Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV lampa

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
UV lampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:50 Muž Robo [45] Re: 66alex
Ale to taky nemusí být právě z tohoto. Můžeš mít nadbytek světla nebo máš ve vodě mnoho živin a jelikož nemáš rostliny tak není co by ty živiny vstřebávalo a do toho světlo a je malér na světě. Jasně u tebe je problém, protože máš to Malawi a rostlinky ,které vstřebavají živiny tak nemáš. A v tomhle bych viděl ten problém. Ale zase je tady spousta akvaristů co mají taky Malawi a funguje jim to. Takže otázkou je co je špatně. Možná by neškodilo udělat si tady prezentaci svého akva a lidi by poradili více, ale takhle je to plácání do vody když neznámě parametry tvého akva jakou máš vodu, tedy Ph NO3 atd světlo filtr atd. Kolikati watama do toho akva svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:41 66alex Re: optimas
Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 14:28 66alex Re: Jjapan
Ahoj
Pokoj s akvárkem mám na jih kde je spousta oken a skleněná zim. zahrada, tudíž v místnosti je hodně světla. Akvárko mám 230 l a chovám Malavu a Tanganiku. Bez rostlinek, nemají smysl vše rozcupují.
Asi díky umístění akvárka proti oknům ( nemám jinou možnost jinak umístit )se mi dělá zelená řasa. Zkoušel jsem vše abych ji potlačil ale marně.
Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2013 07:41 Muž Robo [45] Re: 66alex
Lampa se má dát za filtr. A jak píše Jjapan proč ji používáš. Já si ji taky koupil, protože jsem se nemohl zbavit zeleného zákalu a vyzkoušel jsem dost věcí od vodoléčby přes chemii a skončil u UV lampy která nakonec pomohla. Tu jsem zapl v pátek odpoledne a v neděli ráno jsem ji vypnul a odstranil ze systému. Každý den ji zapínat není zrovna to pravé ořechové. Pokud nemáš žádný problém s akva tak není dobré ji používat stále. Likviduje to veškeré živé organismy ve vodě a hnojiva pro rostlinky. Tak aby jsi potom neměl víc škody než užitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2013 22:14 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: 66alex
A proč tu UV lampu vůbec používáš. Proč jsi ji koupil? Co od toho očekávaš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 21:41 66alex – 66alex
Dobrý den
Mám dotaz. Zapojil jsem 5w uv lampu před filtr. Je to špatně nebo to je jedno.
Zapnutou ji mám od 10.00 hod do 22.00hod pak se vypíná.
Předem děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 21:31 66alex – 66alex
zapojil jsem uv lampu před filtr je to špatně nebo je to jedno. Mamji zapnutou každy den jen v noci od 22.00 do 10.00 je vypnutá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:58 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Jenže dokud to nezaplatíš, balíček ti nedají a tím pádem ho nemůžeš rozbalit..
Paní by měla skočit do zdi .. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:04 Muž Robo [45] Re: DrChila
Pochybuji že to bylo pojištěný a navíc ta paní tam ani nedala nálepku křehké tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:43 Muž DrChila [243] Re: optimas
Proto řikají že zboží než zaplatíme musíme rozbalit aby to bylo na poštu kdyžtak. Pokud to bylo pojištěný tak by mohly bejt i penízky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 16:14 Muž Robo [45]
Dnes mi přišla poštou použitá UV lampa Atman 11W. Paní co mi ji posílala z Prahy tak jen origo krabici zabalila do papíru a poslala ČP jako obyč. balík. Takže můžete hádat jak to dopadlo. Samozřejmě ,že UV zářič prasknul takže mám lampu na ..... tone tu paní bych nejradši zabil. Tak se ptám jakou lampu tam dát jelikož nová od Atmana 11W stojí na netu 500 kč

Může tam být tahle? www.averecord.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 21:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Hansel
Díky ... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 20:58 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: MonterMonty
Jo,na to sem taky koukal, pokud si dobře vzpomínám tak náhradní žárovka byla sehnatelná nějak kolem 300... takže podle mě není problem palec

první co na mě bafla : www.averecord.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 20:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Hansel
Paráda , díky za radu , říkal jsem si že je ta led nějak moc levná, no a dá se k tomu sehnat někde nová lampa ? aby se to tímto pak neprodražilo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 20:42 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: MonterMonty
Přednedávnem jsem řešil podobný problem, koukal na tu stejnou... nakonec jsem do ní nešel, protože ze všech možných zdrojů jsem vyčetl, že LED diody jednoduše potřebnou vlnovou délku ke sterilizaci nezvládnou a jestli zvládnou, tak to určitě nebudou diody za takovéhle peníze. Vyřešil jsem to podobně. Aquael multiUV 3w. Není za nijak strašně peníze oproti jiným,silnějším , funguje jako každá jiná "klasická" ... 3w mi bohatě stačilo na totálně zelených 240, jen to nejde tak rychle jako u silnějších, ale za týden bylo čisto. V balení je nástavec, jak k vnějšímu filtru (mezičlánek na hadici), tak nástavce k vnitřním filtrům z řady aquael fan, ještě nějaký závěsný. Osobně bych se lampám vyhnul a hledal jiné řešení ale tuhle co popisuji můžu doporučit. Ty LEDkové bych nezkoušel
EDIT: dokonce na stejném e-shopu: www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 20:23 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – UV LED
Zdravím všechny , má někdo nějakou zkušenost s takovouto a nebo podobnou LED UV lampou ? cena je více než přijatelná ovšem , jestli to vůbec může fungovat,díky za reakce MonterMonty
www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 23:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Jarik
Všechno je obyčejné UV ... to C označuje vlnovou délku záření, která právě pro tu skupinu C ,nebo řekněme rozmezí označené písmenem C, má sterilizační účinky které se tu využívají. Takže ano, pro tento účel jen lampy UV-C, ostatní jsou k prdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 22:53 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: Hansel
Díky za info. Toto jsem nevěděl. Ale na zničení jednobuňečných řas potřebuju UV-C žárovku pokud se nepletu, obyč UV žárovka řasi neničí nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:21 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Jarik
No tak jako základní problem bych viděl to, že ty UV lampy jsou vyráběné z křemičitého skla (od toho se odvíjí i cena) právě proto že to křemičité sklo jako takové to UV pustí ven, běžné sklo ne, takže pokud nemáš zavařovačku z křemičitého skla tak to nebude jen nepraktické a zbytečné, ale i nefunkční. Třeba mě někdo opraví.
Slabší obyč UV už nestojí svět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 17:56 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Tak s elekřinou blbnout nebudu.Ta se k vodě vůbec nedostane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 17:27 Muž fido16 [631] Re: Jarik
Hele kámo moc s tím neexperimentuj a radši zainvestuj. elektřina je sviňa a tohle je celkem risk. Já bych si tohle nelajzl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 17:07 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,potřeboval bych radu. Máte někdo zkušenost vlastní výrobou UV-C lampy? Představoval bych si to asi tak že bych dal zářivku do zavařovací sklenice kolem které by obtíkala voda.Ale nevím jestli sklenice vydrží protože a UV lampách jsou křemíkové trubice. Poraďte prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:52 R Muž romant [27982] Re: Johny
Na následky, tedy na to jak to vypadá, by se UV lampa mohla šiknout, ale daleko důležitější bude zapátrat po příčinách a zabojovat s tím co je vidět, tak řečeno od základu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:49 georg Re: Johny
Jejda, jejda, to už ani nevypadá, že je to akvárium, spíše mi to přijde jako vzorek odebraný ze staré hasičské nádrže, nevím, zda UV lampa je to pravé řešení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:50 Muž DrChila [243] Re: Johny
a co třeba měnit vodu a vyčistit sklo a filtr? takhle ti nikdy nezezelená 450L akvarium. Popřípadě takovím že ta zelená voda i tančí tak jemnou vatu použít do filtru aby to absorbovala a pak vyhodit. ale nejrozumější řešení je vyměnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:58 Johny
Fotka k příspěvku Dobry den preji vsem,kdo tady travi cas.
Chtel jsem se zeptat na UV lampu.
Nikdy jsem ji nemel,mam 450 l akva,filtr Eheim Professional 3 2080
Neměl byste někdo na půjčení (cca týden) nevyužitou UV lampu?
Mám podezření na biologický problém
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 17:12 Muž DrChila [243] Re: Tomiino
No můj názor je že to není zbytečná věc, ale pro jezírka nebo bazény je to ideální..
Hodit k velkýho bazénu tak 50W lampu člověk se pomalu o tu vodu nemusí start a jede skoro bez chemie:) či o jezírka v jezírkách stojatejch se vyskytuje řasa jelikož sou pořád na sluníčku tam se taky hodí. A jelikož tam padá lupení a tak tam se o ty ryby zrovna bát nemusíme budou mít odolnost vždy nebo z toho bahna na dně:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:12 Muž Tomiino [43] Re: DrChila
Dekuji ti za rychlou odpoved.Doposud(musim zaklepat)jsem v akva zadnou rasu nemel.Ve filtru mam docela dost fitr.medii ale ted se mi zrovna asi jedna nemoc ukazala a dokoup.neonkama.Snazim se lecit eshou.Velkochovatel opravdu nejsem :-)takze tvuj nazor zbytecna vec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:04 Muž DrChila [243] Re: Tomiino
Lidkviduje bakterie ve vodě zelenou řasu různé viry. Výhodou je to že voda je čistá opravdu to zničí ty bakterie, atd. pokuď se tam objeví. Nevýhoda je taková že nemůže běžet od rána do večera zničilo by to rybičkám jejich imunitu. Doporučuje se pouze při řasách či nemocech. Někteří chovatelé to mají u jiker aby měli vodu čistou a vylíhli se jim zdravé ryby. Někteří to pěstujou celou dobu s UV lampou a takové rybičky nic nevydrží nemají žádnou odolnost. Ale i ty chovatelé radši použijou chemii než UV u nemocích.

Takže pokud nejsi velkochovatel kdo se bojí o své ryby že tam mají nemoc asi bych od toho šel pryč:) a pořídil si jí maximálně do bazénu nebo do venkovního jezírka.
Pokud má člověk dobrou filtraci pravidelně mění vodu řasa plovoucí nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 15:47 Muž Tomiino [43]
Dobry den preji vsem,kdo tady travi cas.Chtel jsem se zeptat na UV lampu.Nikdy jsem ji nemel,mam 300 l akva,filtr JBL grenline e1501.Neco jsem si o UV lampe precetl a zajima me jestli se tato docela draha vecicka vyplati?vsude pisou ze to odbourava zakal,nezadouci organismy atd....rekne mi na UV lampu nazor nekdo ze zkusenejsich??dekuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 10:37 Muž kofejn [963]
Máte někdo zkušenosti s těmito UV-lampami?
www.nasezahrady.cz/…
www.nasezahrady.cz/…
Pořád bojuju se zahnívajícími rostlinami a mám podezření na biologický problém. Naposledy jsem stříhal lupen hnědovky spolu se dvěma listy anubiasu. Navzájem se dotýkaly.
Nebo neměl byste někdo na půjčení (cca týden) nevyužitou lampu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:44 Muž DrChila [243] Re: Jarik
tak uvidíš jak to bude fungovat maximálně ti to bude ta lampa brzdit tim že tam neproteče takovej obsah vody...
vždycky tam píšou cca tohle u toho:

Doporučený průtok pro akvaria je 1000l/h-2000l/h
Doporučený průtok pro jezera je 2000l/h - 4000l/h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:44 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: DrChila
Nebudou tam 2 ale jedno.Vymenim to slabsi za silnejsi jelikoz to slabsi je jiz nefunkcni.A na UV-C napsano nic neni je to ze setu a nic se tam o tom nepise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:55 Muž DrChila [243] Re: formik
hezky řečeno a na co 2 čerpadla v dnešní době šetření? když se to dá připojit na jedno vždy tam píšou maximální doporučený průtok na tim UV-C a minimální u některejch výkonějších protože se i zahřívaj trošku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 21:39 formik Re: Jarik
připojit jde cokoliv, ale obecně platí větší průtok = menší účinnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 20:13 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Potrebuju radu,dříve jsem si koupil filtracni sadu do jezirka.cerpadlo má vykon 1000 l/h a tak by me zajimalo jeslti na UV-C lampu muzu napojit jine cerpadlo o vykonu 2500 l/h?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 19:16 PavelTrupl Re: zordix
já myslím, že je to super nápad a řasa poroste mnohem lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 18:40 Muž zordix [37] Re: alexejvesel
Uvidíš sám. Dle mne to bude bez účinku, protože na opalování stačí nízkoenergetické UV, kdežto na likvidaci se používá UVC.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:28 Muž alexejvesel [0] – horské slnko
LIDÉ akvaristé a jiní...mám velký problém se zelenou plovoucí řasou a jelikož jsem chudý student a ve skříni se válelo 40 let starý horský slunce...rozhodle jsem ho zůžitkovat...
na filtr sem napojil hadici a tu jsem vedl ven nad kvarko...tam je upevněna dvoulitrová průhledný pet lahev naležato tak, aby její hrdlo směřovalo nad vodu. Zezadu jsem vrchem vedl hadici do lahve předem zhotoveným otvorem. z toho vyplývá, že v lahvi je neustale cca 1l vody..a každá voda se v lahvi zdrží asi 15s při průtoku 400l/h...na to svítí horské slunko ze vzdálenosti 20-30cm..Vše je samozdřejmě odstíněno..takže do akva dopadá jen zbytkové záření z odrazu...Jaký je váš názor?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 07:57 Muž alexejvesel [0]
kolik to bere je mi celkem jedno...lhlavně aby to pomohlo...každý den svítím tak 6h...už dva dny :-D...a zaření je UV+IR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 22:35 Muž DrChila [243] Re: alexejvesel
že si pokročil s dezinfekcí o úroveň víš a všechny přečůral:-D Technicky vzato by to mělo taky fungovat i když teda nevim kolik to bere a jaký záření to vydává :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 21:05 Muž alexejvesel [0] – Horské slnko
LIDÉ akvaristé a jiní...mám velký problém se zelenou plovoucí řasou a jelikož jsem chudý student a ve skříni se válelo 40 let starý horský slunce...rozhodle jsem ho zůžitkovat...
na filtr sem napojil hadici a tu jsem vedl ven nad kvarko...tam je upevněna dvoulitrová průhledný pet lahev naležato tak, aby její hrdlo směřovalo nad vodu. Zezadu jsem vrchem vedl hadici do lahve předem zhotoveným otvorem. z toho vyplývá, že v lahvi je neustale cca 1l vody..a každá voda se v lahvi zdrží asi 15s při průtoku 400l/h...na to svítí horské slunko ze vzdálenosti 20-30cm..Vše je samozdřejmě odstíněno..takže do akva dopadá jen zbytkové záření z odrazu...Jaký je váš názor?...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:07 Muž DrChila [243] – Resun UV 05 - 7W sterilizer
Nemá někdo zkušenosti z Resun UV 05 - 7W sterilizer... jestli to bude k něčemu platné? mám žlutou vodu nevim jestli se to vůbec vyplatí honit to přes vzduch:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 10:06 Muž DrChila [243] Re: Jarik
Dává se za filtr aby se nešpinila atd nebo aby jí nezničil kamen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 00:07 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Ahoj,chtěl bych se zeptat kam dat UV lampu (u jezirka).Jestli pred filtr a nebo az za filtr??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Pavle máš hlubokou pravdu...já bych nasadil lžíci živého cyklopu a bylo by po nálevníkovi do druhého dne..Leč netuším, zda je to v možnostech tazatele... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   25.09.2012 18:43 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Tyntyn
V nově založených nádržích se dějí věci ;-) Můj názor je, že ukvapenost vede pouze k narůstání problémů, vytvoření jiných a prodražení. Akva bych nechal standardně běžet než se v něm vytvoří všeobecná rovnováha. To Uv lampa nevyřeší. Ani tam něco lít, zatemňovat.... Pravděpodobně se něco zvrtlo a řešení bude mnohem snazší, chtělo by to více info : Jak probíhá údržba, jaká je filtrace a vše kolem ní, jaké kytky a kolik, jaké ryby a živočichové a kolik, osvětlení, používaná chemie, hnojiva, objem....... Jistě se někam hneme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 18:17 Tyntyn
Já vím, o tmě jsem už slyšel - a částečně vyzkoušel. 4 dny bez osvětlení, ale nezakryté akvárium. Situace se zlepšila, ale nevyřešila. A na rostlinách se to už začalo podepisovat. Zkusím neměnit vodu, po uvedené 4 dny jsem ani nekrmil. Jinak krmím jednou za den až obden. Jsou 2 měsíce stále málo na zaběhnutí akvária? UV lampa to jistí. Díky za to čerpadlo, asi je lepší koupit nejdřív lampu a pak čerpadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 07:38 R Muž Silent [5949] Re: Tyntyn
Prakticky jakékoli čerpadlo příslušného výkonu (podle velikosti UV lampy )to samozřejmě vyřeší, ale jak píše "netechnik" Libor invaze nálevníka většinou zmizí sama a to při zatemnění nádrže (rychleji) nebo i při běžném provozu (trvá to déle). Jen je třeba, pokud už nádrž funguje a je zaběhlá, neměnit nějakou dobu vodu aby nálevníci nedostávali další živiny a nekrmit, nebo jen velmi málo. Až pokud je invaze nezvladatelná což se občas stává nasadil bych UV lampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 06:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tyntyn
A když bude tma, tak nálevník - tedy zákal - po pár dnech zmizí i bez UV lampy... smich - to říká netechnik... ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 20732x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6763-uv-lampa?od=301