Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV lampa

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
UV lampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:12 Muž isamik [180] Re: waterboy
A co takhle nejdriv trosku pohledat, jak o sinici tak o UVcku hmm ... mas na nekolik dnu co cist...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 18:08 waterboy Re: ghostik
akva 112 litru svitim 72w,neustale se mi tvori sinice a najsem blazen abych kazdy mesic objednaval rostliny za 500 to radsi koupim uv a nebudu mit po skodlivych bakteriich a rasach ani stopu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 17:44 Muž ghostik [81] Re: waterboy
A jsi si jisty ze ho potrebujes ?
K cemu ho chces ?
a jak mas velke AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:50 waterboy – uv sterilizer
potreboval bych nejaky dobry uv zarizeni do akva a nevim co a jak,pripadne jake vybrat.poradte pls

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 08:05 mirielll – lampa
tak je lampa namontovana.. filtr se tvari ze tise filtruje ...ale nefiltruje.. sad
jsem ja to nemehlo asi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 10:22 mirielll – Re: Horác
mela by tady bejt udelana dalsi rubrika/zalozka: HOAX

aby nezkušení trumberové jako já pak neskočili na kdejakou krabovinu
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 21:11 Muž Horác [3942] – Re: Sid
miriell: "Vložky s uhlím obsahují ve své struktuře aktivní uhlí pro zachycení rozpuštěných škodlivých látek. Smějí se použít pouze krátkodobě, aby se zachycené látky znovu nevracely do vody."

Sid: "Tento nesmysl (s uvolněním zachycených látek), jste vyčetla odkud?"

miriell: "www.eheim.cz"

já: Skutečně to tam mají ... však už jsem je za to řádně zpucoval :o) ... viz
horacovoakvarium.cz/…
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 19:24 Štěpán
mirielll napsala: Čemu nerozumíte? Nějak mě vykolejilo to poslední slovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 11:34 mirielll – Re: Dahak
Zkusím tu UV, taky ještě nacpu vatu.. na to že jsem vykartacovala mech, tak je to lepsi nez to bylo :)

A jistojiste akva predelam! Koupim si jiny :) Tohle necham na pristi rok diskusum. Stejne ty ryby oceni spise delsi, nez vyssi akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 11:32 mirielll – S - Štěpán
Štěpán napsal: mirielll napsala: tak uz mam lampu..hm nasadit ji bude hodne velkej wopruzz tone
Prosím?


Děkuji :-)

Čemu nerozumíte? zkrátka budu muset vytáhnout hadici, přeříznout hadici..moc práce na ubohé děvče smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 11:31 mirielll – to SiD:
Sid napsal: Vložky s uhlím obsahují ve své struktuře aktivní uhlí pro zachycení rozpuštěných škodlivých látek. Smějí se použít pouze krátkodobě, aby se zachycené látky znovu nevracely do vody.
Tento nesmysl (s uvolněním zachycených látek), jste vyčetla odkud? hmm
Nic proti vašemu postupu, ale co kdybyste zkusila tu "rozumnou" filtraci?
Nacpat do filtru řádně filtrační vaty a je-li to u vašeho filtru možné, raději snížit průtok. A hlavně - dejte tomu čas! Bylo by naivní myslet si, že je za hodinku-dvě po problému. ;-) :-)




TO JSEM vyčetla u nějaké ...jo už vím..jak jsem nevěděla, co je ten pytlíček u těch filtračních vat, tak jsem mrkla na web Eheimu a tam jsem našla, že je to to uhlí :) nicméně...aktualizace těch stránek je skvělá :) 25.2.2005 (www.eheim.cz)

A jsem jinak trpělivá, ale týden čekat je moc i na mě :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 10:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: mirielll
Ani ne :) hlavne si dej pozor at ti to nekde netece X-).Co se tyce toho "mechu" tak mam stejny pochybnosti jako filipsi.Mozna bude jediny reseni cely akva predelat a az na ryby vsechno vydesinfikovat nebo vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 09:37 Muž filipsi [1295] – Re: mirielll
Trochu pochybuju, ze uv lampa pomuze dostat z vody mechanicky neporadek. Ale treba se ti nekdy opravdu bude hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 09:34 Štěpán
mirielll napsala: tak uz mam lampu..hm nasadit ji bude hodne velkej wopruzz tone
Prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 09:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
Vložky s uhlím obsahují ve své struktuře aktivní uhlí pro zachycení rozpuštěných škodlivých látek. Smějí se použít pouze krátkodobě, aby se zachycené látky znovu nevracely do vody.
Tento nesmysl (s uvolněním zachycených látek), jste vyčetla odkud? hmm
Nic proti vašemu postupu, ale co kdybyste zkusila tu "rozumnou" filtraci?
Nacpat do filtru řádně filtrační vaty a je-li to u vašeho filtru možné, raději snížit průtok. A hlavně - dejte tomu čas! Bylo by naivní myslet si, že je za hodinku-dvě po problému. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 09:01 mirielll
tak uz mam lampu..hm nasadit ji bude hodne velkej wopruzz tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 07:54 Muž filipsi [1295] – Re: mirielll
To je asi uplne jedno, pro jaky filtr to je. Aktivni uhli funguje, at je v jakemkoli baleni. Jestli je to moc velke a nevejde se, dej do mensich pytliku. Nech si ho, treba ho nekdy pouzijes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:18 mirielll – Re: filipsi
no vypada to tak...ale je to zavarene jeste v igelitovem pytliku, tak by to nemelo vliv..nebo jo?

to mi pripomina...takovy ten silk...do bot... :-)))) taky jsem to kdysi chtela jako dite rozkousat :))




VYPADA TO ZE TO BUDE NEJAKE AKTIVNI UHLI...nabizi to eheim s doplnkama pro filtr
Náhradní molitan s aktivním uhlím pro vnitřní filtry. Vysoce efektivní aktivní uhlí odstraňuje z akvarijní vody zbytky léků a chemické látky, například chlór.

*

Vložky s uhlím obsahují ve své struktuře aktivní uhlí pro zachycení rozpuštěných škodlivých látek. Smějí se použít pouze krátkodobě, aby se zachycené látky znovu nevracely do vody.

bajo..akorat ze to nepouziju, pac to neni pro muj filtr..teda vyrobce neprodava uhli pro muj typ filtru.
proc tam sakra byl :)) se tady zdruzuju :ú))

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:13 Muž filipsi [1295] – Re: mirielll
Velky pytlik? Mohlo to byt jen v baleni jako pohlcovac vlhkosti, tak pozot, abys nedopadla jako jedni ukrajinci, co jsem je sledoval kdysi ve vlaku - jedli arasidy, a s chuti tyto pytlicky trhali a sypali si je tam jako koreni. Po mem upozorneni, ze se to asi neji, se na me koukali hodne zle, tak jsem jim do toho uz nekecal.
Treba to do filtru nepatri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:08 mirielll
jeste tam byl pribalenej nejakej pytlicek s nejakejma granulema v nejake netkane textilii..neco jako viskozovej vlizelin... co to muze bejt,..bylo to u filtru.. vypada to ze tam je neco lehkyho..skoro jako drevenyho ale sterka to jako kaminky..

no zejtra se na to vrhnu :) nebo este ted :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 23:03 mirielll – Re: filipsi
jo, koupim original jeste jednu..dam tam 2.

Jo intervalovy, nekdy leje a nekdy ani nesaje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:53 Muž filipsi [1295] – Re: mirielll
Tam ma myslim prijit vata na posledni kosik, pod mrizku. Jestli mas original, zkus tam dat dve, pripadne nakup samotnou jemnou vatu a poloz ji tam. Co prutok, nechce trochu stahnout?
(edit - takhle by to fungovat melo, proste ji dej chvili casu, aby filtrovala dobre. zkus treba trochu stahnout ten prutok - ale to nevim, jak mas. Ha- ted koukam, ze to je ten intervalovy. Tak to presne nevim, zkus vyhledat tady v prezentacich, vim, ze ho nekdo ma, a poptat se, jak a co dal a jak to jde)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:53 mirielll
ale zjistila jsem, ze nahore maj bejt kulicky a dole nejaky sekany trubky keramicky...hm mam kulicky dole i nahore...
asi si koupim novy blbosti do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:46 mirielll – Re: filipsi
eheim proffesionel 2227/2327

no tam ta vata ale je...


dole v nizsim kosi je molitanova houba na kulickach
a v hornim kosicku je filtracni vata, tak nevim kam jeste tu vatu dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:28 Muž filipsi [1295] – Re: mirielll
A jaky tam mas filtr? V prezentaci ani v diskuzi jsem to nenasel (pravda, necetl jsem diskuzi uplne podrobne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:13 mirielll – Re: filipsi
tu vatu mam dat na horni ten horni kosik? na ty granule?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 22:07 Muž filipsi [1295] – Re: mirielll
Tu filtracni vatu tam chce dat jemnou, a trochu vic, jakoby nacpat. Ale ne moc. Na vytok, u tebe asi horni kosik? No a pak pockat, nebude to okamzite, malinko se musi zanest, aby to dobre slo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 21:51 mirielll – Re: Sid
tak... vysledek je mizivej..
sundala jsem saci kos s houbou, nasadila jiny kos..bez houby. To je ok.

filtracni vatu - nevedela jsem kam ji dat, tak jsem zkusila 3 pokusy.
1) nejdrive jsem filtracni vatu dala nahoru nad mrizku - to byla blbost
2) filtracni vatu jsem dala na horni kyblik s kulickama - taky bez vysledku
3)) filtracni vatu jsem dala na dolni kyblik s kulickama - na molitan - bez vysledku.
Molitan jsem vyndala a je to tosamy :)) ale uz to neni tak kalny.

Ve vsech pripadech filtr nefiltroval plovouci bordel. Voda je cista, ale plovouci řasový prach v tom neustále víří. Bud to jsem mantak, a davala jsem to blbe, nebo uz nevim :)
Zitra jdu koupit UV lampu, koukala jsem na fotky řas,
podle fotek to ruducha neni, melo by to byt asi B3, co jsem strhala ze sten a ted to lita ve vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:27 mirielll – Re: Sid
smich to chapu , houbu musim prat kazdej den, jinak filtr řve na roztrhání, ale pri sundání náhubku ho nechavam ho zapnutej.

Po te nehode, co jsem prisla o zlatyho cichavce sice riskuju...vypli proud...a prave to vsechno zacalo bublat... vzduch, voda tak, ze to shodilo nasadu s houbou. je tam tezitko a pri tlaku to snadno vypadne... nevsimla jsem si toho, a zvedavy cichavec se k tomu priplac a zlomilo mu to vaz. To je snad jedina nehoda a umrti za tu dobu (pokud nepocitam sezrane neonky a jednu bettu).
Jsem sice neznalec, ale uz jsem dokonce prisla i na to, ze je potreba uzavrit privody do filtru, kdyz ho oteviram hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:15 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
Aby nedošlo k omylu s tím vypnutím filtru!
Ten mám vypnutý jen po dobu, kdy pod tekoucí vodou důkladně promývám molitanový návlek sacího koše! :-) Po nasazení koše na sací trubku filtr zase zapínám! ;-) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 10:39 mirielll – Re: Sid
Jo máte pravdu, takhle to taky udělám, našla jsem navíc náhubek na hadici..takový košík, na který se houba nedává, který rybky nevcucne. Do filtru dám tedy filtrační vatu. (když ji tam nedám, je z toho průtokáč a plive to ven vodu i s bordelem).
Vyměnila bych vodu, ale nemám průtokáč, a z vody z bojleru by asi rybky pochcípaly tuším. Studenou se mi dávat nechce, páč s krupici se mi už nechce bojovat. Měním tak 10-20 cm vody co 2, 3 -4 dny, ale "bordel ve vodě víří stále.
Filtr vypnout..tuhle jsem to zkusila... je to pokaždé zavzdušněný, bubliny rozvíří prach tak, že 2 hodiny mají rybky tmu. Mám podezření na divnej filtr, ale byl tady odborník, vše je prý v pořádku.

Ha držte mi palce. Myslím, že to fungovat bude... technicky se mi to jeví jako logický.
Jdu na to, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 10:33 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
Co uděláte, je vaše věc, já jen napíšu, co bych zkusil udělat já. Ju? :-)
Pokud by nehrozilo nasátí něčeho nechtěného do filtru, (drobné rybky), sundal bych molitanový návlek ze sání. Jednak - manipulace s tímto návlekem větší nebo menší část zachycených nečistot vrací zpět do vody, druhak - vynecháním této fáze filtrace se zajistí nasávání "všech" nečistot do filtru, kde se mohou zachytit a částice organického původu rozložit.
No a k lepšímu zachycování nečistot bych do filtru "natlačil" výrazně větší masu (vrstvu) filtrační vaty a počkal, co to přinese. :)
Ještě k tomu vytahování koše s návlekem:
Já při tom postupuji tak, že opatrně sundám sací koš, mírně ho oddálím od sací trubky, pootáčím s ním a s citem promačkávám molitanový návlek. Vymačkané hrubé nečistoty odsává filtr. Protože se mi kolem ruky motají zvědavé rybky, druhou rukou v případě potřeby vypínám filtr.
Teprve až je návlek zhruba vyčištěn, vypínám filtr a koš s návlekem vytahuji z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 00:49 mirielll – Re: Sid
je primo na miru toho filtru...a tloustka asi 2 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 00:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
...ve filtru je filtrační vata...
Kolik té vaty tam je? Klasický "plátek"? To je málo - zkuste jí tam dát víc. Tak, jak jsem napsal - nahusto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 00:22 mirielll – Re: Sid
molitan mam na hubici ktera nasava vodu do filtru... tam se chyta na to ten prach z řas co nejde pochytat. Filtr pak začne řvát jako kdyby jel na sytič...a já vím, že musím molitan vyprat :) ale to nestačí.

ve filtru je filtrační vata... kromě těch šutrů a písku.. zkusím měnit častěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 00:14 James
sid dobra myslenka premysli se nad UV atd a toto nas nenapadlo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 00:13 James
osobne filtruji pres obycejny molitan a je to bomb zkus tam vlozit kousek jako posledni filtr. medium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
...pridam si ruduchu mezi rostlinne obyvatelstvo...
Myslím, že nějaké standardnější rostlinky by vašemu akvišku neublížily, naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
...to co plave v akvarku mi vadi...
Mohla byste zkusit dát do filtru "nahusto" filtrační vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:36 mirielll
ale pridam si ruduchu mezi rostlinne obyvatelstvo. Diky za identifikaci :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:35 mirielll – Re: Sid
mno ta rasa mi az tak neva... obcas kdyz maj ryby "dietni" den a nedostanou zradlo, tak ji poziraj... ovsem to co plave v akvarku mi vadi :))) a ne a ne se toho zbavit.
Mno prekrmovani patentkama ... rano nezbyde ani jedna... cistim akvarko skoro denne...a menim 10 cm vody kazdy tyden, podle stavu vody, nekdy obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: mirielll
To, co nazýváte mechem, jsou řasy. Jsem si téměř jistý, že jde o ruduchu. S její likvidací vám UV lampa nepomůže. (Ta by vám mohla pomoci s volně plovoucími částicemi, pokud jsou ovšem tyto živý biologický materiál.)
Ruduše se u vás daří, protože má příhodné podmínky - hojně rybek, (dostatek organického odpadu), krmení (možná překrmování?) mraženými patentkami, dřevo v akva, žádná konkurence ze strany rostlin...
Při tomto způsobu provozování akviška se můžete zkusit s ruduchou smířit - je to taky rostlina, byť vývojově nižší, ale i ona čerpá z vody odpadní látky (živiny) a produkuje kyslík.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 20:27 mirielll – Re: Dahak
jj uvidíme... tak ď hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 20:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: mirielll
Tak snad ta lampa zabere X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 20:24 mirielll
a to podotýkám, že to už nervu rukama jako dříve, páč to není za co chytit... už to čistím kartáčkem :-))) protože to jsou chlupy a vlasy ...když to nechám dýl.... drolí se to a dělá to z mýho rybníka odpaďní kanál :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 20:22 mirielll – Re: Dahak
Fotka k příspěvku heh Ti tam narvu klido giga fotku, ale bude tady az za 14 dni pri me rychlosti cdma :)
btw. fotim jako ponocny, a ryby plavou moc rychle..je to pak sama cmouha...fotim pres kameru :) je to ostrejsi...ale ten mech..nojo blbka, nedoslo mi to, ze se nehejbe :)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 20:09 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: mirielll
Teda to toho vidim na tech pidifotkach :) mas 8mpix fotak tak to zmensi maximalne na 1280x960 at je neco videt :).Tu lampu klidne ted pust a nech ji bezet uvidis co to s nim udela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 20:05 mirielll – Re: mirielll
Fotka k příspěvku a takhle vypadá bordel co plave...je nasvícený, takze to vypada otresne, ale voda je cista, jen v tom plave tenhle bordel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 20:04 mirielll – Re: Dahak
Fotka k příspěvku to je si myslim upe normalni mech, co roste na bridlici. Kdyz ho trhas...tak ho vytrhas, ale ulomky asi se chovaji jako sušený mech :)) zkusím to vyfotit, ale asi to moc nepůjde. Je to fakt normoš mech.
Takhle vypadá na bridlici...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 19:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: mirielll
Nesla by udelat nejaka detailni fotka toho "mechu" ?.Docela by me zajimalo co to je.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 20746x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6763-uv-lampa?od=651