc nepomahalo. palec Maka to dobre ale ze by to byla nezbytna vec k akva to se ric neda to radsi investovat do CO2 a poradneho osvetleni ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 11:36 Muž Lukysek [8]
a UV sterilizér sjakymi mate skušenosti dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 20:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: waterboy
UV lampa vám skutečně zlikviduje jen živé organismy, které projdou v těsné blízkosti ní a voda, která je lampou sterilizována, neznamená pro sinice žádné riziko, spíš naopak - mrtvá organická hmota může být dalším zdrojem živin pro sinice.
Jednou z možností (nevím, co jste už vyzkoušel?) je kombinace přihnojování CO2 a "rozhození" poměru P:N. Nic nepokazíte nasazením "sinicožroutů", především ampulárií.
Bez prezentace s fotkami, podrobným popisem akviška i předchozích "pokusů" o likvidaci - těžko radit... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 20:06 Muž ghostik [81] – Re: waterboy
To mas pravdu jelikoz je to ve skrince a nad AQ je 340litrove terarko a tak jsem tam mnel v letosnich skoro teplych dnech 31°C a musel jsem tam dat ventilator a pak jsem to udrzel pod 29 :o(

EDIT: ale cabombu sekam sekackou na travu a na to ze mam zelenou formu ma vrchni cast krasne cervenohnedou :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:56 Muž ghostik [81] Re: waterboy
Tak to te budu muset zklamat.
UV ve sve blyzkosti zabije vse zive ale z UV vyteka uz jen defakto desinfikovaná voda ale ktera stale obsahuje ziviny pro rasy.
Zabije to maximalne plouvouci rasy a jejich casti ale vic jak 90% ras zustava v akvariu :o(
Nezlob se ale tudy cesta nevede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:51 waterboy Re: ghostik
myslel sem to tak ze by vznikal proud procistene a uz o svicene vody takze by se casem procistila cela a dalsi sinice by nevzinakala a tu co by zbyla bych odstranil nejak mechanicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:34 Muž ghostik [81] Re: waterboy
UV zareni nici vse ve vode do kruhu cca 2cm jak dostanes sinici z kytek a skla do UV ?

EDIT: podle mne je pro tvorbu sinice potreba svetlo a ziviny ve vode jako fosfor,no3 a dalsi a dalsi a ani jedno z toho UV nenici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:31 waterboy Re: ghostik
ghostik,napojim to na filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:29 Muž ghostik [81] Re: waterboy
A ty chces UV zarivku ponorit do akvarka a objizdet s ni rostlinky a nebo snad rostlinky posilat hadici do UV a ven ?
Ono totiz UV pusoby ve vode asi do vzdalenosti max. 2cm od zarivky takze pokud ti ta sinice nezvedne p**** a neodskoci si sama do UV a tam nespacha sebevrazdu tak se ti nazabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:24 waterboy Re: ghostik
No to je jednoduche uv zareni rozklada vsechny vyvojove nizzsi rostliny i bakterie.takze po nejakem case vznikne sterilni prostredi pro rostliny i ryby(aspon to bylo napsane v literature :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:21 Muž isamik [180] Re: waterboy
I ja jsem sinici chvili resil, pokud si vzpominam tak neco pres 5mesicu, vim ze neexistuje univerzalni recept. To co pomohlo me se myslim da dohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:19 Muž ghostik [81] Re: waterboy
A jak chces sinici zabit za pomoci UV ?
To nechapu !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:15 waterboy Re: isamik
asi bych sem nepsal kdyby to nebylo posledni reseni,na sinici sem skousel vsechno mozne nic nezabralo,a to dokonce ani prezalozeni nadrze.tak co bys navrhoval?o uv sem uz taky cet

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 20732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6763-uv-lampa?od=601